Skocz do zawartości

Podłączenie komputera do telewizora kablem HDMI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w telewizorze nie mam żadnych opcji w menu. Podłączam po HDMI komputer i w ustawieniach grafiki widnieje rozdzielczość 1300x 700 (około) i nie można zrobić więcej. Jak włączyć Full HD? TV pokazuje obraz w 1920x1080p.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, po prostu na mojej plazmie podlaczonej tym samym kablem obraz jest duzo lepszy... Nie wierze, ze miedzy plazma, a LCD jest taka roznica w obrazie..

 

Jak sprawdzic, jaka rozdzielczosc mozna ustawic ?

Czytalem, ze laptop moze miec rozdzielczosc np. mniejsza, ale to tylko na pokazywanie obrazu na jego matrycy. Jak ma rzucic obraz na innym nosniku typu Full HD TV to podobno mozna to gdzies ustawic?

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj czegoś takiego: "(...) przy ustawieniu wyświetlania pulpitu jako rozszerzonego albo tylko projektor (czyt. monitor zewnętrzny). Przy trybie klonowania ekranu zapewne obraz będzie w rozdzielczości takiej jak na wbudowanej matrycy.

PS.
Aby przełączyć tryb wyświetlania pod Windows 7 trzymając lewy klawisz 'Windows' naciskasz klawisz 'P', pojawia się takie okno, w którym wybierasz tryb wyświetlania na monitorach naciskając kolejno klawisz 'P'. (...)" 

Wkleiłem cytat z innego forum bo chyba nie można dawać tutaj takiego linku. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez to czytalem. Co prawda, wczoraj sprawdzilem klonujac obraz - czyli byl na kompie i na TV, normalnie przy uzyciu plazmy przelaczam tylko na TV, a na kompie jest wylaczony obraz. Sprobuje tak zrobic, czy cos w ogole zmienia jakosc. No i cos w tych ustawieniach karty graficznej. Choc na tych samych ustawieniach na plazmie, fakt, 42 calowej, jest obraz super na materialach np. filmach Full HD. Nie wierze, ze miedzy 42 plazma, a 50 LCD jest az taka roznica w jakosci - zwlaszcza, ze jak sprawdzam, w jakiej rozdzielczosci puszcza na TV to INFO na TV pokazuje rozdzielczosc 1300x700 okolo. A z tego, co pamietam, na plazmie raczej pokazuje wyzsza, ale pewny nie jestem i musze to sprawdzic.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w telewizorze nie mam żadnych opcji w menu. Podłączam po HDMI komputer i w ustawieniach grafiki widnieje rozdzielczość 1300x 700 (około) i nie można zrobić więcej. Jak włączyć Full HD? TV pokazuje obraz w 1920x1080p.

 

Rozumiem, że ten twój komputer to jest laptop?

Ja też kiedyś miałem podobny problem, gdy po raz pierwszy podłączyłem do telewizora za pomocą HDMI mojego laptopa. Wówczas maksymalna rozdzielność, jaką mogłem uzyskać z laptopa na ekranie telewizora to była tzw. HD Ready, czyli 1280x720. Też szukałem po opcjach w telewizorze, następnie w laptopie w ustawieniach monitora, karty graficznej itp. I nic nie pomagało. Rozdzielczość Full HD nie była w ogóle dostępna.

 

Problem udało mi się rozwiązać w banalny sposób. Po prostu... "klapnąłem" laptopa, czyli zamknąłem jego ekran i nagle na telewizorze obraz, ot tak, przełączył się na rozdzielczość Full HD (1920x1080). I jakość obrazu jest jak przysłowiowa "żyleta". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...