Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder z Enigmą 2 do NC+


Dafy
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem dekodera z Enigmą 2. Kiedyś na tym forum pisałem post o przerobionym nBoxie jednak użytkownicy forum skutecznie mi go odradzili :)

 

Teraz mój wzrok skierował się na dekoder serii Solo 2 od Vu.

 

Czy ten dekoder będzie odpowiedni? Czytałem też o MiracleBox (o ile nie przekręciłem nazwy) ale nie mogę się konkretnie zdecydować.

 

Posiadam obecnie full pakiet nC+ i zamierzam również dokupić najmniejszy pakiet Cyfrowego Polsatu tylko i wyłącznie do odbioru kanałów Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra wraz z modułem CI. Czy ten dekoder obsłuży ten moduł i bez problemu będę mógł korzystać z nc+ jak i CP? Mam na myśli VU+ Solo 2.

 

Czy konfiguracja tego tunera będzie bardzo trudna dla kogoś, kto może nie jest kompletnym laikiem ale też nie jest jakiś zaawansowany w sprawach TV satelitarnej?

 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Każdy tuner ma swoje wady i zalety. Jak to ze sprzętem elektronicznym. Jeden podziała długo kilka lat, drugi zepsuje się tuż po gwarancji a trzeci po kilku tygodniach użytkowania.

 

Miraclebox Ultra Triple - Atemio Nemesis - Xtrend 8500 na przykład. Do wyboru do koloru.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobrze wyczytaleś. Po to ktoś wymyślił tryb "Stand By" aby z niego korzystać.

Wyłączony całkowicie z prądu sprzęt długo nie posłuży.

Ps. Router, lodówkę, pralkę czy każdy inny sprzęt też wyłączasz z prądu i włączasz tylko wtedy kiedy korzystasz ?

 

Oczywiście że wyłączam a co w tym dziwnego?Co prawda nie lodówkę ale np TV ,dekoder, ruter, wieża...Słyszałeś o przypadkach że gdy była burza uszkodzeniu uległy wszystkie urządzenia elektroniczne które były połączone że sobą?Ja słyszałem.Ostatnio był technik u mnie z Orange i mówił ile ma popalonych ruterów po większości burz.Nie ma mnie w domu jest wszystko wyłączone z prądu a ostatnio bywam tylko wieczorami.I robię tak od bardzo dawna a maiłem i mam tego sprzętu trochę.Choćby dekodery płatnych TV przez ostatnie lata to chyba blisko 10 i żaden nie uległ awarii. Rozumiem że komputer też masz cały czas włączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam podobnie. Też wyłączam na noc cały sprzęt RTV, komputer, router itp. Moi rodzice na dole w salonie również. Lodówka akurat z wiadomych względów pozostaje włączona. ;)

Robimy tak od lat i jakoś dotąd nigdy z tego powodu nic nam nie wysiadło. Argument o burzy jest jak najbardziej słuszny. Jak pójdzie przepięcie w sieci energetycznej to popali się wszystko, co jest podłączone do gniazdka elektrycznego.

 

To tak na marginesie. Nie o tym jest niniejszy wątek. Koniec off-topic. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli taki sprzęt (rozumiem, że masz na myśli tuner satelitarny typu, jaki jest omawiany w niniejszym wątku?) padnie ci w okresie gwarancji to reklamacja jak najbardziej musi być rozpatrzona pozytywnie!

Chyba, że tuner spali się na skutek przepięcia w sieci energetycznej powstałego w czasie burzy to raczej szans na naprawę, czy wymianę gwarancyjną nie będzie. :roll: Tak samo w przypadku wszelkich uszkodzeń fizycznych powstałych np. na skutek upadku, uderzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli taki sprzęt (rozumiem, że masz na myśli tuner satelitarny typu, jaki jest omawiany w niniejszym wątku?) padnie ci w okresie gwarancji to reklamacja jak najbardziej musi być rozpatrzona pozytywnie!

Chyba, że tuner spali się na skutek przepięcia w sieci energetycznej powstałego w czasie burzy to raczej szans na naprawę, czy wymianę gwarancyjną nie będzie. :roll: Tak samo w przypadku wszelkich uszkodzeń fizycznych powstałych np. na skutek upadku, uderzenia itp.

Pytanie czy nie ma zapisu w instrukcji obsługi że sprzęt musi być na stałe podłączony do prądu?A wtedy z reklamacji była by lipa a burze ,upadki itp to wiadomo że na nic nie można liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

łatwo poznac uszkodzenie toru zailania przez wyłączanie ciągłe z pradu.Padają konkretne obszary.Wiec gwarancji moga nie uznac.( mnie tak był z Vu duo2.)

Miraclebox o ile wiem sami sprzedawcy nie zalecają wyłączania ciągłego.Juz były przypadki że padało.Przy wylączeniu może powstać impuls który może uwalić dekoder.Może ale nie musi.Więc jestem zdania nie wyłączać co chwile.Okresowo jak słyszymy oo idzie burza to wyłączyć a tak lepiej nie kusić losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy ten sprzęt jest teoretycznie dużo bardziej zaawansowany jeśli chodzi o środek a co za tym idzie dużo bardziej awaryjny.Niż Wifi Premiumbox który obecnie posiadam?Bo ten wyłączam codziennie podobnie jak wcześniej Newbox,nbox.I wszystko jest jak najbardziej ok.A z tego co wiem ADB też nie zaleca takiego wyłączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście że wyłączam a co w tym dziwnego?Co prawda nie lodówkę ale np TV ,dekoder, ruter, wieża...Słyszałeś o przypadkach że gdy była burza uszkodzeniu uległy wszystkie urządzenia elektroniczne które były połączone że sobą?Ja słyszałem.Ostatnio był technik u mnie z Orange i mówił ile ma popalonych ruterów po większości burz.Nie ma mnie w domu jest wszystko wyłączone z prądu a ostatnio bywam tylko wieczorami.I robię tak od bardzo dawna a maiłem i mam tego sprzętu trochę.Choćby dekodery płatnych TV przez ostatnie lata to chyba blisko 10 i żaden nie uległ awarii. Rozumiem że komputer też masz cały czas włączony?

 

Odpowiem pytaniem na pytanie.

Czy komputer ma tryb Stand by ? Ja nie wyłączam od 30 lat nic i jeszcze żaden sprzęt nie został uszkodzony przez burzę czy inne podobne sytuacje. Czy tunerów mam dużo ? Na ten temat nie będę się wypowiadał ale śmiem twierdzić że conajmniej dwa razy wieciej niż u ciebie ale nie będę się licytował.

Burze łatwo przewidzieć o ile ktoś zna się na tym ja nie mówię że sprzęt gra mi 24h na dobe 12 miesięcy w roku.

Oczywiście że nie sezon burzowy to ciężki sezon i wtedy zawsze dmucham na zimne ale żeby na noc to nigdy tego nie robiłem osobiście ale świadkiem byłem kilkakrotnie juz jak sprzęt z rana po heblu nie wstał właśnie po codziennym wylaczaniu.

Najzabawniejsze jest to że człowiek pyta "a czemu tak się stało?" a temu właśnie.

Dobra każdy ma swoje racje dla mnie wyłącznie z prądu wszystkiego jest oznaką przesadnej oszczędności - to moje zdanie nie każdy musi się z tym zgadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Robię tak od dawien dawna i nie mam zamiaru zmieniać przyzwyczajeń.Więc zadałem tylko pytanie i zapytałem czy na wyrost nie straszycie i podałem przykład że z wieloma dekoderami tak robiłem.Nie znam się może te są zdecydowanie inne niż te które posiadałem.Słyszałem o osobach które po jednej burzy stracili kilka tyś,zł.Chyba przyznasz mi rację że ten sprzęt pobiera nie mało prądu(jak na tego typu sprzęt) a ja nie bawię się w czuwania itp. Najczęściej na tygodniu oglądam tv ok.2 godziny dziennie a bywa że tv jest nie włączony kilka dni.Widzisz powód by tuner był włączony do sieci?Bo ja nie.Oszczędność?Jaka to oszczędność?Ile na tym można zaoszczędzić pewnie z 1 zł na tydzień. :lol2:

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będą dostępne tylko te kanały, które są w ofercie Smart HD+. Pozostałe są już parowane i nie będą działać w dekoderze innym, niż w tym, z którym karta została dostarczona.

Istnieją sposoby na odbiór na tunerze linuksowym takich parowanych kanałów, ale nie jest to legalne i o tym na tym forum nie rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://cardsplitter.pl/karta-ncn-z-bska-szybki-chip-dowolny-pakiet-gzg-p-3695.html

chyba jednak działa. 

 

Stąd moje pytanie czy taka karta którą oferuje ten sklep będzie działać na dekoderze Vu+ np. zero ? 


Można dostać jeszcze dekodery BSK lub BSLA z enigmą 2, które mają już więcej możliwości pozwalają na skanowanie satelit, przeszukiwanie tp, układanie własnej listy kanałów i w tym dekoderze karta działa i dowolny na niej pakiet, więc może inne też.

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Stąd moje pytanie czy taka karta którą oferuje ten sklep będzie działać na dekoderze Vu+ np. zero ? 

Karta będzie działać. Dekoder odkoduje kanały, które nie wymagają pewnego klucza zapisanego w dekoderze nBox. Dokładnie jak powiedział Barti.

 

Nieważne, jaką ofertę lub jaki dekoder linuksowy wezmiesz, będziesz zawsze stał przed dylematem. Oglądam tylko część kanałów, lub znajduję sposób na posiadanie tego pewnego klucza. Legalną metodą będzie na pewno korzystanie z oryginalnego dekodera do tej karty. Inne metody są dla obrońców szyfrowanch treści nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest na nich i jak coś się dzieje dzwonię do sklepu i Oni interweniują. 

 

To chyba dla Mnie najlepsza opcja, bez kombinowania z kartami Conax, bo nie może być tak, że NC+ wciska swoje pudła ze sparowaną kartą i mam brak możliwości układania listy po swojemu i brakiem możliwości wyszukiwania kanałów z innych satelit i transponderów. Trzeba szukać po sieci innych rozwiązań - sami do tego zmuszają ludzi. 

Edytowane przez satmaniak2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...