Skocz do zawartości
  • 0

Dekoder z Enigmą 2 do NC+


Dafy
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

Jestem zainteresowany kupnem dekodera z Enigmą 2. Kiedyś na tym forum pisałem post o przerobionym nBoxie jednak użytkownicy forum skutecznie mi go odradzili :)

 

Teraz mój wzrok skierował się na dekoder serii Solo 2 od Vu.

 

Czy ten dekoder będzie odpowiedni? Czytałem też o MiracleBox (o ile nie przekręciłem nazwy) ale nie mogę się konkretnie zdecydować.

 

Posiadam obecnie full pakiet nC+ i zamierzam również dokupić najmniejszy pakiet Cyfrowego Polsatu tylko i wyłącznie do odbioru kanałów Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra wraz z modułem CI. Czy ten dekoder obsłuży ten moduł i bez problemu będę mógł korzystać z nc+ jak i CP? Mam na myśli VU+ Solo 2.

 

Czy konfiguracja tego tunera będzie bardzo trudna dla kogoś, kto może nie jest kompletnym laikiem ale też nie jest jakiś zaawansowany w sprawach TV satelitarnej?

 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Linuxa można powiedzieć, że ogarniam, więc to nie będzie żaden problem jeśli to faktycznie wygląda tak jak komputer.

 

A czym się różni Solo 2 od Solo SE v2 i które głowice miałbym wybrać? Czy SE v2 to nie to samo co Solo 2 tylko, że z wymiennymi głowicami?

 

I który dekoder z tej całej listy będzie najlepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Solo 2 ma możliwosc instalacji dysku wewnątrz dekodera - dwa czytniki kart i 1 x wejscie na moduł - lepszy procesor

 

Solo 2 SE v2 mniejszy - dysk na zewnątrz na usb - jeden czytnik, 1 wejscie na moduł.

 

Jak chcesz co innego nagrywac co innego oglądac to musisz kupic 2 x dvb-s2.

Do każdego w/w dekodera możesz wybrac 2 x dvb-s2.

 

Info na stronie producenta co i jak.

 

Ja mam Atemio 6200 - aktualnie karta Orange biała + karta TNK w czytnikach i czekam na moduł polsatu w prepaid :)

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz co innego nagrywac co innego oglądac to musisz kupic 2 x dvb-s2.

Info na stronie producenta co i jak.

 

Czyli to generalnie chodzi o to, że jeśli chciałbym oglądać powiedzmy TV Satelitarną + naziemną mogę to zrobić za pomocą dekodera SE v2, tak? Bo w przypadku Solo 2 głowica dotyczy tylko i wyłącznie tv satelitarnej, jeśli dobrze zrozumiałem i wyczytałem.

 

Posiadam TV z wbudowanym dekoderem DVB-T więc raczej skłaniałbym się ku opcji 2x DVB-S2. Czyli Solo 2 po prostu posiada tą opcję, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak każdy w/w dekoder możesz kupic w konfiguracji 2x dvb-s2.
Wtedy z satelity jeden kanał nagrywasz a drugi z sat oglądasz.
Opcja też jeden kanał z satelity oglądasz w dekoderze a drugi kanał z satelity oglądasz w komputerze w drugim pokoju - kuchni - piwnicy.

Oczywiście do dekodera musisz dwa kable z konwertera twin podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opcja też jeden kanał z satelity oglądasz w dekoderze a drugi kanał z satelity oglądasz w komputerze w drugim pokoju - kuchni - piwnicy.

 

Oczywiście do dekodera musisz dwa kable z konwertera twin podłączyć.

 

To dobrze, bo posiadam konwerter z czterema wyjściami.

 

W jaki sposób można zrobić to, żeby oglądać w innym miejscu dzięki dekoderowi z 2x DVB-S2?

 

Czyli dla moich potrzeb nie lepszym wyborem będzie Solo 2 skoro ma lepszy procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@czerstwy co do wyłączania dekodera ile ludzi tyle opinii. Ja nie wyłączam całkowicie z prądu.

 

Dekoder wpinasz w siec - router po lan - wifi i w domowej sieci oglądasz stream przez vlc w komputerze.

 

Vu Solo 2 ma transkodowanie czyli przy słabym łączu - upload w domu jak chcesz cos pooglądac z drugiego konca Polski to ci dopasuje rozdzielczosc do prędkosci łącza.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak cię nie interesuje 4K to od 700 do 1200 zł.

Kwestia czy jedna głowica sat czy dwie głowice oraz czy karty działają w czytniku ( Cameleon NC+ i erotyka ) oraz Polsat z modułem CI. Dodatkowo dysk wewnątrz dekodera czy podłączony przez usb.

 

 

Warto zerknąc na Xtrend 8500 taki ciekawy model :)

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@czerstwy Miraclebox Premium Mini+ za 769 zł na znanym portalu nowy z gwarancją i będzie OK.
2 x dvb-s2 - 2 czytniki i wejście na moduł - nagrywanie na dysk USB.
Ja mam to samo ale pod nazwą Atemio 6200.

@Dafy karta będzie działać w czytniku Vu Solo 2 bez problemu.


Co do nagrywania można też nagrywać na dysk sieciowy po LAN :)

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli podsumowując: kupuję Solo 2 z Enigmą, wkładam do niego kartę i mam telewizję normalnie po HDMI, tak? Czy trzeba coś dodatkowo konfigurować aby korzystać z telewizji po LAN?

 

A czym się różni Solo 2 od tego dekodera, który poleciłeś wyżej? Mam na myśli Miraclebox Premium Mini+. Cena kusząca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli podsumowując: kupuję Solo 2 z Enigmą, wkładam do niego kartę i mam telewizję normalnie po HDMI, tak? Czy trzeba coś dodatkowo konfigurować aby korzystać z telewizji po LAN?

 

A czym się różni Solo 2 od tego dekodera, który poleciłeś wyżej? Mam na myśli Miraclebox Premium Mini+. Cena kusząca ;)

Gdyby nie to ustawianie i konfigurowanie to już  dawno bym posiadał taki sprzęt.A tak gdy co jakiś czas najdzie mnie ochota na tego typu sprzęt ktoś na forum skutecznie mnie odstraszy od tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konfigurację ustawienia robisz raz. Następnie kopię softu z ustawieniami robisz na pendrive.

Jak cos popsujesz wgrywasz kopię i po sprawie.

Jak się nie bawisz rożnymi wersjami E2 to używasz i masz spokoj.

Jedynie aktualizacja listy kanałow co jakis czas ale do tego jest iodpowiedni plugin robi z automatu.

Zawsze możesz wgrac plugin multiboot i miec jeden soft w pamięci dekodera a inne testowac uruchamiając z pendrive na usb.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak to jest z włączaniem tego typu sprzętu z prądu.Gdzieś czytałem że nie powinno się tego robić.Ja np dekoder tylko włączam gdy z niego korzystam lub jestem w domu.Większość doby jest odłączony.

 

Dobrze wyczytaleś. Po to ktoś wymyślił tryb "Stand By" aby z niego korzystać.

Wyłączony całkowicie z prądu sprzęt długo nie posłuży.

Ps. Router, lodówkę, pralkę czy każdy inny sprzęt też wyłączasz z prądu i włączasz tylko wtedy kiedy korzystasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...