Skocz do zawartości

Portal satkurier.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Wy macie za darmo, a my mamy dwie faktury do opłacenia :)

 

 

Nie mówiąc już o tym, że wielu z naszych redaktorów pracuje po 8 lub więcej godzin dziennie. Rozumiem, że reklamy są denerwujące (będziemy pracować nad tym, by były mniej nachalne), ale zrozumcie proszę, jak to wszystko działa. Nikt za darmo pracować nie będzie, bo z czego się utrzyma. Nie jesteśmy ekipą gimnazjalistów, wstawiających newsy na zasadzie Kopiuj+Wklej, bo "rodzice nas utrzymują, a i tak mamy za dużo wolnego czasu". Mamy swoje rodziny i swoje wydatki. Staramy się za to robić wszystko profesjonalnie i jak najlepiej tylko potrafimy. Dużo czasu poświęcamy na obsługę portalu. Niektórzy piszą, że przez zablokowanie adblocka "straciliście stałego czytelnika". Wypadałoby odpisać: "a co mamy z Ciebie, drogi Czytelniku, poświęcamy dla Ciebie swój czas, a Ty nie dajesz nic w zamian". Czy strata takiego czytelnika nas boli? Psychicznie tak, ale tak samo nas boli, że nie dostrzegacie naszych potrzeb... Bez tych całych reklam, portalu pewnie nie byłoby wcale. Im więcej osób stosuje adblocka, a stało się to coraz bardziej nagminne, tym bardziej podcinacie nam skrzydła. I jak mamy się dla Was rozwijać i być lepsi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, według mnie bardzo nachalne są te reklamy: https://zapodaj.net/0f8c8e53f5eba.png.html%C2%A0 , http://i.imgur.com/LZy3WBD.jpg. 

Ile będzie reklam w topie strony 2 czy może mniej (na jakie ustępstwa SATkurier może pójść?), i co będzie z tą reklamą w pierwszym linku, która "nagradza" użytkowników za chęć przeczytania innych artykułów na stronie.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią wielu osób , że ta zmiana na lepsze jakoś nie idzie w parze także z moimi odczuciami wizualnymi i intuicyjnymi . Może to tylko kwestia czasu dopóki się przyzwyczaimy do wyglądu tej strony, a być może będą jakieś poprawki co te wrażenia zmienią. Najlepsza reklama to ta z Toi Toiem :jupi: - wpisuje się w "temat" - no tak kasa nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dziwna rzecz, która się nie powinna wydarzyć - przy dodaniu satkurier.pl do wyjątków AdBlocka wciąż pojawia się komunikat o odblokowaniu reklam i odświeżeniu przeglądarki. Jeszcze większym problemem jest fakt, że odświeżenie nie działa tak jak powinno...

 

EDIT: Ten post zacząłem pisać zanim się pojawił post ze screenem z opisaną wyżej sytuacją.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wyłączonego blokowania w AdBlocku, nadal wyświetla się komunikat powitalny ;)

Firefox 47.0.1

NowySATKurier_jpg_300x300_q85.jpg

 

Potwierdzam, u mnie też to samo. :roll: Też korzystam z Firefox w wersji 47.0.1. Wyjątek do Ad-block'a dla portalu "SatKurier.pl" dodany. Reklamy się wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wspomniany post zniknął po odświeżeniu krótko po tym, jak opublikowałem wcześniejszy komentarz.

 

Teraz trochę o nowej odsłonie SatKurier.pl:

* jako reklamy pojawiają mi się anglojęzyczne przewodniki turystyczne pewnego wydawnictwa - jak na serwis o nowoczesnych technologiach jest to dość dziwne (choć reklama toi-toi i tak zgarnia póki co pierwszą nagrodę na najdziwniejszą reklamę na SatKurierze :wink: ).

* wygląd do przyzwyczajenia - choć jest to zastosowanie aktualnie obowiązujących trendów w designie stron internetowych/software (przypomina mi nieco Windows 8/8.1/10)*.

* poważny minus - nie widać większej różnicy między wpisem blogowym a zwykłym artykułem (oznaczenie BLOG w tytule to ewidentnie za mało; podobnie z  menu kontekstowym położonym pod belką tytułową zawierającym tylko najpopularniejszych autorów pod względem liczebności wpisów - a było jeszcze paru mniejszych autorów, których teksty też się pojawiały na blogi.satkurier.pl we wcześniejszej odsłonie)

* mniejszy minus - niektóre kategorie są puste (podobnie jak w trakcie beta-testów: Sporty zimowe, DAB+, Radiowe propozycje, HbbTV, Ciekawostki), mam nadzieję, że to dla Was pikuś :wink:.

* przydałby się ukryty odnośnik do kategorii związane z Wizją TV (podobnie jak jest to rozwiązane z n).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza reklama to ta z Toi Toiem :jupi: - wpisuje się w "temat" - no tak kasa nie śmierdzi.

 

* jako reklamy pojawiają mi się anglojęzyczne przewodniki turystyczne pewnego wydawnictwa - jak na serwis o nowoczesnych technologiach jest to dość dziwne (choć reklama toi-toi i tak zgarnia póki co pierwszą nagrodę na najdziwniejszą reklamę na SatKurierze  :wink: ).

 

Jak się chodzi po stronach sprzedających toi toie, to i takie reklamy wyskakują :P

Jeśli chodzi o AdBlocka, to powinno już działać - sprawdźcie proszę jeszcze raz. 

 

@lukis90el - Dzięki za uwagi, będziemy je analizować. Masz rację w kilku kwestiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, po wejściu na portal, nadal pojawia się ten banner z komunikatem o wyłączeniu blokowania reklam. :roll: Mimo, iż mam to już uczynione.

Zamknąłem przeglądarkę całkowicie, uruchomiłem ponownie i dalej to samo. Cache przeglądarki, cookies, historia przeglądania itp. czyszczą się automatycznie przy zamykaniu przeglądarki. Tak mam w niej to ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myster - dziwię się Twojej opinii, bo naprawdę stara wersja mobilna była ekstremalnie zła, ale to może wynikać z tego, że nie każdy wiedział jak to działało, a działało tak, że tylko pierwszy news od góry był ustawiany. Kolejne to były po prostu teksty w kolejności wstawiania, ale to generowało krytyczny problem, bo jeśli np. z rana poszły 2 ważne newsy i tylko jeden można było ustawić na główny, a następnie w ciągu dnia było sporo mniej ważnych informacji, to ta druga ważna nawet wypadała całkowicie z widoku. Poza tym nie było wygodnego dostępu do ważnych newsów poszczególnych grup, można było tylko iść po kategoriach. Myślę, że to naprawdę krok do przodu w celu poprawienia nawigacji i chyba faktycznie tylko lekkość (asceza) przemawiała za starą wersją, bo innych argumentów nie widzę...

 

 

Może inaczej, brakuje mi najbardziej takiego miejsca, gdzie są wszystkie newsy po kolei jak to było w poprzednim wcieleniu. Coś na wzór tematów z forum na głównej.

Jako przykład mogę też podać sport.pl, gdzie na samym dole jest kilka najnowszych newsów z różnych kategorii, a w chwili obecnej ciężko mi znaleźć coś nowego, bo nie zauważylem za 1 razem. Teraz posilkuje się Waszym RSS (http://feeds.feedburner.com/satkurierpl), gdzie mam najnowsze informacje pod ręką. Najbardziej mi na tym zależy. Z wersją mobilną zauważyłem, że jednak nie jest tak źle, ale się dłużej ładuje, co jest oczywiste.

Edytowane przez myster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "Sport w polskiej tv" musi być aż tak rozciągnięty w pionie? Kiepsko się to czyta. Za duża czcionka i odstępy.

Na standardowym monitorze FHD widać tyle co na poniższym zrzucie ekranu (najnowszy FF i WinXP):

 

http://images78.fotosik.pl/783/518f94f14a642ca9.png

 

EDIT: 18:58

Zrobiłem testy na kilku przeglądarkach i strasznie nie podoba mi się blokada dostępu do treści serwisu, gdy ten wykryje włączony Adblock. Takie coś wywołuje u mnie reakcję "na złość Wam zablokuję reklamy", nawet jeżeli wymagałoby to poświęcenia czasu i dorobieniu samodzielnie paru skryptów.

Jeżeli zdecydowaliście się na taką politykę (w pewnym sensie rozumiem ją) to miejcie świadomość, że takim działaniem odstraszacie potencjalnych klientów. Taka akcja to najwyższy poziom w.k.u.rzenia czytelników.

Dobrym przykładem jak można pogodzić reklamę z blokowaniem jej przez użytkowników niech będzie taki banalny przykład jak demotywatory.pl i pochodne. Wykrywają Adblocka, informują o tym, ale nie blokują treści serwisu.

Takie zachowanie rozumiem. Osobiście nie lubię reklam (zwłaszcza nachalnych) na stronach i blokuję je jak tylko mogę. Mam jednak trochę wyjątków, na których "włączam" reklamy. Wy na obecną chwilę nie jesteście na tej liście.

Jednym zdaniem stosujecie zasadę "kija zamiast marchewki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita - cenię Waszą pracę, ale kompletnie nie rozumiem stanowiska albo reklamy albo abonament. To przekaz żałosnych portali typu onet, wp, gdzie nie liczy się czytelnik. Nagłówki też wymyślacie żeby tylko liczba wejść się zgadzała? Najlepsze strony nie idą tą drogą, macie przecież sklep: na tym nie zarabiacie?

 

Tak prezentuje się 'normalna wersja' nowego portalu:

 

http://i67.tinypic.com/2eai33p.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna brzydka, nowoczesna strona w internecie. Multum informacji w jednym miejscu i wielki chaos. Zamiast fajnie skorzystać z HTML5 i doładowywania się strony przy zjechaniu niżej to nawalone jak na straganach. Majtki obok pomidorów. W dodatku porażająca ilość reklam. Mam odblokowane strony, które przeglądam i mają mało nachalnych reklam, ale tu jest tego jak reszty, czyli zdecydowanie za dużo. 

 

Może się to komuś podobać, ale widzę, że jednak część zauważa, że jest po prostu brzydko. @lomciu ma rację, kolejne lata tego tworu, bo część powie, że ludzie się przyzwyczają, bo dadzą szansę. Ja tej szansy tej stronie nie daję, wyleciała z zakładek bo jest zupełnie nieczytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście przynajmniej na forum pozostał tryb czytania postów od najstarszego do najnowszego.

Proponuję również przy artykułach ustawić komentarze domyślnie w kolejności chronologicznej. Nie zaś odwróconej, przy której najnowszy komentarz jest wyświetlany jako pierwszy.

Internet funkcjonuje nie od dziś i ludzie mają swoje przyzwyczajenia. Nie ma co eksperymentować i odwracać schematy, które są już ugruntowane.

Rozumiem, że dla osób, które na stronie spędzają wiele godzin dziennie, taki układ (z odwróconą chronologią) jest bardziej korzystny, ale nie dla zwykłego czytelnika, który przyzwyczaił się czytać tekst od góry do dołu i spodziewa się komentarzy umieszczonych w normalny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jest koszmarna... reklama pogania reklamę... Więcej reklamy niż wartościowej treści o tematyce TV i jej technologiach... Widać że nastawiliście się tylko na trzepanie kasy z reklam a zwykły Kowalski się nie liczy... Bardzo jest mi przykro z tego powodu... Sat Kuriera miałem dodanych do ulubionych, ale po dzisiejszym dniu wywaliłem go z listy i już nie mam zamiaru nigdy wyświetlać Waszej koszmarnej strony... Przechodzę na portal media2.pl tam przynajmniej jest kultura  i strona przyjazna dla ludzi... Żal [beep]ę ściska... Daleko to tak nie zajedziecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reklamy to zdecydowanie fatalny pomysł - im już dziękujemy choć z tego co pamiętam w starej formie też były bannery i grafiki reklamowe (głównie od home.pl) ale przedstawione były porządniejszy sposób. Czyli podsumowując reklamy do domu - to Satkurier a nie strona Super Expressu czy Faktu.

Strona niestety gorsza od poprzedniej ale mniej irytuje niż na przykład ostatnie zmiany na Onecie które to miały na celu konkretne zjechanie poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomciu - jeśli ktoś widzi komunikat, znaczy ma włączonego adblocka. Jeśli ma domyślnie, to reklamy blokował, bo chyba nie powiesz, że nie blokował, ale tak z ciekawości włączył adblocka na próbę :) Jeśli blokował - to nie jest potencjalnym klientem i nie byłby, nic się w tej kwestii nie zmienia. Gdyby nie zobaczył komunikatu, mając adblocka, to tym bardziej by go nie wyłączył, bo przecież nie miałby żadnej informacji, że o to prosimy. Chyba, że chcesz mi powiedzieć, że ludzie wspaniałomyślnie wyłączają adblocki bez powodu :) Widzę to na forum - jeden banner w jednym miejscu, blokowany namiętnie :) Można powiedzieć, że ten banner jest właśnie takim doświadczeniem naukowym - pokazującym, że choćby nie wiem jak miłe i nieinwazyjne były reklamy, to są blokowane, więc marchewka pod postacią ich redukcji do (nieopłacalnego) minimum nie działa. Jeśli są osoby faktycznie dające wyjątki na takie sytuacje, to jest to niestety plankton w morzu korzystających z adblocków.

 

Z tym rozstrzeleniem w Sport w polskiej TV to wynika tylko ze zmiany czcionki - w starej wersji były inne parametry i po zmianie te odstępy dostosowane pod starą czcionkę zrobiły się za duże. Nie miało tak być - chyba już skorygowane, natomiast będziemy uważać w kolejnych publikacjach, żeby nie było takiego rozjazdu.

 

@marrak - rzuć proszę okiem na materiał od Antyweb, który podlinkowałem na poprzedniej stronie i odpowiedz sobie na pytanie kim jest czytelnik. Sklep zatrudnia ludzi i sklep pokrywa koszty sklepu, nie portalu. Poza tym to nie jest jedna firma w ogóle. Portal ma na siebie zarabiać, to nie jest działalność charytatywna, pracujące przy nim osoby nie karmią się energią słoneczną, a jest to praca w zasadzie całodobowa, bo nieustannie ktoś siedzi i coś wstawia. Reklamy na portalu są cały czas, jest ich mniej niż było. Dla mnie wszelkie głosy oburzenia w tej kwestii pochodzą wyłącznie od osób korzystających z adblocka (bo reszta wchodzi po staremu, mają nawet lepiej, bo jest mniej niż było), co za tym idzie - od osób, które portalu nie wspierają. I nie widzę powodu dlaczego mielibyśmy wobec tego jeszcze ułatwiać czytanie bez reklam. Jak się chce, to i tak sobie kto umie - poradzi (i wnoszę, że sobie poradziłeś po zrzucie). To Wy chcecie za wszelką cenę uzyskać dostęp do treści nie wspierając portalu, więc to Wasz interes, żeby sobie z tym radzić, a nie nasz, żeby to umożliwiać. Proszę sobie radzić.

 

@zurek4 - co to znaczy zwykły Kowalski? Też zachęcam do obejrzenia materiału Antyweb. Reklam jest mniej niż było, zatem witam kolejnego dzielnego użytkownika adblocka, który widzi je po raz pierwszy. A tekst z media2.pl jest słaby o tyle, że newsów z branży satelitarnej tam nie ma, to portal o innej tematyce. Jeśli utożsamiasz kulturę z tym, że możesz wyr-uchać właścicieli portalu wyłączając reklamy i czytając za darmo, to jest to ciekawe pojęcie kultury, jakaś nowa definicja :) Dla każdego portalu, gdziekolwiek nie pójdziesz, jesteś widziany jako "darmozjad", bo nikt nigdzie nie ma z Ciebie nic poza wyświetleniem (nie generującym zysku, bo adblock) i obciążeniem serwera. Może brutalne, ale prawdziwe. Zatem żegnam :)

 

@Poland - to dowodzi, że nie miałeś włączonych reklam na starym portalu, bo było ich o wiele więcej i były nachalniejsze, to czy od home.pl to zależy od kontekstu, dostawca reklam jest ten sam, ilość kodów jest zmniejszona, więc jest co było, tylko mniej.

 

Sprawa reklam będzie jeszcze dyskutowana w redakcji w przyszłym tygodniu, ale nie zmienia to faktu, że portal na siebie musi zarabiać (tak jest cały czas) i koniec. To nie jest działalność charytatywna. Reklamy pozwalają portalowi na istnienie i być muszą, a płacz że nie da się wyłączyć (co zresztą nie jest prawdą) mnie nie rusza, bo reklamy żeby działały - muszą się wyświetlać - po wyłączeniu odsłona portalu nie daje nic, więc jaki byłby sens umieszczania reklam? Po co miałoby być wstawianie reklam, żeby z góry je wyłączać? Innej metody pokrywania działalności portalu nie było i nie ma. Ilość reklam jest zredukowana. Powtarzam co już pisałem - jak ktoś się uprze, to i tak wyłączy te prośby, więc - radźcie sobie. Reklamy nie znikną, bo są cały czas od zawsze, to źródło utrzymania strony, w nowej wersji portalu są lepiej skrojone, wstawione i dostosowanie, żeby nie wadzić (jeśli coś z tym nie gra - będzie jeszcze sprawdzane).

 

Jako że mam bezpośredni nadzór na forum, to przykładzik: mamy (aktualnie) jeden banner oraz reklamy w Tapatalk  (to używa, ten wie). Od kwietnia 2014 zyski z reklam w Tapatalk wyniosły łącznie (sumując 27 miesięcy) 20,4 USD, czyli jakieś 80 zł po obecnym kursie. Miesięczny koszt serwera jest większy niż zysk z Tapatalk przez 2 lata zebrany łącznie, a jeden banner jest namiętnie blokowany. Skąd zatem ma pochodzić kasa na utrzymanie forum? :)

 

@AliAs99 - kolejność wyświetlania komentarzy powinna się zapamiętywać (jeśli tak nie jest, to sprawdzimy i poprawimy). Czyli jest jak na starym portalu - raz ustawiasz i masz kolejność jaką chcesz wszędzie.

 

@bartolinos - był miesiąc testów, nie pisałeś nic. Trudno teraz spodziewać się, gdy już projekt został wdrożony, że nagle go wywrócimy do góry nogami :) Trudno, nie każdemu musi się podobać, odsyłam do pierwszego postu, gdzie zwracam uwagę na zalety oraz podkreślam, że zachowany został taki układ rozmieszczenia treści jak na starym portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...