Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy satkurier.pl [2016]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#201 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13291 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 wrzesień 2016 - 17:18

Coś się wysypało na moment, przypuszczalnie w momencie wdrażania paczki z nowymi funkcjami, dość nietypowo - teraz jest OK.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#202 neo_patryk

neo_patryk

Król LŚ Typer 2012

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3565 postów
  • Od: 18 gru 2006
  • LokalizacjaSzydłowiec

Napisano 29 wrzesień 2016 - 22:56

Obecnie jest to może mało ważne, ale starsze wersje przeglądarek (a przynajmniej IE) nie mogą odczytać komentarzy pod newsami.

Pozdrawiam :D

#203 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 wrzesień 2016 - 23:33

Tak było od startu portalu, czy akurat zauważyłeś? Generalnie wczoraj dłubaliśmy przy komentarzach, jest tam aktualnie jeden błąd, który poprawi się dziś. Może przy okazji coś wysypało się z wyświetlaniem. Rzucimy na to okiem...

Z ostatnich zmian na przestrzeni kilku tygodni:
- blok Najpopularniejsze można przełączyć na Najnowsze, wybór powinien być zapamiętywany,
- zmiana w małych boksach na dole - jeśli kliknie się na zakładkę, która jest aktywna - wchodzi się do kategorii,
- zaimportowane wszystkie ZAP ze starego portalu do galerii,
- poprawione wyświetlanie ZAP na stronie głównej i w newsach - brało najstarsze, nie najnowsze - ups :P
- ZAP-y na stronie głównej mają parametry, to jednak było przydatne,
- po wejściu w newsa logo po prawej od zajawki jest znowu pokazywane - pierwotnie zaprojektowaliśmy portal bez tego jako schludniejsze, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że brak tej grafiki powoduje, że często przygotowujemy ją na darmo, bo na koniec nie pojawia się nigdzie - dlatego wróciła, ale ma dostosowane wyświetlanie, żeby pasować i nie wadzić,
- poprawiony graficzny bug na mobile - linki do sharowania były pod sobą, a miały być obok siebie,
- poprawione kopiowanie ze strony (link do newsa powinien być dodawany tylko przy kopiowaniu treści newsa, a nie np. komentarzy - ups :P ),
- w galeriach poprawione przełączanie grafik - po przełączeniu przewijało na górę strony zamiast zostać na tym samym poziomie,
- w komentarzach po kliknięciu na nick, by komuś odpowiedzieć - za pierwszym razem pole się rozwijało, ale nie dodawało nicka (dodawało jak pole było już rozwinięte),
- pojawiła się możliwość ręcznego wpisania numeru strony w widoku kategorii (bo czasami stron newsów jest bardzo dużo - łatwiej przycelować np. w środek),
- optymalizacje - zwłaszcza wczoraj - pozwolą na lepsze wykorzystanie zasobów serwera pod obciążeniem jakie było np. 28 września wieczorem po 20:00.

W zasadzie prace nad front end są w naszym odczuciu skończone i zostało kilka tematów mniej pilnych, ale będziemy je realizować, obejmują:
- w bloku Najpopularniejsze i Najnowsze rozważymy dodanie opcji Najczęściej komentowane,
- poprawka niewidoczna związana z ZAP-ami, które znalazły się z różnych magicznych powodów dwa razy na serwerze ;)
- rozważymy, czy blokom po prawej nie dać nagłówków lub jakoś inaczej je wyróżnić, bo się trochę zlewają,
- logowanie forum (na końcu, zależy od innych rzeczy).

Natomiast zbliżają się zmiany dla digi-tv.pl i solarkurier.pl - obydwa portale zostaną zunifikowane wyglądem z satkurier.pl, zyskają tylko swoje modyfikacje kolorystyczne no i siłą rzeczy będą mniej rozbudowane.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#204 neo_patryk

neo_patryk

Król LŚ Typer 2012

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3565 postów
  • Od: 18 gru 2006
  • LokalizacjaSzydłowiec

Napisano 30 wrzesień 2016 - 13:17

Problem pojawił się wcześniej, może nawet jest od startu portalu, co jest całkiem prawdopodobne, ponieważ starsze przeglądarki często mają problemy z nowymi portalami, ale co do tego nie mam pewności.

Pozdrawiam :D

#205 kolos22

kolos22

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1791 postów
  • Od: 09 lip 2012
  • LokalizacjaSkawa

Napisano 15 grudzień 2016 - 16:55

Od kilku dni mam problem z czytaniem artykułów na SK , a mianowicie na żadnej przeglądarce nie mam ADBLOCKa , a mimo to pojawia się komunikat "Reklamy da się lubić.Dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści. Prosimy odblokuj reklamy i odśwież stronę" i odświeżanie strony nie pomaga wcale (sprawdzane na : Firefox, Opera, Vivaldi - przeglądarki uaktualnione). Co robić? 

Cyfrowy Polsat- 99,90 (pakiet Premium Max) : Evobox PVR ; HD2000(dekoder Multiroom)
N na kartę- 59,70 zł (full pakiet ): ITI2850ST .

Dołączona grafika

#206 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:12

Nie obserwujemy takiego problemu, nie instalowałeś czegoś w systemie, może jakiś zewnętrzny program miesza?

#207 tomkep

tomkep

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Od: 24 lis 2010

Napisano 10 styczeń 2017 - 08:50

Od paru dni Firefox 45.6.0 na Linuxie rzuca mi takim komunikatem na stronie głównej satkuriera:

A script on this page may be busy, or it may have stopped responding. You can stop the script now, open the script in the debugger, or let the script continue.

Script: https://data51.adlooxtracking.…=en-US&ao=&fake=001000&errors=:89

Wybieram "Stop script" i generalnie działa (choć może coś mi umyka), ale jest to wkurzające.

Da się coś z tym zrobić?

NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, TNT SAT, tivùsat

#208 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 styczeń 2017 - 08:56

Dzięki, powiadomiłem redakcję, będzie dzisiaj sprawdzane :)

#209 stan69

stan69

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Od: 05 lut 2009
  • Lokalizacjapow.Lubartów

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:50

Od kilku dni mam problem z czytaniem artykułów na SK , a mianowicie na żadnej przeglądarce nie mam ADBLOCKa , a mimo to pojawia się komunikat "Reklamy da się lubić.Dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści. Prosimy odblokuj reklamy i odśwież stronę" i odświeżanie strony nie pomaga wcale (sprawdzane na : Firefox, Opera, Vivaldi - przeglądarki uaktualnione). Co robić? 

Korzystam z Opery i w ustawieniach jeśli włączę blokowanie reklam to mi taka plansza wyskakuje.

#210 tomkep

tomkep

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Od: 24 lis 2010

Napisano 16 styczeń 2017 - 12:36

To ja mam kolejny problem. Strona satkurier.pl ładuje mi się już od 30 minut i załadować się nie może (na tą chwilę mam pustą kartę). Tytuł jest i jedyne co moge jeszcze stwierdzić, to napis na dole, w pasku stanu: "Waiting for code.createjs.com...".

Siedzę w pracy, za proxy i firewallem. Czy jakiś wasz dostawca reklam nie podpadł gdzieś na filtry any-spamowe, anty-fishingowe albo anty-wirusowe? Bo to tak wygląda jakby wasza strona próbowała coś dociągnąć z sieci i jakby nie było połączenia do tego czegoś.

EDIT: O, 7 minut później i nagle zaczęło działać...

Użytkownik tomkep edytował ten post 16 styczeń 2017 - 12:42

NTC, NC+ na kartę pakiet startowy, CP Darmowy HD, HD+, TNT SAT, tivùsat

#211 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13291 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 styczeń 2017 - 13:52

Chyba jakaś chwilowa zwiecha/zapowietrzenie serwera - nie dłubaliśmy, będziemy kontrolować...