Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy satkurier.pl [2016]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13346 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 lipiec 2016 - 05:21

Jako że nie było żadnych nowych uwag - zakończyliśmy testy nowego portalu i został wdrożony :) Oprócz tego od dziś będą też szły nowe newslettery (jak ktoś się zapisał).

Portal wnosi generalnie sporo różnych większych i mniejszych udoskonaleń, w tym:

- koniec z osobną bardzo okrojoną wersją mobilną portalu, w której brakowało sporej części informacji

- udoskonalona wyszukiwarka

- zdjęte limity wyświetlania newsów, dzięki czemu można się zapoznawać z archiwalnymi tekstami, a te obejmują praktycznie niemal 16 lat historii TV cyfrowej (!), są tekst o Wizji TV datowane gdzieś na grudzień 2000 (daty się trochę posypały przez lata i część wskazuje na maj 2002, ale teksty są starsze), jest np. tekst o zmianie Muzzik na Mezzo (2001). Trudno o większe archiwum nawet w ramach serwisów zagranicznych.

- udoskonalony podział kategorii - odświeżyliśmy nieco pewne kategorie, w niektórych może być pusto, ale przeniesiemy tam newsy, które do tej pory wstawialiśmy w inne miejsca, pojawią się też nowe, więc powoli się to zapełni

- ogrom drobnych poprawek (np. koniec z krzaczkami w nazwach drużyn w futbolu itp. itd.)

Przy tym zachowaliśmy ogólny podział, nadal pierwszy blok (blado-czerwony) to najważniejsze informacje z polskiego rynku, drugi (żółty) - zagranica, trzeci (niebieski) - media, komunikaty, czwarty (czerwony) sport. Niżej Digi, wystawy i zielone technologie oraz po prawej blogi i forum. Jeszcze niżej te klasyczne boksy z zakładkami, które są zapamiętywane, więc można sobie poustawiać pod siebie (poprawione - wszystko jest zapamiętywane, na starym portalu się to nieco rozsypało przez lata i brak nadzoru :oops: ).

Futbol w TV, Sport w TV i Propozycje polskich filmów w TV od Sentence mają swoje stałe wspólne miejsce u góry po prawej.

Zachowana jest struktura linków, więc jak ktoś linkował do nas, to mimo zmiany portalu wszelkie linki do newsów działają.

Nad kilkoma tematami jeszcze pracujemy:

- logowanie na dane z forum jest jeszcze wyłączone, odpalimy to wkrótce (mam nadzieję, że do połowy sierpnia)

- brak ZAP-ów, wstawiłem tylko kilka ostatnich, resztę przywrócimy mam nadzieję w przyszłym tygodniu i to też będzie pełna historia, najstarsze ZAP pokazują np. planszę informującą o wstrzymaniu emisji TV Niepokalanów II, czyli gdzieś 13 lat zrzutów ;)

- będą jeszcze drobne udoskonalenia (np. przy ZAP mogłyby wyświetlać się parametry jak na starej stronie, nikt tego nie zgłosił przy testach, ale wydaje mi się to jednak przydatne, więc zbadamy)

- może jakaś drobnica tu i ówdzie - w trakcie przepinania np. zauważyliśmy brak enterów w komentarzach, poprawi się, brak enterów w opisach ZAP - poprawi się. Nie trzeba tego raportować - widzimy i wiemy ;)

W razie problemów - polecam dawać znać mailowo na redakcja[malpa]satkurier.pl - to najszybciej trafi tam gdzie trzeba :) Forum będzie także podglądane. W ciągu dnia mogą zdarzyć się jeszcze jakieś przestoje - nie trzeba się tym przejmować. Generalnie jednak zastrzegam, że do poniedziałku wrzucamy na luz, bo trzeba troszkę odpocząć ;)

Wierzę, że generalnie odświeżony portal spodoba się, a jeśli komuś z początku jednak nie podejdzie, to pamiętajcie, że jak z każdą nowością - zapewne i tu trzeba będzie się trochę przyzwyczaić ;) Myślę, że korzyści pojawiające się w różnych miejscach podczas korzystania szybko dadzą o sobie znać ;)

Dzięki za wszelkie uwagi i pomoc przy testach ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#2 jw23

jw23

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 184 postów
  • Od: 27 sty 2011

Napisano 29 lipiec 2016 - 05:53

Trzeba się trochę przestawić, ale pierwsze wrażenie nie jest złe :)

#3 Artur912

Artur912

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 743 postów
  • Od: 13 lut 2016
  • LokalizacjaKuźnia Raciborska

Napisano 29 lipiec 2016 - 06:38

Nie jest źle tylko po co te reklamy

DVB-S : astra 19,2E i Hotbird 13E. DVB-T: MUX 1-3 Opole Chrzelice MUX-8 Wysoka Góra św. Anny MUX 1-3 CZ Jesenik Praped MUX4 CZ Opava MUX RS2 Klimkovice 

#4 Marko 345

Marko 345

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 284 postów
  • Od: 21 mar 2013

Napisano 29 lipiec 2016 - 06:48

Reklamy dla kasy.

Użytkownik Marko 345 edytował ten post 29 lipiec 2016 - 06:48

#5 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• Edytor wykazów Forum SK
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5099 postów
  • Od: 19 sie 2009
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:03

@Mr.Orbita - trzeba było poczekać z nową wersją portalu jeszcze 14 dni  :wink:

34057.png                   DAB+ : KATOWICE KOSZTOWY (10A) KRAKÓW CHORĄGWICA (12D) 

DVB-C: UPC Select Extra HD PVR + FiberPower 30 + telefon 60 Minut do wszystkich + Horizon GO = 69,98 zł
DVB-T:PL    MUX 1 MUX 2 MUX 3 (KATOWICE KOSZTOWY / WISŁA SKRZYCZNE / KRAKÓW CHORĄGWICA / RABKA LUBOŃ WIELKI)     MUX 4 (KATOWICE KOSZTOWY)      PRE-PAID + UMOWA DO 12/2016                                 MUX 8 (KATOWICE KOSZTOWY / KRAKÓW CHORĄGWICA )     MUX TVS   (KATOWICE KOSZTOWY)  DVB-T:CZ MUX 1 MUX 2 (Łysa Góra)

sigpic3343_2.gif   @Bogdan425 - ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI [*]

#6 Suut

Suut

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Od: 18 gru 2010
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:19

Na szczęście w uBlocku można też zablokować monit "odblokuj adblocka" :)

Cyfrowy Polsat: HD 2000 + HD3000 (multiroom HD)

Familiny Max HD + Eleven
MES QUE UN CLUB
banner_350x26.png

#7 kaspian0007

kaspian0007

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2642 postów
  • Od: 23 sty 2013

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:24

Porażka malo intuicyjne dla mnie by dogrzebac do tematow forum musze polowe portalu zlecieć.Układ porażka takas *** jak na media2. Nie nawidze ukladu kaaflowo pochodnego. przepraszam ale nie mogłem.Jak przestalem wchodzic na media2 tak teraz dylematy mam.

Musiałem to wydusić. Z pozytywów?? najwazniejsze newsy na oko mam na samej górze*chyba. Jakoś nowocześniej.Zapewne dla administracji duzo wygodniejsze do redagowania.

1. Miraclebox Micro Egami 7.2.x 2. Miraclebox Ultra 2x DVBS2 1x dvbt2  hdd 1 Tb soft Egami 7.2.x 3.VU+Zero Atv 5.3 pen64gb.

TV: Odpowiednik Extra 6xx Canal+mr2karty kameleon+hbo=69,99
CP prepaid Full 166,90 2x

Jestem dyslektykiem i dysortografem.Przepraszam za ewentualne błędy.

#8 inspektor Barnaby

inspektor Barnaby

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów
  • Od: 09 lis 2006

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:33

nie podoba mi się.

I do tego nie moge znaleźć mojej ulubionej informacji o transmisjach sportowych na dzisiaj . :>

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację.
Winston Churchill

#9 tracer10

tracer10

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 918 postów
  • Od: 23 kwi 2007
  • LokalizacjaIE

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:34

W tym przypadku nowe nie znaczy lepsze, wręcz przeciwnie.

Jedna z gorszych zmian jakie widziałem na różnych stronach.

#10 studiolitek

studiolitek

Edytor wykazów Forum SK

• Edytor wykazów Forum SK
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5099 postów
  • Od: 19 sie 2009
  • Lokalizacja⚓️ BĘDZIN ツ

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:35

nie podoba mi się.

I do tego nie moge znaleźć mojej ulubionej informacji o transmisjach sportowych na dzisiaj . :>

U góry po prawej stronie masz linki do sportu w Polskiej TV

34057.png                   DAB+ : KATOWICE KOSZTOWY (10A) KRAKÓW CHORĄGWICA (12D) 

DVB-C: UPC Select Extra HD PVR + FiberPower 30 + telefon 60 Minut do wszystkich + Horizon GO = 69,98 zł
DVB-T:PL    MUX 1 MUX 2 MUX 3 (KATOWICE KOSZTOWY / WISŁA SKRZYCZNE / KRAKÓW CHORĄGWICA / RABKA LUBOŃ WIELKI)     MUX 4 (KATOWICE KOSZTOWY)      PRE-PAID + UMOWA DO 12/2016                                 MUX 8 (KATOWICE KOSZTOWY / KRAKÓW CHORĄGWICA )     MUX TVS   (KATOWICE KOSZTOWY)  DVB-T:CZ MUX 1 MUX 2 (Łysa Góra)

sigpic3343_2.gif   @Bogdan425 - ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI [*]

#11 inspektor Barnaby

inspektor Barnaby

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 162 postów
  • Od: 09 lis 2006

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:36

dzięki. przeglądałem 10 razy i nie zauważyłem

Użytkownik inspektor Barnaby edytował ten post 29 lipiec 2016 - 07:37

Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację.
Winston Churchill

#12 wojtekmedia2

wojtekmedia2

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1182 postów
  • Od: 02 mar 2008

Napisano 29 lipiec 2016 - 07:47

Źle jest zrobione jak się klika w ostatnio poruszane tematy na forum SK na głównej stronie SK. Zamiast odpalić ostatni wątek to uruchamia się pierwsza strona.

Pozdrowionka dla wszystkich

#13 nemesisevil

nemesisevil

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • Od: 18 paź 2014

Napisano 29 lipiec 2016 - 08:03

Reklamy na tej stronie to skopaliście strasznie. Wersja komórkowa najpierw jedna wielka reklama, potem po przewinieciu odległosci całego ekranu coś widze..... na kompie to samo, ok70% widze w duzych reklamach. Szczerze srednio mi sie podoba zmiana, bo wcześniej było przejrzyste. Jak widzę te reklamy to naprawdę odechciewa mi się tu wchodzić bo są tak nachalne, i serwis zamiast profesjonalnie wyglądać, to wieje straszną amatorką(zamiast wtopić by się nie gryzły, to wyszedł portal z reklamami)......nie da sie tego oglądać

#14 Suut

Suut

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Od: 18 gru 2010
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 29 lipiec 2016 - 08:11

Oto główna po zmianach, dziękuję pan satkurier
http://i.imgur.com/LZy3WBD.jpg

Cyfrowy Polsat: HD 2000 + HD3000 (multiroom HD)

Familiny Max HD + Eleven
MES QUE UN CLUB
banner_350x26.png

#15 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1784 postów
  • Od: 29 gru 2009

Napisano 29 lipiec 2016 - 08:59

Gratuluję przejścia na nową wersję portalu! :brawo: Jest całkiem przyjemna. Najbardziej mnie cieszy dostęp do całej historii. Mi reklamy nie przeszkadzają, a nawet mogłoby być więcej (żeby SatKurier miał więcej kasy na funkcjonowanie), być może jeszcze źle się skalują przy niższych rozdzielczościach, bo u mnie główna wygląda normalnie. Trochę się będę musiał przestawić, jednak przyzwyczajenia robią swoje, ale zawsze można wejść w konkretny dział na górze głównej żeby zawęzić zakres newsów widziany na stronie.

To mam nadzieję, że Mr. Orbita sobie teraz odpocznie, a potem będzie miał więcej czasu na interakcje na forum a nie tylko pełnienie funkcji nadzorczych :grin:

Na telefonie też się prezentuje OK.

110cm 75E<>33,5W

#16 czytnik

czytnik

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Od: 05 maj 2011
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:01

Zmiana na gorsze , chyba się nie przyzwyczaję , więc wchodzić już nie będę a szkoda bo były tu informacje na bieżąco.

Premium Max-pvr 7000+hd3000 jako multiroom

#17 szczepaniu

szczepaniu

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 82 postów
  • Od: 24 maj 2016
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:03

Fajnie to wszystko wygląda jak najbardziej na plus :D Reklamy nie przeszkadzają mi tylko brakuje dojścia do newsów archiwaliów starej cyfry n-ki i wizji(o ile te newsy są nadal) :D

2009-2011  FTA Silvercrest SL-65 2011-2014 Cyfrowy Polsat Sagemcom ESI-88+Multiroom m100 Familijny+HBO+cinemax+extra HD 2014-2015 ITI-5800S Comfort+multi 2015-2016 WI-fi box Comfort+multi 2016-do dziś DVB-T MUX1,MUX2,MUX3,MUX8

#18 Wesoly

Wesoly

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 251 postów
  • Od: 02 lip 2011

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:04

Strasznie to wszystko wygląda, zdecydowany minus. 

#19 kisiel95

kisiel95

Król SK Bukmacher 16

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 556 postów
  • Od: 27 cze 2015

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:12

Za dużo reklam w topie. (to, co pokazał @Suut)

EDIT: Jeszcze ten rodzaj reklamy mi się nie podoba jak się cofnie do głównej https://zapodaj.net/...3f5eba.png.html ("nagradzanie" użytkowników za czytanie na stronie) - wiem, że to znika po paru sek., ale powoduje niesmak.

Użytkownik kisiel95 edytował ten post 29 lipiec 2016 - 09:23

#20 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13346 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 lipiec 2016 - 09:13

Zbiorczo o reklamach: portal jest pomyślany tak, aby reklamy nie wadziły w użytkowaniu i sporo siedzieliśmy nad tym. Zredukowaliśmy kody brokera (wiadomo, że najbardziej intratne są najbardziej irytujące reklamy, wszystkie odrzuciliśmy), postaraliśmy się o mniej inwazyjne formy, bliższe tematycznie (priorytet na media i telekomunikację, ale nadal w grę wchodzi kontekstowa, więc też widać to, czym się interesujecie w sieci... ja mam np. Toi Toi :shock: :lol2: ) oraz ograniczone na mobile, aby nie dokuczały. Są umieszczane w lepiej dopasowanych miejscach, żeby właśnie nie zaburzać wyświetlania treści oraz skalowane, czego nie było. Na mobile na głównej mieści się idealnie nawigacja i slider z newsami dnia (właśnie wchodzę i tak mam, sprawdzaliśmy to). Wchodzę (bez adblocka) na Onet na mobilu - mam 1 news, wchodzę na Wirtualne Media - 1 news. IMHO u nas lepiej. Można byłoby analizować każdy portal, pewnie i znajdą się jakieś lepsze, ale jest zachowany poziom jak w innych tego typu stronach. W razie jakichś sytuacji nieprawidłowych - będziemy reagować, od poniedziałku siadamy dalej i zobaczymy co przez ten czas się uzbiera i co będzie wymagało zmian :)

Poszliśmy w kierunku lepszej kontroli reklam w stosunku do starego portalu (kto miał wyłączony adblock na starym portalu ten to widzi). Z tego względu prosimy o dodanie nas do wyjątków w adblockach. W założeniu mają być 1-2 bannery od góry, więc @Suut - nie wiem jak to uzyskałeś, ja trzepię F5 od 15 minut i ani razu nie wczytały mi się jak na razie 3 bannery. Nie powinno to mieć miejsca. Nawigacja ma być widoczna, tak to testowaliśmy. Przez miesiąc testów, gdzie w przynajmniej drugiej połowie bannery też były nikt czegoś takiego nie zgłosił. Sprawdzimy to.

Reklamy były też na starym portalu, to nie jest nowość i na pewno nie było ich mniej. Jeśli ktoś jest oczywiście wystarczająco zdeterminowany, to nie czarujmy się - i to zablokuje (pewnie pojawią się aktualizacje reguł, to nie jest żadna filozofia), ale proszę mieć przy tym na uwadze, że same miesięczne koszty utrzymania serwerów, domen i skryptów to kwota czterocyfrowa. Jeśli to się nie będzie dopinać finansowo, to ucierpi najpierw treść, a później sam portal/forum. Mamy sporo nowych pomysłów powiązanych z portalem, które wystrzelą Was w kosmos (w przenośni ;) ), ale do tego wszystkiego hajs się musi zgadzać ;) Natomiast oczywiście postaramy się, aby utrzymanie portalu nie dokuczało, będziemy jeszcze rozmyślać nad sprawą. Przyjmuję uwagi, wszystko będzie sprawdzane, żeby było lepiej, jeśli się da polepszyć ;)

Generalnie: szacun dla ludzi, którzy dodają nas do wyjątku, a jak nie, to przyjmuję na klatę, bo sam jestem przecież użytkownikiem sieci i wiem, że to irytuje. Co kto robi - jego sprawa, ale przynajmniej nie psujcie humoru tym, którzy nas starają się wspierać. I szanujmy się.

@inspektor Barnaby - wspomniałem w pierwszym poście - wszystko czego potrzebujesz jest po prawej - Sport w Polskiej TV oraz udoskonalony Futbol w TV z większymi możliwościami filtrowania kanałów niż na starym portalu oraz poprawkami w wyświetlaniu nazw drużyn - same korzyści ;)

@tracer10 & @Wesoly - brak konkretów, trudno się do czegoś takiego odnieść. Proszę mieć na uwadze, że testy szły ponad miesiąc (nawet dłużej niż zapowiadałem), można było coś proponować. Teraz z braku konkretów - odrzucam :P

@kaspian0007 - Blok z forum na starym portalu też nie był na górze, wygodniejsze jest IMHO jednak wejście na forum i skorzystanie z bloku z najnowszymi postami po prawej, bo to na portalu ma jeszcze jedną wadę - nie jest na żywo (na starym też nie było). To działa w oparciu o RSS i odświeża się albo jak akurat ręcznie przeładujemy cache strony głównej, albo co 30 minut. Gdy dzieje się sporo na forum, to wygodniej jest wbić się na samo forum i śledzić sytuację po prawej ;)

@studiolitek - za 14 dni mam nadzieję będą inne rzeczy ;)

@wojtekmedia2 - dzięki za zgłoszenie, zostanie poprawione w przyszłym tygodniu :)

@emirates - naprawdę szacun i podziękowania :hello:

@czytnik - nie poddawaj się tak łatwo ;) Najpierw jest szok, ale z czasem nie będziesz sobie wyobrażał lepiej zorganizowanego portalu - zobaczysz ;)

@szczepaniu - dla Wizji może pomóc wyszukiwarka, ponieważ niestety nie ma już osobnej kategorii Wizja - po latach to się przy jednej z kolejnych zmian na portalu gdzieś rozmyło. Ale same newsy "wizyjne" są w komplecie ;) Natomiast z n-ką - jest ukryte przejście: http://satkurier.pl/category/33/n.html ;) Polecam najstarsze newsy, dla niektórych to prehistoria, 10 lat temu - jest każdy etap startu emisji, pierwsze testy na transponderach, tp. 3 nc+ używa do dziś ;)

PS: Przepraszam za ew. błędy w poście, ale jeszcze nie spałem i jeszcze chciałem odpisać resztkami sił, miłego dnia życzę ;) I proszę o wyważone i konkretne opinie, żeby było wiadomo nad czym mamy pracować ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)