Skocz do zawartości

Taki symetryzator (rozstaw śrub 40 mm, odległość obu od gniazda F - 35 mm)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co i gdzie kupić najtańszym skutecznym kosztem by wymienić w puszcze uszkodzony element?

https://www.dropbox.com/s/9c2pyyqnqnwsoms/20160727_223236.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/birmtmftd4navly/20160727_223257.jpg?dl=0

Jest to puszka od anteny naziemnej z nalepką LX DVBT06A - większego badziewia dawno nie widziałem... Domyślam się, że to jest uszkodzony wzmacniacz, bo antena sprzedawana jest jako aktywna a sama płytka ma dużo elementów elektronicznych.

Żeby za bardzo się nie rozpisywać: czy są w sprzedaży tego typu symetryzatory z rozstawem śrub 40 mm i odległością między każdą z nich a gniazem F 35 mm? Samo gniazdo ma około 2 cm długości i wystaje około 1 cm z puszki - tyle ile potrzeba, by wygodnie nakręcić eFkę.

Jeśli tak to gdzie to kupić? Ewentualnie proszę o sugestię wzmacniacza o podobnych wymiarach fizycznych lub informację czy zadziała z tym przedmiot sprzedawany jako "wtyk antenowy symetryzator do radia/tv"?

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są całe dipole z puszką i wbudowanym symetryzatorem za co najmniej 20 zł. To trochę za dużo, zważywszy, że do wymiany jest sama płytka (w tym przypadku wzmacniacz na symetryzator) i fakt, że muszę to zrobić jak najtaniej (osoba została oszukana przez marny sklep co do wartości anteny i konieczności zastosowania aktywnej, która jak wiemy jest bardziej awaryjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem coś takiego:

Aukcja 6372916251 nie ma wymiarów ale f-ka jest na dole to coś może dało by się pokombinować

Aukcja 6267868148 symetryzator polskiej firmy BADMOR również bez wymiarów, tutaj gniazdo f trzeba by było obrócić (przelutować) do pozycji pionowej

A ze wzmacniaczy to:

Aukcja 6285085114 wzmacniacz 20dB do anteny Opticum AX1000 (napewno podobna do tej anteny z Lamexa) z tego co wyczytałem mocniejszy od tego wbudowanego wzmacniacza

A co do "wtyk antenowy symetryzator do radia/tv" to powinien działać ale lepiej jest się pomęczyć i założyć porządny symetryzator.

Edytowane przez codizwierzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany w trywialny sposób, choć nie najtańszy - jak oczekiwano. Jest w necie do kupienia puszka do tej anteny za 15 zł z przesyłką oraz w lokalnym sklepie, koło którego przejeżdżałem, za tę samą cenę. Antena działa bez zarzutu. Dodam, że celuję w jak najprostszej antenie, która DZIAŁA, tzn. nie stosuję wzmocnienia tam gdzie nie jest to potrzebne, bo... PO CO?

Widziałem już anteny kierunkowe powieszone ot tak na balkonie "w dół" czy skierowane w zupełnie innym kierunku. Chodziło o to, że wzmocniona antena kierunkowa w obrębie dobrego sygnału łapała za dużo zakłóceń, więc obrócenie jej w kierunku zupełnie innym niż jest nadajnik, redukowało wzmocnienie a więc dawało czystszy sygnał :D Bezsens techniczny i bezsens sprzedawców oraz kupujących.

Ale cóż, ludzie biorą co im sprzedawca daje, ale serwisanci wiedzą, że nie ma co używać armaty na muchę... Błędy i tak w końcu wyjdą na wierzch.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...