Skocz do zawartości
  • 0

Problem z przełączaniem satelitów


JanuszO
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Mój zestaw to:

1.       Antena Inverto 90,

2.       Konwertery: Inverto Quad i Inwerto Twin w regulowanym uchwycie (30÷100 ) na dwa LNBs.

3.       Dwa przełączniki 2x1DISEqC  DS-7021 połączone z konwerterami (Quad na HB, Twin na Astrę)

4.       Z przełączników 2x1DISEqC

a.       jeden kabel podłączony do TV Samsung D8000, ustawienie w menu – tryb DISEqC: HB 1/4; Astra2/4

b.      drugi kabel podłączony do przystawki TTconnect S2 3650CI firmy Technotrend i po USB do komputera. Program DVBViever – ustawiony w programie tryb DISEqC: HB Poz B/Opt A  ; Astra Poz A/Opt B

5.       Pozostałe dwa kable z Quada  zakończone gniazdami.

Mam problem z przełączaniem satelitów. O ile przełączanie z TV jest bezproblemowe, to z komputera jest możliwy jest odbiór jedynie, jeżeli w TV wybierze się program z Astry. Przy wyłączonym TV , na komputerze brak sygnału. Próbowałem zmieniać Tryb  DISEqC na TV i w programie DVBViever, lecz bez powodzenia – sygnał pojawia się tylko w ww. trybach i przy włączonym TV.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

JanuszO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam,

Okazało się, że powodem niewłaściwej pracy przełączników DISEqC było uszkodzenie TT connect S2 3650CI. Kupiłem następcę tej karty zewnętrznej  - TTconnect S2 4650CI. Po wgraniu nowych sterowników BDA całość systemu antenowego ruszyła bez żadnych problemów. Dziękuję za trafne sugestie Pittera, oraz opinię Kaspiana0007. Nowa karta jest bezkonkurencyjna - pracuje również w rozdzielczości 4K, z Windowsem 10 i procesorem i7. Niestety mój komputer nie wyrabia, mam tylko HD ale super płynne. Mam jeszcze pytanie - gdzie można naprawić TT connect S2 3650CI (uszkodzone sterowanie DISEqC)? Jeżeli ktoś zna namiary na taki serwis, to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...