Skocz do zawartości

TBS z kartami DVB-S2X


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 5520 SE potrafi zdekodować H 265 ? - na stronie Hollex nie ma takiej informacji, jest tylko informacja o UHD.

 

Czy oprócz TBS 5925 ( nie odbiera standaru DVBS2X) jest jakaś inna karta zewnętrzna (USB) która potrafi odbierać DVBS2X , UHD, H 265 oraz standardy typu PLS i MIS ?

 

A co do kart PCI którą aktualnie najlepiej kupić pod względem DVBS2X , UHD, H 265 oraz standardy typu PLS i MIS ? Z tego co widziałem najciekawsza jest TBS 6522

Edytowane przez Dawid6237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda karta potrafi obsłużyć HEVC, nawet jeśli o tym nie pisze, bo to czysto programowa sprawa, nie sprzętowa (no i zależna od mocy komputera).

 

Aktualnie z DVB-S2X są tylko wymienione w tym wątku TBS-y: 5520SE, 6522, 6528 i 6590. One także obsługują PLS i MIS, ale chyba tylko 6522 na razie dostała aktualizację sterowników ogarniającą poprawne działanie tego, reszta kart ma sterowniki testowe od crazycat'a.

 

Wracając do 5520SE: mała, lekka, nie grzeje się jakoś bardzo - fajny produkt, podobno team OpenATV pracuje nad tym, żeby uruchomić kartę po USB na odbiornikach linuksowych i wtedy każdy zyskałby możliwość odbioru DVB-S2X :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita wiesz może kiedy można się spodziewać tych aktualizacji ? Chyba się wstrzymam z kupieniem któreś z tych kart dopóki nie będzie wiadomo kiedy będzie można na nich odbierać MIS i PLS.

 

Ogólnie jak na razie mało informacji na temat tych kart. Może w jakimś przyszłym sat kurierze będzie test na temat tych kart ? ;)

Edytowane przez Dawid6237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, TBS ostatnio robi aktualizacje nieśpiesznie i też różnie była z poprawkami w nich, aczkolwiek akurat w przypadku tych modeli liczę, że jeśli crazycat zrobił testowe z poprawkami i przekazał TBS o co chodzi, to przynajmniej te modele zostaną uporządkowane. Ale z zakupem bym się nie śpieszył, np. model 6903 pokazał, że nie ma co się śpieszyć, bo jak problemy z tą kartą były, tak są i raczej lepiej już nie będzie.

 

6522 i 6528 były prezentowane w magazynie, szerszy test nie jest planowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Główny problem z 65xx jest taki, że nie ruszą ACM/VCM, części transmisji, które wyłapujesz z 6925 na 65xx nie zobaczysz, a to jest o tyle niewygodne, że choć z ACM/VCM nie ma żadnego pożytku (jak na razie), to przynajmniej można rozpoznać co tam jest i że nie ma sensu sobie tym zawracać gitary. Przy 65xx będzie jakaś "góra" na widmie, ale nie będzie pewności, czy to może ACM/VCM, czy może PLS z nieznanym kodem. To chyba takie najgorsze, ale poza tym wszystkie karty z S2X mają też niską precyzję na analizatorze widma, skaczą chyba o 0,25 dB (tu mogę się mylić - nie pamiętam teraz).

 

Z drugiej strony innej karty z S2X na razie nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak długi jest ten kabelek USB w karcie TBS5520SE ?

Czy ten kabel USB można podpiąć tylko do 2 wejść na USB 2.0, czy może jest możliwość podpięcia np. jednego wejścia pod USB 2.0 a drugiego pod USB 3.0 lub obydwóch wejść pod USB 3.0 ?

Z tego co udało mi się wyszperać na zagranicznych stronach wynika, że TBS5520SE nie widzi niektórych częstotliwości, czy ktoś spotkał się z takim problemem w trakcie użytkowania tej karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid6237 - niestety ja nic nie wiem :/

 

@motor

 

Przewód ma długość 1m, można podpiąć do USB 2.0 i 3.0 - ja tak robiłem (zasilanie z USB 3.0), całkiem na USB 3.0 nie próbowałem przejść.

 

Z widzeniem częstotliwości wydaje mi się, że dotyczyło to sterownika 1.0.0.4, zostało to poprawione w 1.0.0.5 (przynajmniej w teorii, nie miałem okazji testować). Może to było też powiązane z używaniem DiSEqC o czym wspominałem. Jeśli ten problem był powtarzalny i dotyczył jakichś konkretnych częstotliwości, to może na początku przyszłego tygodnia udałoby mi się zerknąć, ale tylko jeśli będę wiedział czego konkretnie mam szukać.

 

Dodatkowo z tego co wiem @crazycat zmajstrował testowe sterowniki, instalacja wymaga włączenia trybu testowego w Windows, ale te drivery z pewnością wprowadzają dalsze udoskonalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem to z częstotliwości mającymi problem z odbiorem to np:

12071 H 30000 Astra 31,5 E
12633 V 6666  Express-AM7 40 E

I jeszcze jedno pytanie czy blindscan w TBS5520SE wynajduje automatycznie częstotliwości w S2X?

Edytowane przez motor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na aktualnych sterownikach 1.0.0.5 na TBS 5520SE nie ma problemów z 31,5°E z 12,071 GHz, pol. H, nie miałem jeszcze okazji sprawdzić DiSEqC, ale pamiętam o tym.

PS: Sterowniki 1.0.0.5 już z tego co widzę chyba uwzględniają poprawki od @crazycat-a :)

 

EDIT: Sprawdziłem teraz DiSEqC - też nie widzę już problemu, ale np. z AltDVB nie uda się uruchomić DiSEqC w ogóle - na BDA nie działa, na aktualnym BDA2 urządzenie nie startuje wcale (może na starszej wersji ruszy, ale nie dam rady tego zbadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Thanks - interesting news :D I'll have start to save money...

 

Do You have some conclusions about STiD135? Is it better for low SR? Will it be a good successor for STV090x/091x for DX and feedhunting? Please share some thoughts with us ;)

 

6903 (thanks to Your help :) ) works pretty much fine, just missing S2X support. 6903x - if S2 receiving would not be worse than now on 6903 without "x" - could be perfect solution... And if drivers won't need fixing for so long like it was for 6903 :P

 

In fact I still have that high band issue on 6903, which was fixed by test drivers 1.0.0.6 (but there were missing packages problems, these drivers were for some data transmission, TBS never released normal 1.0.0.6 for 6903). Love TBS, good company and good HW, but when it becomes to fixing drivers, they just make me cry :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...