Skocz do zawartości

Zdjęcie

TBS z kartami DVB-S2X

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 crazycat

crazycat

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • 26 postów
  • Od: 30 kwi 2011
  • LokalizacjaUkraine, Kharkov

Napisano 18 grudzień 2016 - 18:20

fixed self-signed 6522 driver v1.0.1.1 - http://crazycat69.na...S6522-debug.rar

• fixed ter/cable tuner init
  • fixed PLP/ISI nums detect

Tested with ProgDVB 7.17

#22 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 grudzień 2016 - 23:45

Checked just now ;) Tuner init fixed, also satellite, because I saw that when 6522 is configured:

- Tuner 0: DVB-S/S2

- Tuner 1: DVB-C/C2

With original TBS driver CrazyScan always failed to load on first run for Tuner 0 (satellite). With Your driver this is fixed as well - THX, nice work ;)

Card is working nicely, but AltDVB doesn't like it for some reason and because I still use AltDVB - I need to go back to other card.

AltDVB sometimes starting to scan channels "too fast", before some buffer will be cleaned and thus with almost every complete Hot Bird scan I see some failed TP's (detect new data channels with SID's of transponder scanned earlier).

Maybe someday AltDVB will get some update... ;)

Wersja PL:

Sprawdziłem sterowniki od @crazycat, poprawiają inicjalizację tunera, także satelitarnego, bo zauważyłem, że gdy 6522 jest skonfigurowana:

- Tuner 0: DVB-S/S2
- Tuner 1: DVB-C/C2
To na oryginalnych sterownikach od TBS pierwsze uruchomienie CrazyScan nie udaje się także na głowicy satelitarnej. Sterowniki od @crazycat to poprawiają.

Karta pracuje bardzo przyjemnie, ale nie lubi się z AltDVB, a że nadal korzystam z tego programu sporo, to muszę ją pożegnać.
AltDVB ma z nią taki zgrzyt, że czasami zaczyna skanowanie jeszcze jakby zanim karta faktycznie przeskoczy na nową częstotliwość, co prowadzi do błędów w skanowaniu - skanując całego Hot Bird-a praktycznie za każdym razem przynajmniej jeden transponder się tak wywali (pokaże, że znalazł nowe kanały - dane z wartościami SID z poprzedniego skanowanego transpondera). Skanowanie jest dla mnie zbyt ważne, ważniejsze niż DVB-S2X, więc na razie odkładam na bok, co jakiś czas będę zerkał, czy coś w tej kwestii się poprawi. Podejrzewam, że to raczej coś po stronie AltDVB, bo zdarzało mi się to czasami na innych kartach, ale są też karty, które nigdy takiego problemu nie generują.

Może kiedyś AltDVB dostanie aktualizację... ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#23 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:12

Sterowniki 1.0.1.1 dla 6522 są obecnie już dostępne ze strony TBS, podpisane cyfrowo i można instalować, zresztą chyba TBS wrzucił też sterowniki do MS, bo po wrzuceniu karty w komputer instalują się same.

Spostrzeżenia:

- CrazyScan uruchamia się normalnie w kombinacji Tuner 0 - DVB-S/S2, Tuner 1 - DVB-C

- nie widzę problemu z AltDVB, o którym wspomniałem wcześniej (przynajmniej na razie)

- całkiem nieźle radzi sobie z niskimi SR, wprawdzie nie łapie ich BlindScan, ale za to bardzo sprawnie wstraja się, np. 333 ksps to nie wyzwanie, udało mi się zjechać bez problemów do 256 ksps

- paski sygnału u mnie niemal cały czas pokazują 100/100, nieważne jak jest w praktyce (mało pomocne)

- mam wrażenie, że lock na DVB-S2 jest wolniejszy niż był, nawet 3 sekundy

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#24 Dawid6237

Dawid6237

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1472 postów
  • Od: 31 gru 2009
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 13 kwiecień 2017 - 14:50

Może ktoś coś wie na temat Tbs5520se - zastanawiam się nad kupnem jakieś karty TBS a ta jest zewnętrzna i taka najlepiej pasowała by dla mnie. Czy testował ktoś tą kartę i wie ktoś jak sobie może radzi w codziennym użytkowaniu ? Cena tej karty jest interesująca - można ją kupić już za 100 dolarów.

http://i41.tinypic.c...akiet:Familijny HD+HBO HD+Cinemax HD
Moduł:CI+

Dołączona grafika
Wiwa HD 90

#25 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:21

Podpinałem, generalnie działa, potrzebne są dwa porty USB, bo zasilanie idzie w całości z USB, nie ma zewnętrznego zasilacza.

Na razie wydaje się, że jeszcze nie wspiera CrazyScan na sterownikach od TBS, trzeba zainstalować testowe od crazycat'a, ale to wymaga wyłączenia sprawdzania podpisów cyfrowych sterowników.

Słabo na razie działa z DiSEqC.

Co ciekawe - ta karta (5520SE) nie ma problemów z wolnym strojeniem DVB-S2 jak 6522 ;)

Żeby była jasność - 5520SE to model wielostandardowy, ale w danej chwili może odbierać albo DVB-S/S2 albo DVB-T/T2, albo DVB-C/C2, nie np. DVB-S/S2 i DVB-T na raz.

#26 Dawid6237

Dawid6237

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:38

Czy 5520 SE potrafi zdekodować H 265 ? - na stronie Hollex nie ma takiej informacji, jest tylko informacja o UHD.

Czy oprócz TBS 5925 ( nie odbiera standaru DVBS2X) jest jakaś inna karta zewnętrzna (USB) która potrafi odbierać DVBS2X , UHD, H 265 oraz standardy typu PLS i MIS ?

A co do kart PCI którą aktualnie najlepiej kupić pod względem DVBS2X , UHD, H 265 oraz standardy typu PLS i MIS ? Z tego co widziałem najciekawsza jest TBS 6522

Użytkownik Dawid6237 edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 15:42

Dołączona grafika
Wiwa HD 90

#27 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:43

Każda karta potrafi obsłużyć HEVC, nawet jeśli o tym nie pisze, bo to czysto programowa sprawa, nie sprzętowa (no i zależna od mocy komputera).

Aktualnie z DVB-S2X są tylko wymienione w tym wątku TBS-y: 5520SE, 6522, 6528 i 6590. One także obsługują PLS i MIS, ale chyba tylko 6522 na razie dostała aktualizację sterowników ogarniającą poprawne działanie tego, reszta kart ma sterowniki testowe od crazycat'a.

Wracając do 5520SE: mała, lekka, nie grzeje się jakoś bardzo - fajny produkt, podobno team OpenATV pracuje nad tym, żeby uruchomić kartę po USB na odbiornikach linuksowych i wtedy każdy zyskałby możliwość odbioru DVB-S2X :D

#28 Dawid6237

Dawid6237

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 13 kwiecień 2017 - 15:59

Czyli w przyszłości 5520SE, 6522, 6590 będą mogły odbierać MIS i PLS. Bo teraz nie wiadomo czy aktualizacje będą do tych kart bo wolałbym żeby karta miała możliwość odbioru tego.

Dołączona grafika
Wiwa HD 90

#29 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:03

Tak, w 6522 najmniej problemowo, bo są świeże sterowniki, reszta kart czeka na aktualizacje.

#30 Dawid6237

Dawid6237

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:06

@Mr. Orbita wiesz może kiedy można się spodziewać tych aktualizacji ? Chyba się wstrzymam z kupieniem któreś z tych kart dopóki nie będzie wiadomo kiedy będzie można na nich odbierać MIS i PLS.

Ogólnie jak na razie mało informacji na temat tych kart. Może w jakimś przyszłym sat kurierze będzie test na temat tych kart ? ;)

Użytkownik Dawid6237 edytował ten post 13 kwiecień 2017 - 16:08

Dołączona grafika
Wiwa HD 90

#31 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 kwiecień 2017 - 16:08

Trudno powiedzieć, TBS ostatnio robi aktualizacje nieśpiesznie i też różnie była z poprawkami w nich, aczkolwiek akurat w przypadku tych modeli liczę, że jeśli crazycat zrobił testowe z poprawkami i przekazał TBS o co chodzi, to przynajmniej te modele zostaną uporządkowane. Ale z zakupem bym się nie śpieszył, np. model 6903 pokazał, że nie ma co się śpieszyć, bo jak problemy z tą kartą były, tak są i raczej lepiej już nie będzie.

6522 i 6528 były prezentowane w magazynie, szerszy test nie jest planowany.

#32 Wanderer

Wanderer

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2285 postów
  • Od: 25 sie 2006
  • LokalizacjaN = 52°10' E = 21°20'

Napisano 24 kwiecień 2017 - 09:00

Zastanawiam się nad przesiadką z 6925 właśnie na 6528.

Czy warto, czy raczej jakaś inna karta? 

Dołączona grafika Dołączona grafika A.J.F.
Dołączona grafika

#33 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:25

Główny problem z 65xx jest taki, że nie ruszą ACM/VCM, części transmisji, które wyłapujesz z 6925 na 65xx nie zobaczysz, a to jest o tyle niewygodne, że choć z ACM/VCM nie ma żadnego pożytku (jak na razie), to przynajmniej można rozpoznać co tam jest i że nie ma sensu sobie tym zawracać gitary. Przy 65xx będzie jakaś "góra" na widmie, ale nie będzie pewności, czy to może ACM/VCM, czy może PLS z nieznanym kodem. To chyba takie najgorsze, ale poza tym wszystkie karty z S2X mają też niską precyzję na analizatorze widma, skaczą chyba o 0,25 dB (tu mogę się mylić - nie pamiętam teraz).

Z drugiej strony innej karty z S2X na razie nie ma...

#34 Millstreet

Millstreet

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 127 postów
  • Od: 07 cze 2007
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 19 lipiec 2017 - 15:16

Myślę nad zakupem TBS5580, ale zastanawia mnie sprawa DiSEqC - czy współpracuje poprawnie? :-|  Mr. Orbita wspominał wcześniej, że 5520SE słabo współpracuje z DiSEqC. Czy któryś z tunerów TBS na USB (jeśli nie 5580) poprawnie obsługuje przełączniki?  :curious: 

DVB-T PL (MUX 1/2/3/4/TVS) & CZ (MUX 1/2/3. Okresowo MUX4 i MUX-RS7).

Cyfrowy Polsat (CAM CI), nc+, Tivusat, Skylink.

ockogold.png    THE SHOW MUST GO ON!

#35 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13601 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 lipiec 2017 - 18:41

Myślę, że do tej pory już coś skorygowano - były nowe sterowniki do 5520SE. Niestety ostatnio nie miałem okazji sprawdzać 5520SE, a 5580 to nawet w ogóle nie miałem i na razie nie będę miał okazji...

#36 Dawid6237

Dawid6237

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1472 postów
  • LokalizacjaTrzcianka

Napisano 19 lipiec 2017 - 20:26

Czy coś wiadomo o kartach DVB SX2 które posiadają ACM i wszystkie podobne standardy które posiada TBS 5925/6925 ?

Dołączona grafika
Wiwa HD 90