Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy się sierpień, dzisiaj ostatni poniedziałek miesiąca. Kończą się też wakacje, więc w tym, 58 wydaniu "Medialnych", zobaczymy, co też w sezonie jesiennym zaproponują nam w telewizji. Skład: @Frontowiec oraz piszący te słowa. W programie także wspomnienie Grzegorza Miecugowa oraz Adama Wójcika.

 

- wersja online

http://www44.zippyshare.com/v/LTjhYQU3/file.html - wersja do pobrania
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M58 - jesienna ramówka  w wydaniu specjalnym, zanim jednak o Miecugowie i o "Szkle" i "Innym punkcie widzenia". Szarlelła Kirku, jeżeli chodzi o Wójcika ;)

 

Jedynka - fakt, ofensywa teleturniejowa, "Rodzina wie lepiej" i "The Wall", ten pierwszy już wystartował i mam mieszane uczucia, natomiast "Wielki Testy" co tydzień to strzał w stopę, program powinien być robiony co jakąś okazję, a nie co tydzień, bo już jest wpisany w ramówkę, to się szybko wypali. No i nowe, świeże seriale,  w DDP prawie cala kadra wymieniona i program bardziej publicystyczny. Powrót Koła, 997, Voice w dwóch wersjach  - Kirk powiedział, żeby go nie wyzywać za kupowanie Wyborczej :mrgreen: Ponadto Bryś w Bake-Offie i Kołeczek, co jest większym miejscem do popisu dla niej. A w Info "Widziane z Polski" przed północą, co jest strzałem w stopę dla tej audycji. Nazwa z podtekstem politycznym. 

 

 

Polsat i "Wyspa Przetrwania" - mam zamiar na to rzucić okiem, aczkolwiek nie jestem zbytnio fanem takich reality show. Prędzej mam zamiar rzucić okiem na te Supermodelki Plus Size. I nowy teleturniej Ibisza w Super Polsacie, nie znamy nazwy, wiemy jedynie tyle, że będzie 10 pytań, nie będzie można odpaść. Szprytne, aczkolwiek zobaczymy, czy to się sprzeda. I duże zmiany w PN, w paśmie wieczornym. Nie będzie TBD, będzie TcN o tej porze przez godzinę z dwoma parami gości. Zobaczymy, czy też te programy o 21 się sprawdzą :)

 

TVN - "Drzewo marzeń", fajny pomysł ze spełnianiem marzeń zawieszonych na tytułowym drzewie, nawet będą na stadionie, takie trochę wypełnianie misji i to jest fajne :) Nowy sezon "Azja Express", będę oglądał, bo tym razem będą w Indiach, a tam kultura jest od północy do poludnia bardzo różnorodna.

 

Programy Pulsu i tak pewnie wylądują nad ranem po premierze, dlatego nie oceniam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę na zupełnie inne aspekty niż przedmówca.To chociażby dwie premiery w miesiącu w ramach Teatru TV, to chociażby zakup oper i baletów,a także stałe pasmo z koncertami w TVP Kultura + oczywiście jeszcze tam spektakl premierowy. Oglądałem we wtorek o 21.25 bardzo dobry serial na TVP1 = bardzo dobrze,że taki serial emitowany jest o przyzwoitej porze.

Wielki Test- uważam,że decyzja jest słuszna. TVP1 myślę ,że poprawi wyniki w środowym paśmie,a to było właściwe martwe pasmo TVP1 przez lata. Stulecie niepodległości, więc warto by Polacy poszerzyli wiedzę o wybitnych rodakach- okazja znacząca- lepszej nie będzie. Jakoś ja mogę oglądać sport cały czas i format się nie wypala, taki to trochę wytrych- jak coś jest dobre to się nie wypali,a testy takie są. 

Myślę,że warto zaznaczyć,że "JTM" jest w HD- kolejny plus. Dla mnie "Rodzina wie lepiej" ma bardzo ciekawy format. Lepsze to niż kolejny serialik. "Korona Królów"- czekałem całe długie lata na kino kostiumowe w TVP. Nareszcie. 

Przy TVP2 więcej zastrzeżeń. Brak genialnego "Przybliżenia", Troszkę niezrozumiała dla mnie pora emisji "Koła Fortuny". Trzymam kciuki za "Miasto skarbów".

 

Na nowości konkurencji nawet nie zerknę, bo mnie tego typu programy nie interesują. TVP ma najbardziej zróżnicowaną, najlepszą ofertę w ramach NTC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty dzień września, 59 wydanie Medialnych, dzisiaj w składzie: @Frontowiec, @pacio1220, oraz piszący te słowa :)

 

- wersja online

http://www49.zippyshare.com/v/xcidVEtO/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:44 - Flesz
09:52 - Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski odchodzą z CANAL+.
30:47 - Nowy system komentarzy w ''Gazecie Wyborczej''.
46:24 - Sytuacja finansowa w Biełsacie.
01:06:12 - 20 lat ''Łapu Capu''.
01:19:18 - Podróże Medialne: Indie.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M59 

 

Twaro i Smoku odchodzą - wielka szkoda, choć przy obecnych dość biednych prawach C+ to było spodziewane. Dziwne, że C+ nie chciał im pozwolić na projekt internetowy, mogło to wyjść bardzo innowacyjnie i to mogła być ważna płaszczyzna dla tego nadawcy.  Osobiście myślę, że to będzie jakiś projekt bardziej publicystyczny, coś w stylu wideobloga na YouTube, albo tego, co robi np. Footroll na YT, czyli komentuje wydarzenia w piłce nożnej, odpowiada widzom na komentarze, zachęca ich do dyskusji w nich. To jest istotne, przede wszystkim interakcja z widzami, którą pewnie będą mieli ogromną, 100 tysięcy subów na pewno zbiorą w szybkim tempie. Przejście do Polsatu? Zobaczymy.

 

Agora ogranicza komentarze na stronie Wyborczej tylko dla prenumeratów -  taki chwyt, aby nie mieć ścieku w komentarzach, w sumie i nawet dobry pomysł.  Niezły poziom logiki - fajne porównanie do Magicala :mrgreen: Tylko ten pomysł jakoś zawęża grono odbiorców, choć w sumie, jakby też wprowadzili na Niezależnej, to byłoby odwrotnie - krytyka opozycji, ch[beep]e pod niebiosa rządu. Ja prenumeraty nie wykupię, bo nie komentuję, bo też na strony Wyborczej rzadko się zapędzam, choć i tak rzadko trafiam na materiał otwarty - albo mam fuksa, albo jest jakiś limit :mrgreen:

 

Biełsat już bez finansowania - tak, MSZ uciął kasę. Grozi im zamknięcie. Szkoda, bo to jest jedyne źródło dojścia do prawdziwych, nieprzekłamanych informacji na Białorusi, wzamian dostaną TVP (obiecano wejście do kablówek), która jest proPiS i widzowie będą mieli tylko częściowe dojście do prawdziwych informacji. Tak by the way - co będzie, jak bedą taśmy znowu emitować? Będą skazani na wydanie specjalne? Bez przesady. Lepiej, żeby mieli własny kanał, z wolnymi informacjami, od nas, Polaków, którzy kooperujemy z Białorusinami.

 

20-lecie "Łapu Capu" - wpadki telewizyjne i nie tylko :mrgreen: Ja Łapu Capu na telewizorze widziałem raz, jak jeszcze Canal+ miał te niekodowane okienka, a tak to oglądałem na YouTube wydania programu. Furorę zdobyła Superstacja, gdzie w pierwszych latach emisji była masa wpadek :mrgreen:

 

Indie - masa stacji telewizyjnych, ale to zrozumiałe przez liczbę ludności i masę dialektów, jakie to istnieją w tym zróżnicowanym kraju, także przez liczne kasty, jakie istnieją.  Prasy jest chyba więcej w tych lokalnych językach, a nie w angielskim, który przyszedł od Anglików, którzy to podbili Indie. Zrozumiałe. 

 

Jakie tematy w następnym wydaniu? Może o pomyśle Karnowskiego na repolonizację mediów? Chodzi mi o jego felieton na wPolityce.  Możecie także porozmawiać o nocnych programach w radiu, czy radia powinny bardziej stawiać na muzykę z playlisty, czy też mogłyby być takie rozmowy telefoniczne z nocnymi markami, czy coś w ten deseń? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto 60 już wydanie "Medialnych", dzisiaj w składzie: @Poland, @spodenki15 (czyli Patryk), oraz piszący te słowa :)

 

- wersja online

http://www44.zippyshare.com/v/FJs12MWC/file.html - wersja online

 

Tematy:

 

00:47 - Flesz
07:29 - Ruszyło Meloradio.
33:51 - Pomysł Karnowskiego na koncesje.
01:08:11 - ''Rodzina wie lepiej'' - ocena programu.
01:19:09 - Kanały dokumentalne.
01:43:59 - Podróże Medialne: Turcja.


 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w kolejnym odcinku będzie dyskusja na temat "Koła fortuny" bo w niedzielne popołudnia po "Familiadzie" to istny sukces deklasując powtórkowe emisje? Oprócz tego, co napisałem w poście #568 może będzie dyskusja na temat nowej ramówki także w radiowej Dwójce i pierwszych wzmiankach o nowej ramówce w radiowej Czwórce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...