Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo ponad godzinka - M49 :mrgreen: Już za tydzień otrzymacie (być może!) upragniony tort! :twisted: Tempo wydania sprinterskie, może dlatego, że tylko dwójka prowadząca ;) Ranking Reutesa niezwykle ciekawy, TVP za podium, ale w sumie to jest bez sensacji.

 

MNK w Pulsie -  niezła sensacja, dość niespodziewanie, bo spodziewaliśmy się, że to Polsat wyemituje, ale nie tym razem, bo będzie to Telewizja Puls. To jest dość niezwykłe, bo przecież Puls nie jest jakoś znany z emisji kabaretów na żywo, ale jak widać, stwierdzili, że nie mogą siedzieć ciągle z tymi wojnami magazynowymi i walkami o bagaż w tym samym miejscu i zdecydowali się ruszyć ;) Fajnie, to takie niespodziewane, ale cieszy, bo Puls może wreszcie włącza się do walki o widza programów rozrywkowych :)

 

Weekendowe "Wydarzenia" z greenboksa, z początkiem z reflektorami, forszpan trwa około minuty, jest także śródszpan ;) Ostatnie 14 minut w PN i PN2, choć na to składa się rozmowa, parę informacji i zaproszenie na Informacje do PN ;) Ja myślę, że nie trzeba prowadzić tego programu z greenboksu, przecież da się go poprowadzić z normalnego studia, jest wiele możliwości kadrowania, zapowiadano fajerwerki, a ja się trochę zawiodłem.  Może niedługo nie będą prowadzić programu z greenboksa, moim zdaniem greenbox daje tylko sztuczność w programie i na pewno ten format trzeba usprawnić. Na plus duży mało polityki ;)

 

Nie da się ukryć, że była ocena "Nie da się ukryć" :mrgreen: Takie "Czarno na białym" w wersji TVP, tylko że TVN jedzie na PiS, a TVP na oponentów politycznych PiSu, z czego to jest głównie nawalanka w PO, w osiem lat i tak dalej. Poza tym był temat proTVP, że to jest super dzięki abonamentowi, a głównie TVN oraz w mniejszości Polsatu są be. Wyniki oglądalności są jednak bardzo dobre, pomimo tego, że jest to kopia CnB w wersji TVP. Te dwie pozycje lecą po sobie, więc można dwa programy po sobie obejrzeć, nie wiadomo, czy o tej samej tematyce. Także taki program w stylu obecnej TVP, chwalimy PiS, jedziemy na opozycję i tych, którzy nie są z nami. Osobiście czekam na taki program w wykonaniu Polsatu News, który by spojrzał na takie wydarzenia w sposób obiektywny, czyli taki, jak to robi Polsat News ;)

 

Lato z Radiem - kultowa audycja, osobiście jakoś tego nie słucham ;) Fajny pomysł Kirka z tym dzwonieniem do skojarzeń :mrgreen:

 

Rumunia i Bułgaria - ta pierwsza powstała za czasów Ceausescu ;) W latach 80. kryzys energetyczny i emisja niezwykle krótka w dzień, ale w weekendy był wydłużany. TVR, po przejęciu przez ludzi sprzeciwiających się Ceausescu nazywała się TVRL, L bo Libertae, czyli "wolna" ;)  No i emisja procesu i rozstrzelania dyktatora, co by pewnie w obecnych czasach zostało uznane za skandaliczne i nieludzkie ;) Chciałbym zobaczyć to polskie nagranie z procesu, na YT nie mogę tego jakoś odnaleźć ;) A Bułgaria,  tak, kombinacje z radzieckim programem "Wremia", chyba nawet emitowany po tym programie informacyjnym po bułgarsku, ale Wremia był po rosyjsku ;)

 

Co w następnym tygodniu? Nie pogniewałbym się o temat wydań specjalnych w TVP Info, o imieninach Pietrzaka i gali disco polo, przy czym moglibyście też to porównać z Wrocławiem w rytmie disco z Polsatu ;) Do tych jubileuszowych ścinek dorzuciłbym jeden z fragmentów, jak Kirk wyśmiał Brysia jak był w "Hell's Kitchen", coś tam z "pokrojeniem marchewki" było :mrgreen:

 

Pepek - przecież podsumowali autorzy sezon wiosenny, nawet ten okres zimowy w telewizji też był podsumowany. Bez sensu ta twoja propozycja.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafpolsat: Przepraszam. Inna propozycja to przygotowanie do jesiennej ramówki o ile nie było. Kolejna propozycja to podsumowanie Młodzieżowego Euro U21 w Polsce w mediach na najbliższy odcinek, a w dniu 10 lipca będzie podsumowanie Pucharu Konfederacji 2017 w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że o ME U-21 i o PK nie ma co mówić oprócz tego, że transmisje były tu i tu. I tyle.

 

Skoro mamy wakacje, to może takim luźniejszym tematem będzie wasza wizja zmian w TVP, jak powinny wyglądać publiczne media według redakcji "Medialnych", choć czy czasem takiego tematu nie było w przeszłości? Chyba nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to wątek tego, jak by to według nas miało wyglądać, pojawiał się chyba za każdym, lub prawie za każdym razem gdy w programie mówiliśmy o TVP, i z tego też by można było taką osobną sklejkę zrobić. Tyle że to jak na razie tylko taki plan, bo dość się narobię przy tym co robię na najbliższe wydanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje tematu do odcinka 51 Medialnych - można mianowicie powiedzieć o nowych głosach w RMF FM i zastanowić się, czy Radiofonia (skąd większość tych głosów pochodzi) i RMF Maxxx mogą być taką szkółką prezenterską dla głównej anteny stacji z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydania specjalne w TVP INFO, a także roszady personalne w TVP- w TVP1 i TVP INFO. Ponadto zmiany w Radiowej Trójce- nowe programy Metza, Cejrowskiego, Hieronima Wrony, Kochana, znika Brodka , Wojciech Ossowski. Można się zastanowić czy Kanały NC+ zmienią się w kanały a'la Polsat Sport,a Polsat Sport upodobni się do Canal+Sport? Można rozszerzyć i zastanowić się co powinna zrobić platforma NC+ w kontekście utraty praw piłkarskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł ten moment. Mija rok od pierwszego wydania, a dzisiaj prezentujemy wydanie 50. :) Wielkie dzięki za to że jesteście i słuchacie naszego programu, mamy nadzieję że drugą pięćdziesiątkę też wytrzymacie. :D Dzisiejsze wydanie w bardzo szerokim składzie: @Frontowiec, Patryk, @Poland, @wislok, no i ja. Dużo ciekawych rzeczy w programie dotyczących nas samych, bo to jest jednak wydanie specjalne. Ale flesz też jest.

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.50-03.07.2017-115037102-130800830 - wersja online

http://www113.zippyshare.com/v/zY3kvW3B/file.html - wersja do pobrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za propozycje do najbliższego wydania ''Medialnych''. O ''wydaniach specjalnych'' w TVP Info to będzie na 100% w najbliższym, 51 wydaniu programu ''Medialni'', natomiast co do 25-lecia Radia Plus to zastanowimy się. Co do Tele Rozrywka TV to nie wiem czy dać o tym temat, bo to jest tak naprawdę zwykła telewizja internetowa, prowadzona przez jakiegoś dzieciaka.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M50 - tak, dzień jubileuszowy, odsłuchałem wczoraj :) Gratuluję okrągłego jubileuszu, jesteście w połowie setki, jeszcze 50 tygodni i będziemy mieli setne wydanie, czyli zapewne jakoś teraz + dwa tygodnie, czyli w połowie lipca 2018 :) Życzę wszystkiego najlepszego, energii i tej samej pogody ducha, jak i teraz :) Kirk ma fajną biblioteczkę - w sumie, ciekawe, jakby wyglądali z jego strony nagrywane odcinki w piwnicy (bo mówił coś, że mama mówi mu coś o tych ksiązkach) :mrgreen: Ogólnie macie bardzo szerokie zainteresowania i z tego nawet dałoby się stworzyć parę wydań Extra na jeden temat, czy coś w ten deseń ;) Z the best ofów wszystkie opisałem, najbardziej podobało mi się z tą telewizją z serialami tureckimi :mrgreen: Ten wywód wisloka liczyłem i tak nawet wyszło nieco ponad te trzy minuty, 3:04 nawet, ale naprawdę, zrobił to z klasą :)

 

 

Jeżeli chodzi o temat tych telewizji internetowych, to moglibyście wszystkie projekty połączyć i powiedzieć, zastanowić się, czy to jest piractwo, czy taka wolna działalność. Co jeszcze? Na pewno temat wydań specjalnych w TVP Info i ograniczenia emisji reklam + prognozy pogody. Nie pamiętam dokładnie, ale czy był temat o morning show? Bo jeśli nie, to moglibyście conieco powiedzieć na ten temat :) Z tematów podtrzymuję te z zeszłych tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O morning showach mówiliśmy już kiedyś w Medialnych, pamiętam bo był wątek włoski :D

 

A co do propozycji - całkiem możliwe że kilka z tych, które padły, będą już w poniedziałek. Na pewno o wizycie Trumpa będzie, o tym jak to media polskie i zagraniczne zrelacjonowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł kolejny poniedziałek, więc pora na 51 wydanie "Medialnych", tym właśnie wydaniem zaczynamy drugi rok naszej działalności. Program dzisiaj w składzie: Frontowiec, Patryk, oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.51-10.07.2017-115039280-130803199 - wersja online

http://www27.zippyshare.com/v/rI8R5sri/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:44 - Flesz.
07:43 - Donald Trump w Polsce - reakcja mediów.
34:54 - Wydania specjalne w TVP Info.
54:47 - TELE Rozrywka, czyli piractwo w internecie.
01:10:12 - Czy Naziemna Telewizja Cyfrowa powinna się zmienić?.
01:34:34 - Podróże Medialne: Japonia.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wydanie Medialnych od samego początku. Sam najlepszy moment tego wydania jest od 44:40. 

 

A do Flesza proponuje temat, że prezenterzy prognozy pogody rosyjskiej regionalnej stacji Tivicom w Ułan-Ude występują w kostiumach kąpielowych, gdyż tam są wyższe temperatury niż zwykle.

Edytowane przez pacio1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...