Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: nie zastanawialiście się, czy chcielibyście swój podcast publokować również na You Tube? Na przykład chłopacy z Comics Weekly regularnie publikują swoje rozmowy, a co tydzień słucha ich od kilku do kilkunasto tysięcy ludzi. Naprawdę, fajnie się was słucha, poruszacie ciekawe tematy, a pewnie dzięki YT zdobyliście by nieco większą popularność.

Zastanowimy się nad tym, to nawet dobry pomysł :)

 

A jak na razie, jeszcze w tej formie dostępu co zwykle, prezentujemy 47 wydanie Medialnych, dzisiaj w składzie: Patryk aka. @spodenki15, @Poland, no i ja ;)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.47-12.06.2017-115030863-130794115 - wersja online

http://www61.zippyshare.com/v/i2gJI6Ui/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:43 - Flesz.

23:13 - Zamach terrorystyczny w Londynie - reakcja mediów

51:22 - Abonament RTV. Czy kablówki wyłączą kanały TVP?

01:22:56 - Ruszają prace nad ''The Voice Kids''.

01:46:27 - TVP Religia - czy powinna powstać?

02:02:37 - Podróże Medialne: Węgry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M47 - Michał Pol przestał już pełnić funkcję naczelnego PS, bo nim został już Przemysław Rudzki.

 

Zamach terrorystyczny w Londynie - fakt, TVN24 jako pierwszy zareagował na te wydarzenia, Dzień po dniu jeszcze trwał, więc nadali program specjalny  i kontynuowali nadawanie. O dziwo też Polsat News kontynuował nadawanie z programem do 1 w nocy, a TVP Info również, ale tu przerwali emisję Lednicy minutę po północy i rozpoczęli program specjalny. Tak, emisja w nocy byłaby kosztowna, ale zawsze mogliby się ograniczyć do czegoś w stylu fleszów bez głosu prezentera, tu akurat piszę w stosunku do Polsatu News, aby nie zaliczali wtop, takie flesze emitowaliby co dwie godziny, o 2 i o 4 rano, bo wiadomo, że o 6 są już Informacje w Nowym Dniu. Mogliby dać jakiś podkład muzyczny, coś w stylu tego co leci z zapowiedzią gości w wieczornym paśmie, tekst z prawej strony, w lewym okienku przez pół minuty ruchome obrazki. I już. Tak, wydanie specjalne ws. Mundialu mogłoby być na wszystkich kanałach info, ale w przypadku Eurowizji tylko w przypadku TVP Info chyba takie bezpośrednie bezpośrednie, bo oni są od TVP, TVP ma prawa do pokazywania zdjęć z Eurowizji, nawet tych live, także to wydanie specjalne z dopiskiem "tylko w TVP". A kłótnia o to w programie bezprzedmiotowa. Wy jedno, Poland w drugie.

 

Abonament RTV kontynuacja - tak, projekt jest już w Sejmie, jest też projekt całkowitego finansowania TVP z budżetu (co też przeszło do drugiego czytania!) i protest operatorów, kablówki grożą przenoszeniem. Zobaczymy jak to będzie, czy będą rzeczywiście takie restrykcje, taka ściągalność, ja osobiście jestem za funkcjonowaniem TVP w takim formacie, jaki jest obecnie, ale może z jakimiś większymi bonusami tj. że jak się zapłaci za rok/pół roku z góry, to następne pół roku dostaje się gratis, tak trzeba zachęcić ludzi, a nie odstraszać ich. Obecny system to podwójne ściąganie kasy, bo nie dość, że za TVP, to jeszcze nasz abonament za platformę cyfrową. Mogliby od naszej kwoty odciągać nie całość, lecz  na przykład - tak ostatnio sobie myślałem - 1/8 lub 1/6 na rzecz TVP, tak aby TVP jednak coś otrzymywała. Oczywiście wysokość zależna od wysokości opłacanych stawek.

 

Dziecięcy Voice - audycje mają być chyba produkowane w tym samym czasie, a czy emitowane, to jeszcze nie wiadomo. I Kfiatuszek w żyri <333333333 xDDDDD Juz normalnie czuję ten hasztag na Twitterze i ochy i achy nad jego decyzjami :mrgreen: Kirk poszedł po bandzie o tych opiniotwórczych portalach :mrgreen: No i pierwszy wulgaryzm w historii Medialnych padł w kierunku RMF :twisted: Ja widziałbym obok Kwiato tego nowego Kumóra, co teraz zdobywa popularność, a gościu jest, o zgrozo, po trzydziestce. No ja Was proszę.  I padł znowu temat Eurowizji dla dzieci. Zaproponuję rzecz niezwykle interesującą w tym momencie. Dajcie Polandowi w sezonie ogórkowym jeden odcinek, jak nic nie będzie działo się w mediach, zobaczymy, niech sobie pogada, niech zrobi swoje show, a co!

 

TVP Religia - tak, mogłaby podzielić los religia.tv, która poległa przez słabą oglądalność, niektóre pozycje też z czasem znikały z ramówki m.in. "Rozmównica", gdzie ludzie dzwonili, a ksiądz prowadzący odpowiadał na ich pytania. TVP pewnie chciałaby skupić nie tylko religię katolicką, ale pewnie i prawosławie, ewangelicyzm, może islam, judaizm, ale tutaj akurat byłaby duża nisza, jeżeli chodzi o te audycje, bo wiadomo, w Polsce najwięcej jest katolików rzymskich. Nie wiem, czy też oprócz redakcji katolickiej dużo pracy nie miałaby redakcja ekumeniczna,  która obecnie produkuje bardzo mało audycji, przeważnie nabożeństwa ewangelickie i rzadziej liturgie prawosławne. W internecie ludzie by kupili, a jeszcze bardziej, jakby to uruchomiono w formule HbbTV np. za pomocą włączenia tego poprzez TVP1. 

 

Węgry - tak, połączono Dunę i Magyar Televizió i teraz Duna jest głównym, a M1 nie jest już głównym, a kanałem informacyjnym, co zdecydowanie nie pasuje, jeżeli chodzi o cyferkę :mrgreen: Fajny system jeżeli chodzi o ostrzeżenia przed audycją. U nas takich brakuje. I też podobny podział sił, jeżeli chodzi  o telewizję :mrgreen: Nie aż tak popierające komercyjne względem Fideszu (Fidesu), ale też nie za bardzo ganiące, chyba u nich nie odczuwa się aż tego tak bardzo, co w kanałach telewizji narodowej.

 

Co w numerze 48? Tak właściwie to nie wiem, bo sezony się pokończyły i nic za bardzo się nie dzieje, aczkolwiek po dniu dzisiejszym można powiedzieć o "Jakiej to melodii?" i jej kontynuacji produkowanej przez samą TVP, a nie przez Media Corp.. Janowski dostał propozycję ponoć, czy odpowie pozytywnie, dowiemy się w ciągu następnych dni, poza tym są dostępne sprawozdania KRRiT i RMN z pracy za 2016 rok, może byście się wypowiedzieli na ten temat cośniecoś, to byłoby naprawdę interesujące ;) Moglibyście też porozmawiać o programach interwencyjnych jak "Państwo w Państwie", "Sprawa dla reportera", "Interwencja", "Magazyn Ekspresu Reporterów", "Uwaga!". Do podróży dokładam Chiny. Tak, telewizja made in China :mrgreen: Poza tym podtrzymuję tematy z poprzednich tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął kolejny tydzień, więc nadszedł czas na 48 wydanie Medialnych, dziś w składzie: @Frontowiec, Patryk aka. @spodenki15, oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.48-19.06.2017-115032862-130796255 - wersja online

http://www82.zippyshare.com/v/hszNuA4z/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:45 - Flesz
05:41 - Nowa afera taśmowa i plany zniszczenia Gazety Polskiej
25:58 - Co dalej z "Jaką to melodią"?
42:57 - Nowy projekt braci Karnowskich: wPolsce.pl
58:49 - Programy interwencyjne
01:25:26 - Podróże medialne: kraje byłej Jugosławii.

 

 

A jako że coraz bliżej jest do 50 wydania i pierwszej rocznicy powstania programu, pomyśleliśmy, że zrobimy taką sklejkę najlepszych fragmentów. Sporo żeśmy już nagrali, łącznie jakieś 90 godzin, tak więc mamy taką oto propozycję: napiszcie nam, jakie fragmenty Wam się najbardziej spodobały, i co powinno się w takiej montażówce znaleźć :)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam temat : Start "Lata z Radiem" oraz  omówienie letnich ramówek TV .

Oprócz jakiś śmiesznych momentów powinni być jakieś fragmenty z udziałem wszystkich osób, które gościły w audycji :wisloka, Polanda, Emirates, Mr Chiquity, PharelManna, studiolitka, oczywiście sam start audycji , a do bestów jakiś fragment udziału Studiolitka , Polanda i Kirka- to był chyba najlepszy odcinek- wtedy była mowa np.o puczu w Turcji. Coś z wyciętych fragmentów. Ponadto dyskusja o tym czym dla nas są medialni- dla tych co występują, jak wspominają swoje początki itd. Historia pomysłu i powstania. Koniecznie jako element dystansu do samych siebie zacytowałbym co nieprzychylne opinie (absurdalniejsze). 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do najlepszych fragmentów, to mam dwa:

 

1). Odcinek, w którym @studiolitek mówi @Polandowi o tym, jakby w CV miał wpisane ''Grałem na planie serialu Dlaczego Ja?'', gdzie także @studiolitek opowiada o ''trudnej sprawie''.

2). Odcinek, w którym Patryk (@spodenki15) mówi o Donaldzie Tusku jako osobie, która zadebiutowała w ''Szansie na sukces''.

 

Co do historii pomysłu i powstania ''Medialnych'', to na pewno będzie w odcinku jubileuszowym. Także wspaniale by było, aby powstały wywiady z osobami, które występują w programie, np. ze mną, @Kirkiem, @Polandem, @wislokiem oraz Patrykiem (@spodenki15).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszam temat, który ciśnie się na ustach już od dobrych kilku dni: Kurski chce walczyć z kradzieżą produkcji TVP w sieci!!!

 

Wszystko zaczęło się kilka dni temu, kiedy sprawdzałem internet, a tam nagle okazuje się, że Kurski chce skasować produkcje TVP, które są umieszczane w serwisie YouTube.

Ponadto zróbcie apel, aby użytkownicy skasowali pełne odcinki, bądź fragmenty programów i seriali z TVP ze swoich kont.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja ocena odcinka. Zacznę od 5 tematu, bo aż zdębiałem słysząc,że "Sprawa dla Reportera" się nie zmieniła.. Nie wiem może y za bardzo zapatrzeni w nogi pani Jaworowicz, bo program przeszedł rewolucyjną przemianę. Z poruszania fundamentalnych tematów, bardzo poważnych afer gospodarczych i nadużyć urzędniczych, zwłaszcza komorniczych ten program stał się kroniką konfliktów rodzinnych i historii o niepełnosprawnych dzieciach... Jak wiemy nieoficjalnie sama pana Jaworowicz ma kilka biznesów i się boi teraz narażać.  "Państwo w Państwie" powstało jako właśnie luka po dawnej "Sprawie dla Reportera" i pzynajmniej tam można pokazać patologię i nadużycia państwa, z którym wzmagają się setki tysięcy ,jeśli nie miliony polskich przedsiębiorców. Programu nie nazwałbym specjalistycznym, bo niestety wielu osób to dotyczy.. 

 

wPolsce.pl - tego nie przewidzieliśmy,że dostaną takie wsparcie na start od TVP. Uważam,że każda inicjatywa jest cenna. Uważam,że argument o TVP jest o tyle chybiony,że TVP dziś ma takie nachylenie, jednak po zmianie władzy będzie miała inne, więc budowa mediów konserwatywnych jest potrzebna, konkurencja zawsze dobrze robi. Mi się marzy jednak ogromna TV prywatna, tylko tu trzeba ogromnego kapitału na siedzibę, sprzęt, ludzi, siatkę dziennikarzy w Polsce i na świecie. Bo TV Republika jak i te wszystkie internetowe projekciki jak wPolsce.pl to gadające głowy. Inna sprawa czy wPolsce.pl można nazywać projektem konserwatywnym czy partyjnym. Warto dodać,że z tym projektem współpracuje Piotr Barełkowski , czyli jeden z twórców Telewizji Republika. Jednak ona od razu wystartowała jako klasyczna TV,a Ci naprawdę idzie to wolno. 

 

Czekamy na decyzję Janowskiego póki co i trudno tu cokolwiek wróżyć.

 

Zdziwiło mnie,że jesteście zwolennikami Komisji Śledczej. Takowa była by cyrkiem politycznym i nic by nie wyjaśniła. Moim zdaniem ciężko będzie udowodnić bezpośredni wpływ słów wypowiedzianych w restauracji, a kolejnymi działaniami, co nie oznacza,że ich nie było. Bardzo dziękuję Patrykowi za analizę zapisów w kontekście innych wydarzeń i przypomnienie jak wolność mediów wyglądała w przeszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw co do tematów na następne, 49 wydanie:

 

-Lato z Radiem znajdzie się w programie na jakieś 99%, co do letnich ramówek to się jeszcze zastanowimy.

-Co do tego tematu z przetargiem na firmę od monitoringu pod względem produkcji TVP w sieci, to może to jakoś poruszymy, choć akurat z tego co widzę to nie potrzeba apelować o "prywatyzowanie" nagrań na YT, bo niektórzy już tak robią.

 

Co do odcinka jubileuszowego, no to tak, już są typy na "the best of", ja też mam swoje typy, więc to się da zlepić, oczywiście jak się coś komuś przypomni to też przyjmiemy ;)

A co do Tuska i jego debiutu - wydaje mi się, że on już w 1989 roku debiutował przed kamerami, bo wypowiadał się dla Wiadomości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zaproponować odcinek 30 i temat fenomenu seriali tureckich, tam pojawia się całkiem fajny fragment, gdy Poland mówi śmieszna rzecz a propos kanału z tymi serialami  :mrgreen: Jeszcze był jeden odcinek, kiedy Kirk gadał chyba ze @studiolitkiem a propos cen bułek (czosnkowych?) w Biedronce  :mrgreen:

 

No a teraz 48 epizod  ;)

 

Afera taśmowa - tak, TVP Info ujawniła kolejne fakty, w tym o księdzu Sowie, który mówi, że Gazetę Polską trzeba zrównać z ziemią. Ale też racja, krzyki o wolnych mediach nie są współmierne, bo poprzednia władza po ujawnieniu pierwszej części przesłuchiwała tych ludzi z Wprostu. No i tak, dziwne, że Polsat i TVN nic o tym nie powiedziały, może chodzi o to, że jakby powołali się na TVP,  to coś by się stało. I przy okazji dowiedzieliśmy się, co wydarzy się dalej w HoC :mrgreen: Myślę, że jak partia rządząca będzie chciała nie mówić o jakimś trudnym dla nich temacie w telewizji Info, to wypuszczą coś w tym stylu. Bo ostatnio to chyba wydarzyło się, jak ludzie zaczęli mieć te tzw. nieoficjalne informacje a propos pani Sadurskiej w PZU.

 

"Jaka to melodia?" i zmiany - tak, TVP kupiło licencję i będzie sama produkowała, a Robert Janowski odchodzi w 20 roku istnienia teleturnieju. Pan Kurski oczywiście nazwał info "fejkowym". No i są takie fejki, które często ludzie łykają. Myślę, że formuła teleturnieju pozostanie bez zmian, Janowski także, a TVP chyba w tym wszystkim chodzi o scentralizowanie produkcji programów.  Choć w sumie Kirk ma rację, trochę to nudzi i parę zmian przydałoby się, na pewno redukcja tych piosenek śpiewanych z playbacku. A danie większej liczby prowadzących byłoby pomysłem na zabicie tego formatu. Tzn. nie zabicie, tylko dobicie No ewentualnie, że prowadzenie zmianowe tj. w weekendy ktoś inny. Albo w weekendy program z gwiazdami i inny prowadzący, jak to ma miejsce w UK w wersji z gwiazdami "Fifteen To One".

 

Inicjatywa telewizji internetowej wPolsce.pl -  tak, on już wystartował, właśnie dzisiaj, promocyjnie po 9 w TVP Info był pierwszy wywiad z premier Beatą Szydło. W tym samym czasie (dość niefortunnie!) trwała konferencja brytyjskiej policji po wydarzeniu z nocy, gdy to gościu wjechał w ludzi przed meczetem w Londynie.  Dość to niefortunnie wypadło, forma promocji nadwyraz dziwna, bo gdyby wSieci albo wPolsce.pl było częścią mediów publicznych, to bym to zrozumiał, ale taka emisja była niepotrzebna. Ale wiemy, że prezes Kurski sympatyzuje z Karnowskimi. Konkurencja dla Republiki? Raczej tak, chcieli zagrać Sakiewiczowi na nosie, więc stworzyli swoją telewizję i będą sobie z nimi konkurować. Choć i tak pewnie skończy się, że wPolsce będzie tak jak Republika emitowało telezakupy, mimo, że początki będą dobre :mrgreen: A i to będzie na pewno miejsce schronienia po wyborach w '19 dla dziennikarzy TVP. Jeżeli oczywiśćie obecna partia rządząca przegra.  Aha, z porannym programem do netu też Onet ma swoje "Onet Rano" z Jarosławem Kuźniarem, tak, to powiedział Patryk.  Oni po tym programie jeszcze mają kontynuację w postaci rozmowy Newsweeka albo to Polityki, coś na pewno z dopiskiem "opinie". 

 

Programy interwencyjne - nagromadziło się tego ;) "Sprawa dla reportera" - zmiany były, ostatnio co odcinek jest disco polo, a ze zmianą skosu nóg pani Jaworowicz racja :mrgreen: Występy disco polo to rarytas, a oglądalność trzeba podnosić! MER - tak, magazyn z wieloma dokumentami, z rozmowami w studiu z Olszańskim. No i charakterystyczne "pip....pip..."  "Uwaga!" - odcinki "W twojej sprawie" są na żywo z któregoś miejsca w Polsce. "Interwencja" - tu mnie akurat dziwi, czemu prowadzący, który jest w zapowiedzi jej na końcu "Wydarzeń 15:50" nie mówi "dzień dobry" :mrgreen: To trochę nieelegancko.  Ale tak, formuła "Interwencji" wzięła się od "Pod napięciem" z TVNu, ale "Interwencja" chyba wywodzi się bardziej od programu "Dyżur", który był emitowany w letnie wieczory w 2003 czy 2004 w Polsacie, on chyba nawet przez jakoś rok-dwa lata był takim letnim odpowiednikiem "Interwencji". "Superwizjer" - tak, Ator vs Gimper, drama na całego :mrgreen:  Sprawa "Pobieraczka" - fakt, ciekawie było, chyba nawet to było w MERze, bo pamiętam, że był taki materiał, byli u tego gościa, a on na wszystkie pytania odpowiadał "Odmawiam odpowiedzi na to pytanie" :mrgreen:

 

No i podróz na Bałkany - ciekawa sprawa telewizji jugosławiańskiej, te łączenia i rozłączenie były interesujące, to powitanie - jakby teraz w "Wiadomościach" pani Holecka mówiła "Dobry Wieczór, Polsko!", choć mamy więcej stacji i jest inna sytuacja... Ten Infokanal był i jest w słoweńskiej telewizji emitowany rano zamiast programu porannego, chyba, że już jest emitowany poranny program ;) Choć z tego co widzę, to poranek już jest emitowany, a tylko w nocy emitują infokanał.

 

Co w kolejnym? Podtrzymuję tematy z poprzednich tygodni, ewentualnie mogę dorzucić Indie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za propozycje ws. tematów (zarówno do programu, jak i do Flesza :)). Co do ostatnich propozycji tematów, jakie dzisiaj @wislok przedstawił to powiem tak: tematy już zostały wybrane do najbliższego wydania ''Medialnych'', ''Flesz'' już został nagrany, więc te tematy nie znajdą się w programie niestety - ale zapewniam, że tematy w najbliższym wydaniu ''Medialnych'' są bardzo ciekawe, a nawet luźniejsze - wakacyjne wręcz.

 

Przypominam o 50, jubileuszowym wydaniu ''Medialnych''. Będzie sporo niespodzianek, a nawet będzie sporo wspomnień ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny poniedziałek nadszedł, a wraz z nim 49 wydanie "Medialnych", dzisiaj nieco krótsze niż poprzednie programy, ale też ciekawe. Prowadzi skład założycielski: @Frontowiec oraz piszący te słowa :)

 

https://myspace.com/program.medialni/music/song/medialni-odc.49-26.06.2017-115035247-130798825 - wersja online

http://www33.zippyshare.com/v/4VFTSZ21/file.html - wersja do pobrania

 

Tematy:

 

00:46 - Flesz.
13:50 - ''Mazurska Noc Kabaretowa'' w TV Puls.
26:45 - Odświeżone weekendowe ''Wydarzenia''.
36:31 - ''Nie da się ukryć'' - ocena programu.
49:32 - Lato z Radiem.
01:03:23 - Podróże Medialne: Rumunia i Bułgaria.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja. Taka drobnostka do flesza- zdaje się,że Jan Śpiewak teraz ma nowe Stowarzyszenie "Wolne Miasto Warszawa" :)  TV Puls da radę z kabaretem. Środowisko kabaretowe prawie bez wyjątków nie chce występować w TVP.

Odświeżonych "Wydarzeń" nie miałem okazji oglądać. Już pamiętam jak "W" były prowadzące na stojąco. Może pomysł z bardziej lekką formą jest w porządku, bo jak się ogląda "Wiadomości" czy "Fakty" to się człowiek czuje jak na wojnie, bombardowany tą kłótnią polityczną często może już mieć dość. Choć generalnie "Wydarzenia" nie przesadzają z polityką. Bym więcej wprowadził zagranicy do serwisów, bo o gospodarce to już nie liczę.

"Nie da się ukryć" w ogóle nie oglądałem jeszcze. 

 

Propozycja : Oczywiście wybierając fragmenty musowo musi być start 1 odcinka w The bestach, bo oprócz śmiesznych, najlepszych tekstów powinny być takie ważne dla programu momenty jak start, debiuty poszczególnych gości audycji. Przydało by się także pewne podsumowanie statystyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...