Skocz do zawartości

Medialni – audycja o mediach


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze!

Chciałbym zaprosić was na premierę audycji ''Medialni'', która będzie w głównej mierze poświęcona mediom. Audycje tworzą ja, @Kirk i @maciejolek:

 

http://www27.zippyshare.com/v/LcM0gaMP/file.html

 

Jeśli macie jakieś opinie nt. audycji to proszę o dzielenie się nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakiś program, który kontynuowałby dobrą robotę chłopaków z forum Mediadwójki, czyli "Gap się", w którym to także i ja gościłem.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyn programem to wypadliście... ŚWIETNIE! Naprawdę słucham was bardzo dobrze, komentarze miłe i gorące dla ucha, a także sporo informacji. Wiem, że @Kirk jest z Aleksandrowa Kujawskiego (kujawsko-pomorskie), a @Frontowiec z Kamienia Pomorskiego (zachodniopomorskie). No naprawdę nic nie zepsuliście, ciekawy program, i trzyma nawet formułę tego dawnego "Gap się", gdzie w tytule "gap" było od pierwszej litery imion prezenterów: G - Ginter/Gonti, A - Adek, P - Prezes. Z związku z bardzo dobrą oceną programu proponuję do następnego odcinka takie oto tematy:

- Likwidacja PR4 i zastąpienie go PR24 na falach FM

- Szczyt NATO w Warszawie oraz jego pikniki w całej Polsce i w TVP3

- Cacao DecoMoreno najpopularniejszą książką tygodnia w internecie

- Podsumowanie wiosennej ramówki w Polsacie

Jeśli przyjmujecie te tematy - to pozdro z podłogi... to znaczy z mojej strony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audycja fajna.

Moglibyście trochę popracować nad promocją na innych stronach tematycznych, Facebooku Twitterze, Wykopie etc.

Jeszcze moglibyście poniżej pisać w opisie od której do której minuty podejmujecie dany temat.

 

Propozycje:

- Reklama bet365 na koszulkach Slavii na terenie RP podczas meczu Zagłębie - Slavia i stosunek do tego prawa (mecz był na TVP 3 Wrocław i na sport.tvp.pl):

Art. 29. 1. Zabrania się reklamy i promocji gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych oraz gier na automatach.

Poza tym bet365 nie ma polskiej koncesji (rejestrowany na Gibraltarze).

 

Jeżeli chcecie to mogę pomóc w tym temacie (chodzi o to, że ustawa uchwalona po aferze hazardowej jest po prostu zła).

 

Popieram propozycję o szczycie NATO i o wyjściu TVP Polonia z MUX 3.

 

- Prawa sportowe w poszczególnych stacjach TV przed nowym sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie spodziewałem się takiego odzewu, i to pozytywnego, ale to dobrze :) Z tym Kwidzynem to faktycznie coś może być na rzeczy, bo moja dziewczyna tam mieszka. Przypadek? :D

 

A teraz na poważnie - fajnie że piszecie propozycje tematów, wykorzystamy z chęcią, choć nie wszystkie od razu. Bo np. przygotowania do Eurowizji będziemy mogli omówić dopiero wtedy, jak będziemy mieć kandydata, a to raczej na początku 2017 będzie. Zresztą już teraz, w trakcie pisania tego postu, dostałem info na SB, że o Eurowizji możemy powiedzieć tylko przy okazji konkursu, tak więc reszta redakcji programu jest jeszcze bardziej radykalna w tej sprawie :)

Co do szczytu NATO - ja myślę, że to moglibyśmy poruszyć w szerszym ujęciu, czyli byłoby o tym, jak polska telewizja przedstawiała to wydarzenia, i tutaj nie ograniczałoby się to tylko do Trójki, ale także do TVN, Polsatu, TV Republiki, a może nawet mediów zagranicznych.

Podsumowanie wiosennej ramówki - tutaj to od razu byśmy omówili stacje komercyjne, nie tylko Polsat, możliwe że to będzie niedługo, bo mamy sezon ogórkowy.

O PR4 i PR24 - to mogłoby być według mnie, jak już ta zmiana w eterze nastąpi, wtedy od razu byśmy mogli skomentować to, w jaki sposób na słuchalność to wpłynęło.

O CacaoDecomorreno - no i tutaj to tak niezbyt jestem przekonany, czy o tym byśmy wspomnieli, zobaczymy jak reszta redakcji na to spojrzy.

Jesienne ramówki w telewizji - obowiązkowo! Ale dopiero wtedy, jak coś więcej będziemy mogli o tym powiedzieć.Zresztą sama jesienna ramówka z pewnością przyniesie inspiracje do następnych wydań

Fenomen polskich Youtuberów w radiu i w telewizji - ja miałem już nawet pomysł, by ogólnie dać temat o polskich youtuberach, a to jest można powiedzieć temat-rzeka (zwłaszcza jeśli np. @PharrelMan by się zgodził wystąpić w programie na ten temat).

Ta sprawa z reklamą firmy bukmacherskiej - brzmi moim zdaniem ciekawie, zobaczymy jak reszta redakcji na ten temat się wypowie.

Tutaj taka adnotacja: my tematy wybierzemy wspólnie w gronie redakcyjnym, a to co napisałem to jak na razie moja opinia o propozycjach :)

 

Promocja na innych stronach - ciekawy pomysł, może to będzie zrobione. Choć wy też możecie promować program, wysyłając link do niego tam, gdzie myślicie, że może się spodobać, macie pozwolenie :)

W sprawie opisu - bardzo dobra koncepcja, wprowadzę to od 2 odcinka, bo na SoundCloud jest miejsce na opis, a wczoraj nie miałem pomysłu na to, co tam może być. To teraz już mam, dzięki :)

 

A, jeszcze co do promocji - jak ktoś ma zdolności plastyczne, to może zrobić logo naszego programu, przyda się właśnie do promocyjnych celów (ikonka na SoundCloud na przykład).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny program o mediach, super wartość merytoryczna :) Brakowało takiego programu w necie, o zmianach w TVP czadowo mówiliście :D  Życzę rozwoju, rozwoju...i rozwoju, tak trzymać :D

 

Waszych głosów można słuchać w nieskończoność - właśnie sobie zdałem sprawę, że minęła tak szybko godzina a ja słucham :lol2:  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk coś mi się zdaje że o Eurowizji będzie można już coś zacząć. Mówić po pierwsze potwierdzenie już jesst a i pewnie kroi się dodatkowe w kwestii Juniora a po drugie TVP sypnęła pomysłem na nasze selekcje. Warto zatem o tym wspomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry program. Choć muszę przyznać, nie odróżniłem Maciejolka od Frontowca (on miał kwestię o Euro, prawda?). :razz: Musicie też trochę popracować nad mikrofonami (pewnie złe ustawienie na sprzęcie), żeby jakość była lepsza.

 

W drugim odcinku piszę się na temat o polskich YTberach w telewizji, tylko najpierw trzeba przeszukać, kto gdzie konkretnie poszedł. Wiem tylko, że widziałem Blowka w TVNie, Mamiko w EsceTV i Banshee w reklamie Plusa, dalej nie wiem.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w TVP 2 prowadzi program "Podróże z historią".

Jeszcze to, co przychodzi mi na ten temat do głowy to tzw. "drama" Atora z Gimperem była "mediowana" w Superwizjerze w TVN. http://superwizjer.tvn.pl/odcinki-online/hejt-ktory-niszczy-zycie,62705,o.html

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobry program. Choć muszę przyznać, nie odróżniłem Maciejolka od Frontowca (on miał kwestię o Euro, prawda?). :razz:

Nie mogłeś go odróżnić, bo jego w programie nie słychać. Nie był on na nagraniu, zresztą na początku o tym mówiłem, że jak na razie nie będzie brał udziału w nagraniach, jest na funkcji producenta, i on wymyślił temat o Euro :)

 

A drama Atora z Gimperem musi być obowiązkowo, jeśli będziemy mówić o YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już swoją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/Medialni-628349240666307/

Niedługo będą tam pierwsze wpisy.

 

Co do 2 odcinka, to będzie on w czwartek, 14 lipca i najprawdopodobniej do końca tego roku wydania będą pojawiać się (w miarę naszych możliwości czasowych) w każdy czwartek, mam nadzieję że nic nie wypadnie. A co w nim będzie? Wszystkiego zdradzić nie możemy, ale na pewno powiedzieć można, że pojawi się co najmniej jeden temat z tych, które proponowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 7 dni, mamy teraz przyjemność zaprezentować 2 wydanie "Medialnych".

 

https://soundcloud.com/user-743373949/medialni-odc2-14072016 - wersja do odsłuchu online (w opisie jest rozpiska tematów odcinka)

http://www81.zippyshare.com/v/NbEkuQVL/file.html - wersja do pobrania

 

Przy okazji pewna sprawa. Po zrealizowaniu dwóch odcinków doszliśmy do wniosku, że niezbyt fajne jest szukanie wolnego kanału na arabskich czy tureckich serwerach TeamSpeak, gdyż wiąże się to z różnymi przygodami, które utrudniają nagrywanie programu. A to nas ktoś nagle zbanuje, mimo że żadnego regulaminu nie ma, a to ktoś wejdzie do kanału i zacznie puszczać muzykę, zagłuszając nagranie (z tego powodu musieliśmy serwer zmieniać). Dlatego mamy prośbę: jeśli ktoś zna jakiś serwer, gdzie moglibyśmy bezpiecznie nagrywać bez niespodzianek, albo chociaż jakiś kanał na serwerze, który znacie, to nas powiadomcie :)

 

OK, tyle ogłoszeń, teraz możecie posłuchać, oczywiście komentarze i opinie mile widziane.

 

A, jeszcze jedno: @Frontowiec idzie od dzisiaj na urlop i nie będzie mógł brać udziału w trzecim wydaniu, dlatego jeśli ktoś chce wystąpić, to niech nas (czyli mnie i @maciejolka) powiadomi i przekona, dlaczego właśnie jego mamy wziąć na zastępstwo.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat został poruszony, jeżeli chodzi o polskich youtuberów w TV i radiu.

Jak był mecz Legii ze Zrinskim Mostar transmitowany na PSN, to reklamy Unibet i Betclick (nielegalnych bukmacherów według PL prawa, odprowadzających podatki poza granicami kraju) były w jednym szeregu z Totolotkiem i STS-em (legalnych według PL prawa) https://twitter.com/ArturGorczynski/status/752911004007292928?lang=pl

Jak coś to mogę na priv napisać o co chodzi w tej sprawie (polski bubel prawny stworzony przez PO i brak dobrej woli na jego uregulowanie - są dwa projekty w PiS-ie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...