Skocz do zawartości

Kablówka Serv-net - splitter


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam kablówkę w sieci Serv-net. Mam wykupioną usługę Multiroom i pytanie do Was: czy da się to obejść? 

Obecny sprzęt to tuner ADB-2840C(N) oraz moduł Conax TechniCrypt dokładnie taki: 1.jpg

2.jpg

Karty nie są parowane ze sprzętem. Wymieniałem karty między sobą oraz miałem dodatkowy moduł, karty bez problemów działały.

 

Jest możliwość rozdzielenia sygnału na trzy telewizory? Jaki sprzęt byście polecili? Wszystkie informacje które znalazłem dotyczyły DVB-S, a jeśli były o DVB-C, mówiły że nie ma możliwości rozdzielenia sygnału.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dekodery z enigma2 i głowicą DBC-C, np. Edision os mini po 99 euro/sztuka. Wkładasz kartkę w tuner, instalujesz oscama i puszczasz uprawnienia z jednej karty na dwa pozostałe tunery + tuner w którym siedzi karta.

Oczywiście tunery muszą być w sieci więc skrętka lub wifi wymagane.

 

I to w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Miraclebox MINI+ z głowicą DVB-T/C i styka. Chętnie pomogę ustawić takie coś w home multiroom ;) Z dobrym skutkiem podzieliłem kartę Conax z kablówki Światowid ze Świnoujścia na 9 TV. ;)

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie sądziłem, że będzie to aż taki koszt  :-|  Na trzy TV wyjdzie ok. 1500 zł. Obecnie za multiroom płacę miesięcznie 25 zł, gdy wezmę na kolejny telewizor będzie to 35 zł (przy obecnej taryfie). Koszt zakupu dekoderów zwróciłby mi się dopiero po ponad trzech latach.

 

Jakie zalety są z takiego rozwiązania, pomijając brak opłaty za usługę Multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie nieszyfrowanego sygnału > możliwość oglądania na PC/tablecie w domu (jak mamy dobry upload to i poza domem). Możliwość podziału sygnału nawet poza LAN-em na dwa własne mieszkania. No, jest tego sporo.

 

Na pewno koszt jest spory, no ale nie ma nic za darmo. Ja widzę to też inaczej. Można zawsze kupić duala DVB-T i DVB-S2 i jak zrezygnujemy z kablówki, mamy jeszcze satelitę. Osoba, której robiłem instalację, rozważała jeszcze kilka dekoderów z czytnikiem Conax typowo kablowe* Fergusony DVB-C + splitter dla karty Conax Smart Wii. Ale padło na Linux'a. Bo bardziej przyszłościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z jednoczesnym nagrywaniem i oglądaniem TV w tym samym czasie? Można co innego nagrywać, a co innego oglądać? Czy do takiego czegoś potrzebny jest dekoder dual, a jeśli tak to czy znajdę z dwoma DVB-C? Nie widziałem takiego w necie.

 

Jeszcze jedno pytanie: jaki jest potrzebny upload, aby oglądać w dobrej jakości obraz poza domem?

 

Co do DVB-T oraz DVB-S, mieszkam w bloku i montaż anten jest niestety problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak kablówki obcinają jakość, ale dla SD to od 3 do 8 mega, dla HD od 8 do 20 mega. Zależy od bitrate danego kanału. Myślę, że czy satelita, czy kablówka to różnic aż takich nie ma, jeśli dobra kablówka. Co do nagrywania to nie powiem ci, bo tego nie wiem. Być może nagrasz w tej samej chwili z jednej częstotliwości kanały / obejrzysz tak samo, jak na sat.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...