Skocz do zawartości

8TV


SatExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym jakoś nie bronił trwania stacji przy jednym profilu. Jeśli jest to uzasadnione potrzebami społecznymi i kwestiami finansowymi, to niech zmienia. Natomiast niezrozumiałe jest dla mnie zachowanie KRRiT, która najpierw jak lew broni wyboru stacji muzycznej i braku wyboru kolejnej stacji sportowej (uzasadniając to obecnością już jednej w NTC), a tu nagle zmienia zdania, nie kwapiąc się o jakieś publiczne uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT w ogóle brak konsekwencji w działaniu i bardzo często zmienia zdanie. Nie liczy się z odbiorcami nie informując ich o swoich planach, a jeśli nawet już informuje to po fakcie. I jeszcze tańczą jak im nadawcy zagrają. To mocno podważa wiarygodność tego organu. 

Teraz pytanie - czy tak będzie też gdy zmieni się tam władza? Czy dalej będzie postępować uogólnianie oferty DVB-T? A może wyskoczą z jeszcze czymś innym? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz to niestety jest całkiem parę miesięcy, ponieważ zdarza się, że na wysłany list odpisują w KRRiT po paru miesiącach. Wracając do Ósemki TV, ciekawe kiedy ZPR zaplanuje jej uruchomienie? Jeżeli w tym samym czasie, co otwarcie Nowej TV to znakomicie, bo upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mogą wystartować od zaraz, bo główny warunek potrzebny do startu, czyli osoba koncesja satelitarna dla Eski TV, już jest. Wystarczy teraz tylko odpalić przekaz tamtej stacji, a w obecnym miejscu Eski TV uruchomić Ósemkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wam wszystkim powiedział, że brak ramówki na jakiejś stronie internetowej jest równoznaczne z zakończeniem nadawania jakiegoś kanału?

Nic nie jest na 100% pewne. Jedyne co przemawia za usuwaniem czy to Eski czy to PSN to trzęsanie portkami ich nadawców przed startem tego mitycznego, pluralistycznego, ogólnego do bólu MUX-8. A czy mają się czego bać to się okaże, a my chętnie przyjmiemy kolejne powtórkowe maszynki do zarabiania pieniędzy. Choćby i było ich 30, podnieta u co po niektórych i tak będzie spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Metro i Zoom będą tak samo świetnymi kanałami xD Dlatego ZPR sobie wykombinował, żeby te swoje filmy klasy Ż i takiej samej jakości seriale z EskaGO.pl umieścić aż na dwóch kanałach, żeby zarobić na mało wymagających widzach (a tych wiadomo jest najwięcej).

Pewnie się powtarzam, ale trudno. Moim zdaniem tworzenie dwóch ogólnych stacji jest idiotyczne. Zamiast skupić się na tej Nowej (swoją drogą, co to za nazwa? Czemu to nie mogło zostać "Ósemką"?) to kombinują ze swoim chyba najważniejszym kanałem. Niech Fokus też zlikwidują. Kij, że wygrali konkurs. "Dziewiątka TV" weszła by jak złoto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się zapowiada wynika, że ZPR ma ambicje zostać jednym z największych nadawców w Polsce, więc z miejsca uruchomił dwa kanały - zobaczymy co z tego wyjdzie, choć osobiście sądzę, że nawet Nową TV nie pokonają czwartej siły w telewizji naziemnej, czyli TV Puls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by na tym wyszli gdyby przejęli istniejące kanały. Mnie oczywiście marzyłoby się wykupienie przez nich TV 4 i TV 6 ale szanse na to marne. Szkoda, że nie poszli tą drogą bo wydaje mi się że obu zainteresowanym by to wyszło na dobre. Ale nie - robimy koniecznie swoje. W końcu taki biznes, nie?

Obawiam się, że ZPR wtopi i będzie tylko coraz bardziej uogólniał swoje kanały tematyczne. Nie widzę wcale ani Nowej ani Ósemki. Nie chce ich widzieć. W ogóle wszystkie zmiany w DVB-T mnie na razie tylko przerażają - nie licząc usunięcia Polonii pozostałe decyzje dla widza dobre nie są. Rozwijamy się tanim kosztem, bo trzeba jakoś dług zmniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nigdy nie obiecał luksusów w DVB-T. To były tylko oczekiwania widzów, którzy myśleli, że za darmo otrzymają najlepsze płatne kanały. W rzeczywistości niedługo w DVB-T będzie ponad 30 kanałów utrzymujących się wyłącznie z reklam. Kanały ogólne ZPR z pewnością będą na początku emitowały głównie tanie i znane produkcje, ale to wcale nie oznacza, że takie pozostaną. W końcu TV Puls przed zakodowaniem sygnału emitował głównie tanie i znane produkcje, a obecnie mimo kilku wad prezentuje się zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...