Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dreambox 900 UHD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 asiafan

asiafan

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2584 postów
  • Od: 22 paź 2013

Napisano 05 styczeń 2017 - 02:04

Podstawowe  pytanie.  Czemu tutaj  brak  drugiej głowicy  DVB-T2 dostępnej  do wyboru  jako dodatkowo. Mamy HBBTV dostępne naziemnie. CI+  jest?  Chyba jest  albo i  nie? W sumie nie słyszałem  o żadnym  userze z CAM-em + kartka Cayman . Chyba jednak takich zestawów nie ma. Oby weszły jak najpóźniej.

Nokia Dbox1/2 także miały  opcje niskiego SR.  Zresztą nie korzystam już w ogóle z niskim  SR  nigdzie. Przy dobie IPTV   zbędne mi jest  korzystanie z niskim SR. Zważywszy na to że takie przekazy bywają  już często nie tylko kodowane ale transmisja jest w takim standardzie że ich  nie odbiorę.

f(x)  https://www.youtube....h?v=4j7Umwfx60Q
T.E.A.M https://www.youtube....h?v=CjadmjleQT8

"Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście."

#22 kaspian0007

kaspian0007

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2858 postów
  • Od: 23 sty 2013

Napisano 06 styczeń 2017 - 16:20

Masz CI+ ale tylko na kilku image: Np VTI/Blackhole i działa natywny cam CI+ z caymanem.  Na Sofcie Egami trwają prace nad CI+

Działa to słabo wg mnie moduł cayman bardzo spowalnia pracę sprzętu i inicjacja z prądu trwa jakies 1-2min więc długo ale to kwestia kominikacji CI+z dekoderem.Kochane zabezpieczenia i kwestie licencyjne. Ogólnie później działa jak solo 4k z caymanem w module 1 głowica działa na raz i tyle dla drugiej chyba jest tylko sens dorzucic jakiegos NNK HD albo smart hd.

Użytkownik kaspian0007 edytował ten post 06 styczeń 2017 - 16:21

1. Miraclebox MicroV2  Egami 8.x 2. Miraclebox Ultra 2x DVBS2 1x dvbt2  hdd 1 Tb soft Egami 7.2.x 3.VU+Zero Atv 5.3 pen64gb.

TV: Odpowiednik Extra 6xx Canal+mr2karty kameleon+hbo=69,99
CP prepaid Full 166,90 2x+Darmowy HD

Jestem dyslektykiem i dysortografem.Przepraszam za ewentualne błędy.

#23 asiafan

asiafan

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2584 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 01:48

Zapomniałem o tym camie Ci+  kartki Nagry całkowicie zaraz po napisaniu postu.   Z pracą modułu  to jest normalka  . Moduły były i bedą zawsze mega wolne. Zabezpieczenia  tylko  jakie?  Sama karta już jest sama w sobie zabezpieczona.

Licencje to miały być na HDCP i co .  G  sobie nagrasz  bo nagranie tylko na danym module i koniec.  Także jak mam jakiś film który nigdzie nie ma napisów to nic z tym nie zrobie.  Bo nagranie po skopiowaniu będzie szyfrowane i kaplica.

Zresztą podobnie działają dedykowane dekodery. Przecież jak byłem na Euro w jednym fanclubie i widziałem jak włączali  TVP HD i czas oczekiwania na obraz to   o  rany. Pokaż jak pracuje takiego właściclelowi Polsatu szybkośc przełączania kanałów 4k  i HD przy korzystaniu  z oscama to się zdziwi.

Imaga  Black Hole ani VTI  nie lubie  wole  OPEN ATV.  A jesli miałbym wybierać to już to VTI.

"Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście."

#24 kaspian0007

kaspian0007

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2858 postów
  • Od: 23 sty 2013

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:23

Niestety softy z CI+ wspieranym natywnie to właśnie orginały vti i blackhole:( Może  z czasem do dm900 uhd dodadzą dla ATV

1. Miraclebox MicroV2  Egami 8.x 2. Miraclebox Ultra 2x DVBS2 1x dvbt2  hdd 1 Tb soft Egami 7.2.x 3.VU+Zero Atv 5.3 pen64gb.

TV: Odpowiednik Extra 6xx Canal+mr2karty kameleon+hbo=69,99
CP prepaid Full 166,90 2x+Darmowy HD

Jestem dyslektykiem i dysortografem.Przepraszam za ewentualne błędy.

#25 tweed77

tweed77

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2139 postów
  • Od: 24 lut 2011

Napisano 08 styczeń 2017 - 18:35

OpenATV od 27 grudnia 2016 roku w sofcie nie wspiera CI+.

Wcześniejsze wersje tak - nowsze nieoficjalnie trzeba dogrywać.

Po aktualizacji starszej wersji OpenATV z menu dekodera wszystko działa OK.

#26 lampomaniak

lampomaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 35 postów
  • Od: 12 paź 2016

Napisano 13 luty 2017 - 19:48

Podstawowe  pytanie.  Czemu tutaj  brak  drugiej głowicy  DVB-T2 dostępnej  do wyboru  jako dodatkowo.

Bo prawdopodobnie trudno było zamówić tak małą partię chipów.  Scalaki są w ofertach u producentów ale ilość zamawianych sztuk to raczej idą minimum w setkach tysięcy ale raczej milionach sztuk inaczej nie opłaca się przestawiać parku maszynowego na takie króciutkie serie. Łatwiej jest producentów klepać pamięci jak leci do jeden typ pasuje dla setek/tysięcy zamawiających.

#27 asiafan

asiafan

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2584 postów

Napisano 14 luty 2017 - 01:12

No i  tak chyba  poszli   po "Chińsku"  czyt  po kosztach a  efekty  takie   

Cytat jednego z właściciecia który ostro testuje.  Bo osoby które mają tylko 13+19 east to troche słabo jak na testy

Cytat znanego admina z forum  warto się z tym zapoznać szeroko.

Z CI przez chwile myslalem ze juz będzie OK ale jednak ZONK !
Wczoraj wykonałem tak jak zaproponował Adaś z forum DVHK tzn od nowa fw etc... włożyłem moduł CI (bez +) modul pokazał się !
Następnie włożylem CI+ i juz d..... co chwila wyskakuje monit nie można zainicjować modułu nawet jak włożę ten który przed chwilą działał.
Ponownie wgrywam image i wkładam od razu CI+ i tutaj od razu dostaje monit że nie można zainicjować modułu.
Trzecia próba tak jak pierwsza - analogicznie.

Nie wydaje mi się aby tam się coś zmieniło popatrzcie na model 520 za chwile 525 ? Modele 7020 v1 za chwile v2
O czym to świadczy ? Tam się nie naprawia błędów tylko wydaje nowy model...

Dalszy negatywny  rozmów wklejać  nie bede tylko odsyłam fo forum  i zgodze się z tym że   to wszystko jest podobne jak Amilight Philipsa   przerest treści nad formą  jednak w Dreamach to już wygląda na to że to raczej ich tam przerasta to co chcieli zrobić. 

Nic  ja czekam może pojawi się box z 2 czytnikami kart     GIGABLUE  4k  Ultra  QUAD  . Ciekawe w jakiej cenie.   Open ATV już w zasadzie jest dostępnie niemal na każdym boxie.

Co do boxa  sat+dvbt .  Dreambox  nie może    ale jakoś inni  mogą  ? :D

#28 lampomaniak

lampomaniak

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 35 postów
  • Od: 12 paź 2016

Napisano 20 luty 2017 - 21:08

Co do boxa  sat+dvbt .  Dreambox  nie może    ale jakoś inni  mogą  ? :D

Coś udowodniłeś? Nic. Stek dziecinnego hejtu powstały w sumie ze strzępków jakiś (ponoć) "cytatów".  Jak zwykle zresztą.

Najlepsze jest podawanie nieprawdy by móc sobie pohejtować.   

http://www.ebay.de/i...cgAAOSwopRYff4R

Podobno nie ma takich głowic u Dreamboxa.  

To że nie wiesz jak wygląda zakup podzespołów elektronicznych w praktyce to mnie nie dziwi. Jestem w trakcie realizacji zleconego projektu. Od ponad nastu dni trwa mordęga z zakupem zestawu elementów do prototypów. Dlaczego mordęga bo problem już jest na poziomie typoszeregu rezystorów SMD. Pomijam potencjometry nastawcze SMB bo inny producdent to inny footprint i inne "klisze" dla PCB nie mówiąc już o przygotowaniu zlecenia maszynowego montażu. Jeden ze znanych sprzedawców z mojego miasta to odpowiedział że mam sobie poczekać do połowy ale i tak nie gwarantują ze te kilka rezystorów i kondensatorów MLCC będzie dostępnych bo pierwszeństwo mają ci co nawet później złoża zamówienie ale z dużymi ilościami.  Kupowanie u wielu dostawców no super - np. 3 rezystory, dwa kondensatrory i może jedne 7905 w obudowie DPACK u 5 różnych dostawców za granicą. Koszty wysyłek... Dobrze że znajomy nawinął profesjonalnie na porządnej szwajcarskiej nawijarce trafo sieciowe bo profesjonalni wykonawcy toroidów podali terminy dłuższe niż 5 tygodni... Inny element a inny footprint, a no to znowu poprawki w projekcie PCB, w opisach na PCB, dokumentacji, BOM, plikach CAM i koszt kolejnego wykonania płytki pomijając już tracony czas na weryfikacje projektu u wykonawcy PCB.... Tak wygląda prototypowanie a to samo czeka na etapie produkcji. Niestety partia produkcyjna to i tak będzie jakieś kilka tysięcy sztuk bo dla "złotouchych". Ale to nie mój problem. Prototyp. płytka, pomiary. Etap finalnego zlecenia produkcji to już też ostatnia rata monety. To jest po mojej stronie,.  

Na koniec czy możesz przetłumaczyć na polski np. ten bełkot: "Pokaż jak pracuje takiego właściclelowi Polsatu szybkośc przełączania kanałów (...)"

Użytkownik lampomaniak edytował ten post 20 luty 2017 - 22:01

#29 zuchnet

zuchnet

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPip
  • 575 postów
  • Od: 01 lip 2009

Napisano 18 kwiecień 2017 - 16:36

Na początku maja do sprzedaży trafia Triple Tuner dla tego modelu podobno ze wsparciem S2X/16 i 32apsk.
Jestem ciekaw jak będzie wyglądać sytuacja z MIS.

3 x WaveFrontier T90

DM 900uhd | DM 7020HD | SX9 Twin |TBS 6903

NC+| CP | MTV | TNT Sat | HD+ | Telekarta HD | Tricolor TV | MTC | SkyLink | XTra TV | Tivusat | Freesat Romania | Fransat HD | NTV+ | Max TV | ORF | RTVi Slovenia

#30 tomek6680t

tomek6680t

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Od: 02 sty 2014

Napisano 02 lipiec 2017 - 12:39

W sklepie Hollex jest dostępny box Dreambox DM900 Ultra HD Triple. Z opisów wynika, że ten tuner ma potrójną 2xDVB-S2X, 1xDVB-T2/C:

Jest to też pierwszy odbiornik tej firmy obsługujący nowy standard transmisji satelitarnej DVB-S2X (do 32 APSK). 
Pozwala m.in. odbierać kanały multistream z pozycji 5W

Z wcześniejszych opisów w necie można było wyczytać, że ta głowica "działa idealnie", tylko nie odbiera kanałów DVB-S2X. Czy ten "nowy" box ma inną głowicę, czy z opisami w necie jest "coś nie tak"?

http://www.hollex.pl...ultra-hd-triple

#31 max95100

max95100

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Od: 17 lis 2016

Napisano 20 sierpień 2017 - 14:43

Chciałem się zapytać, czy ktoś testował ten tuner z głowicą DVB-S2X? Daje sobie rade z niskim Symbol Rate? Czy działają na niej płynnie paczki RMF na Astrze 23,5E?

Użytkownik Barti edytował ten post 20 sierpień 2017 - 15:49
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

#32 zuchnet

zuchnet

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPip
  • 575 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 09:45

Bez wątpienia jest to głowica lepsza niż ta sprzedawana w momencie kiedy tuner pojawił się na rynku.

U siebie zamontowałem głowice Twin Si2166D jest jeszcze Triple ale bez obsługi MIS (mogę być w błędzie nie testowałem)

3187755screenshot.jpg

3 x WaveFrontier T90

NC+| CP | MTV | TNT Sat | HD+ | Telekarta HD | Tricolor TV | MTC | SkyLink | XTra TV | Tivusat | Freesat Romania | Fransat HD | NTV+ | Max TV | ORF | RTVi Slovenia

#33 PawelU1981

PawelU1981

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3716 postów
  • Od: 29 paź 2006
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:43

Myślę o zakupie tego tunera w wersji triple, tylko jakoś nigdzie nie mogę odszukać info czy na oryginalnym sofcie bez problemu działa moduł Cyfrowego Polsatu. Będę wdzięczny za konkrety w tej sprawie. Pozdrawiam ;)

#34 zuchnet

zuchnet

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPip
  • 575 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 20:25

Cześć

Oczywiście że działa tym bardziej że moduł CP jest w trybie Legacy.

Ustawiasz to w opcji modułu i nie trzeba nic dogrywać. Moduły CI+ na image DMM też działają (takowe image używam) z modułem Tricolor (CI+).

Transponder 11677 V 1024 odbieram bez problemów stacje radiowe grają.

3 x WaveFrontier T90

#35 PawelU1981

PawelU1981

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3716 postów
  • Od: 29 paź 2006
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 wrzesień 2017 - 20:51

@zuchnet dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem - krótko i na temat. Pozdrawiam :)

#36 zuchnet

zuchnet

SAT Kurier VIP

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPip
  • 575 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 22:04

Ja na twoim miejscu zaczekał bym kilka dni na model 920UHD w sumie nic nowego ale zawsze 2xCI (chyba że nie potrzebujesz korzystać z dwóch CI). Tuner będzie wyposażony w dwie głowice twin.

Zawsze to nowszy model niż 900UHD,

3 x WaveFrontier T90