Skocz do zawartości

Wymiar anteny 80 lub 90 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam antenę chyba o rozmiarze 75 cm lecz w trakcie deszczu obrazu na kanałach HD brak. Zastanawiam się teraz nad anteną 80 cm lub 90 cm (będę też dokładał w przyszłości konwerter Twin). Tylko jest jedno ale, mam mało miejsca na ścianie budynku , już obecna antena prawie dotyka ściany budynku a nie wiem co będzie jak kupię większą. I chciałbym się spytać jak szeroka jest antena 80 cm a jak szeroka jest 90 cm? Ewentualnie czy mógłbym do swojego stojaka dodać takie coś : 1436_2_685.jpg

 

zyskał bym dzięki temu kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że gdy zamontujesz większą antenę, to zyskasz nie co na sile sygnału. Lecz co do doczepienia tego uchwytu w celu wydłużenia odległości anteny od ściany to nie polecam tego rozwiązania. Ponieważ przy większych podmuchach wiatru anteną będzie gibać na prawo i lewo,a obraz będzie szatkować.Im krótsze mocowanie tym stabilniejsze i mniej podatne na powiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jak szeroka jest antena 80 cm a jak szeroka jest 90 cm?

Corab podaje do modelu 90cm ASC-900SAE-J wymiary zewnętrzne reflektora 948x844mm, natomiast 80cm ASC-800PRO 831x752mm. A nie masz możliwości wymienić obecny uchwyt na np. taki

http://sat.corab.eu/fileadmin/user_upload/TVSAT/karty_uchwyty/USL_50_600.pdf ?

Edytowane przez Electrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał poszukać uchwytu dłuższego od mojego obecnego a o takim samym rozstawie śrub mocujących. Nie uśmiecha mi się wiercenia nowych ale jak będzie trzeba to trudno. A miałbym jeszcze jedno pytanie, wiem że to nie ten dział ale trochę się z nim wiąże. Czy do dekodera evobox i multiroomu będzie potrzeba dwóch anten satelitarnych (jednej z konwerterem Twin do evoboxa i drugiej z konwerterem pojedynczym do multiroomu) ? Pytam bo wiedziałbym co robić, czy inwestować w jedną a porządną instalację antenową czy w dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiedziałem że można sprawdzić sygnał na poszczególnych kanałach. O to wyniki jakie uzyskałem: 

 

b06051b2e86b2e9fmed.jpg

 

0b5d2bed19052847med.jpg

 

23f87c39fa531bf0med.jpg

 

4df5e88612ba74fdmed.jpg

 

 

A czy regulacja konwerterem w uchwycie także wpływa na poziom sygnału? Pytam bo tego nie robiłem, ustawiłem antenę góra-dół i lewo-prawo by paski były jak najlepsze a konwertera nie ruszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to zależy od ustawienia konwertera? Bo naprawdę starałem się ją ustawić precyzyjnie i to był najlepszy wynik jaki uzyskałem. Tyko konwertera nie dotykałem, przykręciłem go na chybił trafił. Chyba że winić należy pogodę w trakcie której ustawiałem czaszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie konwertera jest ważne, ale za pomocą dekodera nie ustawisz precyzyjnie anteny, dekoder nie pokazuje ważnych parametrów sygnału, a te paski poza kolorem nic nie wskazują.

Sprawdź odbiór kanałów z tych transponderów podczas obfitych opadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zajmował się zawodowo ustawianiem anten to warto byłoby zainwestować w miernik sygnału, a w mojej sytuacji to jest nie opłacalne. Z tego co zauważyłem to spośród wszystkich kanałów TVN HD ma najsłabszy sygnał i na mojej starej antenie w trakcie grubego deszczu nie odbierał, a na tej nowej antenie nie ma problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak dużą masz antenę? Jaki poziom sygnału (jakość) miałeś wcześniej?

"Wina" może tutaj leżeć również po stronie dekodera. Skoro poprzednią ofertę zmieniłeś na nc+ to rozumiem, że posiadasz teraz dekoder tej platformy, czyli inny, niż poprzednio?

Inny dekoder może mieć inną czułość głowicy, więc różnice w poziomie sygnału mogą być, nawet po podłączeniu do tej samej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...