Skocz do zawartości

Nauka Jazdy


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Nauka Jazdy'' była to telenowela dokumentalna, która była emitowana na antenie telewizji TVN w latach 2001-2002 i opowiadała o kursantach tytułowej ''Nauki Jazdy'' w Województwie Śląskim. Instruktorami byli Małgorzata Mandryk i Grzegorz Stasiak, a ''Nauka Jazdy'' miała trzy sezony (ostatni, trzeci sezon był moim zdaniem najsłabszym sezonem tej telenoweli dokumentalnej).

 

Odcinki ''Nauki Jazdy'' są emitowane obecnie w godzinach nocnych między 4:00 a 6:00 w telewizji TVN, w ramach bloku powtórkowego ''Nic straconego'' (dawniej powtórki ''Nauki Jazdy'' leciały w TVN7, TVN Turbo i TVS). Odcinki także można znaleźć na YouTube i player.pl.

 

Bardzo lubiłem oglądać ''Naukę Jazdy'', była to świetna i wręcz zabawna telenowela dokumentalna o kursantach. Szkoda, że TTV nie kontynuowała ''Nauki Jazdy''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, ja to bardzo lubiłem oglądać. Grzegorz Stasiak mi do gustu przypadł, tak fajnie po śląsku gadał, zresztą pani Mandryk też nie odstawała poziomem. Mogliby to wznowić, sukces byłby taki jak "Usterki". A że mało praktyczny był ten program... oj tam, to nie miał być materiał instruktażowy, tylko program rozrywkowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego programu - ja też go bardzo lubiłem. Pomimo, że urodziłem się dopiero w 2003, to oglądałem w trakcie "Nic straconego" i widzę, że Stasiak fajnie gadał z "ślunsko godko". To było nawet fajne, tak samo cały serial. Pamiętam nawet ten wypadek pewnej pani, gdzie tam kursantem był Stasiak, ale ona uderzyła w samochód:

https://www.youtube.com/watch?v=ca8rWngd5SI

Niestety trzeci sezon był nieco gorszy - zmiana czołówki z fajnej rysunkowej na zbyt gorszą z jakimś pojazdami, zbyt kiepskie prowadzenie, uloty... Wogóle to z powodu zaczynającej się słabizny to oglądalność spadła jak berety, i już program spadł z ramówki TVNu. Ale sam serial mimo tego zabawny i ciekawy.

Marzyłbym, żeby Naukę jazdy kontynuować jak Usterkę - w TTV. I oglądalność też będzie wyższa jak z Usterką. Oby powrócili do satyrycznych czyli np. coś w stylu "Szymon Majewski Show", tyle że z innym prowadzącym. Oto dwa pewne fragmenty z programu Majewskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=96JnbR8EXTY

https://www.youtube.com/watch?v=INHO9n9y7Sw

Ale to nie czas na off-topowanie, więc... Nauka jazdy była ZAJEFAJNA. I to naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam bardzo dobrze program "Nauka Jazdy" na TVN-ie. :D

Oglądałem go wtedy już z całkowitym spokojem i jednocześnie ze sporym zainteresowaniem, gdyż właśnie na początku 2001 roku zdałem swój egzamin na prawo jazdy. :) Niedługo przedtem sam byłem takim kursantem w "Elce" z instruktorem. :)

Najbardziej podobał mi się właśnie pan Grzegorz Stasiak. :) To jego "jajcarskie" zachowanie i "ślunska godka" były mega! ;) Pani Małgorzata też było spoko. ;) Z tego, co pamiętam, ona jednak nie "zaciągała" po śląsku. Mówiła czysto po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam dla was tak dobrą wiadomość, że nawet możecie się ucieszyć z tego:

NAUKA JAZDY POWRACA!

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/nauka-jazdy-po-15-latach-wraca-do-ttv-nowy-sezon-na-wiosne-wideo

 

Nareszcie po 15 latach, powrót najlepszego wg mnie programu (jednego z najlepszych) w TVN. Szkoda że bez pani Małgosi... ale nic nie możemy na to poradzić. Akurat bez Stasiaka również się obędzie. Za to będzie trzech nowych instruktorów jazdy (jeden z nich to na pewno nie ktoś z zmarłej rodziny Kmiecików, wszelkie prawo do imion i nazwisk przypadkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś lubiłem oglądać Naukę Jazdy, z tego względu że to był bardzo interesujący program.

Tam pojawiały się róźne osoby, nawet takie które nie potrafiły dobrze jeździć.

Kolejna sprawa to taka że reaktywacja programu będzie naprawdę udanym pomysłem.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No rzeczywiście to było wnerwiające. Trzeba poczekać do lutego, wszystko powinno się pojawić. Mam nadzieję, że jak "Nauka jazdy" się reaktywuje to lepiej, żeby był format z tej wersji z lat 2001-2002. :D

Edytowane przez Barti
Tytuły seriali, filmów, audycji itp. piszemy wielką literą i podajemy w cudzysłowiu. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej będzie to przypominać swoją pierwszą wersję. Jak tak będzie, to bardzo dobrze, bo tamta seria charakteryzowała się autentyzmem. To wszystko miało tam naprawdę miejsce, nie była to taka ściema jak obecnie jest w programach typu "Idealna niania", że jedynie scenariusz jest inspirowany jakimiś prawdziwymi wydarzeniami i jest to potem odgrywane. Nie, tam wszystko było naprawdę, to był praktycznie rzecz biorąc dokument (coś w stylu "Kawalerii powietrznej" z TVP2, mówię tutaj o stylu wykonania).

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...