Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No rzeczywiście tylko Nagra, w piątek, albo w sobotę była widoczna plansza Canal+ Now - dzisiaj Scrambled :-) Czas się pozbyć Arivy4k.

 

  • 2017/11/21 21:33:50 5950E088 c (dvbapi) Demuxer 0 ecmpid 0 CAID: 1884 ECM_PID: 0C8D PROVID: 000000
  • 2017/11/21 21:33:50 5950E088 c (dvbapi) Demuxer 0 found 1 ECMpids and 2 STREAMpids in caPMT
  • 2017/11/21 21:33:50 5950E088 c (dvbapi) Demuxer 0 no suitable readers found that can be used for decoding!
  • 2017/11/21 21:33:50 5950E088 c (dvbapi) Demuxer 0 trying to descramble PID 0 CAID 1884 PROVID 000000 ECMPID 0C8D ANY CHID PMTPID 03F5 VPID 00AC
  • 2017/11/21 21:33:50 5950E088 c (dvbapi) Demuxer 0 found 1 ECMpids and 2 STREAMpids in PMT
  • 2017/11/21 21:33:50 4CDEC28D p (constcw) Searching CW for CAID 1884 PROVID 000000 SRVID 113D ECMPID 0C8D PMTPID 03F5 VPID 00AC
  • 2017/11/21 21:33:50 5950E088 c (ecm) dvbapiau (1884@000000/0000/113D/8F:71642593C5E0104020E66831A17EF837): rejected reader sid (1 ms) by constant.cw - Canal+ Now
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy Ariva 4K Combo. Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu. Po wgraniu aktualizacji jakie są dostępne:

1. czy odtwarzaliście film bluray (albo ewentualnie film dvd) z dysku zewnętrznego (format iso) ? jeśli tak czy były jakieś problemy z obrazem i dźwiękiem (zwłaszcza chodzi mi o dźwięk 5.1 czy był tak otwarzany czy może kompresowany do 2.0)

2. czy jakieś problemy z kanałami z telewizji kablowej ? np. program dostępny a na dekoderze brak uprawień/zablokowany?

3. czy jakieś problemy z nagrywaniem i odtwarzaniem kanałów nagrywanych z tv ?

 

dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do posiadaczy Ariva 4K Combo. Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu. Po wgraniu aktualizacji jakie są dostępne:

1. czy odtwarzaliście film bluray (albo ewentualnie film dvd) z dysku zewnętrznego (format iso) ? jeśli tak czy były jakieś problemy z obrazem i dźwiękiem (zwłaszcza chodzi mi o dźwięk 5.1 czy był tak otwarzany czy może kompresowany do 2.0)

2. czy jakieś problemy z kanałami z telewizji kablowej ? np. program dostępny a na dekoderze brak uprawień/zablokowany?

3. czy jakieś problemy z nagrywaniem i odtwarzaniem kanałów nagrywanych z tv ?

 

dziękuje za pomoc

Co do Ad1. to odtwarzałem może nie iso ale full rip z płyty BR i nie było problemów. Co do dźwięku to ustawiłem opcjach audio Arivy przekazywanie DTS do amplitunera i było tak jak w oryginale

Co do Ad3 to nagrywałem programy na pendriva i też bez problemów, tylko trzeba włączyć zegarek na przednim panelu , http://wiki.ferguson.pl/pl/Kategoria:Odbiorniki_serii_Ariva_4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna płyta BR żywcem zripowana na dysk. W katalogu BDMV => STREAM jest plik .m2ts czy tam .ts już nie pamiętam . To co ci odtwarza zależy od zainstalowanego playera oraz kodeków w systemie.

Ja odtwarzałem to fabrycznie wgranym playerem.


Mam pytanie czy może ktoś z Was sprawdził czy dysk twardy z Arivy 4K może być udostępniony w domowej sieci jak powiedzmy coś w rodzaju dysku NAS ? Może jest do tego jakiś soft, co to potrafi? Najprościej tłumacząc, chciałbym z np. z mojego kompa po domowej sieci wgrać jakieś pliki od dysku, który jest w Arivie. Tak, jak ja to sprawdziłem to niestety dysk nie jest widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

ja dopiero co zakupiłem ten model, mam naprawdę niewygórowane wymagania - chciałbym żeby po prostu odbiornik zmieniał kanały, nic więcej, żadnych internetów i androidów, od tego mam smart tv.  Niestety okazuje się, że po pierwszym włączeniu Ariva zawiesiła się na wyszukiwaniu kanałów, za drugim razem pilot zawiesił się na obrazku "brak kanałów radio", a teraz jak restartuje sprzęt to w ogóle pilot nie działa - stoi na ekranie z wyborem języków. Jak klikam w przyciski to się świeci, ale nie ma reakcji na dekoderze. Zmiana baterii itd. nic nie daje. Czy ktoś ma jakiś pomysł, poza zwrotem sprzętu w dniu jutrzejszym ?

 

Edit: pospieszyłem się, ten dekoder po prostu tak zamulił, że nie reagował na pilota kilkanaście minut. W weekend wgram jakieś stabilniejsze oprogramowanie, a jeżeli nic się nie poprawi to niestety zwrócę ten dekoder.

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem ci tak, na tym forum za wiele pomocy nie otrzymasz . Tu są raczej same pytania z problemami. Nie wiem czy  jest to wynikiem braku wiedzy bo w rzeczy samej ten tuner jest dość niedopracowany czy raczej ignorancji użytkowników. Ja mam wersję 4K Combo, a jeśli masz wersje tylko 4K to polecam ci soft ten bez Google Play. Tuner będzie znacząco szybszy . Cokolwiek chciałbyś dograć to masz w necie apki. Ja też dużo nie potrzebuję . A poza tym im więcej wrzucisz w niego to pewnikiem będzie bardziej zmulony. A co do kanałów to też zauważyłem że jak mu dałem Blind Scan i w teorii było ok 2 tys kanałów  (mowa tu o sat. Astra i HotBird) to tuner jest bardziej zmulony i podobno nie jest to polecane, lepiej mniej tzw. Fast Scan , mniej kanałów to szybszy odbiornik. Ja przy ostatnim sofcie nie zauważam zawiechy tunera. Oczywiście jak oglądam coś np. na YT i po czym chcę się przełączyć na kanały TV i niestety tuner pokazuje komunikat brak sygnału. Trzeba go wyłączyć i poczekać kilka sek i włączyć ponownie i jest już ok. Bynajmniej u mnie ten problem jest czesty i widać ekipa z Fergusona go nie rozwiązała. A co do pilota to nie wiem czemu ale coś się w nim blokuje czy też przełącza że nie reaguje na klawisze, trzeba wtedy nacisnąć górny prawy  klawisz ze znaczkiem androida i wszystko wraca do normy , nie kumam tego dlaczego tak to działa. To na tyle co ci mogłem wyjaśnić , oczywiście bazując na moim doświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A co do pilota to nie wiem czemu ale coś się w nim blokuje czy też przełącza że nie reaguje na klawisze, trzeba wtedy nacisnąć górny prawy klawisz ze znaczkiem androida i wszystko wraca do normy , nie kumam tego dlaczego tak to działa...

Tak jest dlatego że Ariva ma pilot uniwersalny. Możesz zaprogramować inne piloty do. Jego i po naciśnięciu przycisku "TV" obsługiwać nim telewizor "DVD" coś innego. Dlatego jak przypadkowo naciśniesz któryś z przycisków TV, stb, aux, DVD przechodZi w inny tryb. Do trybu arivy powraca się właśnie przyciskiem androida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakiś pomysł, poza zwrotem sprzętu w dniu jutrzejszym ?

 

Jeżeli nie potrzebujesz smart-możliwości to to jest świetny pomysł (jeśli potrzebujesz to w sumie też :-)).

Znajdziesz mnóstwo stabilnych i pewnie tańszych tunerów na rynku, nie trać nerwów na ten wynalazek. Da się tego używać, mam go ponad dwa lata, ale tam naprawdę nie wiele rzeczy działa poprawnie a o niektórych można od razu zapomnieć jak np nagrywanie na sata (nie znasz chwili kiedy zgubi dysk). Jakość obrazu tez jest raczej nędzna w mojej opinii. Tak jeszcze do rok temu liczyłem że cos w tym naprawią ale już się wyleczyłem z takich cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie uważam że nie jest taki zły. Nie narzekam na jakość obrazu . Nawet te darmowe kanały 4K choć mimo że nie mam odpowiedniego do tego celu TV to uważam że jakość obrazu żyleta. Nie posiadam w swoim TV dodatku smart więc tunerek mi pasuje. Moim zdanie warto dograć inną przeglądarkę internetową bo fabryczna często się  wiesza. Ja korzystam z Firefoxa i wszystko działa ok, zwłaszcza programy we flashu, co przy oryginalnej apce po prostu się cięło. Ja  bardzo dużo korzystam na nim z YT, oczywiście polecam alternatywną apkę o wiele szybszą OGYouTube . W TV YouTuba nie mam a jest w tunerze, więc jest prościej niż rozkładać laptopa.  Poza tym pasi mi możliwość dołożenia dodatkowego dysku . Mam na nim wgrane bajki dla dzieci , dostęp i obsługa bardzo prosta,  bo nawet mój 5 letni syn pomimo że nie potrafi czytać to radzi sobie z tym bardzo dobrze. Nigdy dysk się nie zgubił czy zawiesił. Więc, na koniec nie jest taki zły. Oczywiści gdyby miał np 2GB ramu a nie jeden to z pewnością byłby żwawszy, ale jest jaki jest. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...