Skocz do zawartości

Komputer z przegrzania się wyłącza


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Komputer moich rodziców podczas upałów wyłącza się sam po ok. 7 minut pracy.

Sprawdzałem temperaturę komputera i wygląda to nieciekawie.

Oto zdjęcia specyfikacji sprzętu i programu:

27c75bab19b4905dmed.jpg

6b8abf404d9e4009m.jpg202ca79338509ba7m.jpg869271b1ee95fbd3m.jpg

Edytowane przez reidens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc, że to jest maszyna mająca swoje lata to:

1.kurz

2. zapchany przez kurz radiator od procesora

2. radiator nie jest dobrze dociśnięty (może poszedł jakiś styk)

3. nie ma pasty termoprzewodzącej( z wiekiem).

 

Jeśli masz jakieś pojęcie to wyjmij radiator z procka, wyczyść proces z resztek starej pasty i nałóż nową (nie polecam tych najtańszych, polecam Artic Silver Ceramigue 2)w międzyczasie odkurz komputer ze zbędnego kurzu, wyczyść radiator od procesora a także inne i sprawdź czy radiator dobrze dociska się do procesora( na płycie głównej są plastikowe mocowania do zapinek radiatora które czasem lubią pękać). Jeśli nie zanieść go do kogoś.

 

Jest teraz gorąco więc i sprzęty dostają wyższej temperatury, tym bardziej jeśli nie są w odpowiedni sposób zakonserwowane. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma włączonego żadnego programu w tle.

Komputer czyściłem z kurzu jakieś 3 miesiące temu, wymieniałem także pastę (akurat tu zrobiłem błąd bo użyłem taniochy).

Komputera używają tylko do przeglądania stron, słuchania muzyki i oglądania filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim problemem jest to, że masz 100% obciążenie procka nie robiąc na nim nic konkretnego.

 

No ale nie zmienia to faktu, że nawet przy 100% obciążeniu nie powinieneś mieć takich temperatur. Na Twoim miejscu sprawdziłbym tę pastę - taniochę. Sam kiedyś miałem podobny przypadek, że pasta "wyparowała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dość słaby proces(1 rdzeniowy) i mało ramu więc obciążenie zawsze będzie duże. Możesz wyłączyć ewentualnie windows search i indeksowanie plików to zawsze troszkę przyspieszy. Przeglądarki to dziś zabijają sprzęt.

 

Dobrze wyczyściłeś radiator ? Tam najwięcej syfu się zbiera i poprawnie go założyłeś ? Masz odpowiednią cyrkulacje w obudowie ? Tj założone obydwie pokrywy bez zbędnych dziur które  zaburzają cyrkulacje ? Być może też wiatrak procesora po prostu się wyrobił czy też źle nałożyłeś pastę co też może mieć wpływ na zbyt dużą temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój 32 spokojnie obsłuży, w sumie sam mam starego laptopa z gorszym prockiem którego wykorzystuje ekstremalnych warunkach żeby nie narażać na kurz innego i daje sobie spokojnie radę choć odpalenie strony wymaga nie malej cierpliwości. Ja dobrze pamiętam to 1 Ghz i 1GB ram to minimum zalecane na 7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, na ile znasz się na komputerach, ale kiedyś miałem podobny problem i pomogło u mnie zdjęcie procesora i posmarowanie specjalną pastą termoprzewodząca. Problem ustąpił w moim przypadku.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...