Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, grupa śmierci miała grać na Ukrainie (B), a grała w Polsce © :D Tym bardziej się cieszę, bo miałem wielką przyjemność oglądać na żywo na stadionie w Gdańsku mecz Hiszpania - Włochy, więc jutro będę się szczególnie przypatrywał grze obu zespołów. Od zakończenia fazy grupowej i odpadnięcia Polski kibicuję Włochom i jutro też tak będzie. Mam nadzieję, że sprawią niespodziankę i wygrają to Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja Niemiec przegrała z Włochami 1:2 w półfinale Euro 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na prowadzenie Włochów wyprowadził w 20 minucie Mario Balotelli, który wykorzystał świetne dośrodkowanie w pole karne Antonio Cassano i strzałem głową pokonał Manuela Neuera. Przy straconej bramce nie popisali się obrońcy niemieccy. Na 2:0 podwyższył w 36 minucie właśnie Mario Balotelli, który tym razem wykorzystał wspaniałe długie podanie z głębi pola od Riccardo Montolivo, wyszedł na sam na sam z bramkarzem, którego już nawet nie chciał mijać, tylko potężnie uderzył, a piłka wpadła tuż przy słupku, Neuer był bez szans. I przy tej sytuacji znów nie popisali se obrońcy niemieccy. Honorowego gola dla Niemców strzelił w doliczonym czasie Mesut Özil z problematycznego rzutu karnego, który został podyktowany za nie tak znowu ewidentne zagranie ręką w polu karnym któregoś z włoskich obrońców. Jeśli już, to była raczej przypadkowa ręka. Zespół z Półwyspu Apenińskiego zasłużenie wygrał ten mecz i równie dobrze mógł go wygrać jeszcze większą różnicą bramek, np. 4:1, czy 5:1, gdyż piłkarze włoscy mieli bardzo dogodne okazje do podwyższenia wyniku. Jedną z nich zmarnował wprowadzony w drugiej połowie z ławki rezerwowych Antonio Di Natale, który znalazł się idealnie sam na sam z bramkarzem, ale trafił tylko w boczną siatkę. Swoje szanse mieli również Claudio Marchisio, Alessandro Diamanti, czy Antonio Cassano. Oczywiście Niemcy również stwarzali sobie sytuacje, np. już na początku meczu mogli objąć prowadzenie za sprawą Matsa Hummelsa, ale jego sytuacyjny strzał z linii bramkowej wybił Andrea Pirlo. Swoje szansę mieli również m.in. Sami Khedira, Marco Reus również z rzutu wolnego, Philipp Lahm, Toni Kroos, czy Mario Gomez, ale to jednak Włosi mieli konkretniejsze sytuacje. Tak więc Italia wygrała zupełnie zasłużenie i dzisiaj w finale zagra z Hiszpanią w Kijowie. Ale wydaje się, że tym razem Włosi nie dadzą rady i przegrają z Hiszpanami. Przekonamy się za kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym półfinale Portugalia przegrała po rzutach karnych 2-4 z Hiszpanią(po 90 min. i dogrywce było 0:0), w Doniecku."Jedenastki" dla zwycięzców pewnie wykorzystali Sergio Ramos, Andres Iniesta, Gerard Pique i Cesc Fabregas.Dla Portugalii trafili Pepe i Nani, a nie wykorzystali strzałów z 11-metra Joao Moutinho i Bruno Alves.Szkoda Portugalii, która miała okazje w 90 minutach, ale nie wykorzystali ich Cristiano Ronaldo i Hugo Almeida.Dla "La Roja" znakomite okazje zmarnowali także Andres Iniesta i Alvaro Negredo.

W drugim spotkaniu Niemcy dość nieoczekiwanie musieli uznać wyższość Włochów, którzy pokonali ich 2:1.Gole dla nich zdobył Mario Balotelli, pięknym uderzeniem głową z środka pola, po idealnym dośrodkowaniu Antonio Cassano, a także pięknym uderzeniem w samo okienko.Honorowe trafienie dla Niemców zaliczył Mesut Oezil z rzutu karnego, w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Dzisiaj kibicuję Włochom, i myślę, że pokonają Hiszpanię 1:0 po wyrównanym spotkaniu, być może po dogrywce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po mistrzostwach Euro 2012 Polska-Ukraina. Małe podsumowanie, Polska bardzo kiebsko wypadła w grupie teoretycznie słabszej, a praktyka okazała gdzie nasze miejsce. Niespodzianką okazało się odpadnięcie Holandii, największym zachwytem to kibice Irlandii. A ogólnie to prawie wszystko było do przewidzenia. Wielki Finał to historyczny wyczyn Hiszpanów puchar Europy z przed 4 lat, puchar Świata sprzed 2 lat, teraz obrona tytułu mistrza Europy w Polsce i Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeszcze nie ochłonąłem z emocji, więc mogę pisać nieco nieskładnie za co przepraszam. Hiszpania dokonała dziś czegoś niezwykłego. W Finale XIV mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce i na Ukrainie 2012 rozniosła Włochów 4:0. Zagrali przepiękny futbol, szybką piłkę i po prostu brak mi słów żeby to opisać. Może ochłonę do jutra nie wiem. Narazie wiem jedno - La Furia Rocha jest wielka wielka i jeszcze raz wielka. VIVA ESPANIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania ma chyba swoją najlepszą drużynę w historii. Wygrywali 3 z rzędu wielki turniej, co dwa lata są na szczycie. Czy ktoś zatrzyma ich za dwa lata w Brazylii?

 

Żal, że EURO już się skończyło, nasza reprezentacja nie wyszła z najsłabszej grupy, ale wcale się tym nie przejmuję. Za 4 lata we Francji wystąpią 24 drużyny, liczę na awans i lepszy występ.

 

Dzisiejszy mecz to prawdziwy popis obrońców tytułu. Drużyna złożona głównie z piłkarzy Realu i Barcy okazała się znowu nie do pokonania. Świetny turniej Iniesty, Trochę niewidoczny Xavi dzisiaj sprawił, że nikt go w tym turnieju nie przeoczył. Obrona także zagrała świetnie. Ramos na środku godnie zastąpił Puyola, a Jordi Alba okazał się kolejnym genialnym piłkarzem ze szkołki Barcelony. Wielkie uznanie Casillasowi, dzisiaj kilka świetnych interwecji, cały turniej fenomenalny w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie wsiedli na włochów jak włosi na niemców. Strzelili gola, poprawili z kontry i było po meczu.

 

Tak właśnie mi się przypomniało jako podsumowanie gry polaków, że zagraliśmy mecz otwarcia, mecz o honor (z rosjanami) i mecz o wszystko. Czyli tak jak zwykle tylko w innej kolejności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym piłkarzem Euro 2012 zostal wybrany Andres Iniesta, królem strzelców Fernando Torres który zdobył 3 gole podobnie jak 5 innych piłkarzy, ale Hiszpan miał 1 asystę i spędził mniej czasu na boisku niż Mario Gomez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście, jaki wściekły schodził Balotelli? W meczu z Niemcami pokazał co nieco, ale z Hiszpanią był obezwładniony przez obrońców. Powinien nauczyć się pokory tym bardziej, że to cały zespół pracował, aby on mógł strzelić bramkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania pokonała Włochy aż 4:0 w wielkim finale UEFA Euro 2012 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Na prowadzenie Hiszpanów w 14 minucie wyprowadził David Silva, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce po pięknym podaniu Francesca Fábregasa spod linii końcowej. W tej akcji Fábregasa nie zdołał zablokować Giorgio Chiellini, który na na dodatek kilka minut później (w 21 minucie) musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zastąpił go Federico Balzaretti. Na 2:0 podwyższył w 41 minucie Jordi Alba, który wykorzystał wspaniałe prostopadłe podanie od Xaviego, wyszedł sam na sam i spokojnie pokonał Gianluigiego Buffona. W 61 minucie kontuzji mięśnia doznał wprowadzony kilka minut wcześniej za Riccardo Montolivo - Thiago Motta, który nie mógł już wrócić na boisko, a że to była już ostatnia zmiana Włochów, więc Italia musiała kończyć mecz w 10. Na 3:0 podwyższył w 84 minucie wprowadzony z ławki rezerwowych za Fábregasa - Fernando Torres, który otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Xaviego i spokojnie pokonał bramkarza strzałem po ziemi idealnie po dalszym słupku. Wynik meczu 4:0 ustalił w 88 minucie wprowadzony minutę wcześniej za Andrésa Iniestę - Juan Mata, który otrzymał podanie od Fernando Torresa i kopnął piłkę do pustej bramki. Był to dla niego pierwszy mecz na tym turnieju. Hiszpanie wygrali ten mecz zupełnie zasłużenie, co już widać nawet po wyniku, a Włosi praktycznie nie istnieli. Hiszpanie mogli wygrać ten mecz jeszcze wyżej, a swoje okazje do zdobycia bramki mieli również m.in. Sergio Ramos, Xavi, Fábregas. Hiszpanie powinni mieć również rzut karny za zagranie ręką Leonardo Bonucciego w polu karnym. Włosi również stworzyli sobie kilka sytuacji, ale były to głównie strzały z dystansu, które tak naprawdę nie mogły zagrozić bramce świetnie broniącego Ikera Casillasa, którego pokonać próbowali m.in. Antonio Cassano, Mario Balotelli, rezerwowy Antonio Di Natale, Riccardo Montolivo, czy Andrea Pirlo. Hiszpania została pierwszym zespołem w historii, który obronił Mistrzostwo Europy. Jest to dla Hiszpanii trzecie trofeum z rzędu po Euro 2008 i MŚ 2010 w RPA. A Vicente del Bosque został drugim selekcjonerem po Niemcu Helmucie Schoenie, który zdobył z reprezentacją mistrzostwo świata i Europy.

163188espana.png

Hiszpania najlepsza!

Król strzelców: Fernando Torres (3 gole, tylko 189 minut na boisku)

Najlepszy piłkarz: Andrés Iniesta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzami Europy zostali jednak po wysokim zwycięstwie 4:0 nad Włochami, stawiani w roli głównego faworyta Euro 2012 - Hiszpanie.

Bramka nr 1 została strzelona po pięknym dośrodkowaniu w polu karnym, idealnym strzałem głową z środka pola Davida Silvy, który w porównaniu z obrońcami rywali zbyt wysoki nie jest, a mimo to wyskoczył i wypracował sobie dobrą pozycję, w pojedynku z nimi.

Druga bramka to dzieło autorstwa tria Casillas-Iniesta-Alba.Pierwszy z nich doskonale wybił piłkę, do której doszedł Andres Iniesta, instynktownie dograł długim zagraniem futbolówkę do Jordiego Alby, dla którego pokonanie bramkarza Reprezentacji Włoch, było formalnością i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Trzeci gol to dzieło autorstwa Fernando Torresa, który niczym przed cztery laty, uderzył pewnie w dogodnej pozycji w polu karnym, przy słupku bramki Gianluigiego Buffona, i było już 3:0.

Ostatecznie strzelanie zakończył również zawodnik Chelsea Londyn - Juan Mata, który otrzymał podanie w polu karnym Fernando Torresa, który mógł uderzać, ale podjął dobrą decyzję podając w środek pola do wymienianego wyżej piłkarza, który wykończył akcję pewnym strzałem.

Włosi mieli niezłe okazje na strzelenie bramki, ale przy strzale z bliższej odległości Mario Balotelliego i z dalszej Andrei Pirlo, gdy Iker Casillas był zasłaniany, doskonale i instynktownie bronił, pokazując swoją klasę i doświadczenie.Spotkanie mogłoby potoczyć się trochę innaczej, gdyby nie kontuzja Thiago Motty, po której Reprezentacja Włoch, musiała radzić sobie na boisku w dziesięciu, z powodu wcześniejszego wykorzystania trzech zmian.

Podsumowując, Hiszpanie wywalczyli drugi raz z rzędu Mistrzostwo Europy(2008, 2012), co jest fantastycznym rezultatem, który będzie trudny do powtórzenia lub osiągnięcia czegoś więcej przez długi czas.Licząc jeszcze Mistrzostwo Świata 2010 w Republice Południowej Afryki, jest to trzeci wielki turniej z rzędu, w którym zwyciężyła Reprezentacja Hiszpanii.

Królem strzelców Euro 2012 został Fernando Torres, który zakończył rozgrywki z trzema trafieniami na koncie.Taki rezultat miało również czterech innych piłkarzy m.in: Cristiano Ronaldo, ale zawodnik "La Roja" zanotował więcej asyst, a również przebywał na boisku najkrócej.Torres zdobył 2 gole w spotkaniu z Irlandią, i jednego w spotkaniu z Włochami, w finale.

Najsilniejszą grupą rozgrywek okazała się jednak Grupa C, która rozgrywała swoje spotkania w Gdańsku i Poznaniu, a nie uważana za wielu jako "grupa śmierci" Grupa B.

Turniej można uznać za udany, obfitujący w emocje i bramki, których było sporo.W wielu meczach padało po kilka bramek, a w fazie grupowej żaden mecz nie zakończył się wynikiem bezbramkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...