Skocz do zawartości
  • 2

Jaki konwerter?


JesseJames87
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Jaki byłby najlepszy konwerter quad do multiroomu z jakością Full HD? Dokładniej jakiej marki.Bo dwa kanały w najwyższej jakości mi pikselują i przycinają od czasu do czasu. Posiadam obecnie konwerter Sharp BS1K1EL: Parametry techniczne:

  • częstotliwość wejściowa: 10,7-11,8GHz/11,7-12,75GHz
  • 4 niezależne wyjścia
  • częstotliwość heterodyny: 9,75GHz/10,6GHz
  • przełączenie pasma: ton 22kHz
  • przełączenie polaryzacji: napięcie 14/18 V DC
  • współczynnik szumów: 0,3dB
  • mocowanie: średnica 40mm
  • podłączenie: 4 gniazda typu F z osłoną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pytanie do instalatorów. Czy ktoś z Was zwrócił przy pomiarach uwagę, że konwerter unicable inverto, który daje CP ma gorszy MER na wyjściu SCR niż na wyjściu UNIVERSAL? Przy klasycznej czaszy CP 70cm różnica to nawet 1dB! Np 11508 ma około 13,5dB a na SCR 12,5dB albo 11449 ma 13,2dB a na SCR 12,3dB. Inne są także poziomy nośnej i tu jest odwrotnie, na Universalu jest 70-75dB a na SCR powyżej 80dB. Dla mnie to porażka tego konwertera, głównie chodzi o MER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od roku mam twina firmy Televes. Póki co, się sprawdza. Wcześniej był Inverto Red - wytrzymał 5 lat (padła jedna z polaryzacji). Ogólnie nie spotkałem się z sytuacją, żeby plastik w konwerterze pękł. :)

 

Mi też kilka lat wytrzymał, aż w końcu pękła osłona, ta biała tam gdzie trafia sygnał. Widać plastik był słabej jakości i natura zrobiła swoje.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Korzystałem z niego kilka lat i nigdy nie było problemu, więc śmiało polecam. Ma wysoki poziom wyjściowy więc zaprojektowany jest głównie do długich instalacji, jeśli masz dekodery blisko czaszy nie ma sensu go stosować i przepłacać. Poza tym niektóre dekodery źle znoszą poziom powyżej 80dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drodzy forumowicze, jaki konwerter polecacie Single Monoblock? Dotychczas używałem konwerter Inverto Monoblock Twin Pro. Jeszcze jedno, co sądzicie o konwerterze Opticum Red LMP-04H? A co jeszcze sądzicie o konwerterach marki Maximum?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaki konwerter polecacie? Chodzi o stosunek jakości do ceny i najlepiej z zezem. Tego tyle jest, że ciężko wybrać dobry......

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do właściwego działu forum i wątku. Na forum nie zadajemy pytań byle gdzie, tylko w odpowiednich działach i wątkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma czegoś takiego, jak "konwerter z zezem". Układ "zeza" to jest układ dwóch osobnych konwerterów zamontowanych obok siebie w specjalnym uchwycie.

Poczytaj sobie niniejszy wątek. Ja np. od kilku lat korzystam z konwerterów marki Maximum i póki co, działają poprawnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie do instalatorów. Czy ktoś z Was zwrócił przy pomiarach uwagę, że konwerter unicable inverto, który daje CP ma gorszy MER na wyjściu SCR niż na wyjściu UNIVERSAL? Przy klasycznej czaszy CP 70cm różnica to nawet 1dB! Np 11508 ma około 13,5dB a na SCR 12,5dB albo 11449 ma 13,2dB a na SCR 12,3dB. Inne są także poziomy nośnej i tu jest odwrotnie, na Universalu jest 70-75dB a na SCR powyżej 80dB. Dla mnie to porażka tego konwertera, głównie chodzi o MER.

 moze to prawda załozyłem konwerter Polsatu Konwerter Unicable + Twin model: IDLB-QUDL42-UNI2L-OPP (czarno -pomarańczowy) ustawiłem nową antene Famaval 100LH ustawiłem sam wydawało mi sie że na starej czaszy i konwerterze  było lepiej. instalator ustawiał mi dwa razy  myślałem ze może  można coś doregulować.  

Niestety na nie ktorych programach byl tak efekt jakby ktoś puknol w telewizor (takie małe opóżnienie) a przy przełacaniu programów nie raz klatkowal i dopiero łapał obraz) nie można było polepszyć sygnału jakości a na instrumentach instalatora (tako telewizorek + jeszcze coś)sygnał niby ok wyglądał , a na dekoderze Hd Samsung Polsatu jakośc nei taka jak powinna, na starej czaszy i konwerterze byl lepszy sygnal.

Teraz będe montował nową antene, jaki polecacie konwerter alternatywny Unicable  lepszy od polsatowskiego Unicable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie u mnie wymiana konwertera uniwersalnego na Unicable Inverto z zestawu CP bez zmiany ustawienia anteny spowodowała znacznie polepszenie się jakości sygnału na obu dekoderach.

Nie porównywałem natomiast różnicy w poziomie sygnału na Evoboxie między SCR a legacy - muszę testowo go podpiąć do wyjścia legacy konwertera i zobaczyć, czy faktycznie występuje opisywana przez Was różnica.

__

@maniek357: po pół roku od momentu zamontowania Televesa Twin u babci mogę powiedzieć Ci dziękuję. Faktycznie Televes spisuje się bez zarzutu! :)

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Obecnie posiadam Cyfrowy Polsat i mam 2 TV podpięte pod 2 oddzielne tarcze od Cyfrowego Polsatu.

Czy te tarcze w ogóle się czymś różnią poza "solidnością" wykonania?

Czy wystarczy, że kupię taki konwerter i wymienię na większej tarczy i będzie git?

http:// :censored: 

 

I czy w ogóle ten konwerter jest dobry, czy może polecacie inny?

 

P.s. Sorry za laicką treść, ale kompletnie się na tym nie znam. :)

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych. Przeniesiono post i poniższą odpowiedź na niego do odpowiedniego działu forum i wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te tak zwane tarcze o których tak piszesz to anteny - czasze : 70 - 80 cm . Czy się czymś różnią , zysk energetyczny dla  anteny czasza 90 offsetowa (948x844) stalowa  wynosi do 41 dB dla 80 do 38 dB . Ogólnie im większa antena tym lepszy odbiór , przy małych antenach , przy złych warunkach atmosferycznych , sygnał może zanikać , dla prawidłowego odbioru  DVB-S2 powinna być antena około 90 cm , nie mniejsza niż 80 cm . Co do solidności wykonania różnie z tym bywa , lepsze wyroby są droższe , stalowa antena 90 Corab to wydatek około 90 złotych . Konwerter który wskazałeś 4 wejściowy , odnośnie :współczynnika szumów 0,1 dB , to raczej może ta wartość być zaniżona . Jeżeli szukasz coś lepszego to może z  innych modeli : Inverto lub Televes lub konwerter typu Unicable .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic mi nie mówi "dwie oddzielne tarcze Cyfrowego Polsatu", ale rozumiem, że to anteny firmowane przez CP o wymiarach 75x65 cm. Polecam coś większego, a najlepiej Coraba 90.
Konwerter "jaki bądź". Nawet firmowy potrafi się zepsuć po kilku m-cach. Inverto ostatnio straciły opinię a za Televesa nie warto przepłacać

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Panowie doradźcie mi na jaki wymienić mój aktualny konwerter, aktualnie  od 3 lat posiadam opticum quad i od jakiegoś miesiąca oglądanie tv to jest męczarnia tnie jak diabli(w sile sygnału w tunerze w momencie zacięcia pokazuje zasięg 0 po czym po jakimś czasie wraca do około 97% i tak wkółko). Antena ustawiona jest prawidłowo ( był fachowiec i ustawiał według miernika takiego w walizce) talerz średnica albo 90 albo 100 nie pamiętam dokładnie w każdym bądź razie kawał talerza, podmieniałem również tunery i w dalszym ciągu bez zmian a więc został czas na konwerter . Co możecie mi doradzić pod mój talerz i tuner (nbox) może być z jednym wyjściem, w aktualnym tunerze i tak korzystam tylko z jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam na 3 pietrze i na przeciwko satelity nie ma żadnych drzew , jest tylko blok kawałek dalej ale przez 3 lata chodziło bez żadnych problemów a więc wydaje mi się że problem nie tkwi chyba tutaj.Z  tych dwóch konwerterów polecasz jakiś konkretny model czy obojętnie który byle tylko tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam swój niezależny test LNB Quad:

https://www.satclub.pl/viewtopic.php?f=113&t=19193

Edytowane przez Barti
Pod podanym linkiem mowa jest o konwerterze typu Quad, a nie Quattro. A to są, mimo podobnego określenia, dwa różne rodzaje konwertera. Poprawiono więc post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Panownie, który z poniższych konwerterów polecicie? Warto dopłacić te niecałe 50 zł? 

Instalacja na 2 dekodery, jeden z PVR. Odgległość po kablu od antenty do dekoderów to od 15 do 25 metrów.

 

INVERTO QUAD BLACK PREMIUM


 

INVERTO QUAD BLACK ULTRA


 

Pozdrawiam i dziękuje za porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...