Skocz do zawartości

Piłka ręczna


Project_ALF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Wisła Płock o 18.30 zmierzy się na wyjeździe z Flensburgiem i punktu znowu będzie niezmiernie trudno. Niemiecka ekipa od kilku sezonów skład opiera na graczach z Danii, w tym sezonie świetnie spisuje się Francuz Kentin Mahe. Wato zwrócić uwagę na doświadczonego Szweda w bramce  Anderssona i znakomitych skrzydłowych z Eggertem na czele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby pokusili się o jakieś punkty, ale tak naprawdę dla Wisły najważniejsze będzie w listopadzie dwa razy wygrać z Kadetten i w lutym u siebie pokonać Sillkeborg. Wtedy przy założeniu, że Duńczycy nie zdobędą już żadnego punktu, Nafciarze awansowaliby do TOP 16. Tak słaby mecz jak ten ostatni w Danii już się nie powtórzy. Wisła pokazała, że u siebie jest groźna i liczę na urwanie punktów na własnym parkiecie z THW, Flensburgiem czy PSG. W ostatniej kolejce Wisła będzie grać z Barceloną, która może być już wtedy pewna 1. miejsce w grupie. Tutaj upatruję szansę dla wicemistrzów Polski. Wielka szkoda tego meczu z Sillkeborgiem, bo praktycznie zamknęli sobie drogę do zajęcia wyższego miejsca niż 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polacy w bardzo słaby stylu rozpoczęli eliminacje do ME, wczoraj w Ergo Arenie przegrali z Serbami 32:37, gra w ataku fatalna, dawno nie widziałem takiej nieporadności u doświadczonych zawodników, obrona podobnie, 37 straconych bramek chluby nie przynosi. Serbowie grający bez trzech swoich czołowych zawodników obnażyli wszystkie nasze słaby strony, udowodnili, ze nadal są czołowym  europejskim zespołem. Limit błędów został wyczerpany, tylko dwa zespoły z grupy awansują dalej, a Polacy zagrają jeszcze z Rumunia i Białorusią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle, że THW Kiel w tym sezonie LM spisuje się katastrofalnie, drużyna z takim potencjałem i finansami gra zdecydowanie poniżej oczekiwań, Wisła to wykorzystała, jest to drużyna która ma naprawdę szeroki skład, z dobrymi zmiennikami na każdej pozycji, tylko czegoś im jeszcze brakuje, może trener z niewielkim doświadczeniem nie umie tego poukładać odpowiednio, ale zwycięstwo z taką mocna i utytułowaną drużyną jak Kiel musi budzić szacunek, mam nadzieję, że jeszcze parę spotkań wygrają bo awans do kolejnej rundy chyba jest już poza zasięgiem Wisły.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem tak wysokiego wyniku w LM, strata aż 40 bramek chluby obronie ani bramkarzom nie przynosi, no ale jeżeli oddaje się bez żalu Grabarczyka i Musę czyli filary obrony to skutki przychodzą, Vive w przypadku kontuzji czołowych graczy np. M. Jureckiego i P. Chrapkowskiego ma za krotką ławkę aby rywalizować z tak mocnymi rywalami jak np. Vardar. Zespół będzie jeszcze bardziej osłabiony bo po sezonie odejdzie Reichmann a nie jest pewne czy przyjdzie Alex Dujszebajew. Jak dla mnie to Vive w ostatnich miesiącach prowadzi zbyt bierną politykę kadrową bo niektórych graczy jak Bielecki czy Zorman trzeba będzie w końcu kimś zastąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jest pewne czy przyjdzie Alex Dujszebajew? Ze zbyt bierną polityką kadrową się nie zgodzę, ponieważ od przyszłego sezonu Vive ma zakontraktowanego Dujszebajewa na prawe rozegranie i Marko Mamicia na lewe, a od sezonu 2018/2019 następcę Szmala - Vladimira Cuparę. Prowadzone są również rozmowy w sprawie transferu Blaża Janca w miejsce Reichmanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle, że Blaża Janca będzie chciało z pół Europy i PSG czy Barcelona to dużo atrakcyjniejsze finansowo miejsca niż Vive, co do Alexa to nie doczytałem dokładnie, ale to może być duże wzmocnienie. Nazwiska Mamica i Cupary jakoś do mnie nie przemawiają. Zresztą mając świetnego Ivica nie ma potrzeby sprowadzać kolejnego zagranicznego gracza lepiej dać szansę młodym polskim graczom.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dodam jeszcze, że w pierwszym spotkaniu turnieju towarzyskiego w Irun Polacy przegrali z Hiszpanami 20:30. 

Katar to już nie tam sama drużyna co podczas MS, z zagranicznych graczy zostali tylko bramkarz Daniel Sarić, rozgrywający Rafael Capote i kołowy Bertrand Roine. Inni gracze z nieznanych powodów w kadrze się nie znaleźli.

Cóż napisać o reprezentacji polski, to na pewno młoda drużyna, na MŚ jadąca bez swoich długoletnich filarów m.im Michał Jurecki i Sławek Szmal, chyba tylko po naukę i nabranie doświadczenia bo przejście pierwszej rundy będzie sukcesem, na więcej nie ma co liczyć niech młodzież się ogrywa w ważnych turniejach może to w przyszłości zaprocentuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci w kadrze Kataru nie znaleźli się, bo nie dostali od szejków $$$ za IO, w których przegrali w ćwierćfinale z Niemcami :mrgreen:

 

Dzisiaj juz lepszy rezultat, parę błędów poprawiono, młodziaki muszą się wyuczyć, nauczyć, aby móc z niej zbudować porządną kadrę :) Spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano, Wenta też ze swoją kadrą dochodził tak do perfekcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...