Skocz do zawartości

Piłka ręczna


Project_ALF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Historyczny triumf Iskry Kielce w EHF Champions League sezonu 2015/2016 to chyba idealny moment żeby założyć ogólny temat o szczypiorniaku tu na forum. Wątek będzie dotyczył wszystkich zagadnień handballa. Podyskutujemy o piłce reprezentacyjnej, ligowej, polskiej i zagranicznej, juniorskiej i seniorskiej, męskiej i damskiej.

 

Słowo się rzekło :wink:  Na dobry początek może sukces z niedzieli:

 

 

PNqMxmKMnz_Bez_tytu_u.png

 

Legendarny wyczyn, historyczny sukces i od razu zapowiedź wielkich transferów. Tak się buduje najlepszą drużynę klubową na Kontynencie.

 

VIVE Tauron Kielce to najlepsza polska drużyna klubowa bez podziału na dyscypliny sportowe. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. 

 

Cóż tu więcej dodawać. Organizacja klubu, polityka transferowa, ciągły progres sportowy, kwestie partnerstwa i sponsoringu = najwyższy światowy poziom. Już samo to, że topowi reprezentanci Niemiec, Hiszpanii, najlepszych lig świata wybierają grę dla klubu z Polski mówi nam bardzo wiele o Iskierce... 

 

Gdyby liga polska miała jeszcze choćby jedną drużynę na poziomie przynajmniej Wisły Płock byłoby naprawdę super. 

 

Zapraszam do dyskusji  :cool:  :-8

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby liga polska miała jeszcze choćby jedną drużynę na poziomie przynajmniej Wisły Płock byłoby naprawdę super. 

 

Albo tak Kielce, jak i Płock przeniosły się z PGNiG Superligi (przynajmniej na okres fazy zasadniczej) do SEHA-Gazprom League​?

Są to rozgrywki ligowe SEHA czyli Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Południowo-Wschodniej (Europy). Od nowego sezonu dojdą czołowe słoweńskie kluby.

A obecnie grają w nich czołowe kluby z Węgier (jest Veszprém, ale brak Szeged), Macedonii, Chorwacji, Serbii, Bośni-Hercegowiny, Słowacji i Białorusi.

Edytowane przez Strain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historyczny triumf Iskry Kielce w EHF Champions League sezonu 2015/2016 to chyba idealny moment żeby założyć ogólny temat o szczypiorniaku tu na forum. Wątek będzie dotyczył wszystkich zagadnień handballa. Podyskutujemy o piłce reprezentacyjnej, ligowej, polskiej i zagranicznej, juniorskiej i seniorskiej, męskiej i damskiej.

 

Słowo się rzekło :wink:  Na dobry początek może sukces z niedzieli:

 

 

PNqMxmKMnz_Bez_tytu_u.png

 

Legendarny wyczyn, historyczny sukces i od razu zapowiedź wielkich transferów. Tak się buduje najlepszą drużynę klubową na Kontynencie.

 

VIVE Tauron Kielce to najlepsza polska drużyna klubowa bez podziału na dyscypliny sportowe. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. 

 

Cóż tu więcej dodawać. Organizacja klubu, polityka transferowa, ciągły progres sportowy, kwestie partnerstwa i sponsoringu = najwyższy światowy poziom. Już samo to, że topowi reprezentanci Niemiec, Hiszpanii, najlepszych lig świata wybierają grę dla klubu z Polski mówi nam bardzo wiele o Iskierce... 

 

Gdyby liga polska miała jeszcze choćby jedną drużynę na poziomie przynajmniej Wisły Płock byłoby naprawdę super. 

 

Zapraszam do dyskusji  :cool:  :-8

Dziękuję drogi Projekcie za ten wątek i ten piękny jakże prawdziwą wypowiedź. Tutaj nawet zaklepane kontrakty na kolejne lata : http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/605315/bertus-servaas-rozsypal-worek-z-prezentami-i-potwierdzil-kilku-transferow

o nie będzie długi,analityczny post, to po prostu trzeba odnotować !! VIVE Tauron Kielce - jak kto woli ISKRA Kielce wygrali najważniejsze trofeum w Europie, w piłce ręcznej. To tak- mamy swój Real Madryt :) Polski klub.  To jest niesamowite uczucie kiedy drużynie, którą się wspiera od początku mojej przygody ze sportem sięga po absolutny top !!

Tak płakałem, były to zły szczęścia !! To chyba największy sukces polskiego handballa,a i myślę całego sportu klubowego w Polsce. Siatkarskie ekipy miały w ostatnich latach kilka szans, często dzięki faktowi organizacji, ale pierwszy po najważniejsze trofeum sięgnął zespół piłki ręcznej !!

Cierpliwość, konsekwencja, wiara i cel . Bertusa zapytano dlaczego zainwestował w piłkę ręczną- rzekł : Mnie inbteresują największe triumfy i sukcesy, w piłce nożnej nie byłbym w stanie zbudować najsilniejszej ekipy! Dopiął swego!!

Drużyna VIVE była od lat mądrze budowana, konsekwentnie wzmacniana,a na koncie ma już dwa trzecie miejsca w LM, więc ten triumf nie jest dziełem przypadku,a właśnie tego co napisałem powyżej : Cierpliwości oraz konsekwencji, czyli braku nerwowych ruchów, wywracania wszystkiego do góry nogami co chwila, po jakimś niepowodzeniu, bo i takowe były, oraz wiary i jasno wytyczonego celu- to nie jest drużyna minimalistów, to był ich cel zbudować drużynę czołową w Europie zdolną wygrać najważniejsze trofeum w Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak Kielce, jak i Płock przeniosły się z PGNiG Superligi (przynajmniej na okres fazy zasadniczej) do SEHA-Gazprom League​?

Są to rozgrywki ligowe SEHA czyli Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Południowo-Wschodniej (Europy). Od nowego sezonu dojdą czołowe słoweńskie kluby.

A obecnie grają w nich czołowe kluby z Węgier (jest Veszprém, ale brak Szeged), Macedonii, Chorwacji, Serbii, Bośni-Hercegowiny, Słowacji i Białorusi.

Całkiem ciekawy pomysł.Bo w naszej lidze to nie maja niestety z kim za bardzo rywalizować.Ale może jest i mały plus tego że nie mają tak męczącego sezonu jak kluby z Niemiec gdzie poziom w lidze duży a co za tym idzie dużo trudnych i męczących spotkań.Natomiast Wiśle należało by życzyć w końcu mniej błędów w LM i głupio przegranych meczy.Kto ogląda systematycznie LM od kilku sezonów to wie o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 sierpnia (niedziela) o godz. 21:40 polscy szczypiorniści rozegrają pierwszy mecz na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Ich rywalem będą gospodarze, Brazylijczycy. Po wspomnianym meczu z Brazylią Polacy zmierzą się kolejno z Niemcami (9 sierpnia, wtorek, 16:30), Egipcjanami (11 sierpnia, czwartek, 16:30), Szwedami (14 sierpnia, niedziela, 0:50) i Słoweńcami (15 sierpnia, poniedziałek, 14:30).

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/603759/io-2016-poznalismy-dokladny-terminarz-meczow-polakow

 

Pod wodza Talanta licze na medal w RIO, chociaz nie bedzie o to latwo.

 

W sezonie 2016/17 liga niemiecka i hiszpanska nadal na Sportklubie. Moglby ktos (np Eleven) zakupic prawa do drugiej najmocniejszej ligi na swiecie - francuskiej. Ciekawe kto pokaze polska lige. Do rywalizacji stana zapewne Polsat i TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że z Vive do Vardaru Skopje odchodzi Ivan Cupic, a jego będzie trudno zastąpić, nie dość, że bardzo dobrze prezentuje się w ataku to mimo słabszych warunków fizycznych jest naprawdę dobrym obrońcą. Ja ciągle żałuje, że sprzedali Piotra Grabarczyka, Mateusz Kus gra nie najgorzej, ale praktycznie nie ma zmiennika na środek obrony, bo Piotrek Chrapkowski gra ostatnio bardzo mało a Julen gra tylko w ataku. Dean Bombac to gracz dużego formatu, może zostać gwiazdą ligi, ale na tle innych europejskich klubów transfery Vive wyglądają dość skromnie, no bo tak odchodzi Marin Sego a w jego miejsce przychodzi Filip Ivić bramkarze na podobnym poziomie. Patryk Walczak to młody obrotowy, jednak Julen to gwiazda światowego formatu, a Mateusz Kus to świetny obrońca, więc czy do składu się przebije to nie wiem. Darko Djukić to bardzo młody, utalentowany skrzydłowy, do Ivana jeszcze mu trochę brakuje,dodatkowo o miejsce z drużynie będzie rywalizował z Tobiasem , w jakiej formie jest Niemiec nie trzeba wspominać, nie wiem dlaczego zrezygnowano z Jabuba Łucaka, fajny chłopak, nie wiem czemu nie dostał szansy na rozwój. mnie się wydaje, że pomału trzeba bedzie szukać następców dla Zormana i Karola Bieleckiego bo Sławek Szmal i Michał Jurecki jeszcze, że 2-3 sezony na pewno pograją. Inne kluby jak Vardar czy szczególnie PSG strasznie się powzmacniały, tak na marginesie to jestem ciekawy jakie miny mieli szejkowie, właściciele PSG bo przegranym półfinale z Vive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivan Cupić to już nie ten sam zawodnik co rok czy dwa lata temu. Najlepszy miał pierwszy sezon, kiedy z Olafssonem tworzył duet prawoskrzydłowych i kiedy to wprowadził Vive po raz pierwszy do F4. Ostatnio zakończony sezon to już gorsza dyspozycja, szczególnie po ogłoszeniu transferu do Vardaru. Reichamann grywał zdecydowanie więcej w meczach LM. Choć dla mnie duża strata wizerunkowa, bo bardzo lubię tego zawodnika. Jednak tak obiektywnie, sportowo to Darko Djukić, mimo, że jest jeszcze młodym graczem to już z doświadczeniem na poziomie LM i strata Cupicia nie będzie tak odczuwalna. Djukić rzucił w tej edycji LM ponad 80 bramek, a rzucał takim zespołom jak Veszprem czy PSG. Co do Kusa to się zgodzę. Zbyt wiele nieodpowiedzialnych zachowań, dwuminutowych kar i chyba aż 4 czerwone kartki w tym sezonie LM. Trzeba pamiętać, że w przyszłym sezonie do gry na dobre (mam nadzieję) wróci Jurkiewicz, co w znaczym stopniu wzmocni obronę. Nie zgadzam się z opinią, że transfery Vive wygrywają dość skromnie na tle innych zespołów. Bombac to gwiazda europejskiej piłki ręcznej, doświadczony i rozpoznawalny zawodnik, jeden z najlepszych na swojej pozycji. Nie przypadkiem wybrał Vive i nie przypadkiem Vive się nim zainteresowało. Ivić i Djukić to naturalna wymiana graczy, co świadczy o stabilizacji i mądrej polityce transferowej. Vive na pewno nie będzie słabsze niż w tym sezonie. Dla Karola następca już znaleziony - Marko Mamić zakontraktowany od sezonu 2017/2018. Jestem przekonany, że kielczanie w przyszłym sezonie znów będą walczyć o triumf w Lidze Mistrzów. Ciekawe jak sytuacja Orlenu Wisły Płock i czy EHF po raz kolejny da Nafciarzom szansę występu w LM. Pewnie przekonamy się o tym niebawem, bo losowanie fazy grupowej jak co roku odbędzie się pod koniec czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed spotkaniem odbyło się oficjalne pożegnanie trzech zawodników Mariusza Jurasika, Bartłomieja Jaszki i Grzegorza Tkaczyka którzy zakończyli przygodę z reprezentacją.

Myślę, że ta przewaga osiągnięta w Katowicach powinna w rewanżu w zupełności wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koszyki przed czwartkowym losowaniem grup MŚ 2017 we Francji:

Koszyk 1: Francja (ma możliwość wyboru grupy), Niemcy, Katar, Hiszpania
Koszyk 2: Chorwacja, Słowenia, Dania, POLSKA
Koszyk 3: Szwecja, Rosja, Białoruś, Macedonia
Koszyk 4: Węgry, Islandia, Brazylia, Egipt
Koszyk 5: Tunezja, Chile, Bahrajn, Japonia
Koszyk 6: Argentyna, Angola, Arabia Saudyjska, "dzika karta" (prawdopodobnie Norwegia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piekielnie trudne zadanie przed wicemistrzami Polski. Pięć miejsc wydaje się już zabukowanych, a walka o 6. lokatę premiowaną awansem rozegra się właśnie między Wisłą, Sillkoborgiem i Kadetten Schaffhausen z Michałem Szybą w składzie. Z drugiej strony to aż 10 meczów z absolutnym topem w Europie. Nafciarze już pokazali w poprzednich edycjach, że stać ich na nawiązanie walki w pojedynczym meczu we własnej hali i urwanie punktów faworytom, jak chociażby wygrana z Barceloną i Flensburgiem dwa sezony temu i remis z Veszpem i Vardarem rok temu. Będzie to też okazja do nabrania doświadczenia i zaprawienia się w bojach, co może być kluczowe w ewentualnej fazie TOP 16. A tam unikną Veszprem, Kiel, Barcelony, PSG, Flensburga i raczej Vive, które mam nadzieję wygra grupę, a zmierzą się z kimś z grona: RNL, Pick Szeged, Vardar czy Zagrzeb, więc szansa na ćwierćfinał będzie realna. Co do Vive to nieco słabsza grupa może być na plus, ponieważ trzeba pamiętać, że po IO zawodnicy mogą być zmęczeni i nie w pełni dyspozycji, a przed nimi jeszcze przecież klubowe mistrzostwa we wrześniu. Oczywiście takie zespoły jak RNL, Szeged czy Vardar to też klasowe drużyny, co pokazały starcia w poprzednim sezonie, gdzie kielczanie mieli problemy na wyjazdach. Niemniej jednak Vive musi celować w wygranie grupy, choć paradoksalnie 2. miejsce też będzie dobre, co pokazał przypadek Barcelony w ubiegłym sezonie. Wygrali grupę, ominęli fazę TOP 16, a potem wpadli na mocną Kilonię i nie awansowali do F4. Natomiast Wisła powinna walczyć o 6. miejsce, a jeśli to się uda, to wreszcie spróbować zrobić kolejny krok, czyli awans do najlepszej ósemki w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tragicznie niska ogladalnosc Vive - Veszprem i calego Final Four LM na Sky.

http://www.handball-world.com/o.red.c/news-1-1-3-82121.html

http://www.handball-world.com/o.red.c/news-1-1-3-70030.html

 

Oby od sezonu 2017/18 LM pilkarzy recznych znowu pokazywal niekodowany Eurosport Deutschland

Co dziwi? Turcy, Irakijczycy, Syryjczycy. Oni nie znają się na piłce ręcznej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Vive Tauron Kielce pokonał Celje Pivovarna Lasko 31:23 (16:15) w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Obrońcy tytułu wyrównali w ten sposób serię 18. meczów bez porażki, którą przed dwudziestoma laty zadziwili zawodnicy FC Barcelony.

 

Czapki z głów  :hello: i wielkie brawa  :brawo:  

 

SZACUN !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle, że w pierwszej połowie Vive miało spore problemy w ataku, kilka razy w łatwy sposób gubili piłkę i poszło szybkich kontrataków, w zasadzie w pierwszej odsłonie wynik trzymał tylko Bielecki i Aguinagalde który nie dość, że był skuteczny w ataku to jeszcze potrafił wymuszać faule rywali. po raz kolejny fantastycznie zaprezentował się Filip Ivić który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. W drugiej połowie gra Celje się trochę posypała, widać, że Ci młodzi Słoweńcy jeszcze całego spotkania na takim poziomie nie potrafią zagrać, ale ten zespół wygląda naprawdę obiecująco. Włodarze Vive niech wyciągną wnioski i jak najszybciej sprowadzą Blaza Janca do zespołu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, że Wisła skład ma bardzo dobry z dużą ilością graczy, może to wina trenera, że nie umie tego wszystkiego poukładać bo Manolo Cadenas był według mnie świetny i szuka, że już nie trenuje Wisły. Nie tylko Wisła gra źle w tegorocznej edycji LM, dla przykładu podam THW Kiel, to chyba jeden z najbogatszym zespołów w Europie, z wieloma sukcesami, bardzo mocnym składem i przegrał juz drugi mecz w tej edycji. Nie ma tu jakiejś określonej reguły, piłka ręczna to sport dość skomplikowany, czasami wydaje się, że zespół ze super składem będzie wygrywał wszystko a tak nie jest.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...