Skocz do zawartości

Samsung Smart TV z serii KU6072 - Tizen a dostępność aplikacji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kupiłem ostatnio telewizor UE43KU6072 z nowym Tizenem.

W opisie telewizora w wielu sklepach internetowych było napisane, że dostępne są na niego takie aplikacje jak VOD TVP, VOD Onet, Bajki.

Jednak nie ma ich w moim telewizorze. Mam HBO, Netflixa, iplę, Filmbox, Youtube, TVN Player, POLVOD i to by właściwie było tyle z polskich aplikacji, do tego trochę zagranicznego badziewia.

 

Napisałem do Saumsunga, ale tam chyba za bardzo nie wiedzą co produkują, bo mi dwóch gości (mailem i na czacie Samsunga) odpowiedziało, że np. VOD TVP jest dostępna. Ja mówię, że nie ma, a oni, że jest.

Zrobiłem reset ustawień Smart Huba i reset ustawień całego telewizora i nic, to samo.

 

W końcu wysłałem zdjęcia ekranu telewizora jeszcze do Samsunga, to mi jakiś inny facet odpisał, że jeszcze nie ma wielu aplikacji, ale wkrótce się pojawią.

 

Czy ktoś z Was ma telewizor Samsunga z najnowszym Tizenem?

Jak to u Was wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model i faktycznie mam dokładnie takie same aplikacje jak Ty. Zgadza się one będę aktualizowane i dodawane stopniowo po uzyskaniu certyfikatów i dostosowaniu do nowej serii produktów.

 

Odpowiedź od Samsunga:

W przypadku serii K z roku 2016, niektóre z aplikacji mogą nie być jeszcze dostępne.

Jest to spowodowane czasem, jaki jest potrzebne na certyfikację aplikacji do określonej grupy produktowej.

 

Zazwyczaj nowe aplikacje pojawiają się około miesiąc po wydaniu nowej serii telewizorów.

Myślę, że pod koniec maja, lub na początku czerwca będą już dostępne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiesz, co będzie z Tizenem nie jest do końca wiadomo. Philipsy z Androidem dają radę ze swoimi aplikacjami, chociaż są pisane bardziej pod telefon komórkowy. Jak się nie uda zdobyć tych aplikacji na których Ci zależy to może pozostać Ci jedynie dokupienie Android dongla i konfigurację go do współpracy z telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was sprawuje się tuner DVB-S2? Na dokładnie tym samym modelu, tylko 50", przy przeszukaniu satelity ASTRA 19,2 i własnym ułożeniu kanałów, lista się gubi i TV głupieje. Trzeba przywrócić ustawienia fabryczne. Soft 1111. Nie do pomyślenia przy takim sprzęcie za ponad 3 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, VOD Onet pojawiło się kilka dni temu (po 2 miesiącach).

Poza tym "coś tam dochodzi" w zestawie aplikacji, ale to jakieś bezużyteczne głupoty.

Zależy mi jeszcze na dwóch aplikacjach VOD TVP i Strefa VOD UHD, których wciąż nie ma.

 

Ja nie tyle mam pretensje o to, że ich dodawanie tak długo trwa a bardziej o to, że w reklamach Samsung twierdził, że sprzedaje tę serię telewizorów z dostępem do tych aplikacji, więc było to ze strony Samsunga nieuczciwe.

 

Pozostaje mi czekać. Nie będę kupował dongla z Androidem do nowego telewizora za 2500 zł. To jest dobre rozwiązanie, jak się ma stary telewizor bez Smart TV. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gości forum SatKuriera i rozmówców tego wątku.

Tak się składa, że i ja od niedzieli jestem użytkownikiem tego modelu Samsunga., Mój problem polega, że nie mam na liście satelitów Astry 3 (23,5 E). Lista satelitów w moim TV kończy wg producenta na Astrze 1 (19,2 E). Dotychczas odbierałem te dwa satelity na tunerze Opticum  z konwerterem monoblock. W Samsungu ni jak nie mogę też skonfigurować monoblocka. Napisałem do wsparcia technicznego, ale nie ma jak na razie odpowiedzi. Instrukcja obsługi także milczy w tym temacie.Trochę to dziwne bo w starszych modelach telewizorów Samsung  tą funkcję można było łatwo aktywować w menu tunera sat. Widzę też, że na stronie producenta  jest jakaś nowa aktualizacja do pobrania T-JZL6DEUC_1120.5 exe.Ciekawe, co ona nowego zawiera? Trochę się waham, czy mu wgrać nową aktualizację.

Może ktoś z Was wie, jak skonfigurować monoblocka i mi podpowie? Będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli planujesz  kupno samsunga   model KS to najlepiej  przeczytaj informacje o tym modelu telewizora. Ale dokładnie przeczytaj   na hdforum.Największe problemy w  tym modelu to rozklejająca się obudowa ,plamy i uszkodzone piksele. Na  hdforum jest  dużo takich przykładów.

 

PANOWIE!!!!!! Przypominam ze w piątek dostałem tv z serwisu był wymieniany panel i odklejająca się obudowa !!!! Panel do d..!! , znów do wymiany,chyba ze samsung będzie robił mi jakieś problemy ....????? , dwa zabrudzenia i sub pixel zielony świeci cały czas jest nie do zniesienia zdjęcia w postach wcześniej !!!!a dziś idę koło tv i proszę obudowa już odłazi  normalnie szkoda słów

 

Identyczne problemy są  na angielskim forum

 

https://www.avforums.com/threads/samsung-ks7000-ue55ks7000-uhd-4k-tv-review.2032989/page-46

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...