Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, wislok napisał:

Moim zdaniem żużel jest zbyt popularny w Polsce by był emitowany tylko w streamingu. Wydaje mi się,że te gadki o streamingu dotyczyły rynków nieżużlowych, a Polska będzie otwierać okienko na rundy GPS

Masz absolutną rację co do popularności żużla. Z każdym rokiem "fanów" przybywa. Ja sam po 2 tytule Zmarzlika coraz bardziej "wkręciłem" się w tą dyscyplinę, mimo tego że nie do końca jeszcze rozumiem większość przepisów. A jeżeli rzeczywiście Discovery "spróbuje" zakodować SGP, to mogą mieć spore problemy z nowymi fanami, których, rzekomo, chcą pozyskiwać. Więc jedyną drogą na nowych fanów to GP na otwartej antenie. Nie ma innej drogi. Dodatkowo powinna powstać porządna gra wideo żużlowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bartek2lp2 napisał:

Z resztą kto wie, gdyby zmieniła się władza, to czy oni nie zrobili by mega rewolucji na tej liście, lub czy w ogóle by takiej listy nie zlikwidowali.

Likwidacji bym się nie spodziewał.

 

Zaś co do popularności, to ten aspekt podkreśla sam szef Eurosport Events w wywiadzie dla Interii, linkowanym stronę wcześniej, i zapewne te liczby będą wykorzystane. Jeśli patrzeć pod względem światowym, to wydaje mi się, że Polska znalazłaby się w czołówce, jeśli chodzi o zainteresowanie żużlem czy ogólnie stan, w jakim ta dyscyplina się znajduje. Są u nas trzy klasy rozgrywkowe, niedługo powstać ma czwarta, dla kategorii U24. A są kraje, w których cały sezon ligowy to jedna kolejka, gdyż w jedynej rozgrywanej tam lidze są 3 albo 4 zespoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kirk napisał:

Jeśli patrzeć pod względem światowym, to wydaje mi się, że Polska znalazłaby się w czołówce, jeśli chodzi o zainteresowanie żużlem czy ogólnie stan, w jakim ta dyscyplina się znajduje.

Zarówno jeśli idzie o zainteresowanie jak i stan dyscypliny jestesmy zdecydowanym numerem 1 na świecie.

 

 

 

Tym samym znany  obsadę Grand Prix w sezonie 2022:
 

Cytat

1. Artiom Łaguta (MFR)
2. Bartosz Zmarzlik (Polska)
3. Emil Sajfutdinow (Rosja)
4. Maciej Janowski (Polska)
5. Fredrik Lindgren (Szwecja)
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
7. Leon Madsen (Dania)
8. Max Fricke (Australia)
9. Jason Doyle (Australia)
10. Robert Lambert (Wielka Brytania)
11. Anders Thomsen (Dania)
12. Martin Vaculik (Słowacja)
13. Paweł Przedpełski (Polska)
14. Mikkel Michelsen (Dania)
15. Patryk Dudek (Polska)

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/963770/zuzel-poznalismy-piec-stalych-dzikich-kart-na-przyszloroczne-grand-prix

Obsada mocniejsza niz w tegorocznym cyklu, bo przynajmniej na papierze nie ma zuzlowcow wyraznie odstajacych od sredniego poziomu rywalizujacych.

Edytowane przez aboutreka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Czyli nie tylko mi się to wydaje trochę kuriozalne? Bo sam pomysł na ligę młodzieżową jest dobry moim zdaniem, gdyż ci zawodnicy mają więcej okazji do tego, by szlifować umiejętności, ale właśnie - robi nam się kwiatek taki, że Ostrów zostanie mistrzem U24 i nie będzie mógł powalczyć o obronę tytułu, gdyż pierwszy skład wylatuje do pierwszej ligi. Ciekawe czy byłoby możliwe pewne odłączenie ligi U-24 od samej Ekstraligi, tak aby na przykład kluby pierwszoligowe też mogły tam wystawiać młodzieżówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zasłużone pierwsze mistrzostwo w historii klubu z Lublina. W tym sezonie była to najlepsza drużyna w Polsce, chociaż oczywiście miała swoje słabsze momenty, zwłaszcza w drugiej części sezonu. Szkoda, że najprawdopodobniej w przyszłym sezonie w Motorze nie bedzie jezdzil już Michelsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...