Skocz do zawartości

Oglądalność: TVP, a Nielsen


Mr.Chiquita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne zestawienie oglądalności 4 głównych anten, w minionych 2 tygodniach. TVP2 goni TVP1, może niedługo ją na stałe wyprzedzi? Natomiast TVP1 może spaść poniżej 5% w komercyjnej. Szczególnie, jeśli wywalą coś szeroko oglądalnego.
  
18.04-24.04.2016                25.04-01.05.2016
4+:                                       4+:
1.    Polsat      11,69%         1.    Polsat      11,42%
2.    TVN         11,52%         2.    TVN         10,93%
3.    TVP1         9,58%         3.    TVP1         9,95%
4.    TVP2         9,02%         4.    TVP2         9,45%

16-49:                                 16-49:
1.    TVN         13,83%         1.    TVN         13,20%
2.    Polsat      13,15%         2.    Polsat      12,84%
3.    TVP2         7,63%         3.    TVP2         8,25%
4.    TVP1         6,09%         4.    TVP1         6,14%
źródło: wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo wywnioskowałem: TVP w górę, a Polsat i TVN w dół.

Niektórym(nawet osobom z tego forum) zależy na złym przedstawieniu sytuacji TVP tylko dlatego, że rządzi ktoś nie po ich myśli... Ktoś z kimś się nie zgadzają...

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę uwagi o innych portalach przekazywać do samych portali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że minimalnie urosło nie znaczy, że udziały są wyższe od tych TVN-u czy Polsatu. Zaklinanie rzeczywistości znowu się pojawia. Jest źle, a nawet bardzo źle. Jak nigdy. Udziały minimalnie urosły w tym tygodniu i ja nie widziałem by teraz ktoś pisał, że jest inaczej. Pojawiły się w tamtym tygodniu teksty, że udziały TVP 1 były najniższe w historii. W tym pisano, że przewaga Faktów nad Wiadomościami to juz 600 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej złożona kwestia z tym spadkiem oglądalności, na to się wiele czynników składa. Nie jest to tylko sprawa spadającej widowni Wiadomości, choć faktem jest, że to dalej nie jest obiektywny i rzetelny program informacyjny. W zasadzie Jedynka trzyma się głównie na wieczornym paśmie w czwartki i popołudniowym (16:00-18:30) w dni powszednie, to są mocne punkty ramówki. Za to słabo wypada na przykład niedziela wieczór. Od wielu lat nie było tak, że widownia programów nadawanych o tej porze była mniejsza niż 4 miliony. A tu mamy teraz "Bodo", które nawet nie łapie się do TOP 20, a żeby tam wejść to program musi mieć obecnie jakieś 2,2 mln widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @Ipo zaklinanie rzeczywistości na podstawie |"badań", które mówią prawdę jak jest| - ironia. Jedyna prawda jaką można usłyszeć od ludzi to z bezpośredniej rozmowy, może i nas ktoś okłamać, ale na pewno jest to pewniejsze od badań "jakiejś firmy". I nie "obracam" się tylko w jednym środowisku politycznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Brauna wyniki TVP też nie były jakoś specjalnie dobre. Jednakże, później tyle mówiono o uzdrowieniu i poprawie sytuacji TVP. I gdzie to polepszenie? Co prawda, serwisy informacyjne i Agrobiznes zyskały realizację w natywnym HD, ale nie w wyniku decyzji obecnych zmienników. Tak samo będzie z Info HD. A gdzie nowe przetargi? Pieniędzy ma być więcej. Co się właściwie zmieniło na lepsze? Z perspektywy widza, prawie nic. Dłuższa perspektywa może też nic nie dać. Gdyż w przyszłym roku wystartuje 4 ogólnotematycznych rywali. Jeśli TVP nic lepszego, albo przynajmniej podobnego nie zaproponuje - tendencja spadkowa się utrzyma. Kurski na razie nie potrafi gospodarować efektywnie zasobami TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były specjalnie dobre powiadasz? Średnia TVP 1:

 

Kwiecień 2015:

 

TVP 1 12.03%

 

Kwiecień 2016:

 

TVP 1 10,02%

 

Toż to prawie 2 punkty procentowe. Jak się okazuje było "trochę" lepiej. Dane policzone przeze mnie wg danych z Wirtualnych z 4 tygodni kwietnia 2015 i 2016.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek udziałów TVP to normalna rzecz. Jak ruszy MUX-8, to nastąpi kolejny spadek. Odczują to wszyscy - także Polsat i TVN. Ci wręcz obawiają się tego najbardziej (bo ich nie będzie w MUX-8 :brawo: ) i kombinują byleby jak najbardziej opóźnić start tego MUX-a i zablokować start kolejnych. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale co takiego fajnego jest w ramówce TVN, co się zmieniło na plus, że trzymają oglądalność? Te same głupie paradokumenty nadawane przez większą część dnia. Przykre jest to, że społeczeństwo pasjonuje się cały czas tą tandetą. TVN oczywiście zadowolony, bo niskim nakładem zapewniają sobie sporą oglądalność i zyski z reklam. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to zajęło, ale mam dane. Te z 2014 i 2015 roku pochodzą z MediaFM, a te z roku 2016 liczyłem sam więc tam jakiś mały margines błędu będzie:

 

Kwiecień (Grupa 4+)

 

TVP 1

2014:   12,39%;  

2015:   12,12%

2016:   10,02%

 

TVP 2    

2014:   9,55%

2015:   9,02%

2016:   8,98%

 

TVN

2014:   12,24%

2015:   11,15%

2016:   11,52%

 

Polsat

2014:   12,65%

2015:   12,48%

2016:   11,57%

 

 

Kwiecień (Grupa 16 - 49)

 

TVP 1 

2014:   8,68%

2015:   8,16%

2016:   6,45%

 

TVP 2 

2014:   7,95%

2015:   8,01%

2016:   7,56%

 

TVN  

2014:   14,00%

2015:   12,77%

2016:   13,63%

 

Polsat

2014:   14,33%

2015:   14,15%

2016:   13,22%

 


Jak widać najwięcej traci w porównaniu z ubiegłym rokiem TVP 1. W grupie ogólnej ponad 2%, a w komercyjnej prawie 2%. Potem jest Polsat który w ciągu ostatniego roku stracił w grupie ogólnej prawie 1% udziału, tyle samo w komercyjnej. Udziały TVP 2 właściwie niewiele się zmieniają. Jest spadek, ale minimalny. W ostatnim roku najbardziej zyskał TVN który zyskuje w obu grupach. W komercyjnej prawie 1%. 

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając poziom artystyczny serialu są i inne przyczyny niskiej oglądalności. Wg. mnie u osób w wieku 18-39 lat wiedza na temat Eugeniusza Bodo jest znikoma. Swego czasu Zarząd TVP chciał w badaniach oglądalności rozszeżyć grupę docelową w górę.

 

Z drugiej strony reklamodawcy powinni wziąć pod uwagę grupę 50 plus, to oni głównie oglądają telewizję. Społeczeństwo się starzeje i nie można pomijać tej grupy w wynikach oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich pomija? Jest przecież kategoria "4+", co oznacza "wszyscy". "16-49" służy głównie do rozliczeń z reklamodawcami. To oni chcieli taki przedział wiekowy. Uznano go za najbardziej konsumpcyjny.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając poziom artystyczny serialu są i inne przyczyny niskiej oglądalności. Wg. mnie u osób w wieku 18-39 lat wiedza na temat Eugeniusza Bodo jest znikoma. Swego czasu Zarząd TVP chciał w badaniach oglądalności rozszeżyć grupę docelową w górę.

 

Z drugiej strony reklamodawcy powinni wziąć pod uwagę grupę 50 plus, to oni głównie oglądają telewizję. Społeczeństwo się starzeje i nie można pomijać tej grupy w wynikach oglądalności.

Właśnie przeglądam wyniki za kwiecień, dzisiaj się pojawiły: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp1-z-najnizsza-ogladalnoscia-w-historii-rosnie-tvn24-m-jak-milosc-hitem-kwietnia/page:2 , i wychodzi na to, że jeden odcinek "Bodo" się załapał na listę TOP 20 miesiąca z 3 milionami widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4+ znaczy wszyscy ? Myślałem, że od 4 do 16 lat(podawany zwykle drugi przedział ogladalnosci zaczyna się od tylu lat).

Dokładniej, to znaczy "wszyscy powyżej 4 lat".

Nie wiem, jak można tak pomyśleć. Przecież przy wynikach pomiarów podawana jest też potencjalna liczba oglądających. Naprawdę myślałeś, że przed TV zasiada 2-3 razy więcej nastolatków i dzieci, niż grupy produktywnej?

TVP nie pieni się o to, że nie jest sprawdzana oglądalność starszych osób. Tylko, że nie ma z tego kasy. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...