Skocz do zawartości

Polscy youtuberzy


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta cała @littlemooonseter96 się mocno kompromituje, wydając m.in. książkę o Justinie Bieberze (za którym wręcz nie przepadam) za 40 zł, oraz także wydając zeszyty z własną podobizną za 18 zł (podobno dzięki temu pojechała na wakacje do Hiszpanii, Grecji, we Włoszech czy na Dominikanę). Ale cóż, jest młoda i niech korzysta z tego ''Youtubowego'' życia, ale wkrótce i tak o niej zapomnimy.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przekracza granice mojej wytrzymałości :lol2: I taka osoba ma być "wzorem" dla młodszych? Bo nie ukrywajmy - patrząc po poziomie komentarzy pod filmami youtuberów, mam wrażenie że średnia widzów na polskim YT waha się od 10 do 13 lat. A jaki tworzą kontent - szkoda pisać, nie będę marnował na to cennego miejsca na serwerach forumowych :D

W sumie to coś w tym jest ze średnią 10-13, ale to zależy od kontentu. Nawet Gonciarz o tym mówił bodajże na wczorajszym filmiku. Gdy tworzył głównie "Zapytaj Beczkę", to miał większą widownię w wieku mniej więcej 13-16, niż obecnie, gdy nagrywa dailyvlogi z Japonii, teraz ta średnia chyba koło 20 oscyluje. Polska scena jest tak zróżnicowana, że z jednej strony mamy właśnie takiego Gonciarza i film typu "Las Samobójców" (polecam, bardzo mocne i poruszające dzieło), a z drugiej strony mamy LM96 nagrywającą filmy pochwalne o McDonaldzie, bo jej za to zapłacili, czy też Gimpera, który miesza widzów z błotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to sprawa z takim kanałem, zawierającym skróty wydarzeń, jest dość skomplikowana. W zasadzie to bez problemów można co najwyżej umieszczać skróty z lokalnych wydarzeń sportowych. Ale już z takimi, które są rangi międzynarodowej, to niezbyt, bo nawet jeśli by się zrobiło skrót z relacji telewizyjnej, to by ktoś mógł się doczepić o prawa autorskie. Co najwyżej można by było użyć samych zdjęć i dograć do tego komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bałbym się o Ekstraklasę - ostatnio masowo Ekstraklasa (albo to C+) zaczęła usuwać profile związane z wrzucaniem na YT skrótów spotkań (albo jakichś wywiadów, fragmentów programów z C+) z tej ligi, np. PanZdzichuPL został przez to usunięty, a wrzucał "Stan Futbolu", fragmenty z Ekstraklasy itd.

Edytowane przez rafpolsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ten temat przypadkiem, przeglądając czyjąś historię. Niespecjalnie mnie interesował. I słusznie, bo ręce opadają przy co drugim poście. :roll:  "Sprzedał się" - wkurza mnie niezmiernie ten zarzut wytłaczany w stronę youtuberów. :evil: Lepiej żeby Ci ludzie, najczęściej nastolatki, sprzedawali 'cukier', siebie lub (co gorsze) marnowali bezproduktywnie czas? A tak, przynajmniej nie są tylko na utrzymaniu rodziców. Coś z tego mają. Youtube nie jest portalem edukacyjnym. To miejsce rozrywki i ogromna powierzchnia reklamowa. Sponsoring nie jest niczym złym. Owszem, taka @littlemooonster96 robi to niezbyt subtelnie, ale jest młoda, uczy się. Wolno jej popełniać błędy. Poza tym, to rodzice są odpowiedzialni co oglądają ich dzieci - twórca kanału yt nie ma obowiązku wyjaśniać wszystkich zawiłości i pułapek tego świata. Jak dla mnie, bardziej wkurzające są filmiki pouczające innych. Trochę luzu nie zaszkodziłoby. :P

 

Użyłem nazwy tego kanału przykładowo, nie oglądam go. W ogóle rzadko te polskie - głównie Gonciarza, Truszczyńską, Baryczę czy Marcy Shan. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat przypadek LM96 to jest przypadek ekstremalny. Jej tak naprawdę odbiła woda sodowa do głowy od tej sławy. I to coraz więcej osób widzi, zresztą, z tego co mogę zaobserwować, to chyba na nią jest obecnie najwięcej hejtów. Tak w ogóle to pojawił się nowy trend na YT: wystarczy nagrać jakieś "commentary video", w którym zjedzie się LM96 albo Sexmasterkę, i od razu ma się więcej subów.

 

Dobrze że Gonciarza wspomniałeś. Bo ostatnio ten temat jest jakimś roastem tych, których nie lubimy, a myślę, że warto docenić tych, którzy naprawdę świetne filmy robią. Ostatnio Krzysztof Gonciarz wypuścił taki, można to nazwać, dokument pt. "Las samobójców", bardzo poruszający, świetnie zrealizowany:

 

 

A wczoraj pojawił się nowy odcinek "Zapytaj Beczkę", (z numerem 134) pierwszy po 4 miesiącach realizowany przez samego Gonciarza. Wciąż w tej samej dobrej formie. Mam nadzieję, że teraz zastępstw przez jakiś czas nie będzie, szczególnie z Gargamelem i Mietczyńskim, bo tego odcinka praktycznie nie dało się oglądać, bo co chwilę był "gargamelowy" przester i to strasznie przeszkadzało. Na szczęście wróciła stara, śmieszna Beczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Rezi "rzucił rekawicę" Littlemooonster96 i w swoim sklepie internetowym "Rezi Style" postanowił sprzedawać 4 zeszyty w cenie 19 zł. Co prawda na pierwszy rzut oka jeden zeszyt jest droższy od normalnego (1 sztuka kosztuje ok. 4,25 zł), ale patrząc na wygórowaną cenę za 1 zeszyt u rudowłosej youtuberki - to jednak przystępna cena ;)

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

À propos polskich youtube'rów i ich występów w telewizji: https://youtu.be/YoXx59wblDo?t=16
 

Vloger z kanału "Pozdro z KRLD", może pochwalić się kilkusekundowym debiutem w północnokoreańskiej KCTV (tak, tej reżimowej). Jakim cudem? Tego dowiecie się odwiedzając jego kanał.

 


--------------

Jeżeli kogoś fascynuje Azja, to polecam jeszcze kanał Bohan - o życiu polaka w Chinach.

 

Moim absolutnym faworytem jest filmik, w którym Chińscy studenci Polonistyki śpiewają "Szarą piechotę:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią @Emil.1603 - quaz jest jednym z tych youtuberów, którzy naprawdę robią ciekawy kontent (np. coroczna kilkuczęściowa recenzja wystawy E3 - zrobiona na luźny sposób ) ;)

 

Tymczasem temat, który już od paru dni wstrząsa nie tylko polskim, ale też zagranicznym YouTubem i aż dziwne, że nikt jeszcze o tym tutaj nie napisał. Otóż Youtube wprowadził nowy regulamin - według niego monetyzacja na filmach zawierających elementy wulgarne, seksualne i polityczne jest z automatu wyłączana. Ciekawe, jak to się odbije na twórcach:

http://businessinsider.com.pl/technologie/firmy/youtube-cofa-reklamy-z-filmow-youtuberzy-sa-wsciekli/9lzl7d5

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestię finansową tych regulacji, to bardziej tutaj stracą twórcy anglojęzyczni. Na polskiej scenie nie zarabia się aż tak dużo poprzez monetyzację, żeby to było mocno odczuwalne, szczególnie że ta stawka nie jest jakoś nie wiadomo jak wielka (znam wersję o 1000$ za milion wyświetleń). To raczej na zagranicznej szybciej wchodzi ten milion wyświetleń. U nas youtuberzy zarabiają więcej na umowach reklamowych z firmami albo systemach wpłat typu Patronite (Gonciarz dostaje około 30 tysięcy złotych miesięcznie na tym).

 

Swoją drogą to ciekawe są te kryteria, tam zawarto nawet to, iż dany film nie musi pokazywać scen wojny, by była przy nim wyłączona monetyzacja. Wystarczy że będzie to komentarz na dany drażliwy temat (coś takiego jak Ator nagrywa). Niektórzy zaczynają się już nawet obawiać, że to krok w stronę cenzury YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opinią @Emil.1603 - quaz jest jednym z tych youtuberów, którzy naprawdę robią ciekawy kontent (np. coroczna kilkuczęściowa recenzja wystawy E3 - zrobiona na luźny sposób ) ;)

I widać, że to robi, bo to lubi, chce. A że teraz przeszedł na pełny etat, to swoją drogą. Może mu się uda.

 

Polecam także Hardcorową Parkę. Też na luzie, i to bardzo, i również z pasją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Krzysztof Gonciarz - tak jak obiecał - przyjechał do Polski z Japonii, będzie tutaj obecny przez miesiąc, w ostatni weekend był na Blog Forum Gdańsk, gdzie nawet miał swoją prezentację, będzie także na MeetUpie ;) Później wybierze się do Krakowa, bo tak przedstawił swoje plany ;) Vloguje z Polski, a towarzyszy jemu choroba, co odnotowywał od momentu wyjazdu z Japonii na daily vlogach.

 

Tak, Kasia też jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonciarz jest już w Krakowie, będzie miał spotkanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ciekawe czy da radę nagrać w Polsce "Zapytaj Beczkę", pewnie niezbyt :D Ale już po powrocie może coś się pojawi ;)

 

Tymczasem uaktywnił się we wrześniu Niekryty Krytyk. Po okresie, w którym wypuszczał 1 film na 4 miesiące, w minionym miesiącu wypuścił aż 4 filmy. No, tyle tylko że odnoszę pewne wrażenie, iż Niekryty troszkę się wypala. Bo o ile odcinek o "Było sobie życie" czy "Zdradach" wyszedł całkiem nieźle (choć trochę w tym drugim za mało Elmo było, muppet jest mocny), to nieco rozczarował mnie odcinek o "Tajemnicy zaginionej skarbonki". W dawnych czasach Niekrytemu najlepiej wychodziły filmy albo o kreskówkach dla dzieci z morałem, albo takie, w których mógł dawać żarty o używkach. I akurat "Tajemnica..." była obiektem wręcz idealnym, bo nie dość że bajka dydaktyczna, to do tego o narkotykach, nawet trochę się zdziwiłem, że dopiero po tylu latach działalności na YT Niekryty bierze się za ten klasyk. Okazało się jednak, że nie było to już aż tak mocne, jak kiedyś. Tak jakby nie chciał za bardzo polecieć z żartami. Czyżby wypalenie? No, może pewne tak, choć trzeba też zaznaczyć, że to był pierwszy film z września, 2 następne, o których wcześniej pisałem, były już lepsze, za to gorzej wyszedł odcinek na temat narządu męskiego, tam już widać było, że to mocno na siłę robiono (przydługie fragmenty z oryginalnego filmu, pewnie dla wypełnienia).

 

Swoją drogą to ma być niedługo film o Franklinie, może tutaj się coś poprawi, bo przy kreskówkach Niekrytemu humor dobrze wychodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Niekryty trzyma poziom - może nie taki, jak przy filmach sprzed 4-5 lat, ale jednak. Niektórzy nawet śmieją się nawet, ze Niekryty robi systematycznie filmy, żeby sobie zrobić roczną "przerwę" :mrgreen:

Chociaż zgodzę się ze zdaniem @Kirka, że jednak zdarzają się mu słabsze filmy, ale można to usprawiedliwić tym, że po prostu nie zawsze jemu może wyjść film, taki na jaki czekają widzowie ;)

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Niekryty trzyma poziom - może nie taki, jak przy filmach sprzed 4-5 lat, ale jednak. Niektórzy nawet śmieją się nawet, ze Niekryty robi systematycznie filmy, żeby sobie zrobić roczną "przerwę" :mrgreen:

Chociaż zgodzę się ze zdaniem @Kirka, że jednak zdarzają się mu słabsze filmy, ale można to usprawiedliwić tym, że po prostu nie zawsze jemu może wyjść film, taki na jaki czekają widzowie ;)

W sumie to może być też tak, że Niekryty się uaktywnił, bo niedługo ma wyjść jego nowa książka, a więcej nowych filmów to więcej okazji by wspomnieć o swoim nowym dziele :)

 

Swoją drogą to czasem te filmy mogą być słabsze z tego powodu, że niekiedy są robione trochę z przymusu, na zasadzie "widzowie naciskają, to im coś nagram". Gonciarz o czymś podobnym wspominał niedawno podczas jednego z "Q&A", że nie byłby w stanie teraz kręcić Beczki co tydzień, gdyż woli zrobić to wtedy, gdy będzie miał wenę i chęć. Może też właśnie o to chodzi?

 

Kiedyś wspominałem o Ponkach. Jakiś czas ich nie oglądałem, bodajże tydzień temu zerknąłem i niestety trochę się popsuli. Dominiki już chyba nie ma (tutaj spięcie było już od momentu, w którym w parodii lekcji WdŻwR wystąpiła SexMasterka), poza tym widać, że niektóre filmy robi się tak trochę pod reklamę, tak jak ostatnio było o komputerach ("Stare vs nowe"). To jeszcze samo w sobie nie jest niczym złym, ale Ponki już tak nie bawią jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...