Skocz do zawartości

Antena satelitarna płaska (panelowa)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mieszkam w Niemczech i potrzebuje zamontować antenę. Właściciel nie zgodził się na zwykłą antenę satelitarną, ale kupił mi płaska na balkon. Jest ona odpowiednikiem czaszy 60cm. Czy w takim terenie w ogóle złapie sygnał?d47e3315b3e0064cb44cff12287ac3ce.jpga65d19099c3e004493e2431f6ae21149.jpg
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuń sobie zielony znacznik w miejsce odbioru (balkon). Zaznacz Options - show obstacle. Pojawi Ci się czerwony znacznik, którym należy zaznaczyć potencjalną przeszkodę (np. drzewo). Program poda Ci odległość tej przeszkody od anteny i jej maksymalną wysokość mierzoną od poziomu zawieszenia anteny. Na podstawie tych danych musisz sam ocenić czy ta przeszkoda faktycznie jest niższa czy wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem antenę, ustawiłem ja na telewizorze z wbudowanym dekoderem i karta n na kartę. Obraz jest na wszystkich kanałach,a pasek ,siła na Maxa,a jakość ponad połowę, ale pojawia się drugi problem. Gdy podłączyłem dekoder nki to siła jest 92 lecz jakość 0 i nie mogę włączyć żadnych kanałów. Co zrobić w takiej sytuacji. Tu fotka jak to wygląda f23cc3fa0da5fb55eb29ae8d51e4d57d.jpg11e7e02569bd656a40e5f53da3034c9c.jpg
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie.. dzis jest u mnie ładna pogoda i udalo mi sie uruchomić nboxa. Jakość sygnalu to 25% ,obraz jest na 98% kanałów i na szczęście na canal + bez problemu ,a wlasnie najbardziej mi na nich zależy. Sluchajcie,a gdy kupie np. jakiś tanszy miernik sygnału to mogę wyciągnąć lepszy sygnał? Poprzednio ustawiłem na pasku.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć.

Słuchajcie, mam problem. Nie mam możliwości ustawienia anteny satelitarnej ze względu na balkony, które zasłaniają sygnał i nie dają przebicia. Czy antena panelowa sobie poradzi z tym problemem, czy będzie lipa?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne i przestankowe. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na drodze sygnału z satelity do anteny są jakieś przeszkody fizyczne, czyli np. wspomniane przez ciebie balkony to i również zastosowanie anteny panelowej w niczym nie pomoże. Sygnał do takiej anteny dochodzi pod takim samym kątem, jak do standardowego "talerza". Różnica jest tylko taka, że antena panelowa "patrzy" prosto w satelitę, a typowy "talerz" jest ustawiony bardziej pionowo, od którego sygnał dochodzący z satelity jest odbijany do konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie użytkowników forum.
Na wstępie napiszę, iż mieszkam w Niemczech, dokładniej w miejscowości o kodzie pocztowym 74575. Chciałem pooglądać w spokoju telewizję, ale niestety nie mam balkonu i nie mam możliwości instalacji klasycznej anteny.
Dzięki temu forum znalazłem rozwiązanie mojego problemu - płaska antena satelitarna.
Zamontowałem antenę: Micro Flat 440 Pro do ramy okna, podłączyłem 10 metrowym kablem i zacząłem ustawiać. W zestawie z anteną miałem jakiś zwykły chiński dekoder, na którym znalazłem dość szybko Hot Birda. Odbierałem TVP Info HD, TVP Polonię i inne jakieś muzyczne darmowe kanały. Siła ponad 90%, jakość ok. 70%. Zdjęcia poniżej. Kilka dni temu kupiłem Nkę i po podłączeniu anteny pod dekoder Wifibox+ nie miałem żadnego kanału. Pokręciłem anteną, złapało mi TVP 1 (kanał 11). Ucieszony, że już wszystko działa, przełączam programy, a tu klapa.. Odbierają mi kanały TVP (Rozrywka, Info, 1 HD, Historia itp.), kanały Kino+ i inne tematyczne od n'ki, Discovery Channel HD, Zoom TV i jeszcze kilka innych, ale nie mam żadnego kanału Polsatu oraz TVN. Z TVP 2 HD także są problemy i raz udało mi się go złapać, ale na drugi dzień zniknął i już nie udało mi się go znaleźć. Walczę z ustawianiem anteny 3-ci dzień i szczerze już nie wiem, czym mam kręcić..

Czy ma ktoś pomysł, co można zrobić z tym problemem?

Dekoder jest OK, sprawdzony u kumpla na talerzu i od razu wszystko łapie. Mieszkam na 2-gim piętrze, żadnych drzew, bez przeszkód w niebo... Na zarobione tragicznie końcówki na zdjęciach proszę nie patrzeć - zarobiłem je wczoraj tak, jak ma być. :)

PS. nie mogę dodać tutaj bezpośrednio zdjęć, więc wrzucam link:
http://tufotki.pl/aAR1X

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już podobnym wątkiem. Nie dublujemy wątków na forum. Poprawiono też częściowo niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korygowałem tak już wcześniej. Dalej mam kanały, jakie były i pogodziłem się z tym, że więcej nie osiągnę. Ustawiałem antenę dosłownie na mikrometry, tak samo kręciłem delikatnie konwerterem i ani Polsatu, ani TVN-u nie wychwyciło. Być może jakiś super extra kabel sat pomógłby trochę? Bo pomysły mi się już skończyły.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po dłuższej przerwie walki z anteną, znalazłem TVNy :D niestety nie może być zbyt kolorowo i teraz, gdy mam te programy, nie mam Polsatów, jedynki, domo+, discovery channel itp. Może mi ktoś z mądrzejszych ode mnie w kwestii satelit jak to coś działa? Bo z moich doświadczeń wynika, że wystarczy wiedzieć w jakim kierunku zmienić dosłownie o milimietr kierunek satelity i odbierają już inne programy, np. zamiast TVNów - są Polsaty. Razem niestety nie udało mi się ich ustrzelić.
Zawsze wydawało mi się, że programy na horbirdzie nadawane są wszystkie z jednej satelity z jedną i taką samą siłą sygnału.. Jak widać - chyba się myliłem ;)
I jeszcze jedno - jaki nadajnik mu mieć Tvpolonia? Skubana odbiera niezależnie od warunków pogodowych oraz czy antena będzie ustawiona na Polsaty, czy Tvny.. Nawet, gdy nie odbiera żaden inny kanał - Polonia jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że stojak anteny zamontowany jest w pionie - w Twojej lokalizacji - konwerter powinien być skręcony w lewo ok. 2-3° (stojąc za anteną).

 

Zawsze wydawało mi się, że programy na horbirdzie nadawane są wszystkie z jednej satelity z jedną i taką samą siłą sygnału.. Jak widać - chyba się myliłem

Pozycja orbitalna 13°E, to tak naprawdę 3 satelity Hot Bird B/C/E. Sygnał z nich - na poszczególnych częstotliwościach - nadawany jest z różną mocą i jakością. Antenę ustawiaj na TVN HD (11508V) próbując uzyskać jak najwyższą jakość sygnału. Sprawdzając odbiór na innych kanałach, w razie konieczności dokonaj minimalnej korekty konwertera.

 

I jeszcze jedno - jaki nadajnik mu mieć Tvpolonia? Skubana odbiera niezależnie od warunków pogodowych oraz czy antena będzie ustawiona na Polsaty, czy Tvny.. Nawet, gdy nie odbiera żaden inny kanał - Polonia jest

TVP Polonia to jeden z trzech polskojęzycznych kanałów nadających z HB w standardzie DVB-S. Jest on mniej wymagający niż DVB-S2. Stąd też większa tolerancja na precyzję ustawienia anteny i warunki pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania, mam jeszcze dwa - czy pogoda ma aż tak ogromny wpływ na odbiór z satelity? Dosłownie 10 minut temu się trochę rozpadało i nie mam już kompletnie Tvnu, inne też zniknęły (oczywiście poza Polonią:-)
Kolejny raz czytam o przestawieniu konwertera w lewo o 2-3 stopnie. Ja mam go przestawionego o mniej więcej tyle, ale w prawo. Tylko tak kanały odbierają. Być może w normalnej satelicie powinno kręcić się w lewo, lecz tutaj konwerter skierowany jest bezpośrednio w satelitę (niebo), a nie w talerz i stąd ta różnica w kierunkach ustawienia konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pogoda ma aż tak ogromny wpływ na odbiór z satelity? Dosłownie 10 minut temu się trochę rozpadało i nie mam już kompletnie Tvnu, inne też zniknęły (oczywiście poza Polonią

Tak. Na spadek jakości sygnału maja wpływ chmury. Im grubsza ich warstwa, tym gorzej. A jak dojdą do tego opady, to i odbiór zaczyna zanikać.

 

Kolejny raz czytam o przestawieniu konwertera w lewo o 2-3 stopnie. Ja mam go przestawionego o mniej więcej tyle, ale w prawo. Tylko tak kanały odbierają. Być może w normalnej satelicie powinno kręcić się w lewo, lecz tutaj konwerter skierowany jest bezpośrednio w satelitę (niebo), a nie w talerz i stąd ta różnica w kierunkach ustawienia konwertera?

W tej antenie regulacja konwertera jest chyba na tylnej ścianie. Hot Bird wisi nad południkiem który przebiega w okolicach Berlina, więc masz go po lewej stronie. Anteny zamontowane w Polsce mają Hot Birda po prawej stronie i konwerter trzeba skręcić w przeciwnym kierunku.

Oczywiście podziałki kątowe na antenach spełniają tylko rolę pomocniczą. Antenę i konwerter należy ustawić tak by uzyskać jak najlepszą jakość sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem i kombinowałem, ale niestety chyba nie da się złapać na tej antenie wszystkich kanałów razem, czyli Polsatów, Tvnów i TVP. Przekręcę o milimetr konwerter lub antenę - są TVNy, w inną stronę - są Polsaty, ale brak TVNu ;] W domu miałem talerz 60 lub 80 i wszystko hulało niezależnie od pogody, a tutaj taka kicha.. Przy deszczu i zachmurzeniu odbiera jedynie Polonia i o dziwo EuroSport1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...