Skocz do zawartości
  • 0

Nc+ i nieparowana karta Cameleon. Jaki dekoder wybrać?


emilio10
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do Micro też możesz dokupić dodatkową głowice, tylko że na USB. Pare złotych w tym przypadku to dodatkowe 70% ceny Micro. A tak dokładać można w nieskończoność :wink: Jak już wybrałby Mini to przecież dołoży znowu te "pare złotych" i będzie miał MB Premium Twin...

Micro ma jeszcze taką zaletę że mieści się spokojnie za telewizor i ma dodatkową czujkę IR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Micro też możesz dokupić dodatkową głowice, tylko że na USB. Pare złotych w tym przypadku to dodatkowe 70% ceny Micro. A tak dokładać można w nieskończoność :wink: Jak już wybrałby Mini to przecież dołoży znowu te "pare złotych" i będzie miał MB Premium Twin...

Micro ma jeszcze taką zaletę że mieści się spokojnie za telewizor i ma dodatkową czujkę IR.

Dolicz do MICRO koszt drugiej głowicy, przecież nikt nie sprzeda MICRO w cenie 439 zł z dwiema głowicami, więc nie wiem jak wyszło Ci te 70%.  MINI + jest z dwiema głowicami w cenie 739 zł. Prawdopodobnie koszt dodatkowej głowicy to około 200 zł i nie wiem czy w tej chwili jest do dostania.

Edytowane przez arczi1280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@arczi1280: Porównywałem cenę MB Micro 1x DVB-S z MB Mini 2x DVB-S, stąd mi wyszło te 70%. Nie wiedziałem jeszcze że autorowi zależy na dwóch głowicach.

A o dodatkowej głowicy to wspomniałem tak że jest TEŻ taka możliwość w Micro (pisałeś o trzeciej w Mini)

 

Jak mają być dwie głowice to w tym przypadku też bym brał MB Mini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z twin w tej cenie (500zł) to jedynie Zgemma H.2S dostępna np.: na Ebay i jeszcze taniej bezpośrednio od Chińczyków (ok. 430 zł). Stosunek  cena/jakość/wsparcie jest najlepszy w swojej klasie.

 

Z polskiej dystrybucji to Edision OS mini S2+S2 dostępny w Hollex za 600 zł.

 

Są to praktycznie takie same tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większość tunerów obsługuje tylko moduły CI, lub CI+ w trybie legacy. Jak Polsat lub nc+ przejdzie na CI+ to i tak du.pa blada. Za dwa lata to za 700 zł kupi tuner z wejściem na moduł CI+ i obsługą 4k. Teraz jest okres przejściowy i nie opłaca się wydawać więcej jak 400-500 zł na nowy tuner. Większości wystarczają Nboxy za 150-250 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałeś napisać natywnie = przez podrobiony certyfikat ci+ czyli w identyczny sposób jak dmm czy vu+

 

 

http://www.miraclebox.se/product/373/miraclebox-premium-ultra.html

http://www.miraclebox.se/product/379/miraclebox-premium-mini-s2-.html

http://www.miraclebox.se/product/409/miraclebox-premium-twin-.html

 

Zagadka: znajdź cokolwiek o obsłudze ci+ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Z góry mówię ze jestem laikiem w tych sprawach, ale mam pytanko. Obecnie mam pace 500 + drugi dekoder  w kuchni (gdzie w większości i tak oglądam kanał informacyjny  tvn 24) który niestety jest jeszcze w wersji sd (chyba jaki thomson). oczywiscie wszystko jest połączone spliterem (kupiony był zwykły najtańszy - nie pamietam nazwy ale było to juz kilka lat temu). Tak się zastanawiam nad zakupem jakiegoś dekodera w wersji hd bo jak wiadomo to w sd jest uboga oferta :D (dobrze ze bajki tez sa). Jaki polecacie dekoder, ma być najtańszy, bez bajerów itp.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum i połączono z podobnym, istniejącym już wątkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zainteresuj się Opticum x310 (nowy ok. 130-150 zł). Plusem tego dekodera jest to, że czytnik kart ma z tyłu. Jak znalazł dla karty klienckiej splittera. Zanim go kupisz, to sprawdź z jakimi splitterami ten tuner współpracuje.
splittery.jpg

(Fotka pochodzi z aukcji nr [...] na znanym portalu aukcyjnym)

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy informacji o aukcjach na portalach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. A więc tak - nie wiem jaki to dokładnie spliter ale wygląda mniej więcej to tak: http:// :censored: , na obudowie nie ma żadnego opisu, tylko na karcie jest napis QUAD. 

Kolejne pytanie - czy mając taki spliter będą działać z nim dekodery:

Ferguson Ariva 102 E  (na pewnym portalu tablicowym sprzedający napisał że korzystał z nim z Telewizji na Kartę)

Ferguson Ariva @link 200

Opticum X7

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze dekodera a sytuacja wygląda tak. Od samego początku korzystam z usług N-ki , no obecnie NC+ .Mam w chwili obecnej  wifipremium boxa. Oczywiście decydując się na ten dekoder wiedziałem o jego minusach co nie przeszkadza mi dalej krzywym okiem patrzeć na jego prędkość, liczne zwiechy no i oczywiście brak możliwości poukładania kanałów wg. własnego upodobania. Na szczęście dali mi do tego starego Cameleona więc mogę pokusić się o zakup niededykowanego dekodera. Nie mam określonego budżetu choć oczywiście nie byłoby źle jakby cena dekodera była rozsądna - jeżeli trzeba zapłacić za jakośc no to trudno, zrezygnuję na jakiś czas z browara albo go ograniczę :wink: . Moje priorytety przy zakupie sprzętu

- jakość obrazu

-szybkość działania , w tym przełączania kanałów

-mozliwośc nagrywania jednocześnie co najmniej 4 kanałów na raz ( lepiej gdyby można byłoby nagrywać więcej)

-mozliwość uszeregowania kanałów wg własnejgo upodobania ale nie coś w rodzaju  LISTY ULUBIONEJ do ,której wchodzi się poprzez jakies kombinacje przycisków

 

Czy w tym przypadku jestem "skazany" tylko i wyłącznie na dekodery w rodzaju VU+ (solo, ultimo itp) za kwotę ponad 2000 czy tez istnieje tansza alternatywa ?

 

Ps Patrzyłem też na dekoder evobox Polsatu przy założeniu ,że zmieniam usługodawcę  ( tam mozna nagrywać 4 programy na raz) ale niestety tam tez nie można ułozyć kanałów po swojemu

Edytowane przez september
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...