Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

Do @MZKS1929 kolego 2 lata temu napaliłam się na Philipsa z powodu ambiligt i powiem szczerze po miesiacu już tego wcale nie uzywałam znudziło mi sie to a nawet zaczeło mnie to denerwować .Po drugie 2 razy miałam problem z zakurzoną matrycą 1 raz wyczyścili mi to na gwarancji drugi raz musiałam placić .Po 3 po co dziecku ambilight w tv ? Ja osobiście teraz przeszłam na ten model LG Oled 55b7v fakt drogi i nie 43 cale jak piszesz ale wiem za co zapłaciłam tv bajka .Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzet scisle nieokreślony max to chyba 2500zl , chcialbym aby dziecko przy paro godzinnym seansie bajek nie mialo zmeczonych oczu , sadzilem ze technologi ambilight rozjasni pokoj i bedzie dla niej fajnym urozmaiceniem przy ogladaniu TV , 55 cale to jednak za duza przekatna do malego pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony aktualizuje swoje TV do Dolby Vision:

 

W połowie grudnia Sony ogłosiło, że opublikuje aktualizację wnoszącą wsparcie Dolby Vision - jednego ze standardów technologii HDR - dla wybranych modeli swoich telewizorów. Aktualizacja firmware ma pojawić się pod koniec stycznia 2018 roku i ma objąć modele z 2016 i 2017 roku oparte o Android TV - konkretnie serie XE94, XE93 i A1 oraz ZD9. Dotyczy to także polskiego rynku.

 

http://digi-tv.pl/news/166766/dolby-vision-w-telewizorach-sony.html

 

 

Do 2,5 tys pewnie jest duży wybór ale w tej cenie to tylko FULL HD i to nie najwyższej półki. Ja jak bym miał kupić synowi TV to już chyba coś lepszego i wiadomo trzeba dołożyć.

 

https://www.x-kom.pl/g-8/c/2480-telewizory-33-43.html zobacz tu masz wybór w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telewizory Ultra HD   Sony  wraz z technologią  Dolby Vision     i podsumowanie jej aktualizacji.  Czytając posty  widać że fala hejtu na SONY ostro.   Tego się spodziewałem. Dlatego ja ograniczam się na chwile obecną do Telewizorów Panasonic.Od bodajże 2015 lub 16 roku jednak nie produkują już matryc . Także Panasonic korzysta już  z cudzych paneli.   

 

 

 

Wg danych z kilku portali  rok 2018  jest rokiem w którym będzie można się spodziewać produkcji Telewizorów z rozdzielczością 8k. Pełna nazwa o ile pamiętam to Super High Vision.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą i były hejty na wszystko co się da :)

 

Philips wydał nową serie na rok 2018

 

https://hdtvpolska.com/philips-2018-nowe-linie-telewizorow-oled/

 

 

 OLED 973 – telewizor, który mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć na IFA 2017 oraz targach Audio Video Show 2017. Do polskich sklepów trafi w przeciągu kilku najbliższych tygodni.
 
 
OLED 873 – brat modelu 9002, który od tego momentu będzie nosić nazwę 873 oraz oprócz wersji 55″ będzie dostępny także w 65″. Do sprzedaży trafi w pierwszej połowie tego roku.
 
 
OLED 803 – minimalistyczny i najtańszy OLED w ofercie holenderskiego producenta. Jego cena w Polsce ma zaczynać się od 6999zł za wersję 55″. Do sprzedaży trafi w drugie połowie roku, w okolicach wakacji.
 
Zawsze podobały  mi się Philipsy za funkcje Ambilight ale na ten rok jeden model może zrobić furorę cenową na OLEDY seria 803. Fajnie też wyglądają ta listwa dźwiękowa , jest ona zamontowana  na dole telewizora

 
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że będą dostępne wersję 65 cali - na polskich forach widzę coraz większe zainteresowanie tą przekątną, a do tej pory ilość OLEDów, a także ceny takich modeli sprawiały, że jednak był i niewielki wybór i wiązał się z kosztami, których w telewizorach nie widziałem od lat. Bardzo dobrze, że wiadomo kiedy można będzie dostać dane TV!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem TV Samsunga QLED (czy jakoś tak) w wersji 85 cali z zakrzywionym ekranem to robiło wrażenie ale 55 cali już nie jak stały obok siebie. Widocznie człowiek już przyzwyczaił się do tego rozmiaru. Jeszcze miesiąc temu myślałem o 55 cali ale jak zobaczyłem tego 85 cali to stwierdziłem że teraz 65 cali to musi być minimum. Te Philipsy z nowej serii fajne są nie ma co, zwłaszcza ten Ambilight XL podoba mi się .Tyle wyczekałem to wyczekam jak wejdą do  Polski modele Panasonic i Philips mam na myśli te na 2018 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak będzie.  Każda marka która produkuje  telewizory Ultra HD będzie szła rozmiarami w górę.  Mniejsze rozmiary  to już tylko margines będzie. Np  43'   .

Weź pod uwage jedno. To co widzisz w salonach to manipulacja.  Klipy które tam są puszczane są stworzone  tak byś się przekonał do zakupu.  Dwa  takie rozmiary + oledy  to głównie  Blu Ray ,  Ultra Blu Ray , Smart TV HD/4K   oraz  gry.

Chyba nie masz zamiaru podłączać samej satki.

 

Posumowanie  rynku OLED

 

DUUU2r7W0AANsOF.jpg

Czyli ogólnie   Telewizory Ultra HD   OLED   rynek  fatalnie  tragiczny.


 

Zawsze będą i były hejty na wszystko co się da :)

 

Philips wydał nową serie na rok 2018

 

https://hdtvpolska.com/philips-2018-nowe-linie-telewizorow-oled/

 

 

 OLED 973 – telewizor, który mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć na IFA 2017 oraz targach Audio Video Show 2017. Do polskich sklepów trafi w przeciągu kilku najbliższych tygodni.
 
 
OLED 873 – brat modelu 9002, który od tego momentu będzie nosić nazwę 873 oraz oprócz wersji 55″ będzie dostępny także w 65″. Do sprzedaży trafi w pierwszej połowie tego roku.
 
 
OLED 803 – minimalistyczny i najtańszy OLED w ofercie holenderskiego producenta. Jego cena w Polsce ma zaczynać się od 6999zł za wersję 55″. Do sprzedaży trafi w drugie połowie roku, w okolicach wakacji.
 
Zawsze podobały  mi się Philipsy za funkcje Ambilight ale na ten rok jeden model może zrobić furorę cenową na OLEDY seria 803. Fajnie też wyglądają ta listwa dźwiękowa , jest ona zamontowana  na dole telewizora

 

 

Odradzam wszystko co ma Android.  Philips ma zerowy marketing u nas. Pomijam  ignornowanie  klienta jak coś się z telewizorem nie teges.  Przy zakupie będziesz miał więcej nerwów niż przyjemności.

Ambilight  -   jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiafan ja wszystko rozumiem co masz na myśli ale mnie tu bardziej chodzi o rozmiar niż to co tam było wyświetlane, bo jak wiadomo obraz ma być jak najlepszy żeby klient był w szoku a jak przyjeżdża do domu czar pryska:)

 

Znajomy ma Philipsa serie 9002 65 cali i powiem Ci że na kanale Canal Now 4k w trybie sport robił robotę obraz bajka. Panasonic też ma dobre OLED zwłaszcza serie ez950 ale teraz wyszły nowe modele 2018 i poczekam aż będą dostępne żeby zobaczyć na żywo. Mam nadzieje że jak będą nowe modele to te z 2017 stanieją to jakieś przyzwoitego poziomu :)

 

Wykres jest słaby po ceny są wysokie ale jak zaczną być dostępne dla kowalskiego to i wykresy pójdą w górę

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on tutaj urzęduje  http://www.hdtv.com.pl/ ????

 

 

Mi się ten model podoba z tymi podwieszanymi głośnikami model z 2017

 

https://hdtvpolska.com/ifa-2017-8602-pierwszy-tv-philipsa-wykorzystujacy-technologie-quantum-dot/

 

Czekam na nową linie i jestem ciekaw jak wypadną w testach zwłaszcza ten model

 

OLED 803 – minimalistyczny i najtańszy OLED w ofercie holenderskiego producenta. Jego cena w Polsce ma zaczynać się od 6999zł za wersję 55″. Do sprzedaży trafi w drugie połowie roku, w okolicach wakacji.

 

https://hdtvpolska.com/philips-2018-nowe-linie-telewizorow-oled/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chodzi o te forum. Widzę, że się rozumiemy. :)

 

Linia 8 i 9 Philipsa w tym roku bardzo udana, szkoda, że z 8102 dopiero teraz się udało.

Podoba mi się to, że wszyscy powoli zapominamy o telewizorach z zakrzywionymi ekranami. Od początku było to pomyłką.

 

OLED fajnie wyglądają na papierze, czekam niemniej na jakieś testy, albo pierwsze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie o OLED już wiadomo dużo o wadach i zaletach, tylko cena jest na razie odstraszająca. Ja mam swój TV już 12 lat i powiem szczerze że niby wiem co chciałbym teraz kupić :

 

Panasonic 55-65ez950

LG OLED 55-65C7V

PHILIPS PU55-65 9002

 

ale im dłużej to trwa kupowanie tym bardziej mam wątpliwości a może jeszcze poczekać zaraz będą modele 2018 a z takim podejściem można czekać do przyszłego roku. Każdy chce mieć jak najnowszy TV i stąd ciągle jakieś wątpliwości bo jak by nie mało to wszystko kosztuje nie małą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź co bądź u kikiego wciąż są bardzo dobre ceny. Chociaż nie znosi go pół internetu to jednak model PUS8102 ma za mniej niż 7 tysięcy zł, a ceneo wycenia na minimum 7200.

Głównie nie znosi go  forum  Gmerowskie   którego i ja nie lubie. A Kiki  także znany jako blackninja nie jest też do końca taki  znowu  "szpec"  . Bo nie ma pełnych testów . Jednak ma dobry cennik. Mi sprzedał Amplituner  z mała awaria. Z pilota nie zawsze się włącza .

Asiafan ja wszystko rozumiem co masz na myśli ale mnie tu bardziej chodzi o rozmiar niż to co tam było wyświetlane, bo jak wiadomo obraz ma być jak najlepszy żeby klient był w szoku a jak przyjeżdża do domu czar pryska:)

 

Znajomy ma Philipsa serie 9002 65 cali i powiem Ci że na kanale Canal Now 4k w trybie sport robił robotę obraz bajka. Panasonic też ma dobre OLED zwłaszcza serie ez950 ale teraz wyszły nowe modele 2018 i poczekam aż będą dostępne żeby zobaczyć na żywo. Mam nadzieje że jak będą nowe modele to te z 2017 stanieją to jakieś przyzwoitego poziomu :)

 

Wykres jest słaby po ceny są wysokie ale jak zaczną być dostępne dla kowalskiego to i wykresy pójdą w górę

Właśnie dlatego  jestem po wysłaniu maila do Panasonica ale chyba mają w dalekim poważaniu.

 

Czy HDR10+  będzie tylko w OLEDACH?

 

Porównuje sobie oferte Panasonica  OLEDA   Smart z Samsungiem

 

Czytam ostatnio co nieco co Telelwizorach Samung QLED.  W Technologi  Quantum Dot    . QLED = Quantum DOT LED TV. Czyli  konkurencja  dla LG OLED.  Pamietajmy że OLED  nie jest doskonały.

Natomiast te Samsungi to nie jest także zwykły LED  . Oni korzystają z tzw kropek kwantowych które wcale nie są gorsze od  tego co większość z nas ma w telefonach.

 

 

Osobiście wole postawić na płynność obrazu kosztej minimalnie gorszej czerni.  Samsung HDR z tego co wiadomo ma poziom  nit 1500  niektóre starsze OLEDY mają mniej

 

Czy  HBO GO w TV tam gdzie jest   jest dostępny w HD?  Nie chodzi mi o androida. Wiem że Samsung ma a inni?

Ogólnie o OLED już wiadomo dużo o wadach i zaletach, tylko cena jest na razie odstraszająca. Ja mam swój TV już 12 lat i powiem szczerze że niby wiem co chciałbym teraz kupić :

 

Panasonic 55-65ez950

LG OLED 55-65C7V

PHILIPS PU55-65 9002

 

ale im dłużej to trwa kupowanie tym bardziej mam wątpliwości a może jeszcze poczekać zaraz będą modele 2018 a z takim podejściem można czekać do przyszłego roku. Każdy chce mieć jak najnowszy TV i stąd ciągle jakieś wątpliwości bo jak by nie mało to wszystko kosztuje nie małą kasę.

Na Oledach oni muszą zarobić.Przypomnij sobie jaki cennik miał pierwszy LG OLED.

Z tej trójki ja wybieram Panasonica.Tylko że jeśli to są TV  Ultra HD  to powiem że średnio słabo.  To powinno być 60-65

 

 

https://sklepsamsung.pl/telewizory/telewizor-qled-65-seria-7-qe65q7famtxxh?cid=pl_text_google.com_product-feed_Estore-permanent-product-feed_20161017_product-dynamic-ads&utm_source=google.com-product-feed&utm_medium=text&utm_campaign=Estore-permanent-product-feed&utm_content=product-dynamic-ads&utm_term=CPC

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/e516aa0

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie nie znosi go  forum  Gmerowskie   którego i ja nie lubie. A Kiki  także znany jako blackninja nie jest też do końca taki  znowu  "szpec"  . Bo nie ma pełnych testów . Jednak ma dobry cennik.

Kiki vel. Blackninja vel. Locoloco

Sprzedawca u którego najlepszymi TV są zawsze te, które akurat ma w swoim sklepie.

Jego testy, to bardziej reklamówki niż profesjonalne wykonany test z pomiarami i wynikami.

I jeszcze profesjonalna kalibracja gratis, wykonana w jakimś tam magazynie, jakimiś tam metodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat TV Samsunga nie będę się wypowiadał bo nie śledzę ich na bieżąco, tylko tyle co widziałem w salonie Samsung w Łodzi w Manufakturze. Ogólnie ładne są TV ale dla mnie obraz ich jest nie naturalny, za bardzo sztuczny, kolory są aż za prawdziwe. To jest moja opinie według tego co oczy widzą a tego nie da się oszukać

 

Philips z serii 8 czyli Philips PUS 8602 też wykorzystuje kropki kwantowe, jako pierwszy model a tak ogólnie ten tv podoba mi się i do tego te głośniki podwieszane, podobno super grają jak na takie coś :)

 

Ogólnie zdania są podzielone na temat systemu w tv jedni lubią Android tv a inni wobes 3,5 jakoś tak, no i  samsung chyba ma swój system. Jak pisałem wcześniej wymieniłem 3 modele jakie mnie interesują i ogólnie wszystkie są dobrej klasy.

 

1. Panasonic EZ950 a najlepiej było by ez1000 ale to inna bajka cenowa

2. LG SERIE C OLED

3. Philips seria 9002 albo ten seria 8602 tu już są wykorzystywane kropki kwantowe

 

Rożnica w cenie między 55 a 65 robi się duża bo już trzeba dopłacić na dzień dobry 2 a 3 tyś więcej, ale masz rację do 4k 65 cali to już minimum

 

W łodzi jest firma co ma dobre ceny na TV, są nie daleko dworca Kaliskiego,a  na przeciw ich sklepu jest komfort i pewnie tam się udam :)

 

 

Panasonic 65dx900 kurna super tv seria z 2016  tylko ciężko go kupić, no i cena wysoka :)

https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

 

 

 

Jest już nowa oferta Panasonic na 2108

 

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv.html

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiki vel. Blackninja vel. Locoloco

Sprzedawca u którego najlepszymi TV są zawsze te, które akurat ma w swoim sklepie.

Jego testy, to bardziej reklamówki niż profesjonalne wykonany test z pomiarami i wynikami.

I jeszcze profesjonalna kalibracja gratis, wykonana w jakimś tam magazynie, jakimiś tam metodami...

 

Dokładnie. Ile ludzi dało ciała kupując zachwalane przez niego produkty, to głowa mała. Ostatnio wciska wszystkim telewizory TCL. Można się domyślić, dlaczego...

Zawsze z wielkim rozbawieniem czytałem jego pseudo testy. Prawie każdy TV oczywiście SUPER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem na tym forum HDTV może z parę razy i wystarczy. :) Dla mnie póki co nie ma na ten moment wiarygodnego niż forum HDTV POLSKA,testy ich w miarę pomagają przy zakupie TV.


Coś nowego od Samsunga jesli chodzi o Smart

 

https://satkurier.pl/news/167708/samsung-smart-pack-w-nowej-odslonie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat TV Samsunga nie będę się wypowiadał bo nie śledzę ich na bieżąco, tylko tyle co widziałem w salonie Samsung w Łodzi w Manufakturze. Ogólnie ładne są TV ale dla mnie obraz ich jest nie naturalny, za bardzo sztuczny, kolory są aż za prawdziwe. To jest moja opinie według tego co oczy widzą a tego nie da się oszukać

 

Philips z serii 8 czyli Philips PUS 8602 też wykorzystuje kropki kwantowe, jako pierwszy model a tak ogólnie ten tv podoba mi się i do tego te głośniki podwieszane, podobno super grają jak na takie coś :)

 

Ogólnie zdania są podzielone na temat systemu w tv jedni lubią Android tv a inni wobes 3,5 jakoś tak, no i  samsung chyba ma swój system. Jak pisałem wcześniej wymieniłem 3 modele jakie mnie interesują i ogólnie wszystkie są dobrej klasy.

 

1. Panasonic EZ950 a najlepiej było by ez1000 ale to inna bajka cenowa

2. LG SERIE C OLED

3. Philips seria 9002 albo ten seria 8602 tu już są wykorzystywane kropki kwantowe

 

Rożnica w cenie między 55 a 65 robi się duża bo już trzeba dopłacić na dzień dobry 2 a 3 tyś więcej, ale masz rację do 4k 65 cali to już minimum

 

W łodzi jest firma co ma dobre ceny na TV, są nie daleko dworca Kaliskiego,a  na przeciw ich sklepu jest komfort i pewnie tam się udam :)

 

 

Panasonic 65dx900 kurna super tv seria z 2016  tylko ciężko go kupić, no i cena wysoka :)

https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-65dx900-dx900-test-ultra-hd/

 

 

 

Jest już nowa oferta Panasonic na 2108

 

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv.html

Wiem i  znam sytuacje z Samsungiem.  Sam mam w 1 pokoju  mały 32 po to by był i dla samego DVB-T  ale i jest też sat.  Tyle że dużo statszy model.  

Te tzw sztuczne kolory  to jest największa bolączka Samsunga.   Od czasu QLED  oraz tych lipnych zakrzywionych   sytuacja jest już inna.

 

 

 

Od razu mówie że nie sieje propagandy Samsunga.  Tylko jak dla mnie pakować się w OLEDa za dużo ponad 10000zł kiedy mamy filmy z Dolby Vision  jako FAKE4k  to ja dziękuje i postoje.

Dokładnie. Ile ludzi dało ciała kupując zachwalane przez niego produkty, to głowa mała. Ostatnio wciska wszystkim telewizory TCL. Można się domyślić, dlaczego...

Zawsze z wielkim rozbawieniem czytałem jego pseudo testy. Prawie każdy TV oczywiście SUPER.

TCL  to chybajest  dawny Sharp?   Poza tym zerowy rynek u nas.

 

Co do Philipsa to powiem tak.  Mają serwis gorszy od LG  .

Ja tam byłem na tym forum HDTV może z parę razy i wystarczy. :) Dla mnie póki co nie ma na ten moment wiarygodnego niż forum HDTV POLSKA,testy ich w miarę pomagają przy zakupie TV.

Coś nowego od Samsunga jesli chodzi o Smart

 

https://satkurier.pl/news/167708/samsung-smart-pack-w-nowej-odslonie.html

Jednak zauważ ich stronniczość  . Robią testy pod publiczke i nie testują wszystkiego. No i jest to mocno sponsorowane forum.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...