Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

LG 49UF695V nie obsługuje kanałów 4K, tylko materiały z pendrive lub dysku. HDR'em i szeroką paletą barw (WCG) w przypadku płyt UBD także się nie nacieszysz. Właściwie jest wykastrowany ze wszystkich fajnych opcji. Lepiej sobie daruj kupno tego modelu.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie telewizora z 4K, (olimpiada w Rio, podobno ma być w jakości 8K - więc to tylko kwestia czasu jak wszystkie będą posiadały ten bajer).
Szukam telewizora do 4000 zł (PLN), bez zakrzywionego ekranu, bez 3d, telewizor powinien posiadać: 4k, od 50 do 55 cali, nagrywanie na usb, klasa energ. A, A+, A++, preferowane firmy - Samsung, Sony lub inny do którego mnie przekonacie. Sygnał z Cyfrowego Polsatu, dużo oglądamy z różnych źródeł o różnych porach. Odległość od telewizora 3,5 m. Rozmawiałem już z tyloma sprzedawcami że mam mętlik w głowie. Bardzo proszę o pomoc bardziej znających się na tym temacie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K? nikt tego nie będzie nadawał, tylko dosyły i to netem, sprawdź któryś z tych: http://www.mediaexpert.pl/telewizory/lg,panasonic?cena_do=4000&filtr%5B10583%5D%5Bp124%5D=50-58&filtr%5B6471%5D%5Bg3386%5D=UHD%2F4K&filtr%5B10565%5D%5Bg2349%5D=Tak&filtr%5B4339%5D%5Bg2935%5D=Tak LG nie mieści się w budżecie...

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po obejrzeniu  tego  :

 

 

Coraz bardziej negatywnie podchodzę do OLED'a. Wystarczy  posłuchać opinie osób, które testowały kanały  SD mówiące, iż na takich TV 65' to jest dramat, gdy się włącza kanał SD. Wychodzi na to, że wszystkie te TV na wypasie OLED z HDR10, Dolby V nadają się wyłącznie do oglądania materiałów HD  i 4K. Najlepiej z nośników i by nie włączać w ogóle żadnych źródeł typu kablówka, czy platforma satelitarna.

Słuchając opinii i testów ekipy LG wychodzi, że są raptem 2 pozycje posiadające filmy już z gotowym obrazem Dolby. Netflix ma więcej. We wrześniu kolejka IFA. Czy warto w ogóle iść w HDMI 2.1 i napełniać konta tym wszystkim od LG, Philipsa i Panasia i tylko po to by zyskać dostęp do kilku pozycji więcej, czyli takich, które posiadają Dolby Vision? Jak i tak więszkość z nas korzysta głownie z NC+  / Cyfrowy Polsat, a co do filmów to i tak jest dominacja MKV 720p/1080p.

 

Lepszym wyjściem jest, jak już, TV z HDR statycznym, zwykły  LED'zik do wyboru z panelem IPS lub VA i tyle. Sony, Panas, konkurencja już w tyle. Samsung odpada. Oni niech się zajmą swoimi Galaxy Note itp.

Edytowane przez Barti
Post napisany bardzo niechlujnie! Wyjątkowo poprawiono tragiczną wręcz pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszedłem  ponownie do saturna ale wziąłem sobie pena USB 3.0   i poprosiłem gościa z obsługi  by mi go włozył i odpalil . No i FAIL od początku  bo klip SONY  z HDR   jedyny  w ogóle jaki jest dostępny  oni mieli już od dawna. No to się krzywiłem bo myślałem że to będzie coś innego.   Odpalił mi ten sam test na TV  obok też  SONY.    Nasz to był  65.  Model chyba 8xxx  mam fotke.  Pogadałem dobre 10 minut z gościem i  mieliśmy te same zdania.  Sam by sobie teraz OLEDA nie kupił ale mówił że testował   TV  OLED z dekoderem NC+  i mówił że dobrze to wyglądało ale nie nadaje się  do DVB-T.   Ja się kierowałem SONY z IPS dla rodzinki bo oni siadają do TV zawsze inaczej  .Testowaliśmy panel VA który był w tym SONY  podchodziliśmy pod róznymi kątami i w sumie nie było żle.  Czerni nie komentuje mi wystarczyła. Android nie był idealny. Nie widze podowu by wydawać  ponad 15000zł na OLEDa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem   IPS w  dzień i  jak mamy już  pełną wiosne to  G  zobaczysz   jak nie opuścisz  czy to rolet  czy to jakich tam  kolwiek żaluzji  czy zasłon co tam masz  a przy  VA  to ja nawet moge sobie na swoim Panasonicu AS640 dalej oglądać.

Pracownik w ogóle nie znał  nowego  HDR  metadate  i nie wiedział o tym że HDMI  2.1  ma być.  Mimo tego wyjaśniłem mu to  na szybko    i że HDMI  2.1 ma być głownie dla HDR10   to powiedział  że nie jest zainteresowany.  No i dobrze bo i tak raptem 30% tytułów  Ultra HD wychodzi w masteringu 4k  i nie podaje jest czy z Dolby czy z HDR10.   Film się ogląda raz nie wszyscy wnikają w szczegóły.  Powyższy filmik z forum Gmerowskiego gdzie Iwona reklamowała Everest w Dolby Vision   już ma się pojawić na Ultra. Nie wiadomo jakie HDR  bo jest jako coming soon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę polecić telewizor KU 6072U, znanej u nas firmy na S. Odbiornik nie ma wodotrysków bo to tylko 50 cali. Kupiłem go za 3000 w jednej z polskich sieci rtv -agd..Po indywidualnej regulacji i ustawieniu obraz jest ok.Telewizor wyświetla treści w jakości w UHD tak z usb , jak i z wbudowanego tunera DVB-S2. Na dzień dzisiejszy dostępne sa w niekodowanym przekaźie  z satelity Astra, cztery kanały w jakości UHD. Bardzo ładnie ogląda się także kanały w HD. Od wczoraj testuję wbudowany moduł CI+ niemieckiej platformy cyfrowej HD+. Kanały przełączają sie dość szybko w stosunku do podobnego modelu z ubiegłego roku. Wszystko działa bez zacięć i zawieszeń. Jak na razie nieco mniej wykorzystuję funkcję Smart TV.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...