Skocz do zawartości

Telewizor 4K


Rekomendowane odpowiedzi

No jak ktoś chce kupić TV 4k za 2xxx 3xxx zł to może trafić na panel 60Hz.

Ja byłem w Saturnie by zobaczyć SONY Philips i LG z HDRem. Wszystkie te TV odstawiły konkurencje. Co ciekawe jest SONY z HDR za 10tys. W tej cenie 10 lat temu się kupowało Plazmy 1080p i nie koniecznie 100Hz a wręcz właśnie 50Hz. Najsłabiej wypadł Panasonic no ale oni już dają priorytet na OLED. SONY HDR przy podświetleniu raptem EDGE. LG z HDR jest z matrycami IPS a było sporo modeli LG z pełnym podświetleniem LED nie tylko krawędziowymi jednak przy ciemnych scenach było widać, że nie wszystkie strefy były wygaszane. Samsung też się dobrze prezentował jednak tam zaraza znana powoduje że nie jestem zainteresowanym Samsungiem.

W 2017 to może być problem by kupić TV bez 4k. Producenci najpierw pozbawili nas plazm a kto wie czy nie 4k only będzie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawiona czytelność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy miały HDR już w 2015 r, niestety nie miałem okazji zobaczyć jak funkcjonuje ta funkcja w praktyce. Niemniej w branży telewizorowej jest dość dużo szumu wokół tej funkcji i wiem, że robi różnice w jakości obrazu. Czekać tylko aż pozostałe elementy dogonią technologicznie telewizory, jest jednak z czego się cieszyć - jakość obrazu można stale poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4K w 32 calach, to dla mnie abstrakcja. Są w ogóle takie panele produkowane? Oczywiście o sensownych opcjach. Przecież w ogóle nie dostrzeżemy zalet wyższej rozdzielczości.

Jest  Panasonic 40  4k  bez 3D. Tutaj zapewne chodzi  w ogóle by odbierać taki kanał  nie by było widać że to 4k.Co ciekawe niby posiada  HDR     :D     LOL

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie opinia.   Wujka google chyba nie zabrali masz w większości wykazy.   Co i gdzie jest w 4k.  MAmy także w telefonach kamery 4k  można zakupić sobie karty 64GB  i ponagrywać i potem sobie poolglądać.Są kije statywy idziesz i nagrywasz.  Filmy Ultra HD też się pojawią.  Nie tylko na sat jest .  Obecnie mamy pętle głownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest sens kupowania 4K zależy nie tylko od rozmiaru telewizora, ale też i odległości z jakiej oglądamy telewizję czy coś na telewizorze. Moim skromnym zdaniem już nie ma co się pakować w FHD - nie wiadomo jak poradzą sobie z tą rozdzielczością nadawcy, ale przypominam, że rewolucja FHD zakończyła się dość szybko - a 4K jest już na rynku drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rarab - zanim na dobre standard UHD/4K wejdzie do codziennego użytku, czyli będzie tyle kanałów co teraz jest HD minie sporo czasu. Zakup 4K na dzień dzisiejszy wg mnie nie ma sensu. Zwłaszcza, że autor wątku szuka 32 cale. 4K to minimum 50 cali.

@lukimann - w telewizor nigdy nie warto inwestować, na pewno stracisz :wink: . Czytałem ostatnio artykuł o zakrzywionych ekranach. Autor porównał je do 3D w TV. Po prostu skok na kasę producentów - nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony KD-55S8505C Curved

 

Warto zainwestować w ten telewizor?

Nie widzę HDR'u, więc nie. Chyba, że łapie się na aktualizację sprzed miesiąca, która tą funkcję uaktywnia (jak w moim KD-65X9305C). Ale to musiałbyś obadać.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR   HDRowi  nierówny.  Nawet na Gmerowskim  forum       wszystkim  zrobiło się nie różowo. Obecne playery BD  już  można sprzedawać  jeśli ktoś ma.   Jedni mówią że aktualizacja firmwaru nie wchodzi gre jedynie sprzęt.

HDMI 2.1

 

A to dla tych co nie znają dobrze sprawy

 

https://kws.smpte.org/kws/public/projects/project/details?project_id=294

 

http://www.dolby.com/us/en/technologies/dolby-vision/dolby-vision-white-paper.pdf

 

https://wikileaks.org/sony/docs/05/docs/@BDA/BDA-UHD-TF/Scene_based_Metadata_April2014.pptx.pdf

 

 

Na chwile obecną tylko  LG posiada panel z HDR  dynamicznyną metadatą  dla każdej sceny. A najśmieszniejsze jest to że    robią z tego  HDR  tak wielkie halo a przewaga filmów to mastering  jako upscale.

 

Być  może Philips posiada też panel    jednak  tylko LG  reklamuje swoje planele  HDR  Dolby Vision.     HDR  DV  na razie dostępne jest tylko w netflixie    to także śmieszne bo tylko na Blu Ray zobaczymy prawdziwe 4k  . netflix będzie bardziej skompresowany .

 

Obraz Blu Ray 4k w HEVC  średni bitrate  to 75mbit    max  koło 120mbit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips ma jeszcze sporo czasu do pokazania swoich najlepszych telewizorów, zwykle dzieje się to kiedy odbywają się targi IFA. Wydaje mi się, że w tych telewizorach będzie dostępny lepszy system HDR niż w przypadku modeli, które do tej pory pokazano. Na razie musimy się uzbroić w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszecie, bo wg przytaczanych przez asiafana papierów hdr jest robiony przez procesor telewizora aby na danej matrycy wydobyć to czego nie widać normalnie przy standardowym obrazie, a sama matryca jest zwyczajna, producent tv musi opracować algorytm analizy standaryzowanych metadanych hdr i dostosować poziomy gammy w światłach i cieniach do posiadanej matrycy. Więc znowu zwykły ulepszacz obrazu dla matryc lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...