Skocz do zawartości

Rezygnacja z Orange TV


David85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem zamawiać Fanpacka HD z Witaj HD 6Mb na 24 m-ce ... już 25 listopada, nie weszło w system, drugie też nie, dopiero trzecie (29 listopada), ale dni mijały, a kuriera brak, kolejna już reklamacja, umawiano mnie w sumie 3 razy na wizytę kuriera i nic, znowu telefony, w czwartym terminie kurier przywiózł sprzęt (16 grudnia). Brak synchro, reklamacja, technicy przy pomocy sagema fasta 800 zdecydowali, że obiecywane mi 100% 6Mb nie poleci i chociaż działa 2 Mb to nie zgadzają się, podepną mi 1 MB ... tu już ja się nie zgodziłem, reklamowałem w niedzielę, a pomimo kolejnego umówionego terminu na poniedziałek, technicy podobno już ponownie sprawdzili linię (pewnie ci sami co wcześniej) zapisując w systemie dla mojego nr. telefonu BMT powyżej 1 Mb. W poniedziałek pojechałem oddać sprzęt do salonu TP/Orange, a tam mówią, nie kupowany u nich to żebym sobie odesłał kurierem, a jak chciałem mieć więcej niż 1Mb to jakbym zamówił u nich to bym miał, znają się z technikami tepsy. Zadzwoniłem na Błekitną, kazali rozmawiać z kierownikiem, że muszą przyjąć. Ale okazało się, że to właśnie rozmawiałem z kierownikiem, który niechętnie przyjął, ale dopisał, że nie oddałem im kamery HD (tego gratisu, który tepsa wysyła w ciągu m-ca po podpisaniu umowy), powiedziałem, że niech mi udowodnią taki aburd, że otrzymałem ją na protokole zdawczo odbiorczym też jej nie było. Nie zgodził się na rezygnację bo u niego w kompie ma jakąś datę z 8 grudnia i od tego liczy się 10 dni. Totalny absurd, umowę dostałem i podpisałem 16 grudnia. Wiec na odczepnego wypowiedziałem im z powodu BMT, nie chciałem stacjonarnego, więc wysłałem cesję do Katowic. Ojciec rencista I grupy ze znacznym upośledzeniem słuchu zapłaci 50% abo. Mogli mieć ok. 140 zł, będą mieli pewnie góra ze 25 zł (Rodzice raczej odbierają telefony, mało dzwonią) ... hi hi hi ... ja już nic nie chcę od TP, Orange i France Telecomu ... a komórkę mam i tak od bardzo dawna.

 

W sumie to nie ma tego złego ... wziąłem C+ w promocji 3x0 zł (0 zł za aktywację, 0 zł za wynajęcie dekodera, 0 zł za abo przez trzy m-ce), umowa na 15 m-cy ... płacę 62 zł (pakiet Optimum + HD Optimum Promo z którego mogę bez konsekwencji zrezygnować) i mam dużo bogatszą ofertę od tej z TP, a nowa karta była już aktywowana błyskawicznie, zanim wyszedłem z salonu :):):) Od wczoraj dodali AXN HD (może dołożą też coś jeszcze, ale to już od stycznia), a całość chodzi bez problemów na każdym sprzęcie który obsłuży system kodowania jaki ma C+. Zrobiłem własną jedną listę gdzie mam wszystkie kanały: FTA z Astry i HB, DVB-T i te z oferty C+ ... na dekoderze COMBO, jak chcę coś puścić dzieciom przekładam kartę do dekodera w ich pokoju, mogę dokupić multiroom ... lub użyć splitera, mogę zamówić dodatkowe pakiety, a potem np. po jakimś czasie zrezygnować. Teraz przejrzałem na oczy oferta TP/Orange to kpina z ludzi ... nie jedna osoba ma z zamówieniem, uruchomieniem i obsługą zestawu z tepsy tylko problemy, wystarczy poczytać w internecie.

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Movies24 już nie nadaje-jest tylko plansza info po węgiersku. Czas na wypowiedzenie umowy o pakiety...

edi

istna komedia z tp i rezygnacją. nie DA sie zrezygnować z pakiety z powodu wycofania kanału!!!!można zrezygnować samemu a wtedy już naliczaja Kare i to nie małą!!!!!

zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starą listę kanałów przypisaną do poszczególnych pakietów, gdzie jak byk stoi Movies24, TCM, Cartoon network, CNN.

W innych platformach doprowadzonych do porządku przez odpowiednie organa, wycofanie cennikowego kanału pozwala na zerwanie umowy bez konsekwencji.

Przyjrzałem się tej umowie. Po Nowym Roku idę do rzecznika konsumentów, bo niektóre zapisy są interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej_oswiecim nie wiem czy nie trzeba wysłać wypowiedzenia powołując się na odpowiednie przepisy które to regulują i tam zawrzeć informację, że w przypadku negatywnej odpowiedzi to skorzysta się z usług odpowiednich organów. Bo jaki będziesz miał dowód że próbowałeś zerwać umowę po tych kilkunastu dniach od wycofania kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie pisze:

TP uprawniona jest do zmiany oferty programowej pakietów telewizyjnych

tp, przy czym zmiana taka może następować w przypadku

wystąpienia następujących okoliczności:

1) przyczyny niezależne od TP leżące po stronie nadawcy, w szczególności:

zaprzestanie nadawania, zmiana charakteru Programu

telewizyjnego lub obniżenie jego jakości, problemy techniczne po

stronie nadawcy, zawartość Programu telewizyjnego naruszająca

prawo lub uzasadnione prawa osób trzecich,

2) zmiany stanu prawnego uniemożliwiające TP kontynuowanie rozprowadzania

Programu telewizyjnego lub względy techniczne uniemożliwiające TP dalsze rozprowadzanie

Programu telewizyjnego.

3. O zmianie oferty programowej, o której mowa w ust. 2, TP zobowiązana

jest powiadomić pisemnie Abonenta z co najmniej 14-dniowym

wyprzedzeniem.

4. W przypadku dokonania przez TP zmiany oferty programowej, o której

mowa w ust. 2, Abonent ma prawo do rozwiązania Umowy.

Oświadczenie Abonenta w przedmiocie rozwiązania Umowy powinno

zostać złożone przed wejściem w życie zmiany.

 

 

Jednak jeśli program przestanie nadawać, to nie mamy prawa rezygnacji? Co to za umowa.

 

Dajmy na to, że posiadamy pakiet L. Jeśli nagle wszystkie programy w pakiecie L zaprzestaną nadawania, to będziemy płacić za pusty pakiet, czyli za nic, bo przecież zaprzestały nadawanie?

 

Chciałbym ogólnie wiedzieć tak albo nie. Ktoś, kto się na tym zna. Czy na podstawie tego, że program Movies 24 przestał nadawać, mam prawo do rezygnacji z pakietów telewizyjnych (np zostawiając tylko podstawową usługę tv, tą bezpłatną) bez ponoszenia kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...