Skocz do zawartości

Miraclebox Premium TWIN+


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam nowy temat dotyczący nowego dekodera Miraclebox Premium TWIN+. Jak myslicie warto go kupić w tej cenie i czy te 512 MB RAM-u i 512 MB pamięci flash wystarczą?

http://www.miraclebox.se/product/409/miraclebox-premium-twin-.html

Miraclebox TWIN+ HD TRIPLE TUNER PVR

Możliwość instalacji dowolnych 3 głowic DVB-S2 i DVB-T2/C w dowolnych kombinacjach.

Jest to odbiornik TV-SAT HD wyposażony w 2 głowice DVB-S2 oraz 1 slot na dodatkową głowicę. W tunerze zamontowany jest 2-rdzeniowy procesor firmy BROADCOM 7241 o częstotliwości 1,3 GHz, w dodatku 512MB DDR pamięci RAM i 512MB pamięci FLASH.

Główne zalety Miraclebox TWIN+:

2 głowice DVB-s2 - umożliwiające nagrywanie oraz odtwarzanie materiału HD w 1 czasie
Wyświetlacz 16 pozycyjny
HBBTV
YouTube.TV
CI+
1 slot na dodatkowa głowice: DVB-S2/T2/C
2 uniwersalne czytniki kart
1 złącze dla modułów dostępu warunkowego CI
Timeshift oraz PiP HD
Enigma2 ( dostępne alternatywne oprogramowania to: OpenATV, OpenVIX, EGAMI, OpenMB, OpenPLi, HDMU )
Możliwość instalacji dysku twardego 2,5'
512MB Pamięci RAM
512MB Pamięci FLASH
Wake on Lan - WOL

W ZESTAWIE :

Tuner Miraclebox TWIN+
Pilot + baterie
Instrukcja Obsługi
Kabel HDMI
Kable do podłączenia dysku twardego
Śrubki do montażu dysku twardego
Zewnętrzny zasilacz

Specyfikacja techniczna:

Open-Source Linux System (zgodne z E2)
Broadcom BCM7241 Processor 1300MHz CPU obsługa OpenGL 2.0es
Pamięć RAM 512MB
512MB Flash
Obsługa PIP HD !!
MPEG2/ H.264 Dekodowanie sprzętowe
Wyświetlacz 16 pozycyjny
1 x slot CI
2 x Czytnik kart
10/100 Mbit Ethernet Interface
3 x USB2.0
1 x E-SATA ( zewnętrzny )
1 x V.24/RS232
1x HDMI 1.4
1 x S/PDIF ( wyjście optyczne audio)
2 x Chinch (audio)
przełączanie kanałow poniżej 1 sekundy
EPG (electronic program guide)
Plugin Support (JPEG,MP3,XVID...)
nieograniczona ilość kanałów i list ulubionych
menu OSD, obsługa Skinów
Videotext
DiSEqC 1.0 , 1.1 i 1.2

Parametry Video:

Video resolution CCIR 601 (720 x 576 lines), 576p, 720p, 1080i, 1080p
Video decoding MPEG-2, MPEG-4 compatible
Input data rate 2-45 MSymb/s
S/N >53 dB

Parametry Audio:

Decoding AC 3, MPEG-4 (AAC-HE), MPEG-1, Layer 1, 2 and 3
Sampling rate 32/44.1/48 kHz
S/N > 65 dB

Pobór prądu:

Tryb czuwania: 19W
Tryb głębokiego czuwania: 1,4W
Podczas pracy: 24W

Wymiary i waga:

Wymiary 260 x 135 x 45 mm
Waga 2 kg (bez dysku)
Gwarancja 24 miesiące

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam ten tuner od niedawna i zauważyłem pewien problem. Posiadam zarówno kartę Cyfry (pakiet Superpremium) w czytniku oraz  moduł CI+ CP (Rodzinny +SportHD). Korzystam z jednej listy, gdzie mam ustawionone zarówno kanały Cyfry i CP.

Problem pojawia się wówczas, gdy przechodzę z kanału który jest zarówno na karcie Cyfry jak i na module np. z TVN TURBO na kanał, który mam wykupiony tylko na karcie Cyfry np HBO. Pojwaia się komunikat, że nie mam wykupionego tego kanału w abonamencie (tak jakby widział tylko kanały na module CP). Wie Ktoś w czym może być problem, gdyż jak wyjmę moduł to wszystko działa jak należy? Może coś trzeba ustawić w konfiguracji tunera?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach modułu z głowy teraz nie pamiętam.Ale z własnego.doswiadcsenia  wiem że to dużo nie daje.mozna w oscam wymusić co.ma być dekodowane z karty i na sztywno przypisać ofertę a to co nie wpiszemy zdekoduje moduł ale tego.nie sprawdzałem bo karty mam luzem i problemów.nie mam;) Czasem wyłączenie kontorli rodzicielskiej pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten tuner od niedawna i zauważyłem pewien problem. Posiadam zarówno kartę Cyfry (pakiet Superpremium) w czytniku oraz  moduł CI+ CP (Rodzinny +SportHD). Korzystam z jednej listy, gdzie mam ustawionone zarówno kanały Cyfry i CP.

Problem pojawia się wówczas, gdy przechodzę z kanału który jest zarówno na karcie Cyfry jak i na module np. z TVN TURBO na kanał, który mam wykupiony tylko na karcie Cyfry np HBO. Pojwaia się komunikat, że nie mam wykupionego tego kanału w abonamencie (tak jakby widział tylko kanały na module CP). Wie Ktoś w czym może być problem, gdyż jak wyjmę moduł to wszystko działa jak należy? Może coś trzeba ustawić w konfiguracji tunera?

Z góry dziękuję za pomoc. 

A mógłbyś coś napisać o tym sprzęcie? Jak go oceniasz, warto dokonać jego zakupu?

Jak z szybkością działania, przełączania kanałów? Nie grzeje się zbytnio?

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, mam kilka pytań na temat Miraclebox Premium Twin, a jakby się dało, to odszedłbym trochę od tematu i zapytałbym po krótce o Atemio Nemesis, którego udało mi się znaleźć na sprzedaż.

Czy karta DVB-S2 / T2 to karta (dwa wejścia), za pomocą której w tym samym czasie będę mógł nagrywać jeden kanał i oglądać drugi w HD?

Dlaczego wycofano Atemio Nemesis / Miraclebox Ultra i zdecydowano się na nowy Twin z mniejszą ilością RAM/Flash? Czy to nie krok w tył? A może 2GB RAM/Flash to niepotrzebny nadmiar? Czy ludzie, którzy używają tego sprzętu sprawdzili ile pamięci używają?

Czy karta sieciowa 100MB w zupełności wystarcza do używania jej w celu nagrywania danych na zewnętrzy NAS? (mój NAS posiada kartę 1000MB).

Czy karty DVB-S2 / T2 do Twin można stosować w Atemio Nemesis / Miraclebox Ultra?

Wreszcie Linux i Enigma2 - którą wybrać? Jasne, zmiana softu jest stosunkowo prosta, ale po co, skoro można od samego początku mieć już tą właściwą.

Jak całość (dekoder) działa z SMART HD+ / TNK?

Pozdrawiam,

Szymon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Atemio jest starszym sprzętem niz Miraclebox róznice w budowie płyt głownych.Atemio bardziej się grzeją. Głowice pasują z jednego do drugiego.

Co do softu polecam polski team Egami.100Mega spokojnie sieciowka ci wystarczy.Całośc działa dobrze Zarówno z CP NC+ zarówno conax jak i seca nie ma żadnych problemów.Aby w tym samym czasie jedno oglądać a nagrywać drugie musisz miec 2 karty dvbs2 w dekoderze ty chcesz mieć jeszcze dvbt to może warto szukać Ultry/Nemesis z 3glowicami? Od Biedy można to obejść MINI+ 2x dvbs2 + głowica dvbt na usb;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atemio zdecydowało się jeszcze w tym roku (na początku roku) wznowić produkcje Nemesis i 6000\6200. Firma Miraclebox nie wznowiło produkcji Ultra . W Nemesis przy nie za dużym obciążeniu tunera można wyłączyć wentylator ,więc z tym przegrzewaniem się tunera to lekka przesada lub zależy od danego box-u .

Ogólnie to wstrzymano produkcje kilku tunerów z powodu braku procesorów 2x 1300 (w tym VU+ DUO 2). Teraz pojawiają się procesory ARM i MIPS z H.265/HEVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydać się do głupie, ale na stronie producenta (http://www.miraclebox.se/product/409/miraclebox-premium-twin-.html) pisze:

 

Three changeable tuners
Premium Twin+ has two tuners made by Samsung to guarantee the best performance and quality. The tuners are changeable and you can easily switch between Satellite (S2) and our Hybrid tuners for cable and terrestrial (C/T2) - We are by the way the first to support T2 for Open Source receiver! You can also add a third tuner.

Co oznacza, że jest możliwość posiadania trzech kart, czy nie? Trzy karty dla mnie to DVB-S2 + DVB-S2 + DVB-T2

 

W moim przypadku potrzebowałbym Twin+ wraz z trzema kartami (DVB-S2 + DVB-S2 + DVB-T2) oraz dwoma DiSEqC - mój przypadek to 4 kable (2 z Astra2 i 2 z Hotbird13), które umożliwią mi w tym samym czasie oglądać oraz nagrywać dowolny kanał (nie jestem pewien jak będzie to wyglądało z SMART HD+ / PayTV, ale tylko i wyłącznie, bo nie wiem czy pozwoli na to moduł CAM) z jednej z dwóch satelit, czy tak?

 

Dodatkowo jedyny Polski dystrybutor na swojej stronie (http://www.tvsat-sklep.com/pl/p/Miraclebox-Premium-TWIN-/183) pozwala wybrać dodatkową kartę DVB-T2.

 

Proszę potwierdźcie lub skorygujcie moją wiedzę ;)

Edytowane przez pasterz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku 2x DVB-S2 i 1x DVBT spokojnie da się wsadzić.Ma 3 sloty na głowice.Możliwe Konfiguracje to 1x dvbs2 i 2x dvbt;)Albo 2x dvbs2 i 1x dvbt:P

Edytowane przez kaspian0007
Post napisany dość niechlujnie. Na forum piszemy poprawnie po polsku. Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, to teraz jeszcze jedno pytanie :) Jako, że jest to odbiornik który działa na Linuxie musi to być w jakimś stopniu spreparowany PC z procesorem, RAMem, HDD. Czyli sprzęt można samemu upgradować? :> Podejrzewam, że bez większego problemu będę w stanie zamontować sobie tam swój HDD? Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...