Skocz do zawartości

V4 TV - telewizja Grupy Wyszehradzkiej


DanielK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tutaj mamy trochę bardziej szczegółowo to przedstawione: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-chce-stworzyc-tv-v4-nowy-anglojezyczny-kanal-informacyjny

 

Trochę mnie zaskoczył fakt, że prezes Kurski powołuje się na Russia Today jako wzór. Chyba że to chodzi głównie o rozpoznawalność samej marki w świecie, a trzeba przyznać, że RT jest dość rozpoznawalne ;)

Te słowa o tym, że za 2 lata albo i wcześniej to ruszy bo Kurski pokonuje wszystkie przeszkody... no, cóż, pamiętajmy że jak na razie Kurski jest prezesem TVP do 15 października, zbliża się konkurs i nie wiadomo, jaka dalej będzie sytuacja, więc to może być przeszkoda nie do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zeby to wygładało na jakims minimalnym poziomie (np takim jak France 24) to potrzeba mniej wiecej takie budzetu (ktos wie jakie to sa kwoty?). Żeby to wygładało swietnie jak RT to nawet nie ma co mowić :D marzenie scietej głowy. Moim zdaniem jezeli to wystartuje to skonczy sie takim bieda kanałem jak np UT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sugerowanie, że Polska nie dokłada się do Euronews, bo ma silny własny kanał informacyjny (tak można wywnioskować z ciągu przyczynowo skutkowego zdania) jest śmieszne :). Stwierdziłbym, że jest dokładnie odwrotnie - to najsilniejsi mają najwięcej do powiedzenia co do Euronews - są przecież wersje językowe Euronews dla tych największych krajów, natomiast to te najmniejsze się przy tym projekcie nie liczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja niczego nie sugeruję. TVP w przeszłości wielokrotnie sceptycznie odnosiła się do projektu Euronews. A to zazwyczaj telewizje publiczne angażują się w jego tworzenie.

 

A, to że bogate kraje mają różne fanaberie, niczego nie zmienia. Kwestie decyzyjności w Euronews, też nie. My mamy swój kanał TVP Info. Kolejni prezesi TVP, też wyjątkowo zgodni pod tym względem.

 

Realizacji kanału TV V4, też nie będzie. Wypowiedzi Kurskiego to taki rodzaj kurtuazji.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że niniejszy wątek nie tyczy się kanału Euronews. Kanałowi temu poświęcony jest oddzielny wątek: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/3185-fta-euronews/

Tam też należy kontynuować ewentualną dalszą dyskusję odnośnie ww. kanału.

 

Wszelkie kolejne posty niezwiązane z tematem niniejszego wątku będą bezwzględnie usuwane do Kosza :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Brawo Czesi i Słowacy, jak najbardziej słuszna decyzja. Bo, kto by chciał być kojarzony z propagandą tych 2-óch autsajderów, i jeszcze musiał za to płacić? Pewnie teraz w "Wiadomościach" ich obsmarują. ;)

 

Ciekawe, co teraz zrobi Kurski? Powróci do koncepcji Poland 24, zamiast tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Kurski mówi, że Czechy i Słowacja są zainteresowane projektem, ale chcą do niego tylko dołączyć, jak już powstanie, nie chcą zaś go tworzyć od podstaw: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/czechy-i-slowacja-nie-chca-telewizji-wyszehradzkiej-lepiej-tworzyc-nowe-dzielo-z-mniejsza-liczba-partnerow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie nie mam nic przeciwko międzynarodowemu kanałowi informacyjnemu z Polski dla świata. Tylko dla mnie musiałby być od zera. Telewizja Polska (lub nawet prywatni nadawcy, gdyby chcieli się bawić w taki projekt) nie mogłaby mieć więcej niż 40% udziałów w projekcie. Redakcja mogłaby współpracować ze wszystkimi w kraju, nie tylko w TVP, ale ludzie i ekipa musiałaby być w pełni niezależna i móc przedstawiać śmiało swoje poglądy, a nie tylko propagować to co się np. PiS-owi podoba. Jednak takie coś jest raczej bardzo mało prawdopodobne. Bo gdyby to miałoby być takie TVP INFO International, to ja dziękuję bardzo, ale to mogłoby być w niektórych miejscach tak jak z RT, gdzie w USA chociażby jest banowane.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up przecież to TV kilku krajów,a nie jedynie nasza. To projekt długofalowy,a niektórzy patrzą tak strasznie krótkowzrocznie. Przecież władza się zmieni,a stacja będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...