Skocz do zawartości

Programator Phoenix


Piotr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Tak myśle a może masz dużo aplikacji działających w tle? a próbowałeś wyłączyć co się da i dopiero odpalić c+hd? U mnie na sd kanałach czasem tez tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z cyfrą+ otóż mam karte Skystar 2 i wczoraj podłączyłem najnowszą wersję programatora Phoenix Cam Usb i włożyłem kartę cyfry+ oryginalną i wrzuciłem wtyczkę Poors man Cam do moje programu ProgDvb i kartę czyta odrazu jej wersję system i numer seryjny ale działają tylko 4 programy Cyfrowe: Canal+,Canal+sport,Cinemax 2 i Discavery i nic pozatym już nieodkodowuje i niemam zielonego pojęcia oco chodzi przecież sprzęt jest ok i karta jest oryginalna i jak czyta to na programamtorze miga zielona dioda więc też jest ok.A mimo to niedziałają kanały.Tylko 4 kanały odkodowuje a powinne działać wszytstkie włącznie z HD.Dosłownie juz [beep]icy dostaje przez tą [beep]oną cyfrę.Czy moglibyście mi powiedziec oco wtym chodzi??co jest nietak?? dlaczego niedziałą kanały???

Proszę odpowiedzcie i pomóżcie mi z tym bo ja juz niemam siły....

ODP!.

 

 

M.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z tym zestawem [link usunięty - regulamin - podajemy nazwę produktu - tu: SPLITTER CARD C+ 4turbo UNIWERSALNY na 4 tunery]. Gdy kartę kliencka (uniwersalna) wkładam do czytnika Phoenix i uruchamiam program Prog Dvb pojawia się wyłącznie pod ekranem teletekst ale nie mam obrazu ani dźwięku. Wtyczka Poor Man's Cam v 2.6 nie widzi na tej karcie uprawnień większych niż "standardowe" (mam kupiony pakiet podstawowy). Karta kliencka współpracuje z Thomsonem TS4 w 100%.

 

Karta uniwersalna:

bezco3.png

 

Z karta Cyfry +

zcyfracf3.png

 

Czy ktoś spotkał się już z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od prostego testu - zobacz, czy po wrzuceniu samej karty C+ dekodowanie ruszy - to pozwoli na sprawdzenie poprawności konfiguracji zworek na Phoenixie i ogólnie działania zestawu. Jak ruszy - niestety splitter nie radzi sobie z tym. Wtedy rozejrzyj się za wtyczką acamd zamiast PoorMan's CAM i zrób kolejny test. Jak też nic - ten splitter nie dogaduje się z Phoenixem.

 

Teletekst działa, bo jest niekodowany, więc zawsze będzie działać.

 

PS: Proszę nie publikować linków do Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam Phoenixa do oglądania C+ na Skystar HD.Wtyczki PMCAM 2.62 mam w Katalogu Plugins -Av0 i Av1.Niestety po włączeniu w ALTDVB PIP-u nie mam obrazu.Gdy włącze program kodowany np.C+Sport2(Av0) i na PIP-ie 4fun.TV (Av1)to mam w obu oknach obraz.

Com w Phoenixie mam wybrany ten sam.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam, mam problem z moim phoenixem usb.

kilka dni temu po prostu przestał odczytywać kartę (mam Cyfrę+). w ustawieniach pmcam nic nie zmieniałem, karty też nie wyjmowałem. kiedy wkładam kartę zielona dioda świeci się przez chwilę ale kiedy w pmcam robię reset card to nic się nie dzieje. próbowałem odczytywać fioletowym i pkarta, z takim samym skutkiem. włożyłem też starą kartę cyfry dla testu ale jej też nie odczytał. przeinstalowywanie sterowników nic nie pomaga, wkładanie i wyjmowanie kabla również.

miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt elektroniczny może się zepsuć. Jeśli dioda się zapala - napięcie z USB jest. Dla pewności podepnij pod ten sam port USB, który wykorzystujesz do komunikacji z Phoenixem inny sprzęt i zbadaj temat, czy zostanie rozpoznany przez system. Jak zostanie - port jest OK, a najwyraźniej wywalił się Phoenix. Próbowałeś kompletnie rozłączyć cały zestaw i podpiąć na nowo? Do Phoenixa wykorzystujesz dodatkowy zasilacz, czy wystarczy mu samo zasilanie z USB? Jeśli nie - zasilacz także sprawdź (najlepiej - pomierzyć na mierniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pod tym samym portem inne urządzenia działają bez zarzutu. Zestaw podpinałem na nowo kilkanaście razy, nic to nie dało. Zasilanie idzie z USB.

Zainstalowałem na nowo Windowsa, teraz czyta starą kartę C+ ale nie zawsze, muszę wyjąć i włożyć kabel parę razy. Kupiłem też nowy programator, zachowuje się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki że się doklejam do tematu ale mam pewien problem mianowicie.

Mam karte C+, programator phoenix i splitter.

Programator mam taki:

602766220

Splitter taki:

atmel_big2.jpeg

Taka karta klijęcka:

atmel_klient2.jpeg

 

Splitter jest oparty na procku ATMEL

 

I mój problem jest taki że jak wsadze karte cyfry do phoenixa to w kompie wszystko działa program dvb wyświetla prawidłowo programy kodowane

Wtyczka do progdvb to ACamd i na tym działa dobrze. Na wtyczce Poor Man's Cam obraz się zawiesza po minucie oglądania.

 

Ale za [beep]e nie chce działać przez splitter. Na obu wtyczkach to samo. Ale na tunerze fergusson splitter działa wzorowo tak samo na tunerze oryginalnym C+.

Podejewam że phoenix nie działa prowidłowo. Podpowieccie jaki inny programator zakupić na którym przejdzie uprwanienie z karty c+.

 

Zastanawiam się czy programator na usb będzie dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProgDVB nie działa prawidłowo z wtyczkami PMCam2 do Cyfry+ i CnxCam dla Telewizji na Kartę... więc jak używasz ProgDVB to tylko z wtyczką ACamd 0.6.0.2 ( wtyczka obsługuje SECA, CONAX i inne).

 

Jeśli karta włożona do phoenixa działa... wykluczyć należy uszkodzenie czytnika.

Jeśli splitter działa prawidłowo z innymi tunerami... wykluczyć można uszkodzenie splittera.

 

Brak współpracy phoenixa ze spliterem wskazuje na jakieś niedopasowanie. Phoenix powinien być ustawiony na 3,57MHz... sprawdź czy przypadkiem phoenix nie jest ustawiony na 6MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Cyfra + SmartWi + skystar hd 2+ pheonix - Wielki problem !

 

Witam,

nie jestem nowicjuszem w dziedzinie tv sat na kompie, ale od pewnego czasu mam problem właśnie z cyfrą+ na moim kompie. Korzystam ze sprzętu, który już napisałem w temacie. Problemy z oglądaniem mam zarówno na wtyczce Poor Man's Cam jak i Acamd. Na czym jednak polega mój problem, już wyjaśniam. Włączając program tv (korzystam z dvbdream, mam także dvbviewer) resetuje wtyczkę i jest obraz. Występuje on jednak przez jedną sekwencję kluczy tzn. 8 sek. Potem się zacina i nic... Gdy poczekam nic nie robiąc z jakieś 10-15 min. to znowu obraz się pojawia na 8 sek. i znowu zanika. Podglądając jednak we wtyczce widzę że nowe klucze dochodzą co 8 sek. obraz jednak nie idzie.. Jest to dziwne, gdyż ten problem mam dopiero od jakieś miesiąca. Dodam, że obraz na tv (mam tam philips HD) jest ok. Na karcie oryginalnej z cyfry problem nie występuje. Próbowałem zatem zmieniać oprogramowanie SmartWi to jednak nic nie daje, dalej ten sam problem. Kompletnie nie wiem co robić ! Liczę na Waszą pomoc !

pozdrawiam i wesołych świąt ;)

 

Ps. Szukam pomocy na różnych forach, nikt jednak nie jest skłonny do pomocy, może ktoś z Was spróbuje ? Z góry dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tylko na karcie spliterowskiej, na orginałce wszyściutko śmiga.... Ostatnio dość dłużej mi się zdarzyło oglądać tak nawet ok 1 min. ale potem znowu się zacięło ... Tak jakby uprawnienia nie przechodziły. Jak już pisałem wcześniej próbowałem na różnym oprogramowaniu to SmartWi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiadomo, że wina leży w karcie klienckiej. Jeśli nie pomaga zmiana oprogramowania, trzeba zmienić kartę. Chyba, że można znaleźć jakąś konfigurację czytnika i wtyczek aby zaczęły oba urządzenia ze sobą współpracować, jednak stawiam na "niekompatybilność" tej karty z tym rodzajem czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 3 lata później...

Panowie, mam pytanie:

Konfigurował ktoś taki czytnik pod oscam ?

http://www.hollex.pl/splitery-kart-programatory/programatory/2053-programator-czytnik-kart-phoenix-cam-usb-tbs-3102

 

Walczę od kilku godzin i plecy :/  dreambox 7020 widzi programator ale oscam wyrzuca "error device" od razu nadmienię że mam sterowniki zainstalowane :wink:

Sytuacje na DM mam trochę skomplikowaną i tak w pierwszy port USB mam wpięty 7 portowy HUB  D-LINK i do niego odpowiednio 7 czytników smargo. Drugi port USB podłączony kolejny HUB  :mrgreen:  i do niego jeden Pheonix (mouse) który również działa prima no i dziś chcę dołączyć ten malutki czytnik TBS :> ale napotykam schody.

Nie wiem czy to powód zbyt długiego kabla USB czy źle konfiguruje czytnik  czy może po prostu Dreambox ma już dość dodatkowych czytników   

Dla mnie za dużo tych zworek na czytniku nie wiem jak to ogarnąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...