Skocz do zawartości

Świat według Kiepskich


Rekomendowane odpowiedzi

Paździoch będzie w nowej serii, więc to odrobinę lepiej może wyglądać. Choć faktycznie, obecnie odcinki są strasznie przekombinowane. Polsat 2 obecnie emituje te starsze epizody, z 2007 roku. Jak widziałem np. "Kamasutrę" to w duchu dziękowałem, że taki odcinek powstał 10 lat temu, bo gdyby robiono to teraz, to wyglądałoby to kompletnie inaczej. Z tego co podali w newsie o nowym sezonie, to fabuła odcinków troszkę przypomina tematy, które były dawniej, mam jednak przeczucie, że władują tam od groma zdarzeń paranormalnych i przefilozofują scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam tylko,że Okił był reżyserem,a scenariusze odcinków pisał Patrick Yoka. To nie jest tak,że Yoka to człowiek, który nagle dołączył do ekipy i zastąpił Okiła. Ba, to przecież scenariusz jest kluczowy dla fabuły . Pewnie też z wiekiem inaczej na niego patrzymy, serial też zmienił typ humoru i i zawiera dużo takiego podwójnego dna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Polsacie 2, też nie idą wszystkie. Kiedyś zobaczyłem w programie TV, że idzie ostatni odcinek, włączam na drugi dzień kanał, myśląc, że obejrze sobie pierwsze odcinki, a tutaj, sto któryś. I tak było kilka razy, jak sie kończł ostatni odcinek, to nie szło od początku. Oczywiście, nie wiem, jak jest teraz.

 

Ja zacząłem sobie później oglądać ŚWK, od początku na Ipli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje ulubione odcinki to: Sto Lat, Bo dziś Andrzeja, Flaszka Niedopitka, Lunatyk, Tyrtum Pyrtum, Ogór, Fryzjer, Zaskórniak, Portier,  Dogadzacz, Plan Dnia, Żeby im gul skoczył,  Pogoda, Ta okropna niedziela, Bara Bara, Perpetum Mobile, Szkoła rzycia, Wal Magistra, Andromeda,  Urodziny, Ciapciaki, Żarty żarciki, Szpital Przemienienia, Okazja, Dzień Ojca, Oda do młodości, Skok w bok, Dzieje grzechu, Erotikon, Szczupak, Uśmiech zębiczny, Podróźnik, Portier,  Pielgrzymka,  Zły Boczek, Niezastraszeni. Moim zdaniem "Świat według Kiepskich" należało zakończyć w 2012/2013 roku póki nie było za późno bo obecnie ten serial w ogóle już nie jest śmieszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial znam prawie na pamięć ale jednego odcinka nie mogę skojarzyć

 

Taka scena, coś w tym stylu

 

Halina : Do roboty byś się wziął nierobie jeden , w pośredniaku byłeś?

 

Ferdek w długich włodach i okularach,dziwnie ubrany wychodzi z pokoju i

jej odpowiada - Jezus Cie kocha.

 

Który to odcinek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje ulubione odcinki to: Sto Lat, Bo dziś Andrzeja, Flaszka Niedopitka, Lunatyk, Tyrtum Pyrtum, Ogór, Fryzjer, Zaskórniak, Portier, Dogadzacz, Plan Dnia, Żeby im gul skoczył, Pogoda, Ta okropna niedziela, Bara Bara, Perpetum Mobile, Szkoła rzycia, Wal Magistra, Andromeda, Urodziny, Ciapciaki, Żarty żarciki, Szpital Przemienienia, Okazja, Dzień Ojca, Oda do młodości, Skok w bok, Dzieje grzechu, Erotikon, Szczupak, Uśmiech zębiczny, Podróźnik, Portier, Pielgrzymka, Zły Boczek, Niezastraszeni.

Dodałbym jeszcze Kiepscy dają czadu niewidzialna kanalia i spirytyści .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważam tylko,że Okił był reżyserem,a scenariusze odcinków pisał Patrick Yoka. To nie jest tak,że Yoka to człowiek, który nagle dołączył do ekipy i zastąpił Okiła. Ba, to przecież scenariusz jest kluczowy dla fabuły . Pewnie też z wiekiem inaczej na niego patrzymy, serial też zmienił typ humoru i i zawiera dużo takiego podwójnego dna. 

Scenariusz scenariusz, ale reżyser również jest ważny. A Okił był odpowiedzialny także za zdjęcia czy czołówkę. Był to jakby jego serial. A obok Yoki są jeszcze Sobiszewscy. Yoka przejął reżyserię i zaczęło się psuć. Wprowadzał i wprowadza swoje pomysły nie tylko na papier, ale i na całą otoczkę.

 

Także mimo wszystko widać sporą różnicę. Nawet jeżeli odcinki za czasów Okiła również były oderwane od rzeczywistości, to wyglądały normalnie, a teksty i role nie były tak głupie i chore, jak obecnie.

 

A najlepszym przykładem jest kompletne zniszczenie ról Waldka i Boczka. Z jednego zrobili kompletnego idiotę i pantofla, a z drugiego z sympatycznego gościa zrobili typowego wsiura i nieokrzesanego głupka. Do tego scenografia i przesadne wykorzystywanie greenscreena. Gdzie w niektórych scenach nawet widać, jak leżąca płachta jest pognieciona, przez co można mieć wrażenie jakby ten serial był jakąś tanią produkcyjką.

 

Szkoda. Po prostu szkoda… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w ostatnią środę odcinek o zmianie czasu, trochę się zdziwiłem że taki temat wzięto na tapetę dopiero teraz, a nie w okolicach 200 odcinka. Nie było źle, chociaż nieco już tam przekombinowano, jak na przykład wsadzenie nieco od czapy sceny z Hitlerem. Ale to już jest taki znak rozpoznawczy tych nowszych odcinków, pewne przekombinowanie, które robi czasem więcej zamieszania ale bez skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie serial "Świat według Kiepskich" (a przynajmniej obecnie emitowane odcinki) jest jakiś taki "sztuczny". :roll:

Najbardziej drażnią mnie sceny kręcone w "plenerze", gdzie zamiast realnej scenerii, np. ulicy, parku itp., jako tło wstawione są komputerowo obrobione, zwyczajne zdjęcia. Strasznie beznadziejnie to wygląda... :/

A o obecnym scenariuszu tego serialu to już nawet nie wspominam. Mam wrażenie, że jest to serial dla... (i tutaj ciśnie mi się na język niekulturalne określenie, ale nie chcę nikogo urazić). :?

Dawniej, jeszcze te stare odcinki to dało się oglądać, ale te obecne to jest normalnie tragedia z dramatem. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Absolutnie się z tobą zgadzam. W moim odczuciu już dawno ten serial stracił na swojej wartości - czasem mam nawet takie odczucie że Polsat trzyma go na antenie z sentymentu a nie żeby dzięki niemu zyskiwać dobrą oglądalność. Gdyby słonevzna telewizja kierowała się tym drugim powodem, to najpewniej niedługo po tych zmianach w formie produkowania spadłby z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serial powinien już się zakończyć, a obecny sezon powinien być ostatnim. Oglądałem chwilę te odcinki nowego sezonu i po kilku minutach przełączyłem, bo nie wytrzymałem. W ogóle nie ma nic śmiesznego w tych odcinkach, bo w porównaniu z 2012 lub 2014 to jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z wami. :D Bardziej głupszego i odmóżdżającego serialu to chyba nie ma. :roll:

Kiedyś faktycznie był to fajny, śmieszny serial. Obecnie jest wręcz żenujący. Dobry jest dla ludzi pokroju pijaczków spod "budki z piwem". :?

Ciekaw jestem, jak ten serial ma się do przepisów prawnych dotyczących wychowania w trzeźwości? Serial ten chyba łamie wszelkie takie przepisy, bo alkohol to leje się tam strumieniami praktycznie w każdym jednym odcinku... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Kiepscy'' już od dawna się wręcz wypalili - zwłaszcza po tym, jak wprowadzili postać Jolaśki. To już nie są ci sami ''Kiepscy'', co przed laty: Ferdek od wielu lat nie ma już ''pomysła'', jest bardziej ponurą postacią, niż kiedyś zabawną - nawet Paździocha już nie nazywa ''mendą''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...