Skocz do zawartości

Świat według Kiepskich


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

 

Mariolka i Mikołaj Kopernik powiedzą sobie „tak”.
O matko... Zidiociałe M jak miłość nam się szykuje. Jak nie zniszczenie serialu przez Jolasię, to teraz kolejna parka będzie psuła.
 
O tym co zrobili z postacią Boczka, to tylko płakać się chce z żenady. Nie wiem co za niespełna rozumu człowiek wpadł na tak [tutaj ocenę sobie domyślcie sami] pomysł, aby z bohatera, który przez sporo odcinków był normalny i w miarę ogarniętym i sympatycznym gościem, zrobić takie coś z tekstami, których nawet na wsi nie usłyszmy, zachowaniem gorszym od przedszkolaka i traktowanym jak śmiecia. Jeszcze ta fryzura, jak u zapuszczonego bezdomnego. Przykre… :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwsze 3 odcinki nowego sezonu ŚWK, ogląda tylko 1,06 mln widzów. Serial stracił ok. 330 tys widzów. Drugi odcinek zanotował najgorszą oglądalność historii serialu - tylko 868 tys widzów.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/swiat-wedlug-kiepskich-ogladalnosc-serial-polsatu-ogladalnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... To zdaje się tylko potwierdzać to, o czym już wcześniej zostało wspomniane. :roll:

Stare odcinki serialu "Świat według Kiepskich", te sprzed wielu lat, są znacznie lepsze, fajniejsze i śmieszniejsze, niż te, które są emitowane obecnie.

Mój tato i mój brat są fanami tego serialu, praktycznie codziennie wieczorem go oglądają i ja mimowolnie czasami również. I też widzę, że obecne odcinki to już nie jest to samo, co te sprzed lat... Te obecne praktycznie w ogóle mnie nie śmieszą.  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wiosną 2019 roku powstanie kolejny sezon ''Świata Według Kiepskich''.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/swiat-wedlug-kiepskich-nowy-sezon-wiosna-2019

 

Moim zdaniem powinni ten serial już zakończyć. Po pierwsze nie jest już śmieszny, po drugie irytująca Jolaśka, po trzecie stan zdrowia niektórych aktorów. ''Rodzinę zastępczą'' jakoś potrafili zakończyć, również w przypadku ''Kiepskich'' powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Frontowiec napisał:

Moim zdaniem powinni ten serial już zakończyć. Po pierwsze nie jest już śmieszny, po drugie irytująca Jolaśka, po trzecie stan zdrowia niektórych aktorów.

 

Ja też jestem dokładnie tego samego zdania. Jak już kiedyś tu na forum pisałem, obecne, nowe odcinki "Kiepskich" to już nie jest to samo, co dawniej. W mojej ocenie obecnie serial ten nie jest wcale śmieszny. Ba, mi to on nawet bardziej działa na nerwy, niż śmieszy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Mi najbardziej utkwił w pamięci odcinek (nie pamiętam już jego tytułu), w którym Ferdek, Paździoch i Boczek otrzymali urzędowe pisma, że są wyłącznymi właścicielami odpowiednio korytarza w kamienicy, ubikacji (prywatna publiczna toaleta :lol2: ) i klatki schodowej. Na skutek tego rozpoczęła się istna wojna pomiędzy tymi panami. :> A potem okazało się, że sprawcą tego całego "zamieszania" jest listonosz Edziu. Jak to on potem powiedział, "bo ja jajcarz jestem". :mrgreen:  A na plecach miał wtedy biały napis "Jajcasz" (pisownia oryginalna). ;) Na skutek tego, Ferdek, Paździoch i Boczek wymierzyli Edziowi karę, w ramach której Edziu musiał wypucować do czysta klatkę schodową i korytarz.

 

Ehh, te stare odcinki "Kiepskich" to były czasy... Obecnie nie ma już Babki Kiepskiej oraz listonosza Edzia (aktorzy wcielający się w nich niestety już nie żyją :sad: ). Obecnie ten serial to już nie jest to samo, co dawniej. Tamte dawne czasy w tym serialu już nie wrócą. :?

 

A tak swoją drogą, zastanawiało mnie zawsze to, dlaczego Babka Kiepska była właśnie "Kiepska"? Przecież była ona matką Halinki, a nie Ferdka, więc powinna mieć inne nazwisko, niż Ferdek. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z wami zgodzę, że stare odcinki ''Kiepskich'' są o wiele lepsze. Ostatnio oglądałem odcinek pt. ''Eksperyment Sen'', w którym Ferdkowi śniło się że jeździł ciężarówką z piwem, że terroryzował Paździocha oraz że Walduś go terroryzował. Ostatni sen to pojedynek pomiędzy Halinką a lekarką-abstynentką.

 

Babka Kiepska i Listonosz Edzio to były kultowe postacie, które idealnie zagrali śp. Krystyna Feldman i śp. Bohdan Smoleń. A co do Babki, to w jednym z odcinków przedstawiała się jako Małolepsza (zdaje się że to był odcinek, w którym poleciała w kosmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Frontowiec napisał:

A co do Babki, to w jednym z odcinków przedstawiała się jako Małolepsza (zdaje się że to był odcinek, w którym poleciała w kosmos).

 

Możliwe. Tego to akurat nie pamiętam, ale kojarzę też ten odcinek, w którym Babka Kiepska poleciała w kosmos na inną planetę. Potem doleciał tam też Ferdek i domagał się od Babki renty. :mrgreen:

Ale fakt faktem, że praktycznie w całym tym serialu Babka Kiepska była przedstawiana właśnie jako "Kiepska", co jednoznacznie sugeruje, że to była matka Ferdka. A tymczasem była to matka Halinki, żony Ferdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten nowy sezon powstaje głównie dlatego, że w przyszłym roku mija 20 lat od emisji pierwszego odcinka. Twórcy po prostu chcieli dobić do tej rocznicy. Tyle że i tak poziom choćby ostatnich odcinków jest bardzo słaby, widziałem na przykład odcinek z ostatniej środy (kończący obecny, 27 sezon), wydał mi się on straszliwe bez sensu,  do tego puenta taka z niczego wzięta.

Jak czytam komentarze na forum o serialu, największym w Polsce, to większość fanów, którzy się tam wypowiadają, nie chce tego nowego sezonu, bo uważa, iż lepiej zakończyć ten serial niż ciągnąć go na siłę. I szczerze mówiąc to się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu na przestrzeni wielu lat okazuje się wiele watków i wiele rzeczy jak np. Boczek, który kiedyś wysławiał się normalnie a w późniejszych odcinkach gadał gwarą kończącą się na ...ata np: mata, weźta, zjedzta itp. Jak ktoś jest danego pochodzenia to wysławią się gwarą od młodości, a u Boczka jest odwrotnie, im dłużej mieszka w mieście tym bardziej "wieśnieje".

Aktorzy fakt, widać jak czas upływa. Ferdek na twarzy strasznie się postarzał, po Halice aż tak bardzo nie widać jeszcze, podobnie jak po Helenie Paździochowej, w przeciwieństwie do Mariana, który już chyba ledwo chodzi :(Jedynie prezes Kozłowski wygląda cały czas tak samo i te pijaczki ze złomowiska ;-).

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Frontowiec napisał:

Tutaj się z wami zgodzę, że stare odcinki ''Kiepskich'' są o wiele lepsze. Ostatnio oglądałem odcinek pt. ''Eksperyment Sen'', w którym Ferdkowi śniło się że jeździł ciężarówką z piwem, że terroryzował Paździocha oraz że Walduś go terroryzował.

Warto odnotować, że to też była jedna z nielicznych scen w żywym plenerze, a nie z bluescreena/greenscreena, obok podwórka czy wrocławskiego rynku (Niewidzialna kanalia). Obecnie tej zielonej szmaty tak nadużywają, że chyba już nie zwracają uwagi na detale, np. czasem było widać jak na podłodze była trochę pognieciona.

 

6 godzin temu, Frontowiec napisał:

A co do Babki, to w jednym z odcinków przedstawiała się jako Małolepsza (zdaje się że to był odcinek, w którym poleciała w kosmos).

W odcinku Waldek w krainie czarów cała rodzina, w alternatywnej rzeczywistości i świecie równoległym, przedstawiała się jako Małolepsi.

 

@kfm877, obok Jolasi, to jest najgorsza zmiana w całokształcie całego serialu. Chodzi o Boczka. Zrobili z niego już kilka sezonów takiego wroga publicznego nr 1 na całym osiedlu. Nie dość, że postać jest coraz głupsza, to mówi tą dziwną rzekomą gwarą, a także każdy się na nim znęca. Gdzie w przeszłości robiono razem interesy, realizowali pomysła od Ferdka, normalnie z nim rozmawiano oraz on sam wykazywał większą inteligencję. Co jest na swój sposób po prostu przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard Kotys, który wciela się w rolę Mariana Paździocha w tym serialu, obecnie ma już 86 lat. W marcu przyszłego roku skończy 87.

Krystyna Feldman, która z kolei wcieliła się w rolę Babki Kiepskiej, zmarła w 2007 roku, w wieku 90 lat. W serialu "Świat według Kiepskich" grała do 2005 roku.

Bohdan Smoleń, wcielający się w rolę listonosza Edzia, zmarł w 2016 roku, w wieku 69 lat. W serialu "Świat według Kiepskich" grał do 2015 roku.

Niestety, wiek robi swoje. Lata, niestety, nieubłaganie upływają. :sad:  Andrzej Grabowski, wcielający się w rolę Ferdynanda Kiepskiego, jak wspomniał wyżej  @kfm877, również bardzo się postarzał. W marcu przyszłego roku skończy 67 lat.

Jeżeli producent sam nie zakończy tego serialu wcześniej to mimo woli może on i tak się w niedalekiej przyszłości zakończyć ze względu właśnie na wiek i zdrowie niektórych aktorów odgrywających w tym serialu główne role. :roll: O ile Andrzej Grabowski może jeszcze dać radę to z Ryszardem Kotysem może być różnie. Pamiętam, że w ostatnim czasie on też coś chorował. A ja, i zapewne wielu innych widzów, nie wyobrażam sobie tego serialu bez Mariana Paździocha. Ewentualne wstawienie w miejsce Ryszarda Kotysa innego aktora byłoby kompletnie nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Boczka to tutaj się zgodzę. Kiedyś był zupełnie inny, dzisiaj jest to całkowicie znienawidzona i głupkowata postać razem z tą gwarą. Natomiast co do Paździocha, to wiadomo że nie będzie wieczny, a jeżeli Ryszard Kotys odejdzie na tamten świat, to raczej go uśmiercą (tak samo jak Babkę Kiepską), co już 'Kiepscy'' bez Paździocha to nie będzie to samo. Poza tym Ryszard Kotys ma również problemy z pamięcią.

 

Przypomnę, że ''Rodzinę Zastępczą'' zakończyli po tym, jak śp. Gabriela Kownacka nie mogła już grać ze względu na nawrót choroby nowotworowej (w serialu tłumaczyli jej nieobecność wyjazdem na delegacje), gdzie nawet wątki bliźniaków czy Michała i jego rodziców nie pomagały. Dzisiejsza kontynuacja ''Rodziny Zastępczej'' też by nie pomogła z tego względu, że nie żyje zarówno Gabriela Kownacka, jak i Stanisław Michalski (serialowy dziadek Kuby) czy całkiem niedawno scenarzysta Andrzej Grembowicz vel Robert Brutter, który był współtwórcą tego serialu.

 

@Barti ostatni raz Babka Kiepska pojawiła się w odcinku ''Lista Mariana'' z 2007 roku.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...