Skocz do zawartości

Świat według Kiepskich


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka etapów w historii serialu:

 

1.Początkowe odcinki- bardzo śmieszne,napędzane przez duet Ferdek-Waldek.Do tego kolejne atuty- postacie babki i listonosza Edzia,który był genialny.

Najlepsze epizody- Właściciele, Kreatura mody , Robochłop,Chłopaki Okej, Spółdzielnia radiowęzeł.

 

 

2.Odejście Waldka i wprowadzenie Ziemowita.

Nieudana próba zmiany jednego z głównych bohaterów.Polsat praktycznie nie przypomina tych odcinków.

 

3.Odcinki bez Waldka.

Następuje rozbudowanie wątku państwa Paździochów.Marian staje się motorem napędowym serii.Wszystko kręci się głównie wokół niego-Paździoch kotem,radnym,zbieraczem śmieci,bogaczem,rolnikiem itp Z nielubianego skąpego sąsiada staje się głównym przyjacielem Ferdka a Boczek nielubianym sąsiadem czyli odwrócenie początkowej koncepcji serialu.Kolejny atut tych odcinków to postać Heleny i jej sposób traktowania męża.

Najlepsze odcinki- Złota rączka,Wrota piekieł,Flaszka niedopitka,Edzio Ośmiornica,Kochaj i tańcz.

 

4.Powrót Waldka

Nieudany powrót.Wykastrowany Waldek co odcinek ma kwestię -Jolanta nie denerwuj mnie.Fatalna postać Jolasi.Zrobienie z Boczka totalnego prymitywa.Serial ratuje jeszcze Helena,świetny Krzysztof Dracz i czasami prezes Kozłowski.

 

Najlepsze odcinki - Podgrabek,Dom Zły ,Eurokoko,Ciapciaki

 

5.Najnowsze odcinki

Nie wiadomo po co jeszcze to kręcą.Totalny brak pomysłu na scenariusz.Ogromna ilość scen kręconych w green roomie.Za dużo fantastyki.

Time to say Goodbye

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka etapów w historii serialu:

 

1.Początkowe odcinki- bardzo śmieszne,napędzane przez duet Ferdek-Waldek.Do tego kolejne atuty- postacie babki i listonosza Edzia,który był genialny.

Najlepsze epizody- Właściciele, Kreatura mody , Robochłop,Chłopaki Okej, Spółdzielnia radiowęzeł.

 

 

2.Odejście Waldka i wprowadzenie Ziemowita.

Nieudana próba zmiany jednego z głównych bohaterów.Polsat praktycznie nie przypomina tych odcinków.

 

3.Odcinki bez Waldka.

Następuje rozbudowanie wątku państwa Paździochów.Marian staje się motorem napędowym serii.Wszystko kręci się głównie wokół niego-Paździoch kotem,radnym,zbieraczem śmieci,bogaczem,rolnikiem itp Z nielubianego skąpego sąsiada staje się głównym przyjacielem Ferdka a Boczek nielubianym sąsiadem czyli odwrócenie początkowej koncepcji serialu.Kolejny atut tych odcinków to postać Heleny i jej sposób traktowania męża.

Najlepsze odcinki- Złota rączka,Wrota piekieł,Flaszka niedopitka,Edzio Ośmiornica,Kochaj i tańcz.

 

4.Powrót Waldka

Nieudany powrót.Wykastrowany Waldek co odcinek ma kwestię -Jolanta nie denerwuj mnie.Fatalna postać Jolasi.Zrobienie z Boczka totalnego prymitywa.Serial ratuje jeszcze Helena,świetny Krzysztof Dracz i czasami prezes Kozłowski.

 

Najlepsze odcinki - Podgrabek,Eurokoko,Ciapciaki

 

5.Najnowsze odcinki

Nie wiadomo po co jeszcze to kręcą.Totalny brak pomysłu na scenariusz.Ogromna ilość scen kręconych w green roomie.Za dużo fantastyki.

Time to say Goodbye

przedstawiłeś własne spojrzenie i ok; moje jest zupełnie inne; początkowe odcinki bez sensu i drętwe (pierwszych 50-60), potem coraz lepiej, odejście Waldka bolesne a Ziemowit to katastrofa i tu się jedynie zgadzam; potem coraz ciekawiej i coraz ciekawsze postacie - prezes Kozłowski, Badura, Krzysztof Dracz od wszystkiego, a powrót Waldka zupełnie niepotrzebny; Jolasia zbyt na mój gust zwariowana; Paździoch to nr 1, Boczek świetny jako dyżurna pie...oła; zupełnie ale to zupełnie serial mi nie zbrzydł, ciszą mnie nowe odcinki i bardzo dobrze ze powstają ciągle nowe serie; wypada tylko życzyć zdrowia panu Kotysowi bo swoje lata już ma ale na szczęście nie widać tego w serialu bo Paździoch świetnie się trzyma; oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze etapy to 1 i właśnie 3 gdzie serial bardzo się rozwinął.

 

Powinni już dać sobie spokój z dalszymi odcinkami bo formuła się już wyczerpała.Nie zmienia to jednak faktu,że to najlepszy polski sitcom komediomy ever i zawsze chętnie oglądam nty raz te stare odcinki,oprócz tych najnowszych .

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kiepskich, to bardzo lubię ten serial, często oglądam, choć wolę te starsze odcinki. Kwestia jest taka, że każdy z tych wymienionych etapów ma swoją specyfikę. Ten pierwszy etap przypadł na końcówkę lat 90 i początek XXI wieku, i wtedy odcinki bardzo często się skupiały na pomysłach Ferdka i przy okazji wyśmiewaniu polskiej rzeczywistości. Tam naprawdę nie ma słabszych epizodów.

 

Co do odcinków z Ziemowitem, faktycznie, trochę słabsze były. Chociaż akurat "Inteligentni konsumenci", byli z udziałem Ziemka, a jednak to jest również bardzo dobry odcinek z przesłaniem. A to, że Polsat ich nie emituje, to moim zdaniem nie wynika z tego, że Ziemowit był niedopracowanym bohaterem, a z tego, że odcinki z tego okresu trwały około 40 minut, i teraz nie ma za bardzo jak ich wrzucić na 19:30. Polsat 2 emitował te epizody w lipcu 2015.

I tak w ogóle to po Ziemowicie jeszcze były odcinki z Waldkiem, gdzie rozbudowano wątek Paździochów.

 

Czy te nowe odcinki są totalną klapą? Moim zdaniem nie. Istotnie, serial zmienił charakter i obecnie odcinki są bardziej wymyślne oraz wymagają większego myślenia, bo to drugie dno, występujące od początku zresztą, jest teraz bardziej ukryte. Oczywiście są pewne rzeczy, które mi się niezbyt podobają, na przykład to, że Boczek stał się prymitywny, i chyba Ferdek już go nie lubi zbytnio. Ale to da się przeboleć. Gorzej jest ze zmianą Waldusia w pantoflarza przy Jolasi, chyba najgłupszej postaci w tym serialu.

 

Ale ogólnie nie jest aż tak tragicznie. Wiadomo, kiedyś trzeba to skończyć. Ale kiedy? Moim zdaniem jeszcze mogą to kręcić. Polsat ma wiele innych seriali, które powinny już być anulowane. Kiepscy się do tej grupy jeszcze nie zaliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią "trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny niepokonanym". Dla mnie "Kiepscy" skończyły się po odejściu Okiła z ATM. Starszych odcinków też już raczej nie oglądam, choć jarałem się nimi w okresie wiosna-lato 2009, kiedy to łącznie na Polsacie i Polsacie 2 leciało po nawet 8 epizodów, a wtedy nie miałem szybkiego neta. Przy tym serialu można zastosować metodę z "Rodziny zastępczej". Gdy leci odcinek nagrany w 4:3 - oglądaj, a gdy w 16:9 - szkoda czasu.

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie SWK jest zawsze - stare miały dziecinny i prosty humor, natomiast najnowsze maja juz ten humor na wyższym poziomie - trzeba zwykle skojarzyć do czego ukrycie piją i stad problem wielu którzy przyzwyczaili sie do prostoty. Polecam zobaczyć każdy nowszy odcinek przez pryzmat drugiego tła i wtedy dopiero widać bogactwo tego serialu. Mogą go kręcić do końca świata i jeden dzień dłużej - bo dobór aktorów jest doskonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak na Yokę skaczecie? Niektóre odcinki z 2007-go już były słabe, a dużo z lat 2008-09 właśnie je podbijały. Ba, śmiem twierdzić, że w ogóle rok temu bardzo podskoczyła forma twórcom.

Dlaczego Okił odszedł?

Nie wiemy, chociaż pałeczkę po nim przejął obecny reżyser Kiepskich Patrick Yoka.

I teraz to on rozdaje karty.

 

Okił odszedł, bo stworzył swoje Tako Media, gdyż stwierdził, że za mało zarabia, i od 7 lat męczy nas paradokumentami własnej produkcji. Tak tak, to przez niego ta moda przywędrowała do Polski.

Edytowane przez PharellMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ŚWK to serial którego powtórki są bardzo często kastrowane na antenie Polsatu 2 i ATM Rozrywki.

Ba, powstał też program poświęcony fenomenowi serialu pt. Świat według Kiepskich w krzywym zwierciadle, którego możemy zobaczyć wyłącznie w Polsacie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚwK do pewnego momentu był naprawdę serialem, który potrafił trafnie i z humorem punktować szarą rzeczywistość. Gdy zaczęło braknąć trafnych analiz, ekipa produkcyjna przeszła w bardziej obyczajowe opowiastki i do 307 odcinka było jeszcze co oglądać.

 

Od tamtego momentu serial systematycznie leci na dno, a ostatnie sezony to już totalna męczarnia, zarówno dla widza jak i dla ramówki Polsatu. Zero humoru, z dawnej błyskotliwości osiąganej w oryginalny sposób nie zostało już nic, a zamiast tego mamy sporą dawkę podtekstów erotycznych. Gra aktorska też nie jest już taka jak dawniej, ale jak tu dobrze grać, jak scenariusze też są poniżej przeciętnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek z Boczkiem, który nie przychodzi do toalety na piętrze Kiepskich i Paździochów również fajny :) Odcinek będzie w najbliższą środę. W tym odcinku nie będzie "Pupcińskich". Te ostatnie zdanie to dla tych, którzy nie lubią Jolasi :) Ewentualnie też Waldusia.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni sezon właśnie fani przyjęli bardzo ciepło, i początek najnowszego. 3. ostatnie odcinki z roku 2015 okrzyknięte zostały powrotem do klimatu piątego sezonu, podobnie z dwoma pierwszymi i najnowszym obecnego (mimo powrotu "Pupcińskich" po sezonowej przerwie).

 

Fanom powie się co trzeba jak trzeba i łykną spokojnie, no przecież tak jest z każdym rodzajem fana. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...