Skocz do zawartości

TVS - emisja eksperymentalna


K63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVS zmienia kanał nadawania w DVB-T, ponieważ kończy się dotychczasowe pozwolenie radiowe na nadawanie "eksperymentalne". Ciekawe tylko, na którym kanale po zmianie będą nadawać. Można było chyba taką informację podać w komunikacie dla osób, które nie chcą przeszukiwać wszystkich programów i nie chcą na nowo układać wszystkich programów na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby przenieśli się na MUX8.

Większa oglądalność by była :)

Co do k.21 to w 06.2020r. MUX1 ma przejść z k.55  a k.21 a docelowo k.43 w 2022r.

Z tego co widzę MUX4 będzie na k.21 od 2022r.

https://satkurier.pl/news/182638/bedzie-6-multipleksow-dvb-t2hevc-w-polsce.html

 

Zobacz projekt zarządzenia prezesa UKE ws. planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-790 MHz (plik DOCX).

(pokazane częstotliwości tymczasowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MUX8 nie można się przenieść nawet na zasadzie testu, nie ma tam miejsca. Przeglądałem wcześniej to rozporządzenie i nie widzę w nim ujętego kanału dla emisji "eksperymentalnej" prowadzonej przez TVS zarówno obecnej jak i od stycznia 2020r. Docelowo dla nadajnika Katowice "Kosztowy" będą przydzielone kanały K21, K23, K24, K40, K41 i K43. Obecnie K24, K40 i K41 są w użyciu a K21 ma być zwolniony przez TVS, zostają więc teoretycznie K23 lub K43. Być może dla TVS zostanie przydzielony jeden z nich do czasu przejścia na DVB-T2 ale nie jestem pewien czy nie będzie problemów z odbiorem bo te kanały obecnie niekoniecznie są skoordynowane (na K23 i na K43 widać u mnie jakiś szczątkowy sygnał - antena ustawiona w kierunku Katowic).

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego TVS , TVT nie dadzą do jednego Mux-a tylko takie [beep]ziawki mają. Tutaj 2 kanały , tutaj kilka i tak wszystko rozsiane. Kanał 34 zajmuje TVP by zapewnić odbiór TVP 3 Kraków w Zachodniej Małopolsce.  Dogadać się i dać ten kanał do muxa regionalnego z TVS ,TVT na kanale 34 a po co tyle dubli innych kanałów TVP jak są z RTCN Kosztowy , Skrzycznego , Chorągwicy , Częstochowy. Zajmują cały mux tylko dla TVP3 Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS i TVT podzieliły się wolnym miejscem w swoich multipleksach z innymi nadawcami dzięki czemu na sporej części województwa śląskiego jest dość bogata oferta programów w ramach DVB-T. "Minus" tej sytuacji jest taki, że nijak nie dałoby rady z rozsądnym bitrate wszystkich "upchać" w jeden multipleks DVB-T gdyby multipleksy TVT i TVS połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, adrian1981 napisał:

TVS i TVT podzieliły się wolnym miejscem w swoich multipleksach z innymi nadawcami dzięki czemu na sporej części województwa śląskiego jest dość bogata oferta programów w ramach DVB-T. "Minus" tej sytuacji jest taki, że nijak nie dałoby rady z rozsądnym bitrate wszystkich "upchać" w jeden multipleks DVB-T gdyby multipleksy TVT i TVS połączyć.

TVS HD , TVT , Republika , TVN HD i jakieś jeszcze dwa SD lub jeden HD lub bez tvn jakieś 4 SD.

Polsat HD przenieść na mux testowy gdzie jest Polsat News HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX testowy na K40 gdzie jest obecnie dostępny Polsat News HD będzie w dalszym etapie testów przełączony do DVB-T2. Na dzień dzisiejszy spora część odbiorców nie ma sprzętu kompatybilnego z DVB-T2 HEVC i byłaby w niedalekiej przyszłości pozbawiona odbioru gdyby takie rozwiązanie zastosowano. Dla mnie osobiście brak informacji o nowym kanale na kilka dni przed planowaną zmianą to brak profesjonalizmu. Tak sobie myślę, że zanim uruchomione zostanie 5G w pasmie 700 MHz jeszcze sporo czasu upłynie, więc jako doraźne rozwiązanie można by przenieść MUX TVS na kanał K60 wolny po analogowym programie TVP3 Katowice. Kiedyś z tego co pamiętam były też plany przeniesienia MUXu TVT na nadajnik "Kosztowy" i jak widać nic z tego nie wyszło. Ciekawe czy nadawcy TVS i TVT próbowali się w ogóle dogadać na zasadzie udostępnienia slotu dla TVT w MUXie testowym TVS w zamian za slot dla TVS w MUXie lokalnym TVT. Wiadomo bowiem, że nie wszyscy na Śląsku odbierają sygnał z obydwu multipleksów.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Polsat HD przenieść na mux testowy gdzie jest Polsat News HD. 

 

 Lepiej udostępnić Polsat HD po prostu w tym MUX Polsat News, po przejściu tego muxu na DVBT2 można by było udostępnić wszystkie kanały Polsatu z NTC w HD. Polsat HD z TVS mógłby być dublem dla ludzi bez DVBT2.

 

To by był naprawdę świetny pomysł, a marnują MUX na jeden kanał. Mam nadzieję że coś jeszcze tam dodadzą, i do muxu Polsatu, i do TVS

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mux-y z zawartością 1 czy 3 kanałów to marnotrawstwo. Jeśli HD to dać cztery a jak HD i SD to więcej. TVT powinno być w Mux-ie z TVS i odwrotnie. 

P.S. Polsat to nie powinien dostać już żadnego miejsca w DVB-T gdyż ten mux4 to jakaś przykrywka. Ma doskonałe pokrycie jak uruchomią docelowe nadajniki a mobilna to tylko od picu. Udostępniają nawet dekodery do odbioru do domu. Jaka to mobilna ?

Edytowane przez kobi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaktualizowanym wykazie pozwoleń radiowych z dnia dzisiejszego nadal brak nowego kanału dla multipleksu "eksperymentalnego" TVS. Jak tak dalej będzie to może się okazać, że wraz z nowym rokiem nie będziemy mieć zmiany częstotliwości tylko wyłączenie multipleksu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem jeszcze raz do tego pliku i faktycznie jest ale tylko w zakładce "historia pozwoleń". Także moja wina, nie przejrzałem dokładnie całości. Wydaje mi się, że to pozwolenie mogłoby być też w zakładce "aktualne pozwolenia" jeśli jest ważne od 20 grudnia. Tutaj link gdyby ktoś potrzebował: https://bip.uke.gov.pl/pozwolenia-radiowe/wykaz-pozwolen-radiowych-tresci/stacje-telewizyjne,5.html

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale z końcem roku wygasło im formalnie pozwolenie radiowe na nadawanie na K21 więc czysto teoretycznie powinni się przełączyć na K27 najpóźniej o północy z 31 grudnia na 1 stycznia. Zakładając, że będą nadawać z tego samego systemu antenowego wydaje mi się, że wystarczy zdalnie zalogować się do nadajnika, zmienić kanał wyjściowy i wcisnąć przysłowiowy enter. Osobna kwestia to sens tych całych przenosin z K21 na K27 jeśli póki co nikomu na K21 nie przeszkadzają.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, adrian1981 napisał:

wystarczy zdalnie zalogować się do nadajnika, zmienić kanał wyjściowy i wcisnąć przysłowiowy enter

To nie jest tylko zmiana kanału, ale także obniżenie mocy maks. (0.8 -> 0.78 kW) i zmiana charakterystyki promieniowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile muszą przestawiać "ręcznie" tą charakterystykę promieniowania na poszczególnych kierunkach a na ile ta zmiana automatycznie wynika z charakterystyki (budowy) samego systemu antenowego. Te same anteny jak wiadomo różnie przenoszą różne częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...