Skocz do zawartości

Ferguson zapowiada nowe odbiorniki Ariva.


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie na stronie producenta pojawiła się informacja o nowych odbiornikach jakie być może już wkrótce pojawią sie na rynku . Oto cytat ze strony producenta zapraszającego do swojego stoiska na targach sprzętu w Honowerze. "W dniach 14-18 marca będzie można spotkać się z nami w hali nr 15 na stoisku G63."
"Będziemy prezentować na nim szereg najnowszych modeli flagowych produktów Fergusona: Ariva 4K UHD, Ariva T/T2 H.265, T/T2/S2 UHD z IPTV i inne." :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że Ferguson ,kolejny raz,zaczął "walkie" o klientów dla swoich produktów . I kolejna raz taka próba "spaliła na panewce",na samym początku. Magicy  Fergusona od marketingu znowu się nie popisali ,zapowiadają nowe tunery a nie podali żadnych informacji o tych Arivach ,czyli można opierać się tylko na "mglistych domysłach" jaki w tych box-ach będzie procesor ,głowice ,system operacyjny .Tacy "magiczni magicy marketingu ": pewnie nie potrafili by "sprzedać " szklanki wody z lodem na środku pustyni Afrykańskiej ,doskonałym przykładem ich "magi " jest Fbox 3 i Fbox 3 TV (w miare ciekawy sprzęt ) . Gdzie informacje o tych smart box-ach jest szczątkowa i nawet "szukajka Goole" mało znajduję .

Ferguson utracił zaufanie swoich klientów głównie przez działania (w sumie brak działania) "działu technicznego" i programistów ("pseudo programistów") . Te nowe tunery Ariva od Fergusona ,może uzyskają jakąś "popularność" w Polsce i europie ,jeśli dział techniczny i "programiści " Fergusona ,nie "dotkną" ,a nawet nie będą przechodzić koło oprogramowania dla nowych Ariv . Najlepiej jeśli oprogramowanie było by oparte o linuxa i E2 i tworzone przez niezależne teamy .

"Wtopy" Fergusona i ich działu technicznego ,przez które wielu użytkowników straciło zaufanie do Ariv to między innymi : Ariva 252 combo ,w tym box-ie można znaleźć dwie wersje hardware (od A250combo i A252combo) co często powoduje ASH ,po wgraniu "nie właściwego softu", magiczna klapka w A203 pod którą nic nie ma,soft dla A253combo który uwalał tuner ,przez długi czas bark programu do reanimacji tego tunera,blokowanie możliwości pobrania przez antyvirusy programów do reanimacji tunerów z procesorem Ali 3606. To tylko kilka przykładów braku działań "działu technicznego" .

Oby nowe tunery Ariva były pozbawione wad "działu technicznego" ,bo obecnie firma Ferguson jest z 5 lat za "Rumunami " (tunery Amiko) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek6680t ty się chyba urodziłeś tylko po to aby narzekać. :lol2:  Masz jakiś sprzęt fergusona że tak na nich jedziesz ? Ja mam od prawie siedmiu lat Ariva 200 HD i sobie chwalę ten tunerek, żadnego szatkowania, zawieszania obrazu ani dżwięku, nagrywanie bez problemów, jakość obrazu przyzwoita.Od kilku lat w posiadaniu Ariva T55 działa bezproblemowo i na koniec tablet Ferguson S3 Plus kupiłem głównie dla nawigacji i DVB-T (wszystko przydatne w trasie) podobnie - nic nie szwankuje. Jakie firmy przed premierą udostępniają szczegółowe dane swoich wyrobów? I w końcu czy niewłaściwe użytkowanie sprzętu przez nabywców i ich uszkodzenie to wina fergusona ? Jet wielu ludzi którym to uda się s[beep]yć nawet najlepszy sprzęt na rynku i dotyczy to każdej dziedziny nie tylko RTV ale i AGD czy w motoryzacji. Zazwyczaj ci wszechwiedzący nie czytają instrukcji obsługi i zaleceń producenta bo oczywiście wiedzą lepiej, a póżniej wszędzie szukają winnych tylko nie spojrzą w lustro gdzie stoi winny stworzonych przez siebie problemów zs sprzętem. Owszem są awarie i wadliwe działanie sprzętu z winy producenta lecz jest to usuwane chociażby przez nowe softy i jest to mały procent w porównaniu do tego co potrafią wymodzić użytkownicy, chociażby wspomniane przez Ciebie wgranie niewłaściwego softu - ale czy to wina producenta jak sugerujesz ? Podobnie jest z wgrywaniem list kanałów, producent pisze aby nie wgrywać list z poprzedniego softu a stworzyć nową to i tak część użytkowników z uporem maniaka wgrywa stare listy chociaż producent stwierdził że takowe mogą powodować błędy w pracy tunerka.  Kończąc mogę śmiało stwierdzić że krytyczne opinie użytkowników o sprzęcie którego nie posiadają, a argumentują to tym że gdzieś czytali , bądż słyszeli są mało wiarygodne i nie należy ich brać pod uwagę bo być może pochodzą od zawistnej konkurencji. :lol2:

Teraz gdy satkurier na dniach uruchomi wideotesty będzie można mówić o naprawdę rzetelnej ocenie sprzętu. Pozdrawiam.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper0058

Ja miałem Arive 100e i nadal posiadam A102("wcześniej" Fergusona AF 6318) ,chociaż już obecnie nie jest to mój główny tuner . Więc znam tunery firmy Fergusona,do tego jestem adminem na dwu forach "tv sat" . Przez lata ,napisałem tysiące postów ,tłumacząc z polskiego na "nasze",co Ferguson miał na myśli . Nie wspomnę o wpisach na SB Ajax gdzie udzielałem rad jak reanimować Arive po ASH,jak wgrać soft listę i pewnie z jeszcze z tysiąc innych "drobnych" porad . Więc znam Arivy od "ciemnej" strony czyli od problemów związanymi z tymi tunerami . Jaki kto kupi tuner lub inny sprzęt ,to już jego prywatna sprawa i osobisty wybór .

Może dla kogoś ,moje posty na tematy związane z Arivami są tylko "narzekaniem" ,ale to "narzekanie" wynika z wiedzy jaką nabyłem .

Oby nowe tunery były też nowym otwarciem firmy Ferguson ,która powinna Sobie uświadomić ,że jej rola nie kończy się tylko na sprzedarzy produktu ale powinna być kontynuowana przez wsparcie i pomoc merytoryczną dla klientów swoich produktów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić. O ile AF7318, którego miałem, był przyzwoitym i w miarę bezproblemowym tunerem, to niestety tą dość dobrą moją opinię Arivy skutecznie zszargały.

 

Spróbuj sobie @kacper0058 wybrać napisy na TV5 Monde Europe, jestem pewny, że zrozumiesz co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z TV Sat trwa od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku jeszcze za czasów satelity analogowej, następnie cyfrowej. Przez ten czas w moim domu przewinęło się wiele tunerów począwszy na analogowych - pierwszego już nazwy nie pamiętam,drugi to Amstrad, póżniej cyfrowych - Opentel, Echostar, Samsung, TechniSat, były też Fergusony starsze modele. Bawiłem się też w edukację niektórych sprzętów więc na pewno nie jestem laikiem w tym temacie. Z mojego doświadczenia wiem, że podstawa to czytanie ze zrozumieniem wszelkich instrukcji dotyczących sprzętu, jak i przestrzeganie zaleceń producenta wówczas w 99% mamy spokój ze sprzętem. Każda ingerencja - mam tu na myśli edukację, wgrywanie list niewiadomego pochodzenia, za przeproszeniem kombinowanie jak koń pod górę sprawia tylko kłopoty ze sprzętem, i możemy mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie. Także rady "znawców" tematu na niektórych forach należy traktować z pewna dozą nieufności, i zazwyczaj nie doradzą wam nic czego byście się nie doczytali w instrukcji (pomijając oczywiście edukację) , czy też na stronie producenta - wystarczy poświęcić troszkę czasu, bo droga na skróty nie zawsze jest krótsza. :wink:

Wracając do Arivy 200 Fergusona ja obecnie nie mogę powiedzieć złego słowa o tym tunerku - chociaż początki były usłane wieloma błędami to na ostatnim oprogramowaniu producenta działa on bardzo stabilnie. Mnie interesuje przede wszystkim odbiór zarówno obrazu jak i dżwięku bez żadnych zakłóceń i w przyzwoitej jakości - a tak jest w przypadku mojej Arivy. Dość istotne jest też prawidłowe działanie nagrywania - i tu także nie mam żadnych zastrzeżeń. Na resztę wodotrysków nie zwracam uwagi (jakieś tam serwisy czy gry).

Odniosę się tez do napisów po polsku na TV5 Monde to wcześniej one dobrze działały gdy były one dostępne na tym programie z satelity HotBird, lecz teraz gdy są tylko dostępne na tym programie z Astry  http://www.tv5monde.com/cms/chaine-francophone/programmes/p-91-s1-z169-Le-guide-du-sous-titrage.htm to tuner ich nie widzi, i nie ma sie co dziwić bo ostatnia aktualizacja oprogramowania tunera była też kilka lat wstecz. Widać to po wciśnięciu żółtego klawisza na pilocie (HotBird - TV5Monde - wyświetla informacje o wersji napisów pol. Astra - nie ma napisów po pol. a teraz powinno być odwrotnie) Jednak obecnie brak napisów na tym programie w tym tunerze mi osobiście nie przeszkadza bo i tak nie oglądam tego programu. Nie zanosi się też na aktualizację oprogramowania bo już dawno ten tunerek wyszedł z obiegu, wiec raczej należy się z brakiem napisów pogodzić bo i tak są one dostępne tylko w pewnym przedziale czasowym i tylko w wybranych pozycjach programowych od 18,30

Kończąc stwierdzę z pełną odpowiedzialnością że krytykowanie nowego sprzętu Fergusona jeszcze przed premierą  i przed przetestowaniem ich przez nabywców bądż przez osoby zajmujące się profesjonalnie testami takowego sprzętu świadczy tylko o tych co takie opinie wystawiają - stronniczość nie jest dobrym doradcą i recenzentem.

Pozdrawiam. :lol2:

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze dwa dni i poznamy chyba troszkę więcej szczegółów o tych nowych produktach. Jestem ciekaw czy zaraz po targach w Hanowerze zapowiadany sprzęt pojawi się w sprzedaży ? Czy może będzie trzeba poczekać jakiś czas. Mam też taką cichą nadzieję jak zapewne wielu użytkowników że będzie to sprzęt godny uwagi i ewentualnego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper0058

Po czytaj wpisy pod "news-em"   https://satkurier.pl/news/126365/ferguson-ariva-4k-uhd-na-cebit-2016.html

Nie tylko ja mam "wyrobione zdanie" o dziale technicznym i programistach firmy Ferguson

 

abc
@piotr nie wiem jaki masz soft ale ja w swoim mogę robić akutalizację przez sieć, nie muszę za każdym razem zgrywać softa na USB.

Ale z ferdkami jest dokładnie tak jak napisał @alf, support w fergusonach po prostu nie istnieje.

W czasach Ariv 100/200 ,nie było za dużego wyboru w tanich tunerach ,w czasach Ariv 103/203/253combo wybór tunerów (w tym z E2) jest znacznie większy,nawet w Polsce.

Ferguson ma (miał) kilka ciekawych tunerów np Ariva 200@Link ,gdzie pełne możliwości tego tunera można "zobaczyć" dopiero po wgraniu E2 (np.Hyperiona) . Ale żeby można było wgrać do tego tunera E2,to trzeba było kilku ludzi z pasją wiedzą i chęciami . Kilku znajomych do dziś użytkuje Arive @Link 200 z E2 ,ze względu na unikalną dobrą jakość obrazu .programiści od Fergusona ,powinni się uczyć od ludzi którzy zrobili E2 dla Arive @Link 200 .

Można zrobić nawet wypasiony tuner z wszystkimi bajerami w hardware ,ale bez dobrego software (oprogramowania) ,taki tuner jest wart nie wiele :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiłeś się fergusona jak rzep psiego ogona. :lol2:  Powiem Ci jeszcze tylko jedno nie ma idealnych tunerów do których by ktoś podobny do Ciebie się nie przyczepił. Należysz do tej grupy ludzi którzy widzą tylko to co chcą widzieć. Jest kiepskie wsparcie - może tak, może nie, ja osobiście też wolałbym aby starszy sprzęt też od czasu do czasu dostał jakieś nowe oprogramowanie. Jednak zdaję sobie sprawę że większość firm , jak nie wszystkie po kilku latach od zakończenia sprzedaży danego modelu kończy także ze wsparciem. Tak już jest. Wiem też że zawsze znajdzie się ktoś komu przeszkadza choćby to że za krótki, czy też za długi kabel od zasilania, czy wejście USB jest pod klapka, a może z tyłu ,nawet najmniej istotna rzecz w oczach malkontentów urasta do rangi problemu nie do przeskoczenia. Nie wiedzieć czemu nie dociera do Ciebie że są tacy którym swoim narzekaniem nie obrzydzisz firmy Ferguson bo mają ich produkty , są z nich zadowoleni i być może wymienią swój stary sprzęt na nowy. Decyzja o zakupie takiego czy innego sprzętu należy tylko i wyłącznie do nas, w dobie internetu już nie kupuje się w ciemno, a jak coś nie pasuje zawsze można zwrócić sprzęt. Udział  w rynku sprzedaży sprzętu też o czymś świadczy.

Na tym wpisie kończę dyskusję o narzekaniu. :] Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper0058

 

Ja może i za bardzo się "czepiam" i "marudzę" o wsparciu a raczej kiepskim wsparciu Fergusona dla tunerów, ale Ty masz "klapki na oczach" nie widząc problemów z wsparciem. Tobie pewnie odpowiadały pierwsze softy dla Arivy 200 i byłeś "bezkrytyczny " w ich działaniu .

Za kilka dni okaże się jakie nowe produkty ,w tym tuner(y),zaprezentuje Ferguson . Będzie więcej danych o tych box-ach ,na 51% będą to tunery z procesorem ARM i oprogramowaniem opartym o Android ,więc nie wszystko będzie "w rękach" programistów Fergusona,co może oznaczać ,że jest jakaś "nadzieja" dla Ferguson Ariva 4K UHD Smart Combo  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jesteś administratorem na forach o tej tematyce a nie umiesz czytać ze zrozumieniem prostych postów które piszę.  Piszesz powyżej "Ty masz "klapki na oczach" nie widząc problemów z wsparciem. Tobie pewnie odpowiadały pierwsze softy dla Arivy 200 i byłeś "bezkrytyczny " w ich działaniu ."  a nie widzisz wpisu gdzie stoi jak byk  "Wracając do Arivy 200 Fergusona ja obecnie nie mogę powiedzieć złego słowa o tym tunerku - chociaż początki były usłane wieloma błędami to na ostatnim oprogramowaniu producenta działa on bardzo stabilnie. Mnie interesuje przede wszystkim odbiór zarówno obrazu jak i dżwięku bez żadnych zakłóceń i w przyzwoitej jakości - a tak jest w przypadku mojej Arivy." PODKREŚLAM OBECNIE. Co do wsparcia producenta Arivy 200, to nie mogłem narzekać bo było na wystarczającym poziomie i sukcesywnie likwidowali zgłaszane przez użytkowników błędy. Na dysku komputera mam 23 wersje oprogramowania fabrycznego (i są to nie wszystkie jakie były wydane), więc jak to jest Twoim zdaniem kiepskie wsparcia to raczej skończmy już tą dyskusję. Powtórzę jeszcze raz swoją opinię na temat sprzętu i to obojętnie jakiej firmy. Nie ma i nie będzie tunera z którego będą wszyscy zadowoleni, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie krytycznie do niego nastawiony i to niekoniecznie z przyczyn  merytorycznych ale ot tak, dla zwykłego marudzenia, czepiając się rzeczy mało istotnych na które zwykły użytkownik nie zwraca uwagi. Żadna firma zaraz po zgłoszeniu błędów w działaniu sprzętu z dnia na dzień nie wydaje nowych softów - to musi troszkę potrwać - jedni robią to wolniej , drudzy szybciej , ale zazwyczaj usuwają usterki. Niejednokrotnie zgłaszane usterki maja się nijak do rzeczywistości i są wynikiem złego użytkowania sprzętu, niewłaściwie zainstalowanej anteny i tym podobnych sytuacji.

Zdecydowana większość użytkowników oczekuje od sprzętu poprawnego odbioru , część z nich zapewne poprawnie działającego nagrywania, a już oczekiwanie od budżetowego sprzętu  kombajnu multimedialnego to znikomy procent nabywców. Ja gdybym chciał nabyć kombajn to udałbym się do agromy :lol2: lub do sklepu ze sprzętem opartym na linuxe i to tym z wyższej pułki. A gdy będą już znane szczegóły techniczne nowości fergusona być może przypadną mi do "gustu" to może ewentualnie rozważę zakup, a że posiadam wyroby z tej firmy i nie mam do nich większych zastrzeżeń - to czemu by nie.  :]  Pozdrawiam.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...