Skocz do zawartości

IPTV w Polsce 2025-2030


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać Was o opinię, w jakiej formie realizowana będzie IPTV w Polsce około roku 2025-2030. Wiadomo, że to ponad 10 lat, ale chciałbym, abyście pokusili się o "jasnowidztwo".

 

Obecnie w Japonii są już dostępne kanały 4K, pracują już nad 8K. 

W mojej opinii "telewizja" będzie sprowadzała się do STV i OTT z przewagą tych drugich. 4K będzie już dojrzałe i będzie już wprowadzane 8K.

Drugą opcją jest TV na okularach VR - w dużo wyższej rozdzielczości i sporym frame-ratem. Można też pod to podciągnąć streaming gier?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie brzmi ale jak zapewne wiesz nie wszędzie dotrze i dociera net szybszy niz 10mega drogą radiową nie licząc internetu LTE który działa z mega fajnymi limitami.IPTV tak ale tylko miasta i światłowodowe sieci Optyczne.Nia Wsiach i pod miastami nie będzie prędko łącz po 100i więcej mega bez limitu.Możliwe nawet że w związku z przesyceniem łącz będzie powrót do limitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie;) w Łodzkim jest mega wybór gdzie niegdzie radiowka maks 10mega z limitem 150gb za 70zł.Lub LTE z limitami od 10 do 100gb prędkosci? od 1 do 20mega. A mając iptv w hd to juz bitrate rzędu 10-20mega na kanał...A gdzie pasmo dla uzywania internetu:)?? zaczyna go brakować.Nie kazda firma chce sie bawić w jakieś tam wioski.Stąd uwazam ze iptv tylko w Miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niektórzy mają to szczęscie ale są takie miejsca ze światłowody nie dojdą tak samo linie tpsa(po 20lat)miedziane centrale po 8km od klienta.

Mam pecha mieszam pod Miastem operatorzy Radiowi są ale żaden nie da więcej niz 10mega Neo/inne telefonie to maksymalus 4mega wiec o iptv mozna zapomnieć w dobrej jakosci Iptv owszem w Miastach bo tam mamy naprawde dobre łącza w większości  miejsc.PS testowałem niedawno 300mega neo w sklepie w duzym miescie i przyznam że inicjatywa fajna pomysł ok ale nie w Miastach gdyby tak inwestowali w to na wsiach mieli by niejaki monopol ale z chęcią by człowiek brał.A do tego ich tv via iptv co by nam sygnał stabilny był( niestety satelita nie zapewnia takiego zabezpieczenia jak iptv)

 

I za 10-20lat iptv będzie bardzo popularne tam gdzie będą warunki techniczne.

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz prawie cała Polska B (podkarpackie, lubelskie, podlaskie,warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie) jest okablowana światłowodami (Program Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej, ORRS). W coraz większej ilości wiosek można mieć FTTH i czasami wygląda to dużo lepiej niż w miastach. Na przykład moja gmina jest już praktycznie cała okablowana i bez problemu podpinasz się pod światłowód. Są takie miejscowości, w których zlikwidowano istniejącą miedzianą sieć telekomunikacyjną, a w jej miejsce powieszono na słupach światłowody. Coraz prężniej zaczyna działać też http://telewizjaswiatlowodowa.pl/, która podpisuje umowy z lokalnymi ISP na dostarczanie usług IPTV za pomocą światłowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a po co wam swiatłowód :D IPTV i to w jakosci hd bardzo dobrze działą na łaczach nawet 10Mbit. Swiatłowód nie ma nic do rzeczy. Warunki techniczne do odbioru sa juz na całym swiecie, jedynie co to ogranicza nas prawo.

Edytowane przez Mr. Orbita
Piractwo na forum jest zabronione. Wycięta część naruszająca regulamin forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc z pirackich streamow jest rewelacyjna ,mowie tutaj o płatnych serwisach. widocznie nie testowałes niczego poza darmowym znalezionym gdzies w necie. Mowie także o pakietach zagranicznych jak sky uk, it, czy germany, bo polskich nie znalazłem i ciężko naprawdę jest rozroznic czy leci to z satelity czy poprzez neta bo jakos jest naprawdę dobra. Na jednym odbiorniku bez problemu poogladasz na 10Mbit . Oczywiscie do komfortowego ogladania na kilku dekoderach i z jakoscia HD i  używania netu 50Mbit  bez problemu wystarczy. Pisze tez tutaj o odbiorze na boxach do iptv a nie telefonach.

Edytowane przez MDM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na 5 Mbit na filmach i tv 40 calowym wyglada prawie wrecz idelanie jak z satelity., akurat testoawlem sky UK, więc wiem co mowie, oczywiście ze im więcej danych tym lepiej, ale na zwykłych kanalach Hd z filmami jest to już nie do zauważenia, a  jak nie testowales to się nie wypowiadaj. Pisze tutaj o możliwościach technicznych ze do IPTv nie potrzebny jest światłowód a nie czy to legalne czy nie.

Edytowane przez MDM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze krotko :D mam neta 100 mbit/s i od dostawcy mam tv IPTV :D na jednym dekoderze 20 mbit/s tracisz z tych 100 :D od dwoch dni mam wlasnie drugi dekoder :D multiroom tak zwany :D i jezeli oba pracuja to 30-40 mbit/s jest utraty z tych 100 :D wiem co pisze :D bo uzytkuje juz pol roku iptv :D jestem ogolnie zadowolony z TV :D ale cierpie na tym od strony internetu :D dokladniej to trace na predkosci np przy sciaganiu filmu :/ pozdrawiam :D

gdyby kogos interesowalo to jestem z gliwic :D woj.slaskie

i drazni mnie to ze biorac od dostawcy 100mbit neta i tv przez IPTV to trace na predkosci internetu jezeli chodzi o komputer i inne urzadzenia

nieodczuwalne w sumie jezeli tylko przegladamy internet itd :D ale jezeli zaczynacie sciagac filmy, gry, itd. to odczujecie na transferze :/

moim zdaniem taki dostawca IPTV powinien na osobnym kablu puszczac neta i tv :D albo podnosic predkosc automatycznie do stopnia takiego zeby nie odczwac tego na sciaganiu itd

 

biore 100 mbit neta to tyle ma byc :D a nie ze podlacza tv i net juz jest przyciety

 

(40 mbit/s to jest przy kanalach HD na dwoch dekoderach :D czyli neta zostaje 60 mbit/s)

Edytowane przez Zatox_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaki typ polaczenia? Miedz?

Na swiatlowodach nie ma takiego problemu. Ja mam pelna predkosc lacza niezaleznie od odpalonej TV.

Czyli np. majac 500Mbit internet i do tego IPTV na multiroomie - nawet gdy oba deki sa wlaczone to nadal mam 500Mbit.

Tutaj duzo ma do powiedzenia zastosowana technologia. Przy FTTH routery linkuja sie na 2.5Gbit Download i 1 Gbit Upload wiec zadnych problemow nie ma z transferami.

O ile siec jest wystarczajaco rozbudowana (moja ma przepustowosc 3 Tb/s - ruch wewnetrzny - nie wiem ile jest na "zewnatrz" czyli internet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tam nie narzekam Netia VDSL2+ 50/5 - 49,9 zł - sam internet bez telefonu i innych zbędnych dodatków na linii Netii. W ciągu 3 lat jedna awaria, padło zabezpieczenie w skrzynce. Opolskie.

Mówisz  3 lata?  Możesz mi wkleić  na PM ewrentualnie  lub tutaj jak wygląda modem? Czy posiadasz router na tomato/garygoyole   bo ja nie chce uzywać tego pudła jako modemo router w 1 a technik który mi czasami coś naprawia to mówi że bez problemu w trybie bridge.   Pokaż też swój test prędkości.    50/5  bo masz chyba coś ala 45-47  /4.5  .  Jesteś na linii Netii a wcześniej byłeś na jakiej linii?

Jaki typ polaczenia? Miedz?

Na swiatlowodach nie ma takiego problemu. Ja mam pelna predkosc lacza niezaleznie od odpalonej TV.

Czyli np. majac 500Mbit internet i do tego IPTV na multiroomie - nawet gdy oba deki sa wlaczone to nadal mam 500Mbit.

Tutaj duzo ma do powiedzenia zastosowana technologia. Przy FTTH routery linkuja sie na 2.5Gbit Download i 1 Gbit Upload wiec zadnych problemow nie ma z transferami.

O ile siec jest wystarczajaco rozbudowana (moja ma przepustowosc 3 Tb/s - ruch wewnetrzny - nie wiem ile jest na "zewnatrz" czyli internet).

Łącza  GPON    bo jeśli tak to  wszystko jest tam doskonałe . Chyba :D   przy takich łączach można sobie w domu postawić   Shela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Za 10 lat przekaz oraz nadawanie sygnału tv poprzez satelity przejdzie do historii. 

Wszystkie media i treści będa dosyłane przez internet zarówno te pirackie "restreamowane" jak i legalne.

Tereny wiejskie również nie będa stanowić problemu w chwili obecnej może 30% z takich obszarów stanowi ten problem.

Jakość darmowego  streamu oscyluje w granicach 96 - 98% realnej jakośći przy czym płatnego jeszcze nie sprawdzałem więc nie wypowiem sie w tym temacie.

Sieci kablowe również pracuja na swiatłowodach a jedyne gdzie maja miedż zainstalowana  to w coaxach które sa rozdzielane przez tzw. nody wyjsciowe - w przyszłośći jak cały kontent telewizyjny zostanie przeniesiony do internetu kable te pewnie zostana wymienione również na czyste swiatłowody.

Edytowane przez sandy55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...