Skocz do zawartości

Quad Inverto Black Ultra kontra Quad Televes


Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony "testami" "opiniami" i "danymi" używałem tego pierwszego na kartach dvb, tunerze tv około dwóch lat, w końcu gdy szlag mnie trafił zakupiłem hiszpana... i ulga: wstraja się idealnie, nie sieje błędów /zwłaszcza na kanałach sd s2/, jak i w trakcie załączania jednego z tunerów, poziom sygnału podobny, stabilność bez porównania na korzyść Televes.

Oglądając tv trudno zauważyć pojawiające się błędy, jednak w logach na kartach dvb to już inna historia. Instalacja ustawiona idealnie: poziom sygnału tbs 6928 99%, tbs 5980 72%, samsung D7000 99%.

Wzmocnienie sygnału w przypadku Inverto to kit, prawdziwym problemem nie są zwiechy tunerów ze wzgledu na przester sygnału na krótkich instalacjach, a brak możliwości idealnego wstrojenia się na wielu częstotliwościach!

 

Reasumując: wydana kasa na inverto to kasa wyrzucona - od wielu lat nie miałem tak niestabilnego konwertera, a poziom sygnału o niebo lepiej nadrobić większą czaszą i precyzyjnym ustawieniem instalacji: pamiętać o skręcie konwertera!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca kit bo ma większe wzmocnienie o ok 2dB. 

Zobacz MTI też dobrze chodzi i stabilnie w całym paśmie. MIT miażdży Inverto.

Z Televesem nie ma dyskusji.

 

Co do ustawienia to i prawda, ale jak konwerter taki sobie to ustawianie nic nie pomogą za wiele.

 

a bym zapomniał

...nie tyle kasa wywalona w błoto bo jak kupisz opticuma to tak dopiero powiesz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem w ostatnim czasie kilka Inverto Black Octo, na niektórych transponderach bywało na prawdę słabo mimo czaszy 90. Przykładowo na 12475mhz przy konwerterze Octo miałem MER 12.1, zmieniłem na konwerter Inverto Quad Premium i MER wzrósł do 13.1. Nie wiem czy to reguła ale na Octo jest jeszcze gorzej.

Edytowane przez jeremiw1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak wytłumaczyć  takie coś.  Ja mam głowice singla a znajomek   duala. Te same tunery   on ma antene 115cm a ja 94  i on ma gorszy sygnał ode mnie.  Jedyna różnica że on ma inverto ultra ale jako SCR  ale nie pytałem czy twina czy singla.

Oczywiście przepaści nie ma ale to są różnice między  0.5 a 1.0dB.  Głowica głowicy nie równa . Jednak są też tacy co mają anteny takie jak i ja  bądz mniejsze i maja lepszy sygnał z transpondera gdzie jest TVN.   Np widziałem sygnał typu 17dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...