Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z seriali nieanglojęzycznych dobre opinie zbierają również "Telefonistki" i "El Chapo". Tylko, że sam jeszcze tego nie sprawdziłem, mam mnóstwo zaległości, m.in. "Suburra" czy "Mindhunter" a jeszcze skusiłem sie na HBO GO. Naprawdę nie rozumiem tego gdy niektórzy w komentarzach na różnych stronach pisza, że w Netflixie nie ma czego oglądać.

W swojej naiwności myślałem, że mając wolne w grudniu nadrobię większość zaległości, ale niestety nie dam rady. "Telefonistki", "Suburra", "El Chapo" też jeszcze nie oglądałem, tak jak i "3%". Ten ostatni chyba zacznę teraz oglądać. Wczoraj dopiero obejrzałem "Zanim zasnę", jeden z lepszych filmów Netflixa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Witamy w świecie Netflixa. Uważaj, bo wciąga ;)

Tak na marginesie zapewne to nowy zakup ten telewizor na ile dostałeś subskrypcję? :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi jeszcze tylko czy jakość odtwarzania powinna być ustawiona automatycznie czy wysoka?Mam Internet 100 mb światłowód.Teraz sprawdzałem bitrate materiału 4k i jest 15.30 mb/s.Ciekawe czy da radę więcej wyciągnąć.

Edytowane przez leonk1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mam Internet 100 mb światłowód.Teraz sprawdzałem bitrate materiału 4k i jest 15.30 mb/s.Ciekawe czy da radę więcej wyciągnąć.

To przyzwoty wynik.Taki sam uzyskałem, tylko że na zwykłym łączu z Vectry o prędkości 100 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, jakie dokładnie filmy w najbliższych dniach znikają z Netflixa.

 

Ponad 60 filmów do 31 grudnia

https://www.nflix.pl/ponad-60-filmow-bedzie-dostepnych-w-ofercie-netflix-polska-tylko-konca-grudnia-2017r/#comments

 

144 filmy do 5 stycznia

https://upflix.pl/aktualnosci/zobacz/1326/Kolejne+144+filmy+oznaczone+do+usuni%C4%99cia+z+oferty+Netflix+Polska

 

Część tytułów pewnie wróci (tak przynajmniej było, kiedy usuwali filmy z Paramountu), część pojawi się u konkurencji. Myślę, że w związku z usunięciem tak dużej liczby filmów dodadzą też nowe tytuły. Tak czy inaczej znika dużo kultowych filmów, więc zawsze warto coś nadrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku będzie jeszcze więcej seriali oryginalnych, poniżej lista z niektórymi propozycjami. Oczywiście nie wiadomo co z tego później wyjdzie, zawsze mogą być jakieś wtopy produkcyjne ale w wielu przypadkach zapowiadają się kolejne hity:

 

https://popkulturysci.pl/seriale-2018-netflix-w-2018/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sobie różne podsumowania zeszłego roku i wcale Netflix tak nie dominuje jak niektórzy twierdzą. Wiele osób wyróżnia takie produkcje jak "Pozostawieni", "Kroniki Times Square", "Wielkie kłamstewka", " Opowieść podręcznej" czy nawet "Legion". Inna sprawa, że widziałem większość w/w produkcji i żadna nie jest, moim zdaniem, wybitna. Albo słaby rok w serialach, albo moje wymagania wzrosły. Podobno też II sezon "Stranger Things" jest dużo słabszy.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Netflixa masz tylko w USA HBO, Amazon, Hulu i inne stacje czy serwisy. Siłą rzeczy wielki serial może trafić się wszędzie. Nie dziwi mnie więc brak dominacji kogokolwiek bo w ramach konkurencji każdy próbuje tworzyć dobre seriale i nierzadko im się to udaje. Do tego przy nominacjach HBO wydaje się być trochę faworyzowane. Jeśli im się trafi dobry serial to ma większe szanse na nominacje niż w mniej znanym (uznanym) serwisie. To wynika też z historii, HBO produkowało już dobre seriale gdy Netflix był tylko wysyłkową wypożyczalnią DVD. Ale dla widzów to był rewelacyjny rok. Było wiele rewelacyjnych seriali, często pomijanych w nominacjach które faworyzują bardziej znane seriale i mając przynajmniej Netflixa i HBO GO z trudem można to wszystko ogarnąć.

 

W mojej opinii 2 sezon "Stranger Things" był słabszy ale w wiekszości opinii jednak przeważa pogląd, że dorównał 1 sezonowi. Ale jednocześnie masz świetny "Dark" "Mindhunter" czy 2 sezon "The Crown", dla mnie jeszcze lepszy niz pierwszy. Do tego "Ona się doigra", nowy sezon  "Czarnego lustra" "Suburrę" "El Chapo" "Godless" "Domek z papieru" jutro premiera 3 sezonu "Lovesick". To tylko seriale z ostatnich 3 miesięcy. Jak masz do tego HBO GO to naprawdę możesz przebierać w znakomitych produkcjach. Wolę gdy dobry serial pojawi się w Netflixie tylko ze względu na jakość obrazu i dzwieku ale poza tym to mnie nie interesuje kto co wyprodukował. Chcę tylko obejrzeć dobry serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często sugeruję się opiniami krytyków i wielu przypadkach się z nimi zgadzam, ale też nie zawsze. Gusta są różne. Nie rozumiem na przykład fenomenu "Wielkich kłamstewek", które owszem, były dobrze nakręcone i zagrane, ale po finale miałem wrażenie, że oglądałem kilkuodcinkową telenowelę. Z drugiej strony jednym z moich ulubionych seriali tego roku jest dość przeciętnie oceniony przez amerykańskich krytyków niemiecki "Dark".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja jestem pełen podziwu dla seriali emitowanych przez Ale kino- świetnych "Peaky Blinders", "Doktor Foster" czy nominowaną do Złotych Globów "Top of the Lake". Między innymi dlatego nie mam Netfixa czy Showmaxa, bo po pierwsze dla mnie seriale są tylko dodatkiem, a po drugie i najważniejsze jest mnóstwo ciekawych produkcji poza tymi, moim zdaniem, mocno przereklamowanymi serwisami i po trzecie naprawdę nie mam tyle czasu, żeby to wszystko ogarnąć. Wolę dobry film niż niezły serial, zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Moje małe przemyślenie jesli chodzi o Netflixa :P Seriale robią wyśmienite ale filmy pozostawiają wiele do życzenia , mimo tego , że mają świetną obsadę.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@King

Jak Ty to wszystko ogarniasz? :) Ja mam pełne dwie nagrywarki, do tego jeszcze mecze, a mam "tylko" Canal+, HBO i Eleven(nie licząc świetnych Ale kino czy Foxa). Ciągle sobie obiecuję, że włączę darmowy miesiąc Netflixa czy Skowmaxa, żeby zobaczyć choćby "The Crown" czy "Opowieść podręcznej", ale nie mam kiedy, tym bardziej, że teraz mam HBO GO.

@King  Szacun. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie KingofSouth,  ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Da się :)

Nagrywam nowości z HBO i C+, staram się je na bieżąco oglądać. Plus do tego Netflix i Showmax. No i mecze też dość często oglądam :)

Studiuję dziennie + pracuję w swoim kierunku w dni wolne od zajęć. Do tego spotkania ze znajomymi, z dziewczyną, itp.  Kiedy daje radę to wszystko oglądać?  Po powrocie do domu z uczelni/pracy odcinek serialu. Przed snem film, bądź też serial, jeśli mnie mocno zainteresował. Zwykle chodzę spać o 1-2, nawet jak wstaję o 7.

Po prostu wolnego czasu nie marnuję na bezcelowo przeglądanie stron internetowych czy inne tego typu pochłaniacze czasu, a zawsze staram się coś obejrzeć(choć niejeden powiedziałby, że oglądanie seriali to też marnowanie czasu ;) )

 

Ot, choćby tym sposobem Dextera zacząłem początkiem grudnia, aktualnie kończę 7 sezon. Co prawda dużo wolnego czasu miałem w drugi dzień świąt i zaraz po, więc tutaj poleciało sporo odcinków, ale i bez tego byłbym gdzieś na końcu 6go sezonu. Czyli 72 odcinki przez +-30 dni. Ok. 2,5 odcinka na dzień. To nie jest dużo.

Edytowane przez pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś drugim osobnikiem na forum, którego podziwiam. :) Na szczęście obaj z @Kingiem macie zdrowe podejście i nie piszecie bzdur typu, że dobre seriale tylko w Netflixie jak niektórzy na tym forum. Tak z innej beczki dotrwałeś aż do 7 sezonu "Dextera"? Od 4 czy 5 to już jest mocny zjazd. Tak jak w "House of Cards" w 3 sezonie, a w "Masters of Sex" już w drugim.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...