Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje się ktoś (może @Pawop?), jak wyglądają prawa do serialu "The Killing" (wersja US)? Z tego co wiem, prawa przejął Netflix produkując ostatni sezon, jednak w Netflixie tego serialu nie ma, choć minęło od przejęcia dobrych kilka lat.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam ten serial, chociaż u siebie mam wersję brytyjską serwisu. Ale skoro prawa najwidoczniej są wciąż ważne i są wciąż w posiadaniu Netflix, który to też w końcu ma zrealizować czwarty, ostatni sezon, to raczej ot tak nie usuną "swojego" serialu z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten "Narcos" wyjdzie bokiem Netflixowi...

 

Brat Pablo Escobara żąda miliarda dolarów od Netflixa...

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/brat-pablo-escobara-zada-od-netflixa-miliarda-dolarow-za-odwolania-do-jego-rodziny-w-narcos-grozi-zniszczeniem-serialu

 

Carlos Munoz Portal, członek ekipy przygotowującej 4 sezon serialu "Narcos" został zastrzelony w Meksyku w nieznanych okolicznościach...

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/carlos-munoz-portal-z-ekipy-filmowej-narcos-zamordowany-w-meksyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale Marvelowskie robione przez Netflixa nie znikną z oferty.

Co filmów, to licencja, przynajmniej na nowe filmy Disneya, jest na pół roku.

Poza tym rozwód Netflixa z Disneyem dotyczy tylko rynku amerykańskiego.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od umów. Taki Sky jest bardzo związany z Disneyem, więc prędko z niego nie zrezygnują. Chyba że sam Disney się na nich wypnie. Tak jak to zrobili z Apple i przy zapowiedzi Apple TV 4K.

 

A Netflix? I bez nich sobie poradzi. A seriale Marvela były zamawiane bezpośrednio u nich, mimo że firma należy do Disneya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę informatyczną w temacie Netflixa. Mam łącze o prędkości rzeczywistej ok. 12 mb/s. U znajomego jest identycznie (sprawdzane na tej samej stronie speedtest). Tymczasem u niego np. film "Narcos" ma bitrate video 11 mb/s, a u mnie max 5,5 mb/s. Na innych tytułach też są różnice. Skąd ta różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że chyba jakość wideo automatycznie dostowuje się do posiadanego łącza. Trochę dziwne byłoby, gdyby po zakupie pakietu Ultra HD usługa na siłę próbowała dociągnąć do tej jakość przy niższym łączu.

 

To jest właśnie minus Netflixa, że nie można sobie samemu wybrać stałej i domyślnej rozdzielczości, a nie że np. przy 50 Mbps ta się samodzielnie i tak dostosowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę informatyczną w temacie Netflixa. Mam łącze o prędkości rzeczywistej ok. 12 mb/s. U znajomego jest identycznie (sprawdzane na tej samej stronie speedtest). Tymczasem u niego np. film "Narcos" ma bitrate video 11 mb/s, a u mnie max 5,5 mb/s. Na innych tytułach też są różnice. Skąd ta różnica?

 

Nie dałeś informacji o sprzęcie, na jakim oglądacie. Domyślam się, że nie jest to np. ten sam model telewizora, czy komputera i tutaj bym szukał odpowiedzi na Twoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to nie są te same modele, jeden to HD a drugi to 4K. I oglądając "Narcosa" dostepnego w 4K w Netflixie rzeczywiście mogło być tak, że na telewizorze 4K serwis próbował dociągnąć do 4K i stąd wrzucił bitrate nawet 11-12 mb/s. I nie nazwałbym tego wadą, @Emil.1603, bo przecież nawet jeśli nie osiągnęło się jakości 4K to lepiej oglądać z wyższym bitratem, niż niższym jesli nie przeszkadza to w płynności oglądania. Skoro serwis ustala najlepszą jakość w stosunku do łącza to po co ktoś miałby ustawiać ręcznie jakość inną (czyli gorszą)?

Ale dlaczego dzieje się tak również w przypadku seriali HD, jak np. "Mad Men" czy "The Expanse", gdzie bitrate jest u mnie niższy? Czy Wy osiągacie w tych serialach bitrate co najmniej 7 mb/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...