Skocz do zawartości

Zdjęcie

Netflix

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
398 odpowiedzi w tym temacie

#381 notflix

notflix

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 6 postów
  • Od: 14 cze 2017

Napisano 25 czerwiec 2017 - 18:09

No widać jak dobrze się masz, skoro aktualne informacje o Paypalu (a właście odpowiedzialnym za doładowania Trustly) to dla Ciebie takie z kwietnia 2016 :D.

Poza tym niestety pudło. Nie mam fejsbuka. Skoro nie znasz PayPala, Netflixa itd, to się na ten temat nie wypowiadaj i nie pisz bzdur, bo po prostu zaśmiecasz temat nic nie wartymi wywodami.

Widzę, że z tobą nie ma co dyskutować, bo zawsze pominiesz sens wypowiedzi, a czepisz się szczegółów. Bzdury to piszą ludzie, którzy obwieszczają, że można płacić przelewem i od tego się wszystko zaczęło, że chciałem powiadomić ludzi, że to bzdury. Bzdury to piszą ludzie, którzy wychwalają Netflixa, jakby co najmniej lek na raka wynaleźli, a oftopic to robisz ty czepiając się bez powodu, bo taki szczegół kiedy była afera z paypalem, nie ma nic do mojego sensu wypowiedzi, który dotyczył tego, że jak idziesz do kina to nie każą ci zakładać karty członkowskiej w zaprzyjaźnionej drogerii żeby kupić bilet i podobnie powinno być z tego typu serwisami jak Netflix, że jak chce to płacę, a nie, że 3 min rejestracja, ale jak poświęcisz 2razy więcej na zarejestrowanie się gdzie indziej. Po drugie już nawet sam szczegół kiedy była afera z Paypalem nie ma znaczenia, bo mogła być nawet i 10 lat temu, co nie zmienia faktu, że jak ktoś się zraził to może już firmie nigdy nie zaufać. 

Użytkownik notflix edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 18:10

#382 kingofsouth

kingofsouth

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2685 postów
  • Od: 24 mar 2013
  • LokalizacjaZdolny Śląsk

Napisano 25 czerwiec 2017 - 18:12

Bzdury to piszą ludzie, którzy wychwalają Netflixa, jakby co najmniej lek na raka wynaleźli,

Co masz na myśli wychwalać i jakie bzdury ludzie piszą ? :P

Dla mnie usługi typu "GO" są bardzo przydatne. :cool:

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 18:15

super.jpg
2016_09_20_085257.jpg2016_10_09_185742.jpg
6104106524.png Vectra Online

#383 notflix

notflix

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 18:29

Co masz na myśli wychwalać i jakie bzdury ludzie piszą ? :P

Dla mnie usługi typu "GO" są bardzo przydatne. :cool:

Usługi jak najbardziej przydatne. Bzdury to pisanie np, że netflix to recepta na cały rynek filmowy i, że HBO czy C+ mogą się pakować. Chciałbym żeby tak było, ale niestety nie jest. Raz, że forma netflixa nie jest bezkonkurencyjna - płatności o czym cały czas piszę, prezentacja oferty (trzeba korzystać z upflixa), też cena - bez podziału konta na 2 urządzenia w tym samym czasie to jak dla 1 osoby 40zł za brak nowości filmowych i trochę seriali to na pewno nie bije HBO czy C+. Dwa, że netflix nie centralizuje praw - wszystko w jednym miejscu, tylko razem z amazonem czy showmax jeszcze bardziej rozbija. Jak pójdzie to w tym kierunku to trzeba będzie niedługo, żeby u legalnego źródła oglądnąć wszystko co się chce mieć 10 różnych serwisów za 200zł+. I tu nie chodzi o to, że chce wszystko oglądnąć, tylko może być sytuacja, że będę chciał oglądnąć 2 seriale i 4 filmy w miesiącu i każdy z tego co mnie ciekawi w 6 różnych miejscach. Nie winię, za to wszystko Netflixa, ale nie mówmy, że oni grzebią konkurencję. 

#384 kingofsouth

kingofsouth

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2685 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 18:33

Usługi jak najbardziej przydatne.

Usługi przydatne zgadzamy się jak widać :P

Różnica jest taka że ja nie podzielam zdania co po niektórych na naszym forum, że netflix wykończy HBO i Canal+.

Netflix to uzupełnienie oferty filmowej/serialowej, tyle i aż tyle.

Posiadam większość z usług "GO" i powiem jedno , każda ma coś do zaoferowania. :P

Użytkownik kingofsouth edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 18:38

super.jpg

#385 Arkon

Arkon

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4582 postów
  • Od: 30 lip 2010

Napisano 25 czerwiec 2017 - 18:54

Usługi jak najbardziej przydatne. Bzdury to pisanie np, że netflix to recepta na cały rynek filmowy i, że HBO czy C+ mogą się pakować. Chciałbym żeby tak było, ale niestety nie jest. Raz, że forma netflixa nie jest bezkonkurencyjna - płatności o czym cały czas piszę, prezentacja oferty (trzeba korzystać z upflixa), też cena - bez podziału konta na 2 urządzenia w tym samym czasie to jak dla 1 osoby 40zł za brak nowości filmowych i trochę seriali to na pewno nie bije HBO czy C+. Dwa, że netflix nie centralizuje praw - wszystko w jednym miejscu, tylko razem z amazonem czy showmax jeszcze bardziej rozbija. Jak pójdzie to w tym kierunku to trzeba będzie niedługo, żeby u legalnego źródła oglądnąć wszystko co się chce mieć 10 różnych serwisów za 200zł+. I tu nie chodzi o to, że chce wszystko oglądnąć, tylko może być sytuacja, że będę chciał oglądnąć 2 seriale i 4 filmy w miesiącu i każdy z tego co mnie ciekawi w 6 różnych miejscach. Nie winię, za to wszystko Netflixa, ale nie mówmy, że oni grzebią konkurencję. 

Wreszcie jakiś głos rozsądku na tym forum, bo wychwalanie Netflixa na każdym kroku stało się już nudne. 40 zł za ten serwis to według mnie przegięcie, tym bardziej że za porównywalne lub sporo niższe pieniądze można mieć C+ czy HBO z HBO GO. Mniej treści niż w USA, a cena dokładnie taka sama. Za kilka wartych obejrzenia seriali?

Vectra pvr+ platyna+ sport na ostro+50MB+wifi II 2018= 70,90zł
NC+ turbo+Extra+6xCanal+  II 2018= 69,90zł

#386 notflix

notflix

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 19:05

Usługi przydatne zgadzamy się jak widać :P

Różnica jest taka że ja nie podzielam zdania co po niektórych na naszym forum, że netflix wykończy HBO i Canal+.

Netflix to uzupełnienie oferty filmowej/serialowej, tyle i aż tyle.

Posiadam większość z usług "GO" i powiem jedno , każda ma coś do zaoferowania. :P

To prawda i w tym też problem. Tendencja z tego co widzę jest taka, że każdy (albo prawie każdy, nie wiem jak to jest w Showmaxie) ma swoje produkcje własne (na tą chwilę głównie seriale, ale może się to zmienić) i każdy albo już ma albo będzie chciał zgarnąć prawa do jakiejś wytwórni filmowej, a tych trochę jest. Kiedyś był głównie C+ i HBO, teraz do tego doszedł Netflix + jeszcze nieoficjalnie, ale będzie Amazon i nieoczekiwanie pojawił się Showmax. To już jest 5 firm, ale niedługo może być więcej i możemy kiedyś (jak upadnie tradycyjna tv) dobić do tych 10 serwisów i każda z produkcjami własnymi i jakimiś prawami filmowymi. Netflix 40zł, Showmax 20zł, HBO 20zł, C+ powiedzmy, że sam filmowy jak kiedyś będzie znowu może podział 20zł, Amazon pewnie też coś koło tego, łącznie 120zł za 5 serwisów, bez sportu i innych usług. 

Użytkownik notflix edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 19:07

#387 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 postów
  • Od: 24 maj 2012

Napisano 25 czerwiec 2017 - 19:13

Wreszcie jakiś głos rozsądku na tym forum, bo wychwalanie Netflixa na każdym kroku stało się już nudne. 40 zł za ten serwis to według mnie przegięcie, tym bardziej że za porównywalne lub sporo niższe pieniądze można mieć C+ czy HBO z HBO GO. Mniej treści niż w USA, a cena dokładnie taka sama. Za kilka wartych obejrzenia seriali?

Najtańszy Netflix kosztuje 29,99 zł (w teorii jest to SD, w praktyce jakość i tak jest lepsza niż dużej części satelitarnego HD). HD kosztuje 34,99 zł, 44 zł kosztuje abo premium 4K, czyli coś czego żaden polski nadawca nie oferuje. Treści mniej niż USA, natomiast co miesiąc jakaś setka premier (licząc wedle podejścia kanałów premium) dostępnych "gdzie chcesz, kiedy chcesz" parafrazując reklamę ;). I na wielu urządzeniach.

Użytkownik bugmenot edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 19:20

#388 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 19:25

W naszym kraju obiektywnie Netflix jest najlepszą usługą bo ma najszerszą i najbardziej ekskluzywną ofertę.

Drugie miejsce przyznałbym Amazonowi (za świetne Grand Tour, Man in High Castle itd - jednakże mają ogromne braki w tłumaczeniach), potem długo długo nic i Showmax.

Serwisy typu HBO GO powtarzają to co jest w TV, więc to inna liga.

#389 Solderowy123

Solderowy123

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1255 postów
  • Od: 03 maj 2014

Napisano 25 czerwiec 2017 - 19:58

Zgadzam się zarówno z Arkonem, jak i notflixem. Nie wyobrażam sobie wykupienia tylko i wyłącznie Netflixa za 35 PLN, tylko po to, aby obejrzeć dwa seriale, bo oferta filmowa nie jest zachęcająca. No dobra, dodano filmy Disneya, jak Ant-Man, Dobry dinozaur, Star Wars VII, a jutro "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" czy Inside Out, lecz te filmy oglądałem z pięć razy w telewizji.
Na zakup materiałów w jakości 4K mnie nie stać, ponieważ nie mam takiego telewizora.Pomimo, iż jestem z tego "młodego pokolenia", oferta Netflixa mnie nie przekonuje. Netflix w ciągu trzech ostatnich lat wyprodukował zaledwie kilka dobrych seriali. Produkują swoje seriale i filmy taśmowo, jak najwięcej, byle tylko nałapać abonentów, a jakość seriali (według mnie), np. "Iron Fist", "Sense8", "Marco Polo", lub "Stranger Things" pozostawia wiele do życzenia. Nie twierdzę, że tylko w Netflixie produkowane są również kiepskie seriale. Na przykład HBO s[beep]yło drugi sezon "Detektywa", serial "Vinyl", "Show me a Hero", lub średnio udany "Westworld".
Rozumiem, że każdy ma prawo wyboru, nikomu nie bronię zakupu Netflixa, w celu obejrzenia interesujących produkcji. Ale zbulwersował mnie na pewnym forum post, w którym user twierdzi, iż Netflix przebija ofertą wszystkie dostępne w Polsce kanały, za które dodatkowo trzeba zapłacić, lub inne serwisy VoD.

CP: Familijny Max HD/Sport HD/HBO HD HBO GO/Cinemax HD/Film HD/Multiroom HD/Katalog ONLINE (CP:GO)/Pakiet VOD
Dekodery:  Echostar HDS-400E/HD 3000
PS3 Slim 160 GB: 16 gier PSP E-1004: 9 gier

#390 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 22:12

No właśnie, wg Ciebie.

Natomiast obiektywnie, seriale takie jak "House of Cards", "Narcos", "Stranger Things", "Making a murderer", "Black Mirror", "Daredevil" mogą pochwalić się na IMDB ocenami na poziomie 9/10. Są to więc, używając nomenklatury forumowej "niesamowite dzieła". Podobne wysokie oceny mają "Sopranos" czy "Game of thrones".

Z kolei "Master of none", "Sense 8", "Orange is new black", "Love", "BoJack Horseman", "Bloodline", "Marco polo", "Unbreakable Kimmy Schmidt", "Grace and Frankie" itd itp. mają oceny w okolicach 8, są to więc seriale bardzo dobre.

A wymieniłem tylko najnowsze oryginalne produkcje Netflixa, wszystko do obejrzenia od ręki. Jaki serial takiej jakości jak podane wyżej możemy aktualnie obejrzeć np. w C+? :)

Trzeba naprawdę ogromnej złej woli i zacietrzewienia, żeby nie docenić chociaż pojedynczego tytułu z tych podanych wyżej. Ale tak, wiem, wiem, "House of Cards" było dobre póki puszczało go ambitne Ale Kino, a nie jakiś tam polski Netflix... ;D.

Użytkownik bugmenot edytował ten post 25 czerwiec 2017 - 22:15

#391 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 22:28

Arkon: Nie podobał mi się akurat 4ty sezon (jak i 5). Nie zmienia to jednak tego, że serial ma ocenę 9.0/10 z 365 tysięcy głosów na IMDB, a także Złote Globy, Emmy itd na koncie i jest obiektywnie uwielbiany.

#392 Pawop

Pawop

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6514 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano wczoraj, 09:16

Najtańszy Netflix kosztuje 29,99 zł (w teorii jest to SD, w praktyce jakość i tak jest lepsza niż dużej części satelitarnego HD). HD kosztuje 34,99 zł, 44 zł kosztuje abo premium 4K, czyli coś czego żaden polski nadawca nie oferuje. Treści mniej niż USA, natomiast co miesiąc jakaś setka premier (licząc wedle podejścia kanałów premium) dostępnych "gdzie chcesz, kiedy chcesz" parafrazując reklamę ;). I na wielu urządzeniach.

Mijasz się z prawdą pisząc, że SD w Netfliksie jest lepsze niż HD na satelicie.
Co do cen, to te które wymieniłeś są chyba tylko na urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem.

#393 kingofsouth

kingofsouth

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2685 postów

Napisano wczoraj, 09:29

Możesz podać przykład jakie HD z satelity jest gorsze od Netflix(owego)sd ?

Do Netlixa potrzebny jest szybkie stabilne łącze by "premium"4k jak to określiłeś treści oglądać,wiem bo sam oglądam. :P

Nikt tutaj nie zachwyca się usługą jak ty. ;) Netflix to dodatek(jeden z wielu) i tego nie zmienisz mój drogi przyjacielu.

Użytkownik kingofsouth edytował ten post wczoraj, 09:35

super.jpg

#394 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 postów

Napisano wczoraj, 12:52

@Pawop: poniżej pomniejszone (z pełnego ekranu w rodzielczości 2560x1440) screeny z jakości "standard video quality" (potem jest HD/Ultra HD). Jakość i szczegółowość jest na poziomie kanałów TVP z satelity, i wszelkiego innego HD z bitrate ~4 Mbps, którego jak dobrze wiesz jest dostatek (AXNy, Cinemaxy, Foxy etc). Nie ma też efektu pixelozy, sypania się obrazu itd. To już kwestia nowoczesnych kodeków (VP9 jest nawet 40-50% wydajniejszy niż powszechny satelitarny H264 - inaczej mówiąc, 3 Mbps Netflixowego streamu "standard" wg testów daje jakość odpowiadającą 4-5 Mbps w H264).

3rgATlI.png

QnFiLIa.png

@kingofsouth: w żadnym miejscu nie zachwycam się usługą, podaje jedynie obiektywne fakty.

Do 4k wystarczy 25 Mbps, żaden większy operator kablowy przykładowo tak wolnych łącz już nawet nie oferuje ;).

Premium nic nie określiłem, tak się nazywa po prostu najwyższy pakiet Netflixa.

Edit:

Przy okazji. Dziś do oferty Netflixa dołączył Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, rok i miesiąc po premierze kinowej.

Natomiast 28.06 premiera produkcji Netflixa pokazywanej w Cannes - Ookja (Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, Paul Dano).

Użytkownik bugmenot edytował ten post wczoraj, 12:55

#395 kingofsouth

kingofsouth

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2685 postów

Napisano wczoraj, 13:03

Dziś do oferty Netflixa dołączył Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, rok i miesiąc po premierze kinowej.

Zapomniałeś dodać że dołączył po tym jak był na HBO oraz HBO GO. :P

Premiera tego była w grudniu 2016.

Użytkownik kingofsouth edytował ten post wczoraj, 13:06

super.jpg

#396 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1521 postów

Napisano wczoraj, 13:06

Tak, i po tym jak wcześniej był w kinach i na DVD/Bluray. Myślę, że każda średnio inteligentna osoba sama jest w stanie sobie to dopowiedzieć.

#397 kingofsouth

kingofsouth

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2685 postów

Napisano wczoraj, 13:11

Myślę, że każda średnio inteligentna osoba sama jest w stanie sobie to dopowiedzieć.

Widzisz, tak te posty piszesz jakby ten Netflix był najlepszy a zapominasz że nie jest. ;)

Netflix dodał ten film tyle, że to już nie nowość a poza tym niedługo będzie grany na TVN(ie) :P

Użytkownik kingofsouth edytował ten post wczoraj, 13:12

super.jpg

#398 Rasheed

Rasheed

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Od: 22 lip 2010

Napisano wczoraj, 13:11

Dla kogoś, kto nie "siedzi" przed tv cały dzień i uwielbia seriale oglądając je od czasu do czasu to Netflix jest bardzo dobrą usługą. Dla serialowych maniaków już będzie to za mało, trzeba dokupić np. Showmax, HBO, nc+ itp. Dla kinomanów Netflix będzie tylko dodatkiem bo nie ma nowości filmowych. Tak więc dyskusje o zawartości w dużej częsci opierają się na gustach i zainteresowaniach aczkolwiek nie jest prawda, że jest tam wszystko i Netflix pokonuje C+ czy HBO. I jeszcze długo tak nie będzie.

Netflix przewyższa jednak wszystkich od strony techniczno-organizacyjnej. Ma najlepszą jakość obrazu ze wszystkich innych nadawców internetowych i satelitarnych i nie potrzeba do tego super łącza (HD bez zacinania już przy ok. 4 mb). To podobno zasługa jakiegos specjalnego algorytmu wymyslonego przez ich techników. Jakość obrazu bije na głowę HBO, C+ nie mówiąc już o słabiutkim pod tym względem HBO GO.

Jest bardzo powszechny na różnych urządzeniach, aplikacja jest bezproblemowa.

Cena trochę za wysoka ale plusem jest łatwość rozpoczęcia subskrypcji (nie ma związania się długą mową, czy konieczności wykupywania innych abonamentów jak przy Canal+, HBO czy HBO GO) i możliwość współdzielenia konta.

Użytkownik Rasheed edytował ten post wczoraj, 13:12

#399 kingofsouth

kingofsouth

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2685 postów

Napisano wczoraj, 13:15

Dla kinomanów Netflix będzie tylko dodatkiem bo nie ma nowości filmowych.

Nareszcie głos rozsądku.Zgadzamy się w 100%. :D

Użytkownik kingofsouth edytował ten post wczoraj, 19:28

super.jpg