Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za 50 zlociszy to większość ludzi woli ściągnąć z warezow czy innych metod niż płacić. Więc platformy mogą spać spokojnie i to jeszcze długo. Co inego gdyby to było za jakieś 2 dychy. Ale tak to jest jak przyjdzie pan z Ameryki, Niemiec czy skadś tam i uwali ceny takie jak ma u siebie w kraju nie patrząc ile ludzie zarabiają.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus - nie, CP nie, ale nc+ już tak. Cieszy mnie, że Świat do nas zawitał i łamie się monopol - najpierw Eleven, teraz Netflix ;) Ja na pewno wykupię ;)

 

Cena 50 PLN to dobra cena, większość abonentów platform płaci więcej....

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ta usługa nie odniesie sukcesu.Młodzi ludzie ściągają wszystko za darmo a starzy w ogóle nie będą wiedzieć że takie coś istnieje.

 

Powiedzcie mi,co tam może być lepszego,czego nie mógłbym obejrzeć korzystając z nboxa z IPTV Playerem gdzie jest ok 20 seerwisów z filmami i serialami.

Edytowane przez Sorek21
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś przewidywałem, nie ma szału ani cenowego, ani licencyjnego. Nie mają nawet wszystkich własnych praw (House of Cards), na terenie naszego kraju. :D Będzie im ciężko, szczególnie jeśli nie poprawią systemu płatności bardziej dostosowanego do Polskich realiów. Ludziska też raczej spodziewali się niższych cen.

Na pewno skorzystam, głównie ze względu na treści UHD i seriale typu "Sense8" i "Orange Is the New Black".

Co warto obejrzeć w Netflix?

Edytowane przez Mr.Chiquita
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 min. temu dostalem maila od Netflix Polska, ze otwieraja serwis. Szok niesamowity. Oferta filmow tak wielka, ze z nie da sie przejrzec. Wszystko za darmo przez miesiac. Pozniej ok. PLN 50 za oferte Premium (4-ech uzytkownikow, Ultra HD, wszystkie urzadzenia: mobile, xBox, PC, SmartTv, itp.). Nie wiem tylko czy jest cos dobrego po polsku, bo wlaczylem wersje angielska. Zawsze uzywalem NC+ wylacznie do nauki jezyka.

 

p.s. Moja rezygnacja z NC+, ktora ciagnela sie chyba przez 3 miesiace byla spowodowana tym, ze bez mojej wiedzy NC+ narzucila mi cene ok. PLN 330 bez szansy wycofania, podczas gdy moje rachunki byly na ok. PLN 170 na miesiac. Uznalem to za b. nie-etyczne. Tak oto, po 12-latach uzywania Cyfry+, zadowolony klient ucieka. A przeciez moglem jeszcze "przespac" nastepne 12 lat. Zalogowalem sie tutaj glownie abo pocieszyc wszystkich rozczarowanych. Nam nadzieje, ze Netflix nie robia sztuczek tak jak NC+. Np. nie rozumiem tej frazy z ich e-maila "You acknowledged that you lost your right of withdrawal, but this does not affect your free trial and you can still cancel any time". Czym sie rozni cancel od withdrawal?


W Polsce ta usługa nie odniesie sukcesu.Młodzi ludzie ściągają wszystko za darmo a starzy w ogóle nie będą wiedzieć że takie coś istnieje.

W moim przypadku to sie nie sprawdzi. Moj synek, lat 4, juz oglada SpongeBob I nie moze sie nacieszyc wyborem opcji. Proste guziki, swietna jakosc. W sam raz dla dzieciaka. nauka angielskiego. Za nim on nauczy sie sciagac nielegalnie to wiele czasu minie. A jak sie przyzwyczai do dobrego serwisu to mu sie nie bedzie chcialo nic zmieniac (tak jak ja z lenistwa siedzialem w Cyfra+/NC+ przez 12 lat - opis wyzej).

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunek podstawowy- przyzwoity internet. Niestety u mnie "na PROWINCJI" monopol neostrada- orange ma się niesamowicie dobrze. Chodzi toto do 10 MB, jak chce to chodzi, jak chce to się tnie i muli. Ciekawe kiedy to Orange dostanie za swoje, bo LTE z limitami to nie jest żaden konkurent.

Tak więc NETFLIX, nie jesteś dla mnie. Szkoda, że żyję na zacofanym technologicznie terenie - tj w małej miejscowości. Dlatego mnie platformy nadal interesują, bo satelita jeszcze odbiera, ale drzewo sąsiada niebezpiecznie szybko rośnie.............. :-|

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie to dopiero start. Może zejda trochę z ceny jak bylo z serwisami muzycznymi. Narazie to falstart, ale z czasem....kto wie. Na pewno tego typu telewizja to przyszłość wcześniej czy później. Sam widzę po sobie jak miałem hbo to musiałem trafić w godzinę emisji filmu w efekcie jak nie miałem hbo go to trzeba było z neta brać i obejrzeć w wolnej chwili od początku. Nawet nie opłacało się oglądać od połowy. Teraz czekać to można tylko na mecz i tyle. To jest jedyny powód dla telewizji starego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Natflix ma w ponad 190 krajach ponad 70 mln użytkowników" - wydaje się więc, że polityka cenowa jest spójna dla wszystkich rynków i tu nie będzie w drodze wyjątku specjalnej ceny dla naszego kraju. Zobaczymy za kilka dni jaki kształt będzie miała oferta seriali i filmów z tłumaczeniem na nasz rynek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFM - wśród tych "ponad 190 krajów" są też znacznie biedniejsze kraje od Polski, więc prędzej czy później będą musieli wprowadzić pewne róźnicowanie cenowe w zależności od stopnia rozwoju rynku (np. Steam - gry sprzedawane np. na Ukrainie gry są tańsze od tych samych w Polsce).

 

Co do samego Netflix-a - na tą chwilę jest falstart. Choćby brak House of Cards - już tylko za to mógłbym powiedzieć dziękuję za Netflixa, ale poczekam, postoję i być może sam włączę się do akcji. Głosy o niedopracowaniu polskiej wersji językowej serwisu wydają się uzasadnione, bez wyboru lektora (bądź dopracowanych, czytelnych napisów w języku polskim) wielkiego sukcesu jeszcze nie będzie. Kolejnym problemem są ceny (+ brak popularnych np. w Empikach bonów prezentowych, jakie występują np. w przypadku subskrypcji PS+) - za HD przy obecnym kursie walut (przy obecnych warunkach rynkowych nieprędko się obniżą) wyższe niż standardowa opłata za Canal+ w nc+ (będących najwyżej w 1080i), wersja SD kosztuje niewiele mniej; a oferta poza serialami Netflixa dość uboga... U mnie i tak internet jest bardzo szybki (mniej niż 1 km od centrali Orange w Elblągu), ale ze względu na te czynniki powtórzę jeszcze raz: dziękuję za Netflixa, ale poczekam, postoję i być może sam włączę się do akcji (wierzę, że takie serwisy jak Netflix mogą być przyszłością telewizji).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

Na wiekszosci seriali jest polski lektor,bajki sa z polskim dubbingiem np. Shrek,Madagascar...patrzac na link z Satkuriera wyglada to ubogo a jest o wiele wiecej,szczerze to napisy znalazlem tylko na Peaky Blinders...pojawila sie tez apka na stary smarttv samsunga z dzisiejsza data...

Jednak na starym smarcie jest odwrotnie,w wiekszosci sa napisy a lektor to rzadkosc...poza tym ani napisy ani lektor poki co nie dzialaja mimo wybrania konkretnego jezyka...

Edytowane przez dreamslon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pomału platformy cyfrowe będą u nas miały pozamiatane ;) Świetna sprawa :)

Napisz fakty: która platforma straciła po wejściu Netflixa?

"Natflix ma w ponad 190 krajach ponad 70 mln użytkowników"

I to jest sukces?

Edytowane przez Canal+
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netflix w Polsce to dobra wiadomość, ale nie szalałbym z tego powodu nadmiernie z entuzjazmem.

 

1. Zwiększy się teraz dostęp do wielu produkcji (od razu z napisami, albo z lektorem), co tylko pozornie jest sukcesem - ci co piracili będą teraz mieli jeszcze większą bazę do szerowania, ci co interesowali się Netflixem - już dawno mają tam konto, więc polska wersja co najwyżej ułatwi ich płatności.

 

2. Od razu rodzi się pytanie dla kogo jest tak naprawdę ta polska wersja. Trudno zgadnąć jak się ma VOD na platformach i w kablówkach, więc nie do końca wiadomo jak zareaguje rynek. Poza tym podobno cena jest za wysoka - dla mnie to śmieszne pieniądze za pełen dostęp do takiej biblioteki, ale jak mniemam dla piratów nawet złotówka to byłoby za dużo :) Z kolei ci co chcą oglądać dobre produkcje już dawno z tego serwisu korzystają i koło się zamyka.

 

3. Biblioteka pełna seriali, ale z drugiej strony wielu dobrych jeszcze brakuje, bo i licencja zarówno zagraniczna, jak i polska nie pozwala na ich wprowadzenie u nas - jest to niewątpliwy minus. Ponadto w ramach abonamentu ma się dostęp do wielu innych, nie tylko filmowo-serialowych produkcji (świetna baza dokumentów), co jest oczywiście plusem. Niemniej podział na SD/HD to jest jednak przegięcie - amatorów odstraszy, a koneserów zniesmaczy wyciąganie dodatkowej kasy.

 

Tak czy inaczej dobrze się stało, że wreszcie mamy Netflixa nad Wisłą, nawet jeśli jako naród nie jesteśmy chyba jeszcze gotowi płacić za dobre treści w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...