Skocz do zawartości

Netflix


Dariusz1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł przedstawia cyferki, ale piszący myli pojęcia. Skoro Netflix nie ujawnia liczby subskrybentów to nie można napisać, że liczba użytkowników strony wyniosła 386 tys. na koniec 2016 roku. Mowa o liczbie odwiedzających co nijak się ma do płacących za usługi czyli użytkowników. Moim zdaniem ta najważniejsza liczba nie przekracza 20tys. Faktem jest, że dopóki nie wprowadzą płatności przelewem bankowym to nie umocnią się na naszym rynku. W Polsce przypisywanie karty do usługi nie jest tak powszechne jak w USA i nie cieszy się zaufaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyka jest zupełnie bezsensowna, bo wielu odbiorców Netflixa korzysta tylko z aplikacji. Ja wszedłem na stronę tylko oraz by się zapisać a później korzystałem tylko ze smart tv. Szkoda kasy na takie badania.

 

Przelewu zwykłego nie ma, jest pay pal ale też trzeba podpiąć kartę (na wypadek gdyby na pay palu nie było środków).

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem musieli to wprowadzić bardzo niedawno. Rzeczywiście pojawiła się opcja przelewu bankowego nawet przy rejestracji dla darmowego miesiąca. Jeśli dobrze zrozumiałem regulamin to minusem dla mnie jest usuwanie konta jeśli się zrezygnuje z kontynuowania dostępu. Jeśli bym zrobił miesiąc przerwy to usuną mi konto i muszę zakładać od nowa tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory było tak, że można było w dowolnym momencie rezygnować i ponawiać subskrypcję a konto było cały czas zachowane.

 

To w jaki sposób Netflix zabezpiecza się przed tym by nie zakładać co chwilę darmowego miesiąca przy płatności przelewe ? Trzeba podać numer konta ?

 

Dziwne, ze jeszcze Netflix tego nie nagłośnił. Sporo osób zniechęcało się gdy mieli podać nr karty.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie sporo klasyki, ale największym zaskoczeniem są chyba filmy Disneya z 2015 roku. Duży też plus za "Timeless" - całkiem przyjemny, tegoroczny serial o podróżach w czasie.

 

Szkoda tylko, że usunięto "The Shield", bo akurat byłem w trakcie oglądania. Teraz serial trafił do Amazon Prime Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy, Ant-Man, Avengers: Czas Ultrona, Dobry dinozaur, Kraina jutra, W głowie się nie mieści... Niezła niespodzianka od Netflixa :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Hollywood, USA, 17 maja 2017 r. – Netflix pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie książek o Wiedźminie, popularnym cyklu powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, który zdobył rzesze fanów na całym świecie.

 

– Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych – Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.

– Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat – mówi Sapkowski. – Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

 

Źródło: https://www.nflix.pl/saga-o-wiedzminie-trafi-na-platforme-netflix-cykl-powiesci-fantasy-andrzeja-sapkowskiego-doczeka-sie-serialowej-adaptacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wiadomość! Kto by się spodziewał, że produkcja dostanie takie duże wsparcie. Szkoda tylko, że to będzie anglojęzyczna produkcja. Powinna być zrobiona w 100% po polsku, a dla innych krajów tłumaczenie tylko z napisami, bez ich słabego dubbingu.

Ciekawe, czy wcześniejsze doniesienia o ich serialu z Ubisoftem na podstawie Assassin's Creed sprawdzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak mówiłem musieli to wprowadzić bardzo niedawno. Rzeczywiście pojawiła się opcja przelewu bankowego nawet przy rejestracji dla darmowego miesiąca. Jeśli dobrze zrozumiałem regulamin to minusem dla mnie jest usuwanie konta jeśli się zrezygnuje z kontynuowania dostępu. Jeśli bym zrobił miesiąc przerwy to usuną mi konto i muszę zakładać od nowa tak?

 

Specjalnie założyłem konto żeby powiedzieć, że to nie prawda z tym przelewem bankowym przy rejestracji konta dla darmowego miesiąca. Przed chwilą chciałem założyć te darmowe konto na miesiąc, bo mam parę dni wolnych i chciałem wypróbować cały serwis (jak to jest z tymi filmami, bo to mnie głównie interesuje), a przy okazji oglądnąć sobie 3 sezon "Better call saul", bo w następnym tygodniu dają ostatni odcinek i bym obejrzał cały sezon, ale będę zmuszony oglądnąć w tradycyjny sposób, bo ten cały Netflix to porażka. Wpisuje maila i hasło, wybieram pakiet, a tam tylko PayPal i karta, już nawet chciałem zrezygnować z tego darmowego miesiąca, bo pomyślałem, że może wtedy będzie można przelew puścić, ale tam się nie da zarejestrować inaczej. Dodatkowo okazało się, że tam samo podanie maila i hasła wystarczy, żeby założyli ci konto (nigdzie indziej tak nie ma - musi być cały proces rejestracyjny zakończony), którego nie da się w żaden sposób usunąć.

 

Jak dla mnie dziwne te ich "standardy" - nie dość, że żeby się dowiedzieć jaką mają ofertę to trzeba szukać jakichś stron założonych przez fanów usługi, bo ze strony nic się nie dowiesz, wypróbować normalnie się nie da, a zapłaty też nie chcą normalnej, tylko albo PayPal, przed którym nie dawno wszystkie banki ostrzegały, już pomijając inne źródła, albo załóż sobie kartę. A wystarczyło by zrobić normalną stronę z dostępem do wszystkiego (tzn. spis, opisy, trailery) dla wszystkich + jakiś tam okres darmowy - dzień, czy dwa dla zalogowanych z identyfikacją po IP, żeby ktoś nie "próbował" za często, ewentualnie jak by było za dużo obejść tego to skrócić czas do godziny, czy paru minut, tak jak to jest, czy było na płatnych pirackich stronach. 

 

Normalnie z takim podejściem do klienta wieszczyłbym szybki upadek, ale niestety nowe pokolenie, a to z każdym rokiem oni będą coraz większą rzeszą klientów, jest takie, że będzie narzekać jakie to C+ czy HBO albo inne usługi  jest niewygodne lub drogie, a tradycyjna TV to przeżytek, a później wyskoczy taki Netflix, zrobi reklamę jak, przy produktach z pewnym ugryzionym owocem i będą płacić 2 czy 3 razy więcej i jeszcze podają do tego nr buta, czy co tam tylko będą chcieli i będą happy, bo to przecież taki wow i prestiż. Niby jestem jeszcze młody, ale pamiętam te początki popularyzacji internetu w Polsce (lepsze prędkości, "nk" i później twarzoksiążka) i w ogóle tego nie rozumiem.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam bardzo ciekawy (nominowany w konkursie Sundance) i dający do myślenia dokument "Trials of Free Press" dodany parę dni w Netflixie.

To przyjemne, że nie trzeba już chodzić na te różne hipsterskie festiwale filmowe, żeby obejrzeć jakiś dobry pełnometrażowy dokument (kiedyś mocno pomagało w tym Planete, ale teraz to już tylko cień dawnego kanału).

 

@notflix, może poproś kogoś, kto nie żyje nadal w internecie z czasów modemu, żeby pomógł Ci z Netflixem. ;) Konto Paypal można doładować przelewem i niepotrzebna jest do niego karta. To, że trzeba podać dane billingowe, jest zupełnie normalne. Te same podajesz dowolnemu innemu operatorowi. Jakoś fakturę muszą Ci wystawić.

Edytowane przez bgmnt
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...