Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dekoder EVOBOX PVR

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5759 odpowiedzi w tym temacie

#5741 sobiepan

sobiepan

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 120 postów
  • Od: 24 paź 2014
  • LokalizacjaPODBESKIDZIE

Napisano wczoraj, 15:27

Oj obawiam się,że to jest nie wykonalne.

#5742 Yola

Yola

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • Od: wczoraj, 14:33

Napisano wczoraj, 16:06

Musi być jakiś sposób.  :-|

#5743 cholek3

cholek3

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • Od: 19 wrz 2010

Napisano wczoraj, 16:12

@Yola
Hmmm... Może podłączyć dobrą kartę do przechwytywania wideo pod dekoder i zgrać na kompa.

#5744 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4781 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano wczoraj, 16:12

Taki o jakim myślisz sposobie, to nie ma.

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW!

#5745 kocik89

kocik89

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Od: 06 mar 2013

Napisano wczoraj, 16:24

Nie ma i nie będzie. Każdy ma taki problem. Ja te seriale, które zamierzam magazynować, nagrywam w SD. Jak się nagra w SD i skasuje te dotychczasowe w HD, można ugrać nawet 7% na jednym sezonie.

#5746 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 5069 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano wczoraj, 16:31

Niestety, dekodery dedykowane platform satelitarnych nie umożliwiają w żaden sposób archiwizowania (np. na komputerze) nagrań dokonanych z telewizji na ich dysk. Evobox PVR Cyfrowego Polsatu nie jest też tutaj pod tym względem wyjątkiem. :(

barti_skforum_sign_ipb_02.pngAwatar_QR_06.png

#5747 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPip
  • 1474 postów
  • Od: 01 mar 2015
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano wczoraj, 16:57

Mój dysk w Evobox jest już w 3/4 pełny (nagrywam sobie ulubiony serial). Czy jest możliwość przeniesienia tych nagrań na zewnętrzny dysk? Bardzo mi zależy na tym, żeby sobie zachować ten serial.

Pozostaje wyłącznie zastosowanie zewnętrznej nagrywarki http://www.hollex.pl/nagrywarki/

i odtworzenie kolejno każdego z odcinków z celu przegrania na zewnętrzny nośnik.

To niestety cena ograniczeń nakładanych na dedykowane dekodery przez właścicieli kontentu nadawanego w kanałach telewizyjnych.

EVOBOX PVR - Rulez

PS "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest Twoim obowiązkiem."

#5748 september

september

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów
  • Od: 12 mar 2017

Napisano wczoraj, 20:02

Od czwartku jestem w posiadaniu evoboxa. Początkowo o czym już pisałem wziąłem go bez konwertera unicable . Podłączyłem do zwykłego konwertera  na którym działało mi nc+. Wystarczyły dwie godziny aby przekonać się do tego dekodera i poleciałem dokupić unicabla. Mam jeszcze wifipremium boxa od nc+ (umowa kończy mi się za dwa tygodnie) i większość dzisiejszego dnia spędziłem na porównywaniu obydwu tych dekoderów. W nc+ ( a uprzednio w nc) byłem od samego początku. O ofercie programowej się nie wypowiadam, każdy potrzebuje czegoś innego. Jeżeli jednak porównać dwa topowe dekodery tych platform to niestety wifipremium box odstaje od evoboxa. Piszę to z pełnym przekonaniem użytkownika sceptycznego i gotowego pozostać w nc+ nawet kosztem zakupu niededykowanego dekodera np VU+. Evobox daje obraz tak samo dobry lub w wielu przypadkach lepszy niż wifipremium box.Potrzebna była jedynie drobna korekta ustawień w tv bo na początku obraz wydawał się jakby "mleczny". Natomiast potem to już evobox zaczyna może nie deklasować rywala ale z całą pewnością jest lepszy. Wyraźnie szybsze ale to naprawdę zauważalnie szybsze przełączanie kanałów. Fajne i dobrze skonstruowane poruszanie się po menu, epg itd - choć na początku wcale tak nie uważałem. No i dwie wisienki na torcie czyli możliwość nagrywania aż trzech programów jednocześnie i oglądanie czwartego oraz kapitalna możliwość posegregowania kanałów wg. własnego upodobania. Pewnie są jakieś minusy no bo nie ma siły ale to wyjdzie przy dalszym użytkowaniu. Na razie jako wieloletni użytkownik dekoderów nc+ mogę szczerze powiedzieć tym ,którzy mają opory przed zmianą na evoboxa aby się tego nie obawiali. Na pewno będą zadowoleni. Jeszcze raz podkreślam , nie mówię nic na temat oferty programowej bo to zupełnie inna para kaloszy. 

Użytkownik september edytował ten post wczoraj, 20:18

#5749 filolog

filolog

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 772 postów
  • Od: 03 lis 2008

Napisano wczoraj, 20:48

Potrzebna była jedynie drobna korekta ustawień w tv bo na początku obraz wydawał się jakby "mleczny".

Tak jest w rzeczy samej. Jest mleko na obrazie niestety. Poza tym dekoder jest mocny i szybki.

Jeżeli ktoś jest wyczulony na dobrą jakość obrazu to też zauważy "mleko". Szkoda, że ta jedna wada jak dla mnie deklasuje ten dekoder. Naprawdę szkoda.

Kiedy zmiana pakietyzacji w nc+ ??

#5750 september

september

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano wczoraj, 20:59

Tak ale mnie to w dość szybki sposób udało się usunąć poprzez modyfikację w ustawieniach obrazu w TV. Teraz jest przynajmniej tak dobrze jak na wifipremium boxie. Choć w przeważającej części obraz jest lepszy.

#5751 filolog

filolog

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 772 postów
  • Od: 03 lis 2008

Napisano wczoraj, 21:12

U mnie też dało się poprawić obraz w ustawieniach telewizora, jednak straciła na tym czerń, która ma kolor podobny do grafitowego i jest za jasna, jakby "podświetlona od spodu". Widać to dobrze nocą w ciemnych scenach filmowych.

Co ciekawe, obraz z dekodera HD5000 na tym telewizorze jest bardzo dobrej jakości i w niczym nie odstaje od dekoderów nc+.

Podłączałem Evoboxa do kilku telewizorów i na każdym jest to samo. HD5000 na wszystkich telewizorach wyświetla bardzo dobry obraz. Ciekawe jaki obraz generują te nowsze dekodery serii HD (5500s, 6000)?

Kiedy zmiana pakietyzacji w nc+ ??

#5752 september

september

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano wczoraj, 21:30

Nie miałem do czynienia z innymi poza "enkowskimi" dekoderami więc do tego nie mogę się odnieść. Kurcze byłem w takim "szwunku" zmiany ustawień telewizora ,że nie pamiętam czy czasami nie dodawałem czerni po podłączeniu evoboxa.. Na pewno zwiększałem kontrast, nasycenie kolorów i nieco rozjaśniałem. To może tez kwestia jaki telewizor jest do tego dekodera podłączony, jakie ma układy, scalery itp.

#5753 Davvvi

Davvvi

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 168 postów
  • Od: 29 wrz 2012

Napisano wczoraj, 21:43

Ja u siebie nie regulowałem nic i każdy kto do mnie przyjdzie nie może sie nadziwić jakością obrazu.A TV działa w trybie eko. W normalnym trybie jest jeszcze lepiej. Zaś na HD6000 miałem właśnie delikatnie mleczny obraz. Tak samo dobry obraz miałem na module CAM. Wydaje mi się ,że ogólnie za jakość obrazu decyduje TV,a bardziej producent który ustawił wartości i tyle. W jednym bedzie lepiej w drugim gorzej.
dbc7cd89494cb35fmed.png

#5754 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPip
  • 1474 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano wczoraj, 23:06

U mnie też dało się poprawić obraz w ustawieniach telewizora, jednak straciła na tym czerń, która ma kolor podobny do grafitowego i jest za jasna, jakby "podświetlona od spodu". Widać to dobrze nocą w ciemnych scenach filmowych.

Co ciekawe, obraz z dekodera HD5000 na tym telewizorze jest bardzo dobrej jakości i w niczym nie odstaje od dekoderów nc+.

Podłączałem Evoboxa do kilku telewizorów i na każdym jest to samo. HD5000 na wszystkich telewizorach wyświetla bardzo dobry obraz. Ciekawe jaki obraz generują te nowsze dekodery serii HD (5500s, 6000)?

HD 5000 zawiera procesor ST gdzie w sterownikach video obraz jest nienaturalnie wyostrzony.

Do tego grona można dodać HD 2000, 3000, 6000 i 7000. Akurat skaler SD w modelach z prockiem ST nie jest najlepszy.

Ostrość na tym poziomie nie oznacza lepszej jakości obrazu, a co najwyżej sprawia pozorne wrażenie, że obraz zwiera więcej szczegółów, które faktycznie nie istnieją.

Nie wiem skąd ten mit, że dekodery NC+ to jakaś referencja, do czego? W emisji liczy się odwzorowanie źródłowego obrazu, a nie dobrego obrazu jak na ekspozycji w sklepie RTV.

Można najwyżej dyskutować, że komuś podoba się takie ustawienia danego telewizora, a komuś innemu inne.

99% użytkowników nie ma najmniejszego pojęcia o czym my tu piszemy. Szkoda czasu i miejsca na takie forumowe porównania.

Użytkownik support458 edytował ten post wczoraj, 23:11

EVOBOX PVR - Rulez

PS "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest Twoim obowiązkiem."

#5755 pawel1710

pawel1710

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 87 postów
  • Od: 27 mar 2013

Napisano wczoraj, 23:43

szczepaniu Ci odpowiedział jaki jest powód. Oczywiście możesz polemizować z faktami, tylko po co?

Wątpię żeby całe oprogramowanie tego dekodera było na twardym dysku. Ale nawet gdyby było tak naprawdę, to nie jest to żaden powód, żeby dysk nie mógł się wyłączać w stanie wstrzymania.

Tak jest w rzeczy samej. Jest mleko na obrazie niestety. Poza tym dekoder jest mocny i szybki.

Jeżeli ktoś jest wyczulony na dobrą jakość obrazu to też zauważy "mleko". Szkoda, że ta jedna wada jak dla mnie deklasuje ten dekoder. Naprawdę szkoda.

Też to zauważyłem. Mam TV plazmowy z dobrym poziomem czerni, a na dekoderze Evobox jest mleko zamiast czarnego koloru, jak na jakimś marnej jakości LCD.

No ale co by nie mówić, to Cyfrowy Polsat i tak zrobił wielki krok do przodu z tym dekoderem, jest już naprawdę OK, bo te poprzednie, to była jakaś parodia dekoderów. ;)

#5756 witold59

witold59

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 111 postów
  • Od: 16 paź 2015

Napisano dziś, 06:58

Witam a ja mam taki problem i nie wiem czy to jest wina dekodera .Evobox mam podlaczony do internetu przez WIFI,HBOGO ogladam normalnie natomiast CPGO juz nie pisze ze dekoder nie jest podlaczony do internetu.

#5757 nix124

nix124

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 26 maj 2014

Napisano dziś, 07:46

I znowu zaplanowane nagrania posypały się przez zmianę czasu :/ @support458, jest szansa, żeby ten problem wyeliminować przed kolejną zmianą czasu (październik)? ;)

Wszystkim innym polecam sprawdzenie jak zaplanowania wyglądają u was, a najlepiej ustawienie ich od nowa. Najlepiej robić to w widoku EPG i nie warto ufać samej zakładce zaplanowane nagrania, bo z tego co zauważyłem tam chyba wszystko wyświetla się poprawnie (mimo, że nie jest).

W zeszłym roku była ta sama sytuacja - coś nagrało się pod poprawną nazwą (to co zaplanowaliśmy), ale zawartość była już zupełnie inna (przesunięta ze względu na zmianę czasu).

#5758 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPip
  • 1474 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano dziś, 08:41

Nie ma złotego środka na zmianę czasu i nagrania w tą noc. Nawet pociągi są zatrzymywane :-)

Mam również niezależne dekodery na E2 i tu również występują problemy z EPG.

Od poniedziałku powinno wszystko wrócić do normy.

Użytkownik support458 edytował ten post dziś, 08:43

EVOBOX PVR - Rulez

#5759 nix124

nix124

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 34 postów
  • Od: 26 maj 2014

Napisano dziś, 08:52

Nie do końca mogę się z tym zgodzić :)

Analogia byłaby prawdziwa jeśli dotyczyła by tylko felernych nagrań, które wydarzają się akurat podczas tej zmiany (czyli takie które obejmują tą 2:00 w nocy). Tutaj z kolei problem dotyczy także kolejnych zaplanowanych nagrań w dni kolejne.

Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że wszystkie pociągi jeżdżą przez kilka dni z opóźnieniami? ;)

Nie wiem jak technicznie to jest zorganizowane w dekoderze, nikt z nas oprócz ciebie prawdopodobnie tego nie wie i dlatego nie chcę podsuwać żadnego rozwiązania. Domyślam się tylko, że nagrania zapisywane są w jakiejś bazie danych (pewnie w pliku, coś w rodzaju sqlite) i do nagrania przypisywana jest godzina rozpoczęcia i zakończenia. Przy zmianie czasu godziny te nie są aktualizowane, a moim zdaniem być powinne :)

EDIT:
Tym bardziej, że tak jak mówię, drugim problemem jest pokazywanie zaplanowanego nagrania, a nagrywanie kompletnie czego innego, co jest jeszcze bardziej mylące. Do tej pory mam nie usunięte nagranie z października, gdzie jest całkiem inny tytuł niż zawartość.

Użytkownik nix124 edytował ten post dziś, 08:56

#5760 support458

support458

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPip
  • 1474 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano dziś, 09:58

Problem nie jest tak prosty, jak może wynikać z Twojego opisu. Możliwe jednak, że uda się znaleźć rozwiązanie do kolejnej zmiany czasu -:)

EVOBOX PVR - Rulez